fák és zöldfelületek

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

Re: fák és zöldfelületek

HozzászólásSzerző: fazekas » 2009 aug. 23 09:54

Kedves Sz Péter!

Erről a témáról én már több héttel ezelött irtam, de semmi válasz nem érkrzett. Pestújhely igaz, hogy most lesz százéves, de leirt városrész.Itt nem lehet nagyot villantani esetleg a családiházas település arculatát megválltoztatni. Pesújhely önkormányzati képviselője nem kormánypárti, qvázi a települést meg kell büntetni. Körül kell nézni, leamortizált járdák, koszos környék, ez ma Pestújhely. :oops: :roll:
Fazekas
fazekas

HozzászólásSzerző: Windy » 2009 aug. 25 16:03

fazekas írta:Kedves Sz Péter!

Erről a témáról én már több héttel ezelött irtam, de semmi válasz nem érkrzett. Pestújhely igaz, hogy most lesz százéves, de leirt városrész.Itt nem lehet nagyot villantani esetleg a családiházas település arculatát megválltoztatni. Pesújhely önkormányzati képviselője nem kormánypárti, qvázi a települést meg kell büntetni. Körül kell nézni, leamortizált járdák, koszos környék, ez ma Pestújhely. :oops: :roll:
Fazekas

Kedves Fazekas

Ezt szomorúan olvastam, de amíg élek reménykedem! :)
Az a baj, hogy ha ebben lenne bárkinek is haszna, már holnap reggel itt lennének és csinálnák.
...mint ahogy a korház területén volt ez tapasztalható, hogy életveszélyesnek minősítették a gépházat + 2 kéményét és gyorsan le is bontatták az egészet.
Hozzáteszem nem állt a gépház másból mint fémből, vas, alu, stb. ja egy kis üveg.
Picit számolgattam, hogy mit érhetett az ha csak méh-be vinnék be (sztem okosabban meg lett oldva) és nem kis összeg jött ki.
De hát ez van sajnos... Korrupt mindenki!!
Viszont ha vki elesik télen a házam előtti járdán és feljelent engem (mert nem az önkormányzatot fogja) akkor kapni fogom a szép kis büntetést.
Az már más kérdés persze, hogy nem hagynám annyiban.
Talán van olyas valaki aki megérti a probléma súlyát és lépni fog vmit ez ügyben.
Windy

HozzászólásSzerző: Magdi » 2009 okt. 16 12:53

Kérdés: - Az Árvavár u. 31 társasház utcafrontján idén nyáron 3 fa kiszáradt, szeretnénk ültetni helyette az utcaképbe illő gömbakácot (tavaly nyáron már ültettek ilyet ide), kérhetünk ilyen fát az önkormányzattól? Mi elültetnénk társadalmi munkában.
Magdi

HozzászólásSzerző: Városüzemeltetési Osztály » 2009 okt. 19 15:36

Tisztelt Magdi!

Sajnos ingyenesen nem tudunk a lakosság részére facsemetéket biztosítani, hogy azokat a közösség ültesse el. Az igényeket év közben folyamatosan gyűjtjük, és minden évben ősszel rendelünk meg növényültetéseket ezek figyelembevételével. Az idén erre fordítható keretünk már nem teszi lehetővé, hogy az Önök társasháza elé is kerüljenek új csemeték, de a jövő évi tervezésnél figyelembe fogjuk venni a kérést és teljesíteni tudjuk igényüket.
Köszönjük megértését.

Tisztelettel:
Városüzemeltetési Osztály

HozzászólásSzerző: Magdi » 2009 okt. 20 10:40

Köszönjük szépen!
Magdi

HozzászólásSzerző: zramzam » 2011 szept. 02 08:37

Tisztelt Illetékesek!

Ha jól tudom a szabályt, a házunk előtt lévő fákat az Önkormányzat kezeli, pótolja, vágja, egy esetben nem, ha az gyümölcsfa, és a háztulajdonos ültette. Három éve vásároltam házrészt, az utcafronton áll két meggyfa. Az egyik sajnos teljesen haldoklik, nagyon beteg, gombás, átfertőződött már a másikra is. Permetezéssel én nem próbálkoztam meg, a pusztulás ütemesen halad. Tehát én most szeptemberben ezt a fát akkor kiemelném a helyéről, nem is vastag, házilag meg tudjuk oldani. De szeretném pótolni is, mert igen fontos, hogy árnyékot adott pont a gyerekszoba ablakára. Szomszédaim mondták, hogy pár éve náluk is volt a ház előtt fakivágás, és az Önkormányzat hozta az új fákat. Én jelen esetben igényelhetnék egy facsemetét? Az ültetést is vállaljuk természetesen. Mi ilyenkor a teendőm?

KÖszönettel:
Zramzam
zramzam

HozzászólásSzerző: zramzam » 2011 szept. 28 09:47

Én akkor most nem is kapok választ?
zramzam

HozzászólásSzerző: Városüzemeltetési Osztály » 2011 szept. 29 15:57

Tisztelt Zramzam!

Fakivágás gyümölcsfák esetében is csak engedéllyel történhet, melyet a Hatósági Iroda ad ki. Az ehhez szükséges nyomtatványt megtalálja a honlapon a Hivatal - Ügyintézés - Nyomtatványok címszó alatt. Bővebb felvilágosítást az alábbi telefonszámon kérhet: 305-3286.
Amennyiben közli a címet, kérését felvesszük a faültetési igények közé, és amint lehetőségünk lesz rá, pótolni fogjuk a kivágott fákat.

Tisztelettel:
Városgazdálkodási Iroda

HozzászólásSzerző: zramzam » 2011 okt. 27 10:18

Remek..... nem néztem be ide jó ideje, és hát a múlt héten kivágtuk a fákat. Beteg törzse volt mindkettőnek, de így hogy engedély kellett volna ... Remélem valamelyik szomszéd már berohant feljelenteni. Most így utólag mit tehetek? Puszta jó szándék vezérelt, és tényleg úgy tudtuk, hogy a gyümölcsfa az saját hatáskör.

Városüzemeltetési Osztály írta:Tisztelt Zramzam!

Fakivágás gyümölcsfák esetében is csak engedéllyel történhet, melyet a Hatósági Iroda ad ki. Az ehhez szükséges nyomtatványt megtalálja a honlapon a Hivatal - Ügyintézés - Nyomtatványok címszó alatt. Bővebb felvilágosítást az alábbi telefonszámon kérhet: 305-3286.
Amennyiben közli a címet, kérését felvesszük a faültetési igények közé, és amint lehetőségünk lesz rá, pótolni fogjuk a kivágott fákat.

Tisztelettel:
Városgazdálkodási Iroda
zramzam

HozzászólásSzerző: fazekas » 2011 okt. 27 11:26

Nehogy már az íróasztalosok mondják meg hogy mit tehetek a kertembe. :oops:
fazekas

HozzászólásSzerző: zramzam » 2011 okt. 28 10:35

Ezek az utcán lévő saját ültetésű gyümölcsfák voltak, csak kipusztultak

fazekas írta:Nehogy már az íróasztalosok mondják meg hogy mit tehetek a kertembe. :oops:
zramzam

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 nov. 01 11:41

Városüzemeltetési Osztály írta:Tisztelt Magdi!

Sajnos ingyenesen nem tudunk a lakosság részére facsemetéket biztosítani, hogy azokat a közösség ültesse el. Az igényeket év közben folyamatosan gyűjtjük, és minden évben ősszel rendelünk meg növényültetéseket ezek figyelembevételével. Az idén erre fordítható keretünk már nem teszi lehetővé, hogy az Önök társasháza elé is kerüljenek új csemeték, de a jövő évi tervezésnél figyelembe fogjuk venni a kérést és teljesíteni tudjuk igényüket.
Köszönjük megértését.

Tisztelettel:

EZ EGY LÉNYEGES SZAKMAI VÁLASZ VOLT, MÉRTÉKADÓ A VITA FŐ GONDOLATAINAK MEGOLDÁSÁHOZ....

Sajnos a fájukat gondosan és hozzáértően kezelni tudók vitáznak a topik hozzászólóiként, ám nem ez az általános helyzet,
sokan még az önkormányzat által ültetett fákat is kivágják minden bejelentés nélkül, másrészt a kertekben lévő fák ügye
is kicsit bonyolultabb, ismerünk már a szomszéd vagyont veszélyeztető óriás diófák, nyárfák, fenyőfák, tuják stb. vitás
ügyeket, noha az is igaz, hogy önkényesen még a saját portán sem lehet lekaszabolni a fákat, ha saját magunk ültettük
akkor sem......de nem olyan veszélyes ez a szabály!!!!!

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Magdi » 2012 dec. 10 09:40

2012.12.08.fa11.jpg

2012.12.08.fa22.jpg

2012.12.08.fa33.jpg

Nem tudom kinek köszönjem, a Gergő utcában kivágtak egy nagy ecetfát (tudom, kínai eredetű bálványfa az igazi neve).
Millió magjával beterített örökké, és mindenhol kinőtt.
Kerten belül volt, látszik mennyi mag volt rajta:
Magdi

HozzászólásSzerző: Magdi » 2012 dec. 10 09:43

2012.12.08.fa44.jpg

(Annyira elavult már ez a fórum, igaz, nem is nagyon használjuk.)
Még egy kép, mert csak hármat lehet csatolni:
Magdi

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 dec. 14 22:35

EMLÉKEIM SZERINT MÉG MARADT SZAKEMBER - noha sokat kirúgtak - EZ MŰHIBA LEHET,
noha sajnálatos.

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

ElőzőKövetkező

Vissza: Környezetünk