fák és zöldfelületek

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

HozzászólásSzerző: brios » 2008 márc. 29 12:12

Kedves mathias elvtársam!

Megtisztel ezzel a megszólítással, valószínűleg egy alapszervezetben voltunk valamikor, de bevallom én nem emlékezem ÖNRE. Köszönöm a figyelmeztetést...

mathias írta::D

Kedves Briós elvtárs-szak-polgártárs !

Ezuttal ha csak szemlélödő marad esélye lett volna a bölcs ember verziójára...ellenben ÖN "polihisztor félének" és végnélküli prokátornak született ! ÖN egy kész csoda ... 8)

Egyébként nem véletlen vetettem fel ismét a témát, mert az önkormányzat vonatkozó rendelete a fák vegetációs időszakát ÍRJA ELŐ PÓTLÁSRA !!!!! okoska...ugyebár...lásd www.bpxv.hu/rendeletek !
Az előírt időszak elmult, így csak november jöhet legközelebb számításba és messze nem a tavasz és legföbbképpen nem a nyár !
Megtekintve a FÁK ÍRTÁSÁT, azoknak egy-két elöregedett ágától eltekintve, TELJESEN EGÉSZSÉGES volt !!! :oops:

mathias

A bölcsességről önnél szó ne essék...

Az ÖN általt cedált rendeletben szerepel az alábbi passzus:

(4) Viharkár és egyéb vis major esetek okán kidőlt fa nem minősül fakivágásnak. A kertészeti szakvéleménnyel igazolt kiszáradt, élet-, vagy balesetveszélyes fa kivágása esetén pótlási kötelezettség nincs.

Az: " ellenben ÖN "polihisztor félének" és végnélküli prokátornak született ! ÖN egy kész csoda " kitétel valószínűleg ÖNRE vonatkozhat, mert hisz a kertészeti szakvélemény ellenében ÖN kinyilatkoztat egy azt felülbíráló megállapítást! Akkor ki az ÖN által nekem tulajdonított jelző tulajdonosa?

Egyébként, ha tényszerü akarok lenni, akkor az Önkormányzat részéről gesztus értékű a nem kötelező pótlás és erre nem vonatkozik a rendelet szerinti pótlási ültetési időszakmegkötés!

baráti üdvözlettel: brios:)
az élet szép... de néked magyarázzam?
brios

HozzászólásSzerző: brios » 2008 márc. 29 12:22

Csak nico-nak!

nico írta:Csak brios-nak!

Neked ez név?:

Idézet:
Városüzemeltetési Osztály Elküldve: 2008 Feb. 27 10:47 Hozzászólás témája:
és
Tisztelettel:
Városüzemeltetési Osztály

Írod Te brios.

Nekem ez a név:

Városüzemeltetési Osztály

Cím: Budapest XV. kerület, 1153. Bocskai utca 1-3.
Telefon: 305-3193 • Fax: 305-3198 • e-mail: varosuzemeltetes@bpxv.hu

Vezető: Németh Tibor osztályvezető

Nagy a valószínűsége, hogy a facserét nem Németh úr kezdeményezte.

Neked ez is név: brios

Nekem meg ez:Ocsovai András.

A Néma Leventét nincs kedvem falsul idézni.

Az idézett üzenetben itt a topikban az osztály nevében válaszoltak, ami itt a megszokott verzió! Ha neked ennél több kell, kérj írásban választ a kérdésedre, abban névvel, aláírással, pecséttel ellátott választ kaphatsz! Valószínűleg a válaszban azt fogod kapni, amit idéztél!

A te neved: nico te kis kíváncsacsi.

Az én nevem, az én nevem: briós:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára brios 2008 márc. 29 15:45-kor.
brios

HozzászólásSzerző: brios » 2008 márc. 29 12:42

Kedves Novák Ágnes!

Novak Agnes írta:
brios írta:ha egy fa ágai balesetveszélyesen letörhetnek, akkor az a fa egy kiemelt helyen - önkormányzati parkoló - nem maradhat, mert az ügyfél autója sérülhet!

Aha, hány ügyfél szokott állni a fásított parkolóban? Oda ki voltak téve a rendszámok, hogy kik állhatnak be. Volt hogy még a biciklimet is el akarta tiltani szegény portás "magasabb utasításra" hivatkozva, amikor képes voltam a kamerák látóterébe lakatolni. (Nos, a fákat a szóbeszéd szerint nem a balesetveszély miatt kellett kivágni.)
Ahol pedig az ügyfelek parkolhatnak ott sívó homok van és gödrök nem pedig fásított parkoló, ami KÖTELEZŐ a Fővárosban. (OTÉK, Járművek elhelyezése 42. § (7) A 10 gépjárműnél nagyobb befogadóképességű felszíni várakozó-(parkoló) helyet fásítani kell. A fásítást minden megkezdett 4 db várakozó-(parkoló) hely után 1 db, nagy lombkoronát növelő, környezettűrő, túlkoros lombos fa telepítésével kell megoldani.) Haj haj muszály lesz fákat ültetni, pedig azok mily veszélyesek a szegény autókra.
(Persze az átlagos ember úgy tudja a gépkocsik veszélyesebbek a fákra - és az emberre - mint fordítva, mivel működésük során mérgező anyagokat bocsájtanak ki, briós viszont egy reformer, aki szerint azok a fák voltak veszélyesek az ügyfelek - a fáktól cca 80 m-re található - autóira.)

Nem tudom a kiemelt résszel kapcsolatban mire gondol, de a szóbeszéd az kétélű dolg!

Amit a Bocskai utcai parkolóról ír, az csak féligazság!

Az okmányiroda felől nézve van két rokkantparkoló. ( igaz nem szabályos, mert a szélessége nem szabvány szerinti, hogy tolószékkel is meg lehessen közelíteni a vezetőoldali ajtót )
utána 4 szabad parkolóhely és megint egy rokkanthely. ezután következnek a foglalt helyek, szám szerint hat. ezután ismételten szabad helyek, további nyolc férőhellyel.
Az utca másik oldala teljes mértékben az ügyfeleké. Így teljes a véleménye!

Ami a Bácska utcai parkolót illeti, úgy tudom nem az Önkormányzat tulajdona az a terület, tehát fejlesztést csak a tulajdon rendezése után lehet rajta végrehajtani.
Bár úgy tudom, hogy Ön képviselő ráadásul építész, nálam biztosan jobban tudja a dolgok helyzetét és rendjét!
A kupival én sem értek egyet!!!!!

brios

HozzászólásSzerző: nico » 2008 márc. 29 12:42

brios!
Nota bene!

"A te neved: nico te kis kíváncsacsi."
nico

HozzászólásSzerző: brios » 2008 márc. 29 15:47

nico írta:brios!
Nota bene!

"A te neved: nico te kis kíváncsacsi."

RENDBEN!

De nem én indriszkreténkedem a név miatt!

Ezt meg TE jegyezd meg!
brios

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2008 márc. 29 18:04

brios írta:(4) Viharkár és egyéb vis major esetek okán kidőlt fa nem minősül fakivágásnak. A kertészeti szakvéleménnyel igazolt kiszáradt, élet-, vagy balesetveszélyes fa kivágása esetén pótlási kötelezettség nincs.

Egyébként, ha tényszerü akarok lenni, akkor az Önkormányzat részéről gesztus értékű a nem kötelező pótlás és erre nem vonatkozik a rendelet szerinti pótlási ültetési időszakmegkötés!

Tévedés, a pótlás nem gesztus értékű, hanem kötelező, lásd az idézett OTÉK. Pótlási kötelezettség nincs, ha a kertemben rámdőlne a fa, de ha parkolóból vagy utcai fasorból irtom ki, akkor bizony van. Különben ha veszélyesek voltak, akkor nem értem miért nem gondozták, miért nem vágták le a letörőben lévő ágakat stb. Tudja az emberrel is úgy van, ha az egészsége veszélyben van, akkor gyógyítani kell nem pedig kinyírni. (Szerintem legalábbis.)
Ha a tulajdonos az ügyfélparkolóban parkolót üzemeltet, arra is vonatkozik a fásított parkolók kötelezettsége. Nem tudom ki a telek tulaljdonosa, nem is tudhatom, attól hogy képviselő vagyok egy csomó dolgot nem kötnek az orromra, érdekes hogy briós jobban belelát ebbe.
DE:
A parkolót valaki üzemelteti és valaki kiadta rá a hatósági használatbavételi engedélyt, sőt szakhatósági engedélyeket is be kellett szerezni hozzá, mivel a parkoló területére történő ki és behajtásról is van a szakhatóságnak véleménye.

OTÉK, Járművek elhelyezése 42. § (7) A 10 gépjárműnél nagyobb befogadóképességű felszíni várakozó-(parkoló) helyet fásítani kell. A fásítást minden megkezdett 4 db várakozó-(parkoló) hely után 1 db, nagy lombkoronát növelő, környezettűrő, túlkoros lombos fa telepítésével kell megoldani. Az OTÉK előírása a fásított parkolókra nem csupán önkormányzati parkolókra vonatkozik, hanem minden parkolóra. Ha ön ebből azt olvasta ki, hogy csak az önkormányzatnak kell fásított parkolót gesztus értékűen kialakítani, akkor rosszul olvasta. Továbbá az önkormányzatra is vonatkozik a saját rendelete a kivágás és pótlás módjáról és időszakáról.
Hol nincs még a kerületben fásított parkoló? Pl: Pólus, Ázsia center hogy a többit ne is soroljam.

Egyébként tényleg nem ismerem olyan részletességgel és darabszámra a hivatal előtti parkolókat és a hozzá fűződő jogokat mint briós, nyilván neki oka van rá, de mint már jeleztem engem még kerékpárral is megpróbáltak elzavarni onnan. Gépkocsit nem tartok.
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: mathias » 2008 ápr. 03 00:53

8)

Kedves BRIOS KARTÁRS !

Lehet, hogy nyaralni tetszett, amikor is KIÍRTOTTÁK A FÁKAT !!!
A mellékelt szakvéleményt jó lenne végre olvasni a honlapon a JEGYZŐ KARTÁRS jóvoltából...ha éppen ráér egyéb bokros teendője mellett...
Segíthetne szegénynek kedves uram...legalább ebben... :roll:

Egyébként a fák köszönik kiválló egészségnek örvendtek korábban, ÍRTÁSUK elött, egy-két ágacskát leszámítva !...de jure további megállapításai is a Titanic szintjére süllyedtek...írni-olvasni megtanították ..csak az IGAZ gondolatok kerülték el rendesen... :wink:

Egy aprocska kérdés fennakadt ...mit kéne tenni a SZADISTA, FAÍRTÁSRA PARANCSOT ADÓ, EMBERUTÁNZATOKKAL ?! :twisted:
A KIÍRTOTT FÁK TUDNÁK A MEGOLDÁS !!! :D

Szép, egykori fasorról szóló álmokat kedves BRIOS KARTÁRS és CINKOSAI...!
mathias

HozzászólásSzerző: brios » 2008 ápr. 03 10:44

mathias írta:8)

Kedves BRIOS KARTÁRS !

Lehet, hogy nyaralni tetszett, amikor is KIÍRTOTTÁK A FÁKAT !!!
A mellékelt szakvéleményt jó lenne végre olvasni a honlapon a JEGYZŐ KARTÁRS jóvoltából...ha éppen ráér egyéb bokros teendője mellett...
Segíthetne szegénynek kedves uram...legalább ebben... :roll:

Egyébként a fák köszönik kiválló egészségnek örvendtek korábban, ÍRTÁSUK elött, egy-két ágacskát leszámítva !...de jure további megállapításai is a Titanic szintjére süllyedtek...írni-olvasni megtanították ..csak az IGAZ gondolatok kerülték el rendesen... :wink:

Egy aprocska kérdés fennakadt ...mit kéne tenni a SZADISTA, FAÍRTÁSRA PARANCSOT ADÓ, EMBERUTÁNZATOKKAL ?! :twisted:
A KIÍRTOTT FÁK TUDNÁK A MEGOLDÁS !!! :D

Szép, egykori fasorról szóló álmokat kedves BRIOS KARTÁRS és CINKOSAI...!

Kedves mathias kartárs!

Úgy látom megtagadja a múltját az alapszervezet vonatkozásában, pedig először elvtársnak szólított.
Mindegy, így van ez, ha azt hiszik, hogy süllyed a hajó, a patkányok menekülnek először! Ez látszi a Titanic allegoriából is...

Biztosíthatom, hogy a hajó teljesen rendben van, sokkal jobb így, a patkányok nélkül!

A tartalmi rész: a kertészeti szakvélemény bárkinek megtekinthető, ha nagyon akarja. Én bízom a helyességében, elfogadom a fák cseréjének jogosságát, kivárom az eredményt. Az, hogy laikusként tesz egy isteni kinyilatkoztatást, mármint:
Egyébként a fák köszönik kiválló egészségnek örvendtek korábban, ÍRTÁSUK elött, egy-két ágacskát leszámítva
és azt várja el, hogy ezt megdönthetetlen érvként kellene mindenkinek ekfogadni, minimum bigott önteltségre utal!

Ettől Önnek még nyugodtan lehet fröcskölni, úgy sincs sok alja a dolognak. Teteje meg pláne!

brios

Bocskai úti fák.

HozzászólásSzerző: nico » 2008 ápr. 03 13:10

Lehet, hogy fát ültetnek ezekbe a "gödrökbe" a Városháza bejárata előtt?
Csatolmányok
DSCN4919.JPG
"Élettér!!!!?????????"
(83.05 KiB) 94 alkalommal.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

Bocskai úti fák.

HozzászólásSzerző: nico » 2008 ápr. 03 13:12

Szegény fák.
Csatolmányok
DSCN4920.JPG
(71.29 KiB) 100 alkalommal.
nico

HozzászólásSzerző: nico » 2008 ápr. 03 13:17

brios, brios!
Írtad, hogy a Kőrakás parkban lévő fád helyett a Városháza előtt, (mögött) a Bocskai utcában szeretnél inkább egy rólad elnevezett fát.
Választhatsz a három gödör közül. Szerintem a fák ezekben a gödrökben már most nem akarnak élni.
Csatolmányok
DSCN4921.JPG
(88.72 KiB) 106 alkalommal.
nico

HozzászólásSzerző: brios » 2008 ápr. 03 15:35

nico írta:brios, brios!
Írtad, hogy a Kőrakás parkban lévő fád helyett a Városháza előtt, (mögött) a Bocskai utcában szeretnél inkább egy rólad elnevezett fát.
Választhatsz a három gödör közül. Szerintem a fák ezekben a gödrökben már most nem akarnak élni.

Kedves nico!

Ti otthon, ha a mosogatóban ott áll a mosatlan edény, akkor belemeritek a tálalni való kész ételt? Ugye elmosogatjátok előbb!

Ezért nem értem, hogy miről beszélsz a fotókon látható helyzettel kapcsolatban. Ha olyan nagy faszakértő vagy, akkor tudnod kell, ültetés előtt előkészítik a helyet.

Ha nem tudod, akkor miért tudálékoskodsz, ha meg tudod, akkor miért csinálod a görögtüzet?

üdv: brios:)
brios

HozzászólásSzerző: nico » 2008 ápr. 04 17:26

brios írta:Ezért nem értem, hogy miről beszélsz a fotókon látható helyzettel kapcsolatban. Ha olyan nagy faszakértő vagy, akkor tudnod kell, ültetés előtt előkészítik a helyet.

Ha nem tudod, akkor miért tudálékoskodsz, ha meg tudod, akkor miért csinálod a görögtüzet?

Kedves brios!
Kérlek nyugodj meg, mert így járhatsz:
Csatolmányok
DSCN3587.JPG
Tudod, csak a fa fajtáját kell helyesen megválasztani, hiszen az élet szép..........
(53.05 KiB) 124 alkalommal.
nico

HozzászólásSzerző: brios » 2008 ápr. 04 17:36

nico írta:
brios írta:Ezért nem értem, hogy miről beszélsz a fotókon látható helyzettel kapcsolatban. Ha olyan nagy faszakértő vagy, akkor tudnod kell, ültetés előtt előkészítik a helyet.

Kedves brios!
Kérlek nyugodj meg, mert így járhatsz:

Kedves nico!

Mellékelt fotódon is látszik, hogy a fa vajmi keveset törődik a Te szakvéleményeddel, aggályoskodásoddal, pikírt megjegyzéseiddel, Ő ( így nagy ő-vel) ott nő, ahol kedve tartja és nemcsak ott, ahol Te aggódsz érte.

Azért én köszönöm a Fa nevében törődésedet, de azt hiszem, hogy jól megvagyunk anélkül is.

Te csak folytasd tovább a fogadatlan prókátor szerepet ( tudod a macska az ágy alatt hagyja érte a fizetésedet ) csak megleszünk így is!

brios

HozzászólásSzerző: nico » 2008 ápr. 07 20:22

Az nem mindegy, hogy egy csemetét az utca jobb, vagy bal oldalára ültetnek.
Különösen nem, ha az az utca a XV. kerületben a Bocskai utca.
A bal oldalon, a parkolóban kialakított ütköző védi a jövendő csemetét, a jobb oldalon pedig...........a gondviselés, és egy narancssárga csík.
Csatolmányok
DSCN4924.JPG
Kettős mérce!? A fák esetében is.
(35.49 KiB) 146 alkalommal.
nico

ElőzőKövetkező

Vissza: Környezetünk