Hajléktalanok!

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: Hajléktalanok!

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 07 23:27

ENGEMET, HOGY SZERETHET A KÉT HOZZÁSZÓLÓ FÓRUM-TÁRSAM ?
Egymást múljátok felül, én tudomásul veszem a gyűlölködést is, no persze mit tehetnék ellene?
Na nézzük a nem középszer mit is csinált?
Kizáratta a pártból azokat akikkel együtt húzott közéleti szolgálatra csizmát! Az út ide hosszú és mocskos volt, leölték egymást!
Mindebből kinek származott súlyos kára? A közjónak!

1.
Az önkormányzat képviselő-testülete által hozott határozatot, "hogy megvásárolja az ingatlan 50 %-át akkor még a fővárostól". Még árajánlatot sem tett nem, hogy tárgyalt volna. Ez a nem középszer óriási bűne. Ezt Ti is tudjátok! Ám fizetett tollnokként nem tudtok
tárgyilagosok lenni, hiszen eladtátok a tisztességeteket a nem középszernek.. Na nézzük tovább a részleteket!
2.
Parlamenti képviselői információi megvoltak, hogy az ingatlan államosításra kerül, ám ez sem zavarta, hogy egy gyors üzletet nyélbe üssön!
3.
A mi általunk, szóval az én polgármesterségem alatt elért jelentős eredmény, hogy a főváros közgyűlési határozatban megadta a gesztori jogot! Igaz ehhez minden követ megmozgattunk. Ez egy nagy jogosítvány volt a kezünkben. Tudta mi fog következni. Mégis ezt hagyta elveszni. A gesztori jog alapján üzemelteti a XV. kerület 1995 január óta az ingatlant. Az eltelt nyolc évben a társtulajdonos költségét a kerület fizette. A szerződés szerint mi a tervezett bevételből ezt levonhattuk volna. Ez már a mentő állomás megépítésekor esedékes lett volna ezt is elmulasztották! A mentőállomás ide telepítése még sokba kerülhet a XV. kerületnek!
4.
Veszteségek keletkeztek abból, hogy a hozott 48 határozatból, ha jól számolom 11 határozat, mind a polgármester felelőssége, nem lett végrehajtva! Ezekről az előírt beszámolókat sem készítette el! A határidők így sorra lejártak és az ingatlanra épített mentőállomás miatt az önkormányzattól a mi 50 % tulajdonrészünket is államosíthatják. Konkrét veszteségek: az elveszített 50 % tulajdonjog, a gesztori szerződés 400 millió Ft közeli nyolc évi teljesített szolgáltatása és terve, ami az államosítás következtében elúszott stb.
5.
Arról kell tárgyalni a 10 : 10 arány egyik oldalával, hogy ők ezt miként gondolják? Ez együtt milliárdos károkozás és a testületi határozatok semmibe vétele!
6.
A polgármesteri tisztség ellátásának egyes kérdéseiről és az önkormányzati képviselők tiszteletdíjáról szóló 1994. évi LXIV.törvény alapján
ha tökös ellenzék lenne már folyna számonkérés! Minimum a fegyelmi és kártérítési felelősség megállapításáról vitatkoznának! Itt ezen az
egy ingatlanon a nem középszer súlyos százmilliók/milliárd kárt okozott a kerületnek!

Barátaim ez nem vicc kategória! Ez nem hajléktalanok üldözése! Ez nem az én 20 évi kerületi szolgálatomnak a fikázása! Itt a polgármesteretek a tisztségéből eredő kötelezettségének vétkes megszegésével okozott kárért anyagi, fegyelmi felelősségének a megállapításáról kellene, hogy beszéljetek....! Tegyük fel, hogy ezt én követtem volna el, na erre Ti mit lépnétek???

Ne gyűlölködjetek, mi itt élünk ebben a kerületben, holnap is emelt fővel kell találkoznunk....

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 jan. 21 14:48

HIDEG VAN AHHOZ, HOGY VALAKINEK FEDÉL NÉLKÜL KELLJEN ÉLNI.

A hajléktalanság nem bűn!
Az Európai Parlament ma a következő állásfoglalást fogadta el 349 igennel (mindössze 45 nem mellett):

"A szegénység és a hajléktalanság se nem bűn, se nem önként vállalt életforma, és sürgősen fel kell venni a küzdelmet a hajléktalanok hátrányos megkülönböztetésének minden formájával és egész közösségek marginalizálásával szemben."
http://www.europarl.europa.eu/news/hu/n ... 9/html/Európai-hajléktalanstratégiát-szeretne-az-EP

Göncz Kinga képviselő is felszólalt az ügyben: http://youtu.be/qltmuNybQdo

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Németh Péter Dr. » 2014 jan. 25 20:08

Segítsen Ön is! Segítsen Ön is! Segítsen Ön is!

Tisztelt Kutyasétáltató Barátaink!

Önök előtt is ismert, hogy az elkövetkezendő napokban az ország egész területén nagyon hideg lesz. A korábbi években kevésbé hideg napokon is több ember fagyott meg.

Egyesületünk kéri Önöket, hogy kutyasétáltatás közben figyeljenek embertársaikra, és ha földön, lépcsőn, padon fekvő, alvó vagy egyéb okból magatehetetlen embert látnak, akkor azonnal kérjenek neki segítséget az alábbi telefonszámok valamelyikén:

Rendőrség: 112,
Menhely Alapítvány: 338-4186,
Máltai Szeretet Szolgálat: 391-4700,

Odafigyelését köszönjük!

RÁTE Vezetősége
Segítsen Ön is! Segítsen Ön is! Segítsen Ön is!
A süketnél is rosszabb,aki nem akar hallani.
Németh Péter Dr.

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2015 jan. 07 23:01

A SZEGÉNYSÉG TOVÁBB NŐTT, EGYRE TÖBBEN CSÚSZNAK LE, A HAJLÉKTALANSÁG HATÁRÁRA.
Ételcsomag és ételosztás Újpalotán
2014. december 23-án, kedden, a karácsonyt megelőzően Hajdu László polgármester és a XV. kerületi Önkormányzat jóvoltából 300 ételcsomag került kiosztásra a kerület lakosai körében, Újpalota Fő terén.

Az ételcsomagokon kívül számos helyi lakos, illetve több szervezet is kedveskedett apróságokkal a sorban állóknak, egy kis kaláccsal, süteménnyel, szaloncukorral, mandarinnal, sőt volt, aki játékokat osztott szét a gyerekek örömére.

Ebédre székelykáposztával és punccsal várták az Fő térre látogatókat.

Köszönjük minden kerületi lakosnak, civil szervezetnek, akik adománnyal kedveskedtek a résztvevőknek!

Boldog Új Évet Kívánunk!
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Accantus » 2015 jan. 08 10:13

2015.január 07. Utazom a 196-os autóbuszon a Fóti út felé...buszon csövesek (férfi nő vegyesen ) előkerült a flakonos bor ,körbe ment, aztán előkerült még egy flakon bor,körbement..azután elővarázsoltak dobozos sört..Fóti út végállomás leszállás s irány a Twist Olivér hajléktalan szálló ebédosztás! Jó reklámot csináltak a "szegény" elesett lecsúszott emberekről !
Accantus

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2015 jan. 10 21:58

EZEK ETTŐL MÉG EMBEREK, VAGY MIK?
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Topó » 2015 jan. 14 19:08

Hajdu LÁSZLÓ írta:EZEK ETTŐL MÉG EMBEREK, VAGY MIK?

Inkább vagy mik.
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: Bringye János » 2015 jan. 19 20:08

Topó és hasonlóan felháborodottak figyelmébe!

Azok a szerencsétlen páriák, akik a hajléktalan szállásra mentek a fóti buszon, nem ihatnak sört? (mondjuk közterületen büntetendő cselekmény, a törvény rájuk is vonatkozik, de ki nem ivott meg egy dobozost már buszon, menet közben...) Lehet, hogy ajándékba kapták, nem tudhatod! Lehet, hogy az egész napos nélkülözés, kínlódás után ez volt az egyetlen kellemes perce hosszú ideje!

Ezzel a logikával a hajléktalan vigyáz-ülésben, hátra tett kézzel, lesütött szemmel kell hogy viselkedjen más "normális" embertársa között? Esetleg egy megkülönböztető jelet kelljen, hogy viseljen jól látható helyen a felsőruházatán, hogy messziről lehessen felismerni: emberek, én alsóbbrendű faj vagyok!

Ezzel a metodikával már találkoztunk a világtörténelemben! Remélem nem ezt akarjátok!!!
Bringye János

HozzászólásSzerző: Accantus » 2015 jan. 20 09:37

Topó és hasonlóan felháborodottak figyelmébe!

Azok a szerencsétlen páriák, akik a hajléktalan szállásra mentek a fóti buszon, nem ihatnak sört? (mondjuk közterületen büntetendő cselekmény, a törvény rájuk is vonatkozik, de ki nem ivott meg egy dobozost már buszon, menet közben...) Lehet, hogy ajándékba kapták, nem tudhatod! Lehet, hogy az egész napos nélkülözés, kínlódás után ez volt az egyetlen kellemes perce hosszú ideje!

Ezzel a logikával a hajléktalan vigyáz-ülésben, hátra tett kézzel, lesütött szemmel kell hogy viselkedjen más "normális" embertársa között? Esetleg egy megkülönböztető jelet kelljen, hogy viseljen jól látható helyen a felsőruházatán, hogy messziről lehessen felismerni: emberek, én alsóbbrendű faj vagyok!

Ezzel a metodikával már találkoztunk a világtörténelemben! Remélem nem ezt akarjátok!!!

196-os busz akkor még nem járt Fótra! Igaz még ma sem ! :oops: Soha nem ittam se sört söt még más alkoholt sem, buszon sem, villamoson sem, trolibuszon sem, metrón sem, fogaskerekűn sem, a libegőn sem ! :mrgreen: S még több százezer közlekedő ember rajtam kívül nem ivott alkoholt ! :D Liberálisok szokása a úgy terelni a szavakat és értelmeztetni,hogy megkülönböztetést csinálnak a semmiből ! Egy jó orr(szaglásra gondolok,nem másra :!: ) elég hozzá,hogy szagolni lehessen kik is vannak a járművön !
Accantus

HozzászólásSzerző: Musuka » 2015 jan. 20 14:16

Bringye János írta:Topó és hasonlóan felháborodottak figyelmébe!

Na ettől kész vagyok... :roll: Miért kell félre, be és úgy általában meg/bemagyarázni, ami nincs, ha meg mégis, akkor netán akár jogos is lehet...

Nem a fóti buszon, hanem a 196-oson, ami a Fóti útra megy... (Bár tudjuk, a fóti buszon sok minden történik... :lol: )

Tény, hogy a törvény rájuk nem vonatkozik, - közterületen (leginkább csak ott) rendszeresen fogyasztanak alkoholt és igen, nem ez az egyetlen "kellemes hosszú percük", hanem sokkal inkább hozzá tartozik az életformájukhoz, mint ahogyan az is, hogy a rájuk törő szükséget bárhol, bármikor elvégzik, hiszen olyan, mint szégyenérzet, vagy másokra való tekintet már régen elveszett... (Csak úgy zárójelben jegyzem meg, én még életemben nem ittam dobozost Fótra menet, vagy úgy általában sem...)

Sokat segítem őket, főleg a nagy mínuszokban - de ne legyünk már álságosak....
Musuka

HozzászólásSzerző: nico » 2015 jan. 20 14:40

Azok a szerencsétlen páriák, akik a hajléktalan szállásra mentek a fóti buszon, ...

...Ezzel a logikával a hajléktalan vigyáz-ülésben, hátra tett kézzel, lesütött szemmel kell hogy viselkedjen más "normális" embertársa között? Esetleg egy megkülönböztető jelet kelljen, hogy viseljen jól látható helyen a felsőruházatán, hogy messziről lehessen felismerni: emberek, én alsóbbrendű faj vagyok!

Ne uszíts! Mert úgy sem uszulok neked, te eszement!
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Bringye János » 2015 jan. 20 16:42

Ne uszíts! Mert úgy sem uszulok neked, te eszement!

eszement vagy te, ha csak erre fussa'! egy retorikára utaltam, az uszítás lehetősége a te hozzászólásodból lógott ki!
Bringye János

HozzászólásSzerző: Topó » 2015 jan. 20 19:30

Esetleg egy megkülönböztető jelet kelljen, hogy viseljen jól látható helyen a felsőruházatán, hogy messziről lehessen felismerni: emberek, én alsóbbrendű faj vagyok!

Megkülönböztetik ők magukat bűzükkel, alpári, primitív, visszataszító viselkedésükkel. Jól írod, alsóbbrendű faj, és semmiképpen sem ember az, aki nem is szeretne ember lenni, mert azért esetleg tenni is kéne valamit.
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: Musuka » 2015 jan. 21 18:06

nico írta:Ne uszíts! Mert úgy sem uszulok neked, te eszement!

Ki uszított, kit/mit, mikor... :roll:
Biztos, hogy ez kell ide?
Nem :!:
Musuka

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2015 jan. 25 16:17

AZ ÖNKORMÁNYZAT FELADATA A FEDÉL - NÉLKÜL ÉLŐ EMBEREKRŐL VALÓ GONDOSKODÁS.
Az, hogy emberek ezrei élnek például a fővárosban így, nos az nem kizárólag az ő hibájuk.
Hajdu LÁSZLÓ

Előző

Vissza: Közélet