Hajléktalanok!

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Hajléktalanok!

HozzászólásSzerző: gizigó » 2012 máj. 22 14:39

Tisztelt Cím!

Szeretném kérni,Önöket arra,hogy többször járőrözzenek a 173 as végállomás ,3-as padjánál,mert mostanában újra visszaszoktak a hajléktalanok!
Sajnos,hogy szabadságon vagyok újra rá kellett jönnöm,hogy ennek soha nincs vége!!!!!
Tavalyi év katasztrófa volt,minden nap ki kellett hívni a rendőröket,hogy rend legyen és elmenjenek innen,hajnalig ordibálnak,obszcén szavakat használva és a mi családunkban két kiskorú is van (2 éves, és 14 éves),nem tudnak aludni és pihenni,rólunk nem beszélve akik dolgozunk!!!
Őket ez nem izgatja,csak a kannás bor amire az út szélén koldulnak és a Nírpalota 95.kis közértjében megveszik.
Most is itt vannak reggel óta ,tegnap pl.még ide is hányt az egyik,gusztusos volt!!!!Itt w.c.-nek a fák mellett,undorító.

Kérem csináljanak valamit!

Köszönettel egy elkeseredett lakó!!!!
gizigó

Re: Hajléktalanok!

HozzászólásSzerző: gizigó » 2012 máj. 23 19:35

Ma már kutyával jöttek és bárki erre jön a kutya megugatja,persze nincs szájkosár rajta és szabadon van! :oops:
gizigó

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 máj. 25 23:49

VAN HAJLÉKTALANÜGYI KORMÁNYBIZTOS !!!
A Bp. VIII. kerület polgármestere hivatalból vállalta a szerencsétlen,
a szegény emberek üldözését. Szerintem ezt neki is meg kell írni.
Bár a fedélnélküliség az új világ terméke, nem tesznek értük érdemben
semmit, börtön, üldözés, kirekesztés stb. szerintem nem megoldás...

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Topó » 2012 máj. 26 14:29

Hajdu LÁSZLÓ írta:VAN HAJLÉKTALANÜGYI KORMÁNYBIZTOS !!!
A Bp. VIII. kerület polgármestere hivatalból vállalta a szerencsétlen,
a szegény emberek üldözését. Szerintem ezt neki is meg kell írni.
Bár a fedélnélküliség az új világ terméke, nem tesznek értük érdemben
semmit, börtön, üldözés, kirekesztés stb. szerintem nem megoldás...

De hidd el, az sem megoldás, hogy szentekké avatod őket. Engem (is) nagyon irritál, mikor reggelente munkába menet ott látni ezeket a szerencsétlen, ártatlanokat az összes kisközért környékén. És ha hiszed, ha nem, nem munkát kérnek az emberektől, hanem pénzt a flakkonosra. Mondjuk, tőlem már nem :D
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 máj. 28 21:54

ÉN NEM AZT ÁLLÍTOM, HOGY AZ EGYÉNNEK NINCS SEMMI FELELŐSSÉGE !
A helyzetüket mi még nem éltük meg, ezért a könnyelmű ítéleteket, a sommás lesajnálást
azt nem lehet elfogadni. Ám a társadalmat képviselő állam felelősségéről egy szót sem szólni
több mint meglepő.

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: gizigó » 2012 máj. 29 19:11

Biztos jogos a válasza,de nem Ön lakik itt!!!Nem Ön hallgatja, évről-évre! :oops: Tegnap este is itt ültek fél 11 -ig,mindent fel lehetett hallani,pedig minden ablak zárva volt!!!
Hallatlan,hogy inkább nekünk kell menekülni,mint,hogy megtartsák a kerület lakosait! :oops:
gizigó

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 jún. 02 23:35

A TÁRSADALOM SZÉGYENE A NÖVEKVŐ HAJLÉKTALANSÁG !!!

A mi utcánkban kedden van a FKF Zrt. kukás embereinek a szemételszállítási napja,
mi a kuka mellé, több szomszéd is ezt teszi kitesszük átlátható műanyag zacskóban a
még ehető, de nem hűtőszekrénybe tárolandó élelmiszert (kenyér, sütemény, üdítő stb.)
ezzel azt érjük el, hogy a kukákat nem "vizsgálják" át, másrészt fogyasztható élelmiszerrel
segítjük őket, a baj az, hogy csak mi polgárok tudunk egymáson segíteni, az államra, vagy
az önkormányzatra csak az üldözésükben számíthatunk. Mi az utcában nem vagyunk üldözés
pártiak, noha látjuk nincs ez így rendjén....
Én " KÖSZÖNÖM- díj " pénzt is szoktam adni, sajnos tudom mi az éhezés!
Javaslom, hogy mi akik itt véleményt mondunk olvassunk szak-honlapokat:
http://www.avarosmindenkie.blog.hu
http://www.fedelnelkul.hu
http://www.menhely.hu
Én polgármesterként és országgyűlési képviselőként, összesen húsz évi kerületi szolgálatom alatt
három stratégiai kérdésben nem engedtem és ezeknek rendeltem alá magamat is:
1.
Munkahely teremtő beruházásokat szerezzünk a kerületben, ez több mint 100 új munkahelyet jelentett
több mint 6000 fő számára kenyeret4
2.
A szociálpolitika és a bajban lévő emberek kiemelt kezelése, ennek kapcsán mi nem lakoltattunk ki családokat,
nem tettük utcára az embereket, a segélyezés mellett valóságos közmunkát szerveztünk, az új befektetőktől
pedig kerületi állandó lakosok foglalkoztatását kértük - írásos kötelezettség vállalással!
3.
Az ügyfél kiszolgálása, az ügyfél fogadása, az ügyfél-barát és kulturált ügyintézés, az elemi és alapvető követelmény
volt a köztisztviselő, a közalkalmazott, illetve a Munka-törvénykönyve alatti foglalkoztatottak számára. Ám ezt önmagamra,
az önkormányzati képviselőkre, nem is beszélve az alpolgármesterekre is elvárt kötelezettség volt. Én magam hetente az
Újpalotai Közösségi Házban un. előjegyzés nélküli fogadóórát tartottam! Sokszor 17 órakor kezdődő fogadóóra még 21 óra
után is tartott - amíg a folyosón ügyfél várakozott - a rekord 0,15 perc! Nem volt fárasztó, ez éltetett, ráadásul ezt vállaltam,
erre esküdtem fel. Ám engem is havonta egyszer előjegyzéses fogadóórán is el lehetett érni. Ez mellett interneten bármikor
írt levél rangja ugyanaz volt mint a személyes megkeresésnek! Tömeges levél érkezett, ezeket személyesen először én olvastam el,
olyan nem fordulhatott elő, hogy nem kapott az ügyfél választ. Nekem öröm volt találkozni a kerületi polgárokkal, ez is volt az oka, hogy
minden hónapban egyszer a kerület különböző közintézményeiben (helybe mentem) nyilvános - gyűlésszerű - fogadóórát is tartottam,
amelyen elhangzottakra ugyanúgy választ kaptak az ügyfelek mint pl. a beadványaikra. A sürgős és személyes ügyekben tömegesen fogadtam
időegyeztetés alapján embereket, de sok sok családot személyesen kerestem fel, mert az ügyük megítéléséhez kellett a helyszíni szemle.
Összefoglalva évente élőben új ügyfél 1200 fő fölött találkozott velem személyesen, vajon ma ez az ügyfél kiszolgálás hogy néz ki????

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: palota50 » 2012 jún. 03 09:20

Hajdu LÁSZLÓ írta:A TÁRSADALOM SZÉGYENE A NÖVEKVŐ HAJLÉKTALANSÁG !!!

A mi utcánkban kedden van a FKF Zrt. kukás embereinek a szemételszállítási napja,
mi a kuka mellé, több szomszéd is ezt teszi kitesszük átlátható műanyag zacskóban a
még ehető, de nem hűtőszekrénybe tárolandó élelmiszert (kenyér, sütemény, üdítő stb.)
ezzel azt érjük el, hogy a kukákat nem "vizsgálják" át, másrészt fogyasztható élelmiszerrel
segítjük őket, a baj az, hogy csak mi polgárok tudunk egymáson segíteni, az államra, vagy
az önkormányzatra csak az üldözésükben számíthatunk. Mi az utcában nem vagyunk üldözés
pártiak, noha látjuk nincs ez így rendjén....
Én " KÖSZÖNÖM- díj " pénzt is szoktam adni, sajnos tudom mi az éhezés!
Javaslom, hogy mi akik itt véleményt mondunk olvassunk szak-honlapokat:
http://www.avarosmindenkie.blog.hu
http://www.fedelnelkul.hu
http://www.menhely.hu
Én polgármesterként és országgyűlési képviselőként, összesen húsz évi kerületi szolgálatom alatt
három stratégiai kérdésben nem engedtem és ezeknek rendeltem alá magamat is:
1.
Munkahely teremtő beruházásokat szerezzünk a kerületben, ez több mint 100 új munkahelyet jelentett
több mint 6000 fő számára kenyeret4
2.
A szociálpolitika és a bajban lévő emberek kiemelt kezelése, ennek kapcsán mi nem lakoltattunk ki családokat,
nem tettük utcára az embereket, a segélyezés mellett valóságos közmunkát szerveztünk, az új befektetőktől
pedig kerületi állandó lakosok foglalkoztatását kértük - írásos kötelezettség vállalással!
3.
Az ügyfél kiszolgálása, az ügyfél fogadása, az ügyfél-barát és kulturált ügyintézés, az elemi és alapvető követelmény
volt a köztisztviselő, a közalkalmazott, illetve a Munka-törvénykönyve alatti foglalkoztatottak számára. Ám ezt önmagamra,
az önkormányzati képviselőkre, nem is beszélve az alpolgármesterekre is elvárt kötelezettség volt. Én magam hetente az
Újpalotai Közösségi Házban un. előjegyzés nélküli fogadóórát tartottam! Sokszor 17 órakor kezdődő fogadóóra még 21 óra
után is tartott - amíg a folyosón ügyfél várakozott - a rekord 0,15 perc! Nem volt fárasztó, ez éltetett, ráadásul ezt vállaltam,
erre esküdtem fel. Ám engem is havonta egyszer előjegyzéses fogadóórán is el lehetett érni. Ez mellett interneten bármikor
írt levél rangja ugyanaz volt mint a személyes megkeresésnek! Tömeges levél érkezett, ezeket személyesen először én olvastam el,
olyan nem fordulhatott elő, hogy nem kapott az ügyfél választ. Nekem öröm volt találkozni a kerületi polgárokkal, ez is volt az oka, hogy
minden hónapban egyszer a kerület különböző közintézményeiben (helybe mentem) nyilvános - gyűlésszerű - fogadóórát is tartottam,
amelyen elhangzottakra ugyanúgy választ kaptak az ügyfelek mint pl. a beadványaikra. A sürgős és személyes ügyekben tömegesen fogadtam
időegyeztetés alapján embereket, de sok sok családot személyesen kerestem fel, mert az ügyük megítéléséhez kellett a helyszíni szemle.
Összefoglalva évente élőben új ügyfél 1200 fő fölött találkozott velem személyesen, vajon ma ez az ügyfél kiszolgálás hogy néz ki????

Tisztelt Hajdú úr! Melyik munkahely teremtő beruházásra gondol amikor ezt írja "Munkahely teremtő beruházásokat szerezzünk a kerületben, ez több mint 100 új munkahelyet jelentett
több mint 6000 fő számára kenyeret" ? Talán arra amikor néhány problémás üzlet miatt válogatás nélkül bezáratták az összes non-stop és 22óra után nyitva tartó üzletet? Kivéve persze a TESCOT és a BENZIN kutakat! A kisvállalkozó dögöljön éhen a multival meg nem merünk szembe szállni? Nem szelektáltak,nem egyeztettek a vállalkozókkal,nem próbáltak más megoldást találni,egy kalap alá vettek minden kis üzletet,lehet az zöldséges,közért,kávézó,cukrászda,kocsma,pékség,presszó,stb.,stb. Természetesen a helyi adókat,önkormányzati bérleti díjakat nem csökkentették! Teremtse elő a vállalkozó ahogy akarja. Lehetett volna más kerületek példáját követve részleges alkohol árusítási tilalmat bevezetni,esetleg csak azt pár üzletet bezáratni 22-órától reggel 06-ig amelyik valós problémát jelent a lakosság nyugalmára. Lehetett volna talán a problémás üzletek körül az ellenőrzéseket sűríteni,a problémás időpontokban. Itt nem arra gondolok,hogy a vállalkozást tönkre tenni az állandó hatósági zaklatással! Nem "kedves" Hajdú úr,hanem a problémás személyeket előállítani,bírságolni,és ha már annyira védi a hajléktalanokat akkor szervezett keretek közé szorítani az éjszakai életüket. Számukra éjszakai szállást biztosítani,esetleg helyi rendelettel megtiltani éjszakára az életvitel szerűen a közterületen tartózkodást.És akkor aki normális életet él értem itt a dolgozó,adó fizető,stb.,kerületi lakost nyugodtan pihenhet. És csak akkor de csakis akkor bezáratni,tönkre tenni egy kisvállalkozást ha tényleg nincs más megoldás. Ha már a hatóság is elismeri,hogy tehetetlen a problémát nem tudja kezelni. Persze ha a hatóság tehetetlen felvetődik a következő kérdés: Milyen eszköz volt,van a vállalkozások kezében a közterületen zajongókkal szemben,alkalmazhat e erőszakot az éjszaka és vállalkozása nyugalmának megőrzése érdekében,főleg ha a hatóság is tehetetlen? Az önkormányzat miért nem a vállalkozásokat védi,hiszen mi ugyan úgy a lakosság részét képezzük a kerületben. Munkát adunk általában a kerület lakosainak. Mi akárhogy is nézzük befizetők vagyunk az államkasszába,a kerületébe is! Sőt a kerületi kisboltokat üzemeltető vállalkozók,alkalmazottak nagy része ugyan abban a lépcsőházban,házban,de legalább is a környéken lakik és őt vagy a családját ugyan úgy érintette az éjszakai zajongás. Készült e utólag a kerület részéről bármilyen kimutatás,statisztika,hogy hány vállalkozás zárt be,ment tönkre,hány ember lett ennek a "csodálatos" és minden szakmaiságot nélkülöző "lakosság barát" intézkedésnek az áldozata,hány üzlet helység lett bezárva,mennyi a kerület vesztesége a be nem érkező bérleti díjakból,mennyi a társasházak ill.a magán személyek vesztesége a felmondott üzlet bérlet miatt,hány fő kisvállalkozó és alkalmazottja lett munkanélküli (még ha csak ideiglenesen is)? Ráadásul hozták ezt a rendeletet olyan jól átgondolt időpontban (a válság elején) amikor a legtöbb vállalkozás már a túlélésért küzdött. Na tisztelt Hajdú úr ez az önök munkahely teremtő szervezése! Ha arra rögtön volt kapacitásuk,hogy a zárórákat ellenőrizzék (tapasztalatból írom) akkor miért nem volt kapacitásuk a problémás közterületen rendet teremteni és a kisvállalkozókat,alkalmazottait,munkahelyeiket megmenteni? Én konkrétan ennek a rendeletnek köszönhetően 2-fő munkavállalót kényszerültem elküldeni.(az egyik kolléga 8-éve dolgozott nálunk) És az én vállalkozásom még a szerencsések közé tartozott,mert nem kellett azonnal bezárnom.(A végleges zárásról gondoskodott a Fidesz!Egyik kutya másik eb) Tisztelettel: palota50 "az igazságot is meglehet szokni"
palota50

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 jún. 03 17:53

AZ ÜZLETEK NYITVA TARTÁSÁNAK HELYI RENDELETBEN TÖRTÉNŐ SZABÁLYOZÁSA LAKOSSÁGI KÖVETELÉS VOLT !

Sok érdekeset írt le, de nem az én hozzászólásomhoz csatlakozott, csupán tiszteletből ön iránt, próbálok így több évvel(4 éve)
a történtek után visszajelezni. A jelenlegi vezetés sem változtatta meg a szóba hozott rendeletet, noha 2/3 hatalmukkal
órák alatt ezt immár közel két éve régen megtehették volna! De nem! Részben azért - és akkor beszéljünk világos érvekkel -
a fiúk cukkolták a lakosságot, hogy tiltakozzanak a 21 óra után nyitva tartó különböző üzletek ellen. Ez évekig tartó politikai
háború volt. Míg a végén sok egyeztetés után.....tehát számos egyeztetés után!!!, a 23 órában egyeztek meg a felek. Oly
mértékben konszenzus volt, hogy a képviselő testület tárgyalásán nem volt olyan vállalkozó, aki eljöjjön és elmondja a véleményét.
Nem tudom ön milyen üzletet vezet, de sok a pontatlanság abban, amit leírt! A nyitva tartást 23 óra után is lehetővé tette a helyi
rendelet, azoknál pl. akik meleg konyhás vendéglátó üzletet vittek. A 160 körüli szeszes italt árusító üzlet közül meleg konyhás -
tehát nem kricsni - hanem vendéglátó volt többsége. Úgy emlékszem 90 üzlet. Ám a 16 négyzetméteres bicikli tárolóban kialakított
un. MINI ABC-ahol többnek még a wc-je sem volt megoldott, azok nem tudták az italmérést éjjel nappali műszakban a továbbiakban
engedéllyel végezni. A lakossági és a helyi pártok, mint ellenfelek, valamint több civil szervezet éppen a MINI ÁBC üzletek miatt
támadták a kerület vezetését. Ez nem hasonlítható a TESCO-hoz, itt nem XXI. századi kereskedés folyt, a lakók pedig az éjeli órákban sem
tudtak pihenni a piások zajongásától!
Tehát a nyitva tartási rendelet a kerületben akkor bejegyzett 6800 !!! vállalkozás közül kb. 60 üzletet érintett 23 óra után!! De az ellenőrzés
az ANTSZ követelményeinek való meg nem felelés miatt számunkra kényszerű kötelezettség volt:
1.
Nem volt folyó víz, mosogató és személyzeti wc.
2.
Titokban, tehát engedély nélkül mérték a szeszes italt, úgy hogy a lépcsőházban, a ház előtti közterületen ment az italozás, nos ezeknek
a parkok, a falmellék, a pince lépcsőház volt a wc!!!!!
3.
Éjszaka a rendőrség már a balhékra nem volt hajlandó a lakók kifejezett követelésére sem kivonulni, éjszaka ezek 21- 22 órától, illetve reggel
már 5 - 6 óráról kezdődtek a palackos pálinkázások....
4.
Bejelentett munkavállaló és az adófizető ebben a körben szinte számokban ki sem mutatható volt.
A TESCO egyedül több embert foglalkoztatott bejelentett munkaerőt, illetve több helyi adót fizetett egyedül, mint az említett 160 vendéglátó
és kereskedő összesen!!!
5.
Nem jól tudja tehát, hogy 23 óra után kik azok, akiknek nem kellett bezárni, megismétlem kb. 90 vállalkozás továbbra is akár reggelig tarthatott
családi rendezvényt, esküvőt, születés és névnapot, céges rendezvényt stb.
6.
Fel tudom sorolni azokat az ipari, mezőgazdasági, szolgáltató, kereskedelmi, környezetvédelmi, kulturális befektetéseket, akik az új 6000 fő munkahelyet
teremtettek, ezek a cégek fizették a kerület helyi adó bevételének 80%-át!!!!! Ezek nagy mértékben járultak hozzá, hogy 2010 októberében, amikor a
kerület vezetését a fideszisták átvették tőlem, a regisztrált munkanélküli a kerületben 1,7% volt, a fővárosban akkor 3,8%, az országban 8%, ez a lényeg.

Én köszönöm, hogy kicsit indulatos - a tényeken nem ismerő hozzászólásával - segített, abban, hogy mindezekről ennyi év után, de beszéljünk.
Tisztelettel:

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: palota50 » 2012 jún. 04 00:10

Tisztelt Hajdu úr! Mi kereskedők kész tények elé lettünk állítva,mi az utolsó pillanatban kaptuk kézhez a már elkészült és jogerőre emelkedett rendeletet. Amin maguk valakikkel évekig háborúztak. A tényeket úgy érzem tökéletesen ismerem,mivel az én vállalkozásomra nézve is kötelező volt és ha elakartam kerülni a bírságolást be kellett tartanom ezt a törvényt is. Az első körben a rendelet igy szólt: 22óra 00-tól 06.00ig be kellett minden olyan üzletet zárni ami nem rendelkezett meleg konyha engedéllyel.(Kivétel: Tesco,benzinkutak,meleg konyhás üzletek) Minden üzletet, kocsmát,kávézót,zöldségest,mini ABC-t,közértet,mindent. Tehát ez idő alatt csak és kizárólag meleg konyhával rendelkező (étterem,kifőzde),a Tescó és a benzin kutak lehettek nyitva! Majd kis idő elteltével rájöttek,hogy területileg a kerülethez tartozik az Újpesti vasút állomás és az állomás forgalmára épülő kis közértek,kocsmák. Na itt jött az első módosítás,hiszen a vasút késő éjjel és kora hajnalban is szállít utasokat. Belevették a kivételezettek körébe őket is. Majd eltelt közel egy év szorgalmasan ellenőrizve a szabályos nyitva tartást. Egy év elteltével valakinek az önkormányzatnál eszébe jutott,hogy az emberek már nem 8-tól 4-ig dolgoznak,hanem éjt nappallá téve güriznek a megélhetésért. Nem ártana ha az a munkás ember is tudna reggelit venni,vagy a kávéját esetleg a felesét meginni aki reggel 6-ra jár dolgozni. Sőt az se lenne utolsó dolog ha nem kellene 12óra munka után még este elvergődni a Tescoba,hanem a környék valamelyik kis boltjában vehetne némi harapni valót vacsorára a családnak. Na ez volt a felismerés pillanata! Ekkor módosították a kötelező zárva tartást 23órától reggel 5óráig. Ha nem tévedek a mai napig ez a helyzet. Na akkor menjünk tovább! Mi az hogy a rendőrség már nem volt hajlandó kimenni. Nem ez a dolguk? Nem tartozik a feladatukhoz a lakosság nyugalmának megőrzése? Ha ezt nem ön írja hanem egy tudatlan polgár akkor minden rendben lenne.De ön ha jól tudom a XV-ik kerületi lakosok által megválasztott polgármester volt,sőt országgyűlési képviselő! Nem lett volna önnek lehetősége felvenni a kerületi rendőr kapitánnyal a kapcsolatot és felkérni,hogy a feladatukat maradéktalanul lássák el? De ha süket fülekre talál (amit nem hiszek) mindenkinek van felettese. Következő: "az ANTSZ követelményeinek való megfelelés" Ha nincsenek meg a feltételek egy üzlet nyitásához akkor ,hogyan tudott kinyitni? Az ANTSZ követelményeknek nappal is meg kell felelni nem csak éjjel!Tehát ez megint bukott. Következő: "Titokban, tehát engedély nélkül mérték a szeszes italt, úgy hogy a lépcsőházban, a ház előtti közterületen ment az italozás" Nos ezen a kérdésen a VPOP rögtön tudott volna segíteni. Az egyik kiemelten ellenőrzött dolog a jövedéki termék engedély nélküli forgalmazása! Következő:"Bejelentett munkavállaló és az adófizető ebben a körben szinte számokban ki sem mutatható volt.
A TESCO egyedül több embert foglalkoztatott bejelentett munkaerőt, illetve több helyi adót fizetett egyedül, mint az említett 160 vendéglátó
és kereskedő összesen!!!" Én úgy érzem,hogy egyetlen elvesztett magyar munkahely is tragédia! A Tescoban a munkavállalók nagy része szerintem kényszerből dolgozik ,mivel nem talál jobbat.Enni meg kell valamiből. És aki nem akar hajléktalan lenni,szeretne emberhez méltó életet élni,az minden munkát elvállal akár annak árán is,hogy a multi kihasználja,nevetséges pénzért dolgoztatja. Valóban lehet,hogy kicsit indulatos a hozzá szólásom,hiszen még a mai napig nem tudom indulatok nélkül felidézni ezt a csodálatos helyi rendelkezést. Figyelmébe ajánlanám ezt az önkormányzati kis videót,ahol a téma megint ez volt. Igen érdekes hozzászólásokat lehet hallani pártállástól függetlenül.Hozzá szól többek közt :Gyurcsánszky János MSZP, Tóth Imre MSZP, Major Sándor JOBBIK,és a kereskedelmi kamara részéről is egy úri ember! http://onkormanyzati.tv/index.php?id=20 ... 9142000026 Ők talán már felismerték,hogy ez egy elhibázott rendelkezés volt. Szelektálni kellett volna,és nem össznépi büntetést kiróni az összes kereskedőre. Hiszen tudomásom szerint a Magyar jog nem ismeri a kollektív büntetés fogalmát. Számomra is érthető,hogy: a lakosság nyugalma pihenéshez való joga kiemelten fontos,sőt a legfontosabb. De még egyszer leírom nem lett volna szabad probléma mentes üzleteket bezáratni. Soha nem a kereskedő,vállalkozó hibás azért ha a hatóság tehetetlen! Nem várható el egy vállalkozástól sem hogy a közterületen rendet tartson. Nincs hatósági jogköre,nem használhat kényszerítő eszközt,ha biztonsági őrt alkalmaz az is csak az üzlet területén tevékenykedhet. Hajdu úr! Mi csak dolgozni szerettünk volna. Tisztelettel:palota50
2009-es rendelet:
3. §

(1) Vendéglátóipari, valamint élelmiszer kereskedelemmel foglalkozó üzlet 23 óra és 05 óra között - a (2) bekezdésben valamint a 4. § és 5. §-ban foglalt kivétellel - nem tarthat nyitva.

(2) Az (1) bekezdésben szabályozott korlátozás nem terjed ki
a) a működési engedélye, bejelentése szerint melegkonyhás vendéglátóhelyekre
b) az üzemanyagtöltő állomásokon működő vendéglátóipari és élelmiszer kereskedelmi üzletekre
c) a működési engedélye, bejelentése szerint szeszes italt nem forgalmazó vendéglátóhelyekre, élelmiszerüzletekre
d) e rendelet mellékletében felsorolt üzletekre.

4. §

(1) A polgármester, kérelemre a vendéglátó egységek esetében, egyedi rendezvények (bálok, névnapok stb.) idejére a 23 óra és 05 óra közötti nyitva tartást engedélyezheti.

(2) A kérelmet a rendezvény napját megelőzően legalább hatvan nappal kell benyújtani a polgármesterhez. Az eljárás illetékköteles.

(3) A kérelmet a polgármester tizenöt napon belül bírálja el.

(4) A kérelemben meg kell jelölni, illetve mellékelni kell:
a) üzemeltető nevét, székhelyének címét,
b) üzlet címét, az üzlet működési engedélyének számát,
c) a nyitva tartás meghosszabbításának naptári napját és időtartamát és a rendezvény jellegét,
d) az üzlettel, valamint az üzlettel közvetlenül szomszédos, az üzlettel közös határvonalú, telekhatárú ingatlanokkal rendelkezni jogosultak (az ingatlanok tulajdonosai, használói, kezelői, társasház esetén a közös képviselő, illetve az intézőbizottság elnöke, lakásszövetkezet esetén az elnök) belegyező nyilatkozatait.

(4a) a (4) bekezdésben felsorolt adatok és mellékletek bármelyikének hiányában a polgármester a kérelmet elutasítja.

(5) A nyitvatartási idő alkalmi meghosszabbítása iránti kérelem tárgyában történt döntést közölni kell az üzemeltetővel, a (4) bekezdés d) pontban meghatározott ügyfélkörrel, továbbá a kerületi rendőrkapitánysággal.

5. §

A 3.§ (1) bekezdésében meghatározott korlátozás december 31. és január 1. napjára, valamint a kiemelkedő nemzetközi sportesemények: Olimpia, Labdarúgó Európa-, vagy Világ Bajnokság televíziós közvetítési idejére nem vonatkozik, amennyiben a vendéglátó egységben azt sugárzó televíziós készülék van elhelyezve.

Záró rendelkezések

6. §

(1) Jelen rendelet 2008. május 15-én lép hatályba.

(2) A rendelet 4. § (2) bekezdése a rendelet hatálybalépésétől számított hatvan napon belüli időpontra kérelmezett nyitva tartás meghosszabbítása iránti 4. § szerinti kérelmekre nem vonatkozik.

dr. Nagy Antal sk. Hajdu László sk.
jegyző polgármester

Melléklet a 9/2009. (IV.03.) ök. rendelethez
Melléklet a 9/2008. (IV.7.) ök. rendelethez

Helyrajzi számok
Asia Center 91100/19
China Mart 91100/16
M3 autópálya be- és kivezető szakasza -0 M3 - Mogyoród útja - belterületi határ - 98108/2 helyrajzi szám
-1 M3 - Felsőkert út - Mogyoród útja – 98096 helyrajzi számok által behatárolt terület
Pólus Center 91096/24
Rákospalota-Újpest MÁV állomás 88195
Városkapu utca mentén lévő terület 98095/2
98109/13, 17, 39, 40, 44, 45, 47, 49, 50, 51, 52, 54, 55, 56
98113/7 , 11, 13, 14
palota50

HozzászólásSzerző: Accantus » 2012 jún. 04 08:04

T.palota 50.

Egy két mondattal azért vitába szállnék ! Reggel 6-ra munkába járó hadd ihassa meg a felesét ! Komolyabb munkahelyeken az akin észreveszik,hogy alkoholt fogyasztott munkakezdés elött AZONNALI ELBOCSÁTÁS a következménye ! S ez igy van jól !
Ujpalotán levő miniabc-k zöme a szeszes italok forgalmazásából él ! S,hogy mi van a környékükön azt az ott lakok eltudnák mondani (ha nem félnének a lumplenproletárok bosszújától !)

Ennyit elkellett mondanom.

Tisztelettel: Accantus
Accantus

HozzászólásSzerző: Musuka » 2012 jún. 04 10:24

T. Palota50!
Tessék a lakótelepre költözni és megtapasztalni milyen is az élet a mini ABC-k mellett. Az itt élőknek ez legalább olyan fajsúlyos probléma, mint Önöknek a parkolási anomália. Lehetne ám itt is ragyogó életképeket készíteni, - csak éppen nem merünk.
Mint Accantus is írta, a mini ABC-k megélhetése az alkoholra épül, ha nincs alkohol fogyasztás, akár be is zárhatnak. Még hogy reggelit vásárolnak??? Már nyitás előtt ott tobzódnak a felesért, a sörért, a kannásborért. És milyen munkahelyekről beszél? A legtöbb helyen nincs is alkalmazott...
Musuka

HozzászólásSzerző: palota50 » 2012 jún. 04 12:28

Accantus írta:T.palota 50.

Egy két mondattal azért vitába szállnék ! Reggel 6-ra munkába járó hadd ihassa meg a felesét ! Komolyabb munkahelyeken az akin észreveszik,hogy alkoholt fogyasztott munkakezdés elött AZONNALI ELBOCSÁTÁS a következménye ! S ez igy van jól !
Ujpalotán levő miniabc-k zöme a szeszes italok forgalmazásából él ! S,hogy mi van a környékükön azt az ott lakok eltudnák mondani (ha nem félnének a lumplenproletárok bosszújától !)

Ennyit elkellett mondanom.

Tisztelettel: Accantus

Tisztelettel: Accantus[/quote]
T.Accantus! Ön kiragadott egyetlen mondatot és azon fent akadt. A történet nem a reggeli feles meg vagy nem meg ivásáról szól! Nem is az Újpalotai állapotokat kétlem,tisztelettel elhiszem önöknek,hogy ezek a helyek problémásak. Van Újpalotai lakos ismerősöm több is,jártam oda iskolába,jártam oda szórakozni,járok oda vásárolni,rokonok is laknak ott.Itt lakom a kerületben 50-éve tehát van némi rálátásom a dolgokra,még ha nem is vagyok szenvedő alanya az ottani viszonyoknak. De azért felhívnám szíves figyelmét arra a tényre,mely szerint a XV.-ik kerület nem csak Újpalotából áll! A kerület minimum 3 de inkább 4 részből áll:Ó Palota, Rákospalota, Pestújhely, Újpalota. Különböző módon, beépítve. Értem ezalatt a lakótelepeket,lakóparkokat,családi házas övezeteket,sőt van a kerületnek mezőgazdasági és ipari területe is. Ismételten leírom: nem azzal van problémám,hogy a környezetét zavaró üzleteket bezáratták,hanem azzal a ténnyel hogy néhány a környezetét zavaró üzlet közönsége miatt az egész kerületben büntették a kiskereskedelmi egységeket. Én egy közérthez igen közel lakom. Meglepődne milyen közel. Non-stop közért volt a rendelet előtt. Ha este 11-kor beestem munka után simán tudtam venni friss pékárut. Ma már sokszor délután 5-6 óra körül elfogy és nem mernek rá rendelni,mert ha nem fogy el rajtuk marad. Most ha nem kapok mehetek a Hajdu úr által oly nagy becsben tartott Tescoba,vagy átmegyek Újpestre ahol ilyen rendelet nem létezik. Az egész Árpád út pezseg az élettől és mégis valahogy megvan egymás mellett a lakosság és a vállalkozások. Biztosan ott is vannak problémás üzletek,de gondolom a hatóság nem az ártatlan üzleteket teszi tönkre,hanem csak és csak is a lakosság nyugalmát zavaró üzletet bünteti. A hajléktalan és a "lumlenproletárok" megrendszabályozása nem a kis vállalkozó dolga és jogköre sincs rá. Ez kizárólag hatósági jogkör! Tisztelettel: palota50
palota50

HozzászólásSzerző: palota50 » 2012 jún. 04 13:05

Musuka írta:T. Palota50!
Tessék a lakótelepre költözni és megtapasztalni milyen is az élet a mini ABC-k mellett. Az itt élőknek ez legalább olyan fajsúlyos probléma, mint Önöknek a parkolási anomália. Lehetne ám itt is ragyogó életképeket készíteni, - csak éppen nem merünk.
Mint Accantus is írta, a mini ABC-k megélhetése az alkoholra épül, ha nincs alkohol fogyasztás, akár be is zárhatnak. Még hogy reggelit vásárolnak??? Már nyitás előtt ott tobzódnak a felesért, a sörért, a kannásborért. És milyen munkahelyekről beszél? A legtöbb helyen nincs is alkalmazott...

T.Musuka! Nem áll szándékomban lakótelepre költözni. El tudom képzelni mi mehet ott! A mi "parkolási anomáliánk" is valós probléma,ugyan úgy mint az önök problémája. Kérem olvassa át írásomat még egyszer és értelmezze a szöveget! Rögtön kiderül, hogy nem önök ellen szól,sőt! Maximálisa átérzem a problémát. "Lehetne ott is ragyogó életképeket készíteni" Hajrá T. Musuka! Mi tartja vissza? Ezért van ez a fórum! Ha a problémájuk még mindig fennáll tegyen fel ön is életképeket. Énnekem is itt tanácsolta egy kedves úriember,és valami el is kezdődött parkolás ügyben. Hogy ki mit vásárol a mini ABC-ben,alkoholt vagy élelmiszert ez mindenkinek a magánügye egészen addig a pontig amíg a lakosságot nem zavarja. Utána pedig ezt a hatóság dolga felügyelni,esetleg megvonhatja az üzlet alkohol árusítási engedélyét. (Bírságolva a csendháborítót,sőt a közterületi alkohol fogyasztást is tiltja a törvény!) Akkor viszont már ténylegesen csak élelmiszer boltként fog üzemelni. Ne higgye,hogy csukott szemmel járok. Nem lehet nem észre venni ezt a jelenséget,hogy minden közért,zöldséges,stb. előtt piálnak. És nem csak Újpalotán,hanem országos jelenségről beszélünk. Más: "És milyen munkahelyekről beszél? A legtöbb helyen nincs is alkalmazott..." Ha a vállalkozó áll a pult mögött az akkor is munkahely! Igaz,hogy csak 1-munkahely de munkahely ! Ugyan úgy fizeti saját maga után a kötelező járulékokat,adót,ÁFÁt,bérleti díjat,és nem utolsó sorban nem munkanélküli! Tisztelettel:palota50
palota50

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 jún. 05 10:17

NEM SZÓLNÉK UTÓLAG A VITÁBA..

Én sokat és éveken át hallgattam a panaszokat, a helyzet tarthatatlansága miatt,
én is részt vettem az egyeztetésben több alkalommal is. Listánk volt az érintett
kör vállalkozásairól, amelyen a kamara is minden alkalommal meghívást kapott.
A 160 bejegyzett cégnek több hullámban kiküldött meghívásokra, volt egy alkalom
amikor kb. 30 cég képviselte magát, volt olyan az elején, amikor 4 - 5 cég vette
komolyan.
Panasz egy sem érkezett a benzinkutakra, a Tescóra stb.
Kizárólag az italkimérések ellen voltak a tömeges éjszakát zavaró panaszok.
Ma nem tudom miként néz ki az összkép!
Hajdu LÁSZLÓ

Következő

Vissza: Közélet