SZEMBENÉZÉS ÉS IRÁNYVÁLTÁS

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

SZEMBENÉZÉS ÉS IRÁNYVÁLTÁS

HozzászólásSzerző: Palotai Polgár » 2011 ápr. 12 13:22

A Helyi Téma című újság 2011. április 6-i számának 6. oldalán egy cikkben eldugva olvashattunk arról, hogy az önkormányzat "Szembenézés és irányváltás 2010-2014" című gazdasági-társadalmi programjához április 15-ig várják a lakosság észrevételeit.

Egy ilyen program bizony érdekes lehet - gondolja a közügyek iránt érdeklődő polgár - de vajon hol, milyen módon lehet megtenni az észrevételeket, és egyáltalán, hol lehet megismerni magát a programot? Átnéztem az Életképek címmel indított új kerületi újság hozzám eljutott utolsó számát, de abban nem leltem nyomát az említett programnak, még utalás formájában sem.

Körülnéztem a kerületi honlapon, de itt sem láttam feltöltve ilyen anyagot.

Aztán hétfő este ismét belépve, április 9-i kelettel megtaláltam az erről szóló híradást, sőt magát a Gazdasági programot is. A szombati hír szerint a Gazdasági Program előzetes vitája 2011. április 13-án, szerdán, 14 órakor a Polgármesteri Hivatal Bp. XV., Bocskai u. 1-3. sz. alatti Dísztermében lesz.

A Pdf formátumban letölthető vitairatról kissé elhűlve állapítottam meg, hogy az egy 77 oldalas dokumentum, amelynek csak a tartalomjegyzéke 7 nyomtatott oldalt tesz ki. Az imponáló terjedelmű anyagot átfutva az embernek az az első benyomása, hogy itt egy szinte teljességre törekvő, témák sokaságát felölelő, vélhetően sok ember, sok heti, vagy több hónapos munkájával összeállított koncepció, egy, a jelenlegi adottságokat sorra vevő analízis, és egy ebből kiindulva felépített cselekvési terv van formába öntve. A program számtalan kérdéskört ölel fel, a felhalmozott adósságtól, a közterületek állapotától, az itt élők demográfiai összetételén át, a szociális támogatási rendszerig.

Mármost a kérdésem az lenne, hogy egy ilyen terjedelmű, és szerteágazó tematikájú vitaanyag áttanulmányozásához, érdemi észrevételek tételéhez vajon elegendő-e az a rövid idő, ami a jelzett határidőig rendelkezésre áll? - Attól tartok, hogy a hátra lévő néhány nap, vagy inkább már csak néhány óra erre nem elegendő.

Az is kérdés, hogy az érintett kerületi lakosságnak vajon hány százaléka ismerkedhetett meg eddig a programmal, vajon hányan szerezhettek egyáltalán tudomást a tervezet létezéséről?

Hogy a szerda délutánra tervezett előzetes vita nyilvános lesz-e, vagy sem, hogy élő adásban nyomon lehet-e követni, pl. az interneten, az a hírből nem derül ki, ám a Helyi Téma említett írása szerint az új képviselő testület növelni szeretné a nyilvánosság erejét és szerepét. Erre való tekintettel, és a téma fontossága miatt, felmerül a kérdés, hogy a kerület jövőjét az elkövetkező években meghatározni hivatott program alaposabb megismeréséhez, áttanulmányozásához, érdemi javaslatok megtehetőségéhez vajon nem kellene-e a nagyon szűkre szabott észrevételezési határidőt meghosszabbítani? És talán hasznos volna megtalálni a módját annak, hogy a 2011. április 2-i keltezéssel létrejött 4 éves programról minél több itt élő szerezhessen tudomást, és ismerkedhessen meg annak tartalmával.

Felvetésem indokoltságát az is nyomatékosítja, hogy a gazdasági-társadalmi program - a 76. oldalán olvasható öndefiníciója szerint - egy „közpolitikai dokumentum, melyet a lakosság széles köréhez el kell juttatni.”
Palotai Polgár

Re: SZEMBENÉZÉS ÉS IRÁNYVÁLTÁS

HozzászólásSzerző: podmaniczky elek » 2011 ápr. 12 14:14

T.
Önkormányzati Vezetés!

Szerintem is elöbb kellene a "Szembenézés és irányváltás" anyagot közzétenni -esetleg papiron,irásban,mivel nincs mindenkinek számitógépe- és adni egy kis időt a véleményalkotásra!
A holnapi 14 órakkor kezdődő értekezletre pl. már jó lenne irásos anyagot is kiosztani,aki igényt tart rá annak!
Egyébként sok olyan gondolat van az anyagban,amit a régi Önkormányzati vezetés is bizonyára kivitelezett volna,hiszen mindannyiunk érdeke a kerület fejlődése,ami az elmult években is részben megvalósitásra került!

Tisztelettel:
Podmaniczky Elek
podmaniczky elek

HozzászólásSzerző: fazekas » 2011 ápr. 12 17:01

Kedves Elek!

Gratulálok nagyot javult a stilusa, hiába gyakorlat teszi a mestert.

Üdvözlettel: Fazekas László
fazekas

HozzászólásSzerző: podmaniczky elek » 2011 ápr. 14 07:39

T.
Fazekas Ur!

Az én stilusom már kb. 5O éve kialakult!Mindig a köz javára igyekeztem dolgozni,ez igy van ma is!
Köszönöm elismerését!
Üdv.
Elek
podmaniczky elek

HozzászólásSzerző: Orsy » 2011 ápr. 15 19:12

Három gyerekes
családként 2003-ban a Budapest XV kerületi Önkormányzattól kaptunk egy
szükséglakást. Sajnos ebbe a kerületbe születtem, Reac miatt lettem sportújságíró...
28 nm es szoba konyhás lakásról van szó, nem volt benne se WC se
melegvíz, leszakadt mennyezet felismerhetetlen padló.
Akkor legkisebb gyermekünk súloys asztmás volt, sajnos lélegeztetni is
kellett, ezért édesanyám kb egy millió ft kölcsönt vett fel.
Csodaszépen felújítottuk, bevezettettük a meleg vizet, a wc-t, körbe
lett burkolva az egész lakás, ajtó-ablak csere mindent megcsináltunk.
Közben úgy volt, hogy nem lehet több gyermekünk, mégis terhes lettem
legkisebb gyermekünkkel. Ekkor megkértem az Önkormányzatot, hogy ha
már ennyit költöttünk a lakásra, akkor segítsenek nagyobb lakáshoz
jutni. Szó szerint megkaptam az alpolgármestertől, hogy csak azért
tartom meg a babát, hogy nagyobb lakást kapjunk.A terhesség annyira
volt kockázatos, hogy mindkettőnk élete veszélyben volt, de én úgy
gondoltam, nem lehet véletlen, tehát abortuszról hallani sem akartam.
MEgszületése után kilátásba helyezték, hogy esetleg adnak egy nagyobb
lakást. Kértek nullás igazolásokat a közüzemi díjakról, természetesen
egy ft tartozásom sem volt, annak ellenére, hogy akkor havi 80 ezer ft
volt a hitel a felújítás miatt.
A pici fiunk kettő hónapos volt, miután hazaértem az Önkormányzatból 2
óra múlva elektromos tűz miatt porig égett a lakás, a picit úgy
kellett kimenteni, a nagyok szerencsére ki tudtak menekülni.
Mindenünk odaveszett, egy ruhadarabunk nem maradt, egy bútor semmi.
Sajnos mivel önkormányzati lakás volt biztosítás sem volt rajta. A
polgármester úr rendelkezett, hogy költöztessenek át bennünket egy
másik lakásba , ami Újpalotai, 10. emeleti 35 nm-es lakás, ami szintén
lerobbant állapotban volt, teljes felújítás kellett volna, hogy emberi
higiénés körülmények közt élhessünk benne.
Ettől még hatan beköltöztünk, és az előző lakás bérleti szerződés ami
végleges volt megszüntették, és egy évre kaptunk az új lakásra bérleti
szerződést. Sajnos mindent meg kellett vennünk újra az életünkhöz,
ezért újra hitelhez folyamodtunk. AZ Önkormányzat adott nekünk 80 ezer
ft azonnali segélyt, és paplanokat, ebben ki is merült az összes
segítség.
A panellakásban teljesen más rezsi fogadott bennünket, és a betegségem
miatt szép lassan elvesztettem a munkahelyem. Mivel két évig nyitva is
volt a hasam, férjem is gyakran mellettem kellett legyen, ezért ő is
állandóan munkahelyeket váltogatott.
Anyu nevén lévő hitelt persze fizetni kellett, plusz a rezsit, ezért
szépen lassan komoly díjhátralékba kerültünk. A családsegítő
megkísérelt segíteni, de sajnos nem jutottunk előbbre, ezért tavaly
megjelent a végrehajtó és közölte, hogy kilakoltatásunk egy hónap
múlva esedékes. Felkerestem a szociális alpolgármestert aki közölte ha
elkezdünk együttműködni a családsegítővel , és fizetünk rendesen a
havi rezsit, akkor nem kell elmennünk.
Mivel édesanyám 2010 február 10-én meghalt abbahagytuk a hitel
törlesztést és elkezdtük az adósságot és a rezsit fizetni. Emiatt
azonban édesapán került nagyon neház helyzetbe, mivel a lakásra tudják
terhelni a tartozást.
Időközben a Fidesz vette át a vezetést a XV kerületben, és minden
fizetés ellenére is maradt rengeteg adósságunk, és közölték sajnos ki
fognak lakoltatni.
Betegségemmel nem törődve két munkát is szereztem, hogy fizetni
tudjunk, és fizettem is, de a Ingatlankezelőbe az ügyvéd elmondta
akkor is ki fognak lakoltatni, méghozzá rendőrséggel.
A családsegítőben a hölgy elkészítette nekünk a Hátralék alapítványhoz
a kérésünket, és most tudtam meg, hogy 500 ezer ft-tal támogatnak ,
így már a egy millió kettőszázezer ft-os adósságból a törlesztésünk
illetve a alapítvány segítségével mindössze 300.000 ft maradt, ennek
ellenére előbb hívtak, hogy május 6-án így is ki fognak lakoltatni.
Az új alpolgármester asszonynál mikor jártam megígérte, ha komoly
fizetési szándékot látnak segíteni fog. Amikor elmondtam neki, hogy
mely nagyon nehéz körülmények vezettek ahhoz, hogy családunk ilyen
helyzetbe került, összeadták , hogy ők 10 év alatt mennyi átmeneti
segélyt adtak a 4 gyermekre-megjegyzem valóban 3 havonta adtak 21.000
ft okat- és közölték ebből telt volna.
Most végső elkeseredésünkben vidékre szeretnénk költözni albérletbe,
mert úgy érzem mindenből kiforgatott az Önkormányzat, egy végleges
szerződésből csak azért mert ők egy évig azt hitték én gyújtottam fel
a lakást, és csupán kettő év múlva kapták meg a Tűzoltóságtól a
papírt, hogy elektromos tűz okozta a tüzet, de addigra elúsztunk az
adósságban.
Rengeteget dolgoztam betegen azért, hogy megmaradjon ez a lakás, de
sajnos ezzel az új vezetéssel nem lehet kompromisszumot kötni, hiába
törlesztettünk ekkora összeget, egyszerűen csak el akarnak távolítani
innen, de azóta nem csak törlesztettünk, de egy 500.000
ft-os támogatást is megnyertünk a Díjhátralék alapítványtól, amit nem
néznek jelenleg semmibe.
Én annyit kértem, ha nincs megoldás akkor legalább egy hónap haladékot
adjanak, hogy a négy gyerek június elejéig befejezze az iskolát, de
ezt sem engedték.
Ráadásul mára kiderült, hogy amit 4 évig vont a végrehajtó Szabó Péter
végrehajtó a fizetésem 33 %-át eltűnt, és arra hivatkoznak, hogy a
végrehajtó meghalt, én csak annyit tudok tenni hogy a volt
munkáltatómtól kikérem az igazolást, hogy mennyi pénzt utaltak át
szóban forgó végrehajtónak, de válaszukat megvárni már nem tudom 3 hét
múlva mennünk kell.

Köszönjük az új vezetésnek, 4 gyerek, és kisemmizés az új mottó...
Orsy

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 ápr. 19 23:29

OLVASTAM
A szerkesztőknek ez elegendő, hiszen az elődjük durva lesajnálásán kivül semmi konkrétum nincs benne.
Sejtetések talán kiolvashatóak. A szociális fejezet által érintett kerületi polgárokra rosszídők jönnek!!
A civil szervezetek sem számithatnak az előző ídőszakban kialakult biztonságra, lesznek kivételek...
A kormánytól átvett forgatókönyv szerint íródott, minden központositva lesz, ez több ember kenyerének az
elvesztésével jár, az elbocsájtott hivatali dolgozók után jönnek a pedagógusok, a gazdasági társaságok dolgozói...
Ez a program több mint félévet késett, mulasztásos törvénysértés? Már a 2010 költségvetésí koncepció előtt illett
volna elfogadni, de a 2011 es költségvetés elkészitése, főként elfogadása előtt mindenképpen, így a 2011 es elfogadott
költségvetést újra kell írni. Ez a nagy lózungok ellenére is kiolvasható, itt átirták az egész ciklust, igaz összeollózott
innen onnan a programnak nevezett íromány, így nem biztos, hogy komolyan kell bármit is venni ebből.
Az előző hozzászóló a kilakoltatás félelmében tartásáról szólt, nos lesz tömeges kilakoltatás, sőt már április 18 án meg is
kezdték, 19 én folytatják, husvéti ajándékként minden méltányosság nélkül, humánum minimúmát sem mutatva küldik utcára a
szegény, az esélyhátránnyal szenvedő családokat és háztartásokat, miről beszélnek: szembenézés, ez azt jelenti, hogy ha az elődök
nem rugták ki az embereket majd erőből ők ezt végrehajtják!! Ez Bp. XV. kerület helybenjárásának - félek, hogy visszafejlesztésének -
hozzá nem értők félelmetes firkálmánya!
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 ápr. 20 10:35

Palotai Polgár írta:A Helyi Téma című újság 2011. április 6-i számának 6. oldalán egy cikkben eldugva olvashattunk arról, hogy az önkormányzat "Szembenézés és irányváltás 2010-2014" című gazdasági-társadalmi programjához április 15-ig várják a lakosság észrevételeit.

Egy ilyen program bizony érdekes lehet - gondolja a közügyek iránt érdeklődő polgár - de vajon hol, milyen módon lehet megtenni az észrevételeket, és egyáltalán, hol lehet megismerni magát a programot? Átnéztem az Életképek címmel indított új kerületi újság hozzám eljutott utolsó számát, de abban nem leltem nyomát az említett programnak, még utalás formájában sem.

Körülnéztem a kerületi honlapon, de itt sem láttam feltöltve ilyen anyagot.

Aztán hétfő este ismét belépve, április 9-i kelettel megtaláltam az erről szóló híradást, sőt magát a Gazdasági programot is. A szombati hír szerint a Gazdasági Program előzetes vitája 2011. április 13-án, szerdán, 14 órakor a Polgármesteri Hivatal Bp. XV., Bocskai u. 1-3. sz. alatti Dísztermében lesz.

A Pdf formátumban letölthető vitairatról kissé elhűlve állapítottam meg, hogy az egy 77 oldalas dokumentum, amelynek csak a tartalomjegyzéke 7 nyomtatott oldalt tesz ki. Az imponáló terjedelmű anyagot átfutva az embernek az az első benyomása, hogy itt egy szinte teljességre törekvő, témák sokaságát felölelő, vélhetően sok ember, sok heti, vagy több hónapos munkájával összeállított koncepció, egy, a jelenlegi adottságokat sorra vevő analízis, és egy ebből kiindulva felépített cselekvési terv van formába öntve. A program számtalan kérdéskört ölel fel, a felhalmozott adósságtól, a közterületek állapotától, az itt élők demográfiai összetételén át, a szociális támogatási rendszerig.

Mármost a kérdésem az lenne, hogy egy ilyen terjedelmű, és szerteágazó tematikájú vitaanyag áttanulmányozásához, érdemi észrevételek tételéhez vajon elegendő-e az a rövid idő, ami a jelzett határidőig rendelkezésre áll? - Attól tartok, hogy a hátra lévő néhány nap, vagy inkább már csak néhány óra erre nem elegendő.

Az is kérdés, hogy az érintett kerületi lakosságnak vajon hány százaléka ismerkedhetett meg eddig a programmal, vajon hányan szerezhettek egyáltalán tudomást a tervezet létezéséről?

Hogy a szerda délutánra tervezett előzetes vita nyilvános lesz-e, vagy sem, hogy élő adásban nyomon lehet-e követni, pl. az interneten, az a hírből nem derül ki, ám a Helyi Téma említett írása szerint az új képviselő testület növelni szeretné a nyilvánosság erejét és szerepét. Erre való tekintettel, és a téma fontossága miatt, felmerül a kérdés, hogy a kerület jövőjét az elkövetkező években meghatározni hivatott program alaposabb megismeréséhez, áttanulmányozásához, érdemi javaslatok megtehetőségéhez vajon nem kellene-e a nagyon szűkre szabott észrevételezési határidőt meghosszabbítani? És talán hasznos volna megtalálni a módját annak, hogy a 2011. április 2-i keltezéssel létrejött 4 éves programról minél több itt élő szerezhessen tudomást, és ismerkedhessen meg annak tartalmával.

Felvetésem indokoltságát az is nyomatékosítja, hogy a gazdasági-társadalmi program - a 76. oldalán olvasható öndefiníciója szerint - egy „közpolitikai dokumentum, melyet a lakosság széles köréhez el kell juttatni.”

KEDVES ELŐTTEM HOZZÁSZÓLÓ!
A jogosan kifogásolt véleményezési rövid ídő és a nagy terjedelmű iromány lakosság széleskörű megismerésének módja ügy felvetése alapvető kérdés.
Felvethető persze cél e az, hogy ezt minél többen megismerjék? Hiszen ez a sok igéret, amely még részben sem megalapozott, egyszer számon is kérhető.
A véleményre nem voltak kíváncsiak, tudtommal a nyomdában ez már ki van brossúra formában nyomtatva és be lesz dobálva minden postaládába, ez egy
kampány anyag, amely az előző önkormányzati képviselő-testűlet szapúlására íródott, szavazat erősitő népszerűség hajhászó szándékkal. Ebből szinte semmi
sem igaz, ami az előző ídőszakról szól, ami pedig az ugymond program rész kb. 1/3 ad az pedig kormányzati anyagokból összetákolt rossz adaptáció.
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 ápr. 23 20:17

VISSZANÉZÉS HAZUGSÁG NÉLKÜL:
A vitatott irományban olyan propagadisztikus csúsztatások vannak, amelyek olvastán az az ember érzése
talán ezek dedósnak néznek?/ vagy butitani akarnak?/lehet, hogy csak egyszerűen nem ismerik a kerületet?
Az elmult 20 évben szolgálhattam a szavazók nagy többségének bizalmából a kerületet, pontosan tudom azt,
hogy nézett ki két évtizeddel ezelőtt, hogy nézett ki, 14 évvel korábban, amikor a kerületi választók először választottak meg
polgármesternek, amely bizalmat négy választáson át megkaptam sorozatban. Akik most 2/3-os többséget kaptak fel
sem fogják milyen elmaradott infrastruktúrát örököltünk anno. Így értékelni és becsülni sem tudják az erőfeszitéseket,
amelyek eredményeként ma fejlettnek tekinthető a főváros tizenötödik kerülete. Hely hiányában nem írok leltárt,
aki itt él az tudja/megélte a változásokat, az 58 oldalas un. ciklus program több mint féléves késést szenvedett, semmire
nem használható, írásnak talán nevezhető hazugság gyüjtemény. Csak egyetlen példát ebből a firkálmányból, amely szerint
egy eladósitott kerületet vettek át. Nem mondják, hogy nekem számos esetben hozták fel példálózva, bezzeg Esztergomban
micsoda "csodákat" művel a fideszes többségű önkormányzat, holott most látjuk 1/3 akkora telepűlés, lakosságát tekintve
tizeötmilliárdforint adósságot halmozott fel, mára fizetőképtelen!! Vagy Hódmezővásárhely 23 milliárdot meghalladó adósággal
kisebb költségvetéssel mint a XV. kerület, de az ötödik kerületet, vagy a tizenkettedik kerületet is emlithetnénk a valóban tulzott
eladósodók között, akik többszörösét halmozták fel adósságként, mint a XV.kerület, mégis a saját kerületük lejáratását és szapulását
végzik még ebben a programnak nevezett irásművükben is. Talán érthető, nem szeretik a kerületet, következésképpen az itt élő
embereket sem, ellenkező esetben lokálpatriótaként kellene kifelé megnyilvánulni.
A LEGNAGYOBB HAZUGSÁGOT MAGUK LEPLEZTÉK LE:
A 2010 évről szóló zárszámadás jelentésben, ahol kényszerültek fehéren/feketén elismerni, milyen kasszát hagyott rájuk az előző
önkormányzati, sima többség, akiket obstrukciók folyamatával négy éven át akadályoztak, semmien kerületi ügyben nem voltak
hajlandók segiteni, ezáltal a kerületben élőknek nem nyújtottak még erkölcsi támogatást sem!!
A LÉNYEG:
Az előző önkormányzat itt hagyott 2,262 Mrd Ft.(kettőmilliárdkétszázhatvanegymillióforint) pénzmaradványt, nem hiányt!!!
Ebből szabadon felhasználható - bármire - 1,700 Mrd Ft, feladattal terhelt, de ez is szabaddá tehető, döntés kérdése 560 millióforint.
Az önkormányzat vagyona 92 Mrd Ft. A 2010 ÉVI KÖLTSÉGVETÉS KIADÁSI OLDALA kettőmilliárdforintal kevesebb, mint a bevétei oldal,
tehát a főváros, valószinüleg az első háromban lévő legstabilabb kerületét örökölték. Erről egyetlen szót sem szólnak, no ezek mind
a lakosságot "megvezetni" szándékolt kódolt, hazugság üzenetek!!

2 tudatosan megvezetni szándékozó csúsztatások!! Kampány zajlik? Mi a jó abban, hogy saját lakhelyüket lejáratják?
A SZEMBENÉZÉS ezért értéktelen, mert nem a valóságos helyzetet mutatja a nyilvánosságnak!!
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banti » 2011 máj. 10 14:28

Hajdu LÁSZLÓ írta:VISSZANÉZÉS HAZUGSÁG NÉLKÜL:
A vitatott irományban olyan propagadisztikus csúsztatások vannak, amelyek olvastán az az ember érzése
talán ezek dedósnak néznek?/ vagy butitani akarnak?/lehet, hogy csak egyszerűen nem ismerik a kerületet?
Az elmult 20 évben szolgálhattam a szavazók nagy többségének bizalmából a kerületet, pontosan tudom azt,
hogy nézett ki két évtizeddel ezelőtt, hogy nézett ki, 14 évvel korábban, amikor a kerületi választók először választottak meg
polgármesternek, amely bizalmat négy választáson át megkaptam sorozatban. Akik most 2/3-os többséget kaptak fel
sem fogják milyen elmaradott infrastruktúrát örököltünk anno. Így értékelni és becsülni sem tudják az erőfeszitéseket,
amelyek eredményeként ma fejlettnek tekinthető a főváros tizenötödik kerülete. Hely hiányában nem írok leltárt,
aki itt él az tudja/megélte a változásokat, az 58 oldalas un. ciklus program több mint féléves késést szenvedett, semmire
nem használható, írásnak talán nevezhető hazugság gyüjtemény. Csak egyetlen példát ebből a firkálmányból, amely szerint
egy eladósitott kerületet vettek át. Nem mondják, hogy nekem számos esetben hozták fel példálózva, bezzeg Esztergomban
micsoda "csodákat" művel a fideszes többségű önkormányzat, holott most látjuk 1/3 akkora telepűlés, lakosságát tekintve
tizeötmilliárdforint adósságot halmozott fel, mára fizetőképtelen!! Vagy Hódmezővásárhely 23 milliárdot meghalladó adósággal
kisebb költségvetéssel mint a XV. kerület, de az ötödik kerületet, vagy a tizenkettedik kerületet is emlithetnénk a valóban tulzott
eladósodók között, akik többszörösét halmozták fel adósságként, mint a XV.kerület, mégis a saját kerületük lejáratását és szapulását
végzik még ebben a programnak nevezett irásművükben is. Talán érthető, nem szeretik a kerületet, következésképpen az itt élő
embereket sem, ellenkező esetben lokálpatriótaként kellene kifelé megnyilvánulni.
A LEGNAGYOBB HAZUGSÁGOT MAGUK LEPLEZTÉK LE:
A 2010 évről szóló zárszámadás jelentésben, ahol kényszerültek fehéren/feketén elismerni, milyen kasszát hagyott rájuk az előző
önkormányzati, sima többség, akiket obstrukciók folyamatával négy éven át akadályoztak, semmien kerületi ügyben nem voltak
hajlandók segiteni, ezáltal a kerületben élőknek nem nyújtottak még erkölcsi támogatást sem!!
A LÉNYEG:
Az előző önkormányzat itt hagyott 2,262 Mrd Ft.(kettőmilliárdkétszázhatvanegymillióforint) pénzmaradványt, nem hiányt!!!
Ebből szabadon felhasználható - bármire - 1,700 Mrd Ft, feladattal terhelt, de ez is szabaddá tehető, döntés kérdése 560 millióforint.
Az önkormányzat vagyona 92 Mrd Ft. A 2010 ÉVI KÖLTSÉGVETÉS KIADÁSI OLDALA kettőmilliárdforintal kevesebb, mint a bevétei oldal,
tehát a főváros, valószinüleg az első háromban lévő legstabilabb kerületét örökölték. Erről egyetlen szót sem szólnak, no ezek mind
a lakosságot "megvezetni" szándékolt kódolt, hazugság üzenetek!!

2 tudatosan megvezetni szándékozó csúsztatások!! Kampány zajlik? Mi a jó abban, hogy saját lakhelyüket lejáratják?
A SZEMBENÉZÉS ezért értéktelen, mert nem a valóságos helyzetet mutatja a nyilvánosságnak!!

A kerületben élek, a VALÓS számokba igazán nem lehet belelátni. A statisztika pedig sajna úgy alakul, ahogy alakítják.
De amit látni, más kerületekkel ellentétben:
pl. ezen kerületben miért nem kötelezték a boltokat és egyéb szolgáltató egységeket a környezetük rendezésére, amikor még épültek, és volt erre lehetőség? (szégyenfolt a Pólus környéke - összehasonlítva más bevásárlóközpontokkal, egy raktár telephez hasonlít; ide sorolhatnám a benzínkutakat, a Pennyt a városközpontban, az autós boltokat - direkt nem szalonokat írtam... ) Érdemes szétnézni más kerületekben - megtettem (pl. XI., III.) - ahol ezt szabályozta az Önkormányzat, és ott kötelesek rendben tartani a környzetüket, a fákat pótolni, és a növényzetet gondozni. A Pólus környéke egy aszfalttelep, a Penny-é egy-két száradt fával büszkélkedhet, és még sorolhatnám.
De akár közintézményt is írhatnék: a stadion kerítését eszi a rozsda, környezete gondozatlan; mellette az iskola kerítése és udvara elhanyagolt, rozsdás drótok lógnak ki belőle; a kiserdő pedig hajléktalantanya és szemétlerakó.
Valószínűleg számtalan példát lehetne még sorolni, de nem hiszem, hogy ha eddig nem volt változás, ez hirtelen megváltozna.
Mert ez nem "csak" szabályozás kérdése, hanem annak betartatásától és az illetékesek hozzáállásától is függ.
banti

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 máj. 15 17:18

ÖNNEL A LEIRTAK JÓRÉSZÉBEN NINCS VITÁM!!!

A rendszerváltás 1990 óta voltam kerületi közszereplő, az eltelt húsz évet végig kisérhettem döntéshozó testület
tagjaként, ebből 14 évig a történések előterjesztőjeként, polgármesterként láthattam az eredményeket és a
nehézségeket. A kerület lakójaként viszont már több évtizede láthatom az otthonomnak választott kerületet.
Tudom azt: mi volt a 70-es, a 80- as években, illetve mi volt az örökség 1990-ben a politikai, gazdasági, hatalmi
rendszerváltáskor? Gondolom tárgyilagos közelitésben könyv, de csúsztatásokkal is hatalmas terjedelemben lehetne
csak megirni a változásokat. Csak egy példa közel 200 utcában kellett szennyvizcsatornát, szilárd útburkolatot épiteni,
de még számos utcában vezetékes ivóvizellátás sem volt, valamint akkor kezdte el a tanácsi rendszer a földgázvezeték
fektetéseket, telefonellátása pedig csak keveseknek volt..stb.Ezek az infrastruktúra hiányok nem egy kis faluban, hanem
az ország fővárosában voltak - és csak egy példa a leküzdendő hátrányokból - ezek mára sok milliárdforint befektetéssel
le lettek küzdve. Pólus Center helyén egy szovjet katonai laktanya volt. Hogy ott 1996-ban átadásra került a városszéli
városközpont ezen a helyen, annak köszönhető, hogy a Rákos ut - Szentmihályi ut un. fögyüjtő szennyvizcsatornáját megépitettük,
így ez a hely vált alkalmassá (szanálások nélkül, zöldmezős beruházásként) az ország első, mindmáig a legnagyobb, bevásárló
központ megépitésére. E beruházás kanadai magyar tökebefektető nem kis kockázatával, nemzeti érzelmi alapon és csak másodsorban
üzleti számitások megalapozásával épült itt meg. A TŐKE, a müködő, a valóságos munkahelyet teremtő tőke, nem jött addig csak csurogva
hazánkba. A PIACKIVÁSÁRLÓ, a privatizáció spekulativ tőke az itt volt, de abban nem volt kockázat, ott csak biztos és kamatozó pénzforgatás
volt a jellemző (Növényolajgyár, Agroker, Agrotek, Bőrgyár, Erőkar, Szövőgyár stb.) csak a kerületieket emlitve, persze ez a privatizáció
óriási munkahely elvesztéssel járt. Akkor jött a Pólus Center megépitője. Senki még addig nem látott méretü épitkezéssel, ekkora épitmény
engedélyezését az országos szakhatóságok sem, nemhogy a kerületi épitéshatóság, még nem engedélyeztek!! A TERVEK egész hatósági szobát
megtöltöttek, hát itt az ország első engedélyezésénél, mai hatósági tudással és jogszabályi háttérel a parkirozót, a fásitást biztos, hogy más
jogerős épitési engedélyel és használatbavételi dokumentumokkal adná ki a jegyző. A tanuló pénz, ahogy mondják, azt látja Ön is, de látja
azt is amit jelent 15 év óta a PólusCenter, lenagyobb kerületi kenyéradó és adófizető, másrészt tömegével vonzotta a kiegészitő tökebefektetéseket,
a konkurenciát. Az "autós boltok" nyolc plusz a sok használt autókereskedést, a benzinkut tökét, a gyorsétkezőket, az M3- as melletti városkapu
befektetéseket, az Ázsia Centert, a China Mark és......
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2011 máj. 15 18:26

A tűz irányváltása!

Természeti csoda is történt a XV.kerületben az eltelt húsz év alatt.

Meleg, Szentmihály felől erősen fújó szeles napon tűz keletkezett a Rákospalotai határútnál.
A tűz a szélirányra merőlegesen háromszor olyan gyorsan terjedt, mint amerre a szél fújt.

A fóti buszon ezt is megtárgyalták, de az elkerülte az akkori polgármester és biztonsági szaktanácsadója figyelmét.

DSCN2773.JPG
Az "IRÁNYVÁLTOTT" tűz.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 máj. 23 15:47

A TÜZ VICCNEK NEM JÓ ÖTLET, NOHA SZELLEMES:

Azon a fóti buszon több értelmes dolgot megbeszélnek, ahogy olvasom, mint a kerületi képviselő-testület ülésén.
Arról nincs ott szó, hogy kilakoltatások tömegét rendelte el a kerületi 2/3-os helyi hatalom??
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2011 máj. 23 17:21

Az a tűz NEM VICC volt, - szerintem nem is véletlen!
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 júl. 25 16:50

"SZEMBENÉZETT" a 2/3-os többség????

http://hajdu15.hu/e107_plugins/macgurub ... .php?uid=2
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 szept. 30 12:13

FIDESZISTÁK VEZETIK A FŐVÁROST???

http://www.onkormanyzatiklub.hu/onkorma ... lgarmester

Fontos nyilatkozata a főpolgármesternek, érdemes figyelni, hogyan is tudják vezetni ezt a világvárost???,

http://www.hajdu15.hu
Hajdu LÁSZLÓ

Következő

Vissza: Közélet