kerületi civil szervezetek müködése,hirek

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: kerületi civil szervezetek müködése,hirek

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 márc. 05 20:57

HA MEGFIZETIK ÉN KÉPES VAGYOK FELADNI AZ ÉNEMET, ÍGY GONDOLOD ??

A polgármester egy alkalmatlan ember közösség vezetésére, soha nem vezetett embereket!
Uralkodott! Ez a parancsolgatás a stílusa! Kisebbségi érzése miatt fél minden közösségben.
A civil szervezetektől tériszonya van, ezeket a párton belül nem lehet feljelenteni, az pedig
nagy baj, a civileket a hatalmával nem tudja kinyírni.....csak az alpolgármestereit!
Ez az íródeák hű véleménye, gondolom nem ezt vártad?

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: fazekas » 2014 márc. 06 09:29

Egy volt pártkatonától (Mszp, Dk) nem várok semmit. Egyszer MSZP-s képviselő
később Gyurcsány mellett virit mint DK. képviselő jelölt s mi lett? :?:
Sajnálom!
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 márc. 07 00:16

BARÁTOM NE AGGÓDJÁL.

A lényeg szerintem az, hogy vállalható e az életed ezen része.
Én nem voltam botrányhős. Nem volt cégem. Nincs részvényem.
Nem vagyok egyébként ma semmilyen pártnak tagja. Ám 11 civil
szervezetben ma is ténykedek. Napi feladatom a szegények segítése.
Hetente kétszer saját költségemre szállítok élelmiszer adományt.
Önkéntes véradó vagyok, közelítek a századik segítésemhez. Mások
ez idő alatt vagyont gyűjtenek.
Én ez vagyok és ez voltam, nem kell köpönyeget váltanom.

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2014 dec. 10 16:34

Na, mi volt a korábbi polgármester első intézkedése 2010 végén? Elvetette a RÁTE részére a szegények támogatásához nélkülözhetetlen Neptun utcai helyiségeket! Az új polgármester pedig már 2014. december 9-ére meghívta a kerületi civil-szervezetek képviselőit egy tájékoztató, vitatkozó, véleményt cserélő és javaslattevő megbeszélésre. A bevezető tájékoztatók utáni FÓRUMRÓL NÉHÁNY GONDOLATOT (kiegészítve) szeretnék (akár további eszmecserére is) közrebocsátani.
1. Úgy értékelem, hogy ez a kezdeményezés - a négy éves "szunyókálás", vagy inkább a "taccsvonalon kívülre szorítás" után - a civil-szervezetek megújulásának (reneszánszának!) a kezdetét jelentheti. Hogy így legyen, rajtunk is múlik!
2. Fontos, hogy az önkormányzat vállalja (ebben bízhatunk polgármester úr válasza alapján is), hogy a civil-szervezetek működéséhez a tárgyi és egyéb feltételeket biztosítani fogja. A szervezetek jelentős része (Nyugdíjas Egyesület, polgárőrségek, SZÖVTÁRS, RÁTE, stb.) például helyiség hiányában nem tudja az alapszabályában vállalt feladatait teljesíteni. A javuló feltételeket nemcsak üdvözöljük, de TELJESÍTENÜNK is kell.
3. Többek javasolták, hogy a civil-szervezetek képviselői a testületi üléseken - megszavazás nélkül - felszóllalhassanak. Polgármester úr erre részletesen válaszolt. A testületi SZMSZ-ben ezt a kérdést egyértelműen szabályozni szükséges. Ott részletesen fel kell sorolni, hogy a szakterületeiknek megfelelő napirendekhez melyik civil-szervezet szólalhat fel 3 percben megszavazás nélkül. Szerintem legalább ilyen fontos ez a bizottságok esetében is. Ebben is bízhatunk, csak fontos, hogy felkészülten éljünk majd e lehetőségekkel.
4. A pártok gyakorlatilag a saját és talán még a szavazóik (1/3) érdekeit próbálják képviselni állásfoglalásaikkal, szavazataikkal. A civil-szervezetek a vállalt feladatkörükben a kerület teljes lakosságának érdekeit képesek felszínre hozni. A civil-szervezetek maradjanak pártoktól és a pártpolitikától függetlenek, de a pártok se tekintsék azokat "szatellit-szervezeteiknek". Egy-egy adott település életében így sokkal nagyobb szerepük, befolyásuk lehet (ha aktív a tevékenységük), mint a pártoknak. Mindemellett a pártok sem hagyhatják figyelmen kívül a civilek érdek-képviseleti tevékenységét. Rosszul tennék, ha lebecsülnék azt.
5. Elhangzott - ismerve a kerületi pártok jelenlegi acsarkodását - olyan javaslat is, hogy a civil-szervezetek dolgozzanak ki olyan állásfoglalást, amelyben felszólítanák a testületben helyetfoglaló pártok képviselőit a teljes lakosság érdekeinek is megfelelő együttműködésre. Az egyes pártokra szavazók, pláne pártok szükebb érdekeit döntéseiben előzze meg a teljes népesség érdeke.
6. A Csokonai Müvelődési Központ igazgatója tájékoztatta a jelenlévőket arról, hogy kidolgoztak egy olyan információs blokkot, amelyen a civil-szervezetek kapcsolatba léphetnek egymással és kicserélhetik tapasztalataikat. A jelenlévők tetszéssel fogadták. Ezzel párhuzamosan az lenne kívánatos, ha az önkormányzat honlapjának FÓRUM rovata is ilyen célt szolgálna, de a kerület POLGÁRAI számára. Szakmai információkat, szakmai vitákat és eszmecseréket lehessen olvasni azon a személyeskedés, a személyiségi jogokat és önérzetet sértő közlemények helyett. Az ilyen megnyílvánulások nem szolgálják a közérdeket, ezért mellőzzük az ilyen írásokat. Ha mégis olvasható ilyen, akkor azt törölni kellene.
7. Végül az is hasznos lenne, ha minden kerületi civil-szervezet rendbe tenné a saját "szénáját", teljesítené az új civil-törvény előírásait és az alapszabályban megfogalmazott feladatait. Fogjunk össze, hogy így legyen, hiszen ez a közérdek!
Dr.Ódor József

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 dec. 12 12:31

"Szerző: Dr.Ódor József » 2014 dec. 10 15:34

Na, mi volt a korábbi polgármester első intézkedése 2010 végén? Elvetette a RÁTE részére a szegények támogatásához nélkülözhetetlen Neptun utcai helyiségeket! Az új polgármester pedig már 2014. december 9-ére meghívta a kerületi civil-szervezetek képviselőit egy tájékoztató, vitatkozó, véleményt cserélő és javaslattevő megbeszélésre. A bevezető tájékoztatók utáni FÓRUMRÓL NÉHÁNY GONDOLATOT (kiegészítve) szeretnék (akár további eszmecserére is) közrebocsátani. "

Tisztelt Ódor Úr!

Kérek egy jegyzőkönyvet erről a Fórumról. Ugyanis értesüléseim szerint nem teljesen így zajlott és nem egésszen ezekről volt szó. Tehát azért, hogy ne kelljen találgatni kinek volt igaza - kinek nem, tegyék elérhetővé az anyagát. Köszönöm!
bakossandor

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2014 dec. 12 13:53

K. Bakos úr! Remélem nem tőlem kéri a jegyzőkönyvet! Azt javaslom kérdezzen meg résztvevőket (sokan voltak) és olvassa el az önkormányzat honlapján megjelent rövid tájékoztatót.
Dr.Ódor József

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 dec. 12 17:42

K. Ódor Úr!
Nem kellett megkérdeznem, jött magától is az infó. A civil fórumot igencsak áthatotta a politikai fenn-hang. Természetesen egy bizonyos oldal javára igyekeztek terelni a hangulatot. Aztán azt is hallottam, hogy történt egy szavazás, amelynek a végét mégsem ismertették a jelenlévőkkel...
De mivel Ön olyan bőven (és egyoldalúan) kifejtette az ott történteket, gondoltam alá is tudná támasztani valami hiteles irománnyal.
Főleg ennek a résznek az elhangzására lennék kíváncsi:
"3. Többek javasolták, hogy a civil-szervezetek képviselői a testületi üléseken - megszavazás nélkül - felszóllalhassanak. Polgármester úr erre részletesen válaszolt. A testületi SZMSZ-ben ezt a kérdést egyértelműen szabályozni szükséges. Ott részletesen fel kell sorolni, hogy a szakterületeiknek megfelelő napirendekhez melyik civil-szervezet szólalhat fel 3 percben megszavazás nélkül. Szerintem legalább ilyen fontos ez a bizottságok esetében is. Ebben is bízhatunk, csak fontos, hogy felkészülten éljünk majd e lehetőségekkel.
4. A pártok gyakorlatilag a saját és talán még a szavazóik (1/3) érdekeit próbálják képviselni állásfoglalásaikkal, szavazataikkal. A civil-szervezetek a vállalt feladatkörükben a kerület teljes lakosságának érdekeit képesek felszínre hozni. A civil-szervezetek maradjanak pártoktól és a pártpolitikától függetlenek, de a pártok se tekintsék azokat "szatellit-szervezeteiknek". Egy-egy adott település életében így sokkal nagyobb szerepük, befolyásuk lehet (ha aktív a tevékenységük), mint a pártoknak. Mindemellett a pártok sem hagyhatják figyelmen kívül a civilek érdek-képviseleti tevékenységét. Rosszul tennék, ha lebecsülnék azt.
5. Elhangzott - ismerve a kerületi pártok jelenlegi acsarkodását - olyan javaslat is, hogy a civil-szervezetek dolgozzanak ki olyan állásfoglalást, amelyben felszólítanák a testületben helyetfoglaló pártok képviselőit a teljes lakosság érdekeinek is megfelelő együttműködésre. Az egyes pártokra szavazók, pláne pártok szükebb érdekeit döntéseiben előzze meg a teljes népesség érdeke. "

Ezt ki milyen formában vetette fel és hányan helyeseltek erre a hülyeségre? Mert ez már önmagában politizálás! Mitől civil egy egyesület, ha testületi üléseken pártok mellett korteskedik? Ez a kérdés nem vonatkozik a RATE "civil" egyesületre, mert tudjuk, hogy az nem is volt soha az. 8)
Ódor úr: nem elég a jegyző? Már a civil szervezeteket is be szeretnék vonni a polgármester mögé? Aztán ki következne?
Ha úgy gondolja, hogy amiket fent említettem nem fedik a valóságot, kérem tegye fel a fórumról készült jegyzőkönyvet cáfolatul. Tudom, hogy megtehetné, ha nagyon akarná... :roll:
Mégis csak jó lenne ha hitelesnek tűnne amit írt. :wink:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2014 dec. 12 19:03

Bakos út! Én önnel nem kívánok vitatkozni, kérdezzen meg másokat, elég sokan voltak, bíztosan talál tájékoztatására alkalmas személyt.
Dr.Ódor József

HozzászólásSzerző: nico » 2014 dec. 12 19:25

20050121_01b.jpg
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Topó » 2014 dec. 12 19:27

Dr.Ódor József írta:Bakos út! Én önnel nem kívánok vitatkozni, kérdezzen meg másokat, elég sokan voltak, bíztosan talál tájékoztatására alkalmas személyt.

Az tudható, hogy maga tájékoztatásra alkalmatlan, ezt jól látja. Az az érthetetlen, hogy ennek ellenére miért erőlteti?
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 dec. 12 19:32

Ódor Úr!

Én nem vitára hívtam Önt, hanem arra kértem, támassza alá amit kiposztolt. Mivel tudtam, hogy ez nem igazán így zajlott és az a pár pont amit feltett csak az Ön és holdudvara elképzelése, kértem cáfolja vagy igazolja valódiságát, mert így lejárat egy pár olyan civil szervezetet, akik ezt nem így szeretnék, nem így gondolták és nem is így mondták ott! Tehát az ő érdekükben is kérem szóljon Hajdu László Úrnak, aki vendéglátó volt, tegye lehetővé., hogy a fórumon elhangzottakat megismerhessük!
Hiszen Ön is azt írta, hogy:
" A civil-szervezetek a vállalt feladatkörükben a kerület teljes lakosságának érdekeit képesek felszínre hozni. A civil-szervezetek maradjanak pártoktól és a pártpolitikától függetlenek,..."
Tehát ennek fényében, nekem mint lakosnak JOGOM van arról tudni, hogy NEVEMBEN önök, civil-képviselők mit nyilatkoznak és mire alkudoznak!
Az, hogy ami nem tetszik, majd lehessen törölni vagy cenzurázni és ezt szintén a lakosok nevében kérik, egyenesen felháborító! Erre gondolok:
" Ezzel párhuzamosan az lenne kívánatos, ha az önkormányzat honlapjának FÓRUM rovata is ilyen célt szolgálna, de a kerület POLGÁRAI számára. Szakmai információkat, szakmai vitákat és eszmecseréket lehessen olvasni azon a személyeskedés, a személyiségi jogokat és önérzetet sértő közlemények helyett. Az ilyen megnyílvánulások nem szolgálják a közérdeket, ezért mellőzzük az ilyen írásokat. Ha mégis olvasható ilyen, akkor azt törölni kellene. "
Egyúttal felszólítom, hogy ilyen demagóg kijelentéseket az én nevemben (kerületi lakosként) ne tegyen! Minden erőmmel azon leszek, hogy ezeket az Ön által itt hirdetett eszméket és elképzeléseket minél többen megismerhessék és majd mindenki kérje számon attól a szervezettől amelyikhez tartozik, hogy ezt mégis hogyan képzeli!?
Mert a pártok képviselői azért ülnek a testületbe, hogy elvégezzék azt a munkát, amivel szavazóik megbízták őket. A civil szervezetek nem erre valók!
Legalább is én nem olyan civil szervezet tagja vagyok, amelyik csak álcaként használja a CIVIL státuszt.
Végezetül Ódor Úr, várom a további demokratikus elképzeléseit arról, hogyan lehetne még további aljasságokra fogni a kerület civil szervezeteit! :evil:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Bringye János » 2014 dec. 12 20:13

meg kellene kérdezni azokat a képviselőket (remélem hitelességüket nem kérdőjelezi meg senki), akik megtisztelték a civil fórumot jelenlétükkel...
Bringye János

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 dec. 13 09:27

"Hozzászólás Szerző: Bringye János » 2014 dec. 12 19:13

meg kellene kérdezni azokat a képviselőket (remélem hitelességüket nem kérdőjelezi meg senki), akik megtisztelték a civil fórumot jelenlétükkel..."

December 5-én az egyházvezetőkkel, december 9-én a civil szervezetekkel, tegnap a kerületi sportolók képviseletével ugyan azok a megkörnyékezési próbálkozások folytak. A papok egy része gusztustalannak tartották ezt a fajta közeledést, (ennek hangot is adtak egy páran ott, sőt egyikük írásban is hangot adott nemtetszésének, amit szívesen közé is teszek, amennyiben igény van rá) a civil egyesületek pár vezetője egyszerűen "bolsevista összejövetel"-ként nevezte az összehívott fórumot, a sportolok pedig nem értik miről is van szó.
Lehet itt kertelni és ámítani, de a régi módszerek ideje lejárt. Ideje lenne új, valóban lakossági célt szolgáló terveket kidolgozni a "trükkök százai" helyett!
Néztem a képet, amit fórumtársam feltett. Tipikus posztkommunista bejárása a területnek. A polgármester, a jegyző és a rendőrkapitány. Mondjuk a jegyző jelenlétét nem értem!? De a kép valóban így tükrözi legjobban, hogy a kerületet ki irányítja valójában. Hogy Laci bácsi nem, az biztos!
bejárás.jpg
bakossandor

HozzászólásSzerző: Bringye János » 2014 dec. 13 11:31

Nevetséges dolog az a teli tüdőből szóló próbálkozás, ami a karaktergyilkosság részeként posztkommunistázgatásban merül ki.
Amikor az előző polgármester ugyanezen köröket végigfutotta azzal a különbséggel, hogy inkább magához rendelte a tárgyalópartnereit, már akit, nem volt ilyen felháborodás. Sőt, volt olyan szegmens, mint pl. a civil szervezetek olyan jellegű közmeghallgatása, mint ami dec. 9-én volt, nem is volt 4 éven keresztül. Végül is minek, úgy is jobban tudta a vezetés, mi kell a kerületnek...
A szavazók akaratából (felében! fidesz-kdnp, felében! ellenzéki testületet választva 6 fő választott, 2 fő listás és további 2 fő listás jobbik - LMP) a kerület nem kér tovább az eddigi gyakorlatból, ezért most bármilyen kezdeményezést vagy gyakorlatot támadni kell a kormánypárt részéről, ami konszolidálná a helyzetet. Nincs ezzel semmi probléma, mindenki aki egy kicsit nyitott szemmel jár, tisztában van ezzel és a helyén kezeli az eseményeket! Még ha egy kicsit szánalmas erőlködésnek tűnik akkor is...

Ami a kérdést illeti, mit keres a jegyző a bejáráson, egyszerű a válasz!

Ami képet nicó fórumtársunk feltett, mert ismételten aktuális a rajta szereplő személyek folytán, eredetileg 2005-ben készült, amikor Dr. Lampert Mónika belügyminiszterként megnyitotta a Kontyfa örsöt.
Ebből adódóan a kérdése tájékozatlanságra vall, azt már nem is merem feltételezni, hogy szándékos csúsztatás áldozatai a kedves fórumozók...
Bringye János

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 dec. 13 12:45

"Ami képet nicó fórumtársunk feltett, mert ismételten aktuális a rajta szereplő személyek folytán, eredetileg 2005-ben készült, amikor Dr. Lampert Mónika belügyminiszterként megnyitotta a Kontyfa örsöt.
Ebből adódóan a kérdése tájékozatlanságra vall, azt már nem is merem feltételezni, hogy szándékos csúsztatás áldozatai a kedves fórumozók.."

Még jó, hogy valaki figyel és tájékoztat. Nem tudja véletlenül azt is, hogy kinek a cége látta el 2010-ig a Hivatal biztonságát? :roll:
A teli tüdővel azonban téved.... Ez csak egy kis sóhaj. 8) És ha nevetségesnek is találja, nosza: nevessen! :D Vagy nincs min? :mrgreen:
bakossandor

ElőzőKövetkező

Vissza: Közélet