közélet

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: közélet

HozzászólásSzerző: Magdi » 2013 jan. 14 15:08

"A helyi sajtó minden képviselője" - ha valaki egyszer nem akar látni, az nem is lát...
Magdi

HozzászólásSzerző: nico » 2013 jan. 14 15:25

Kedves Magdi!
Ha figyelmesen elolvasta volna hozzászólásom, nem okozhatna gondot megértenie, hogy a helyi sajtónak tekinthető jelen honlapban és a volt, Városházi Naplónak nevezett hivatalosan önkormányzati lapban sem találtam a több embert érdeklő hiányzó adatokat az urak regnálása idejéről.

Tehát kérdezem újra, mely helyi sajtótermékben - esetleg mely számában - hozta nyilvánosságra a Hajdu féle vezetés a kerületre vonatkozó munkanélküli adatokat.

Kedves Magdi! Várom és előre köszönöm válaszát!

Kézcsókom:
Ocsovai András
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Magdi » 2013 jan. 14 15:32

Kedves András! Nem emlékszem a 3 évvel ezelőtti helyi újságokra, de ha a sajtó megkapta az adatokat, remélem hogy lehozta. Ha nem, akkor lelkük rajta. Viszont simán elhiszem Hajdú Lászlónak, hogy akkoriban másfél százalék volt. Amennyiben ezt nem adták hírül az újságok, most már tudhattyuk :-) UFF
Magdi

HozzászólásSzerző: nico » 2013 jan. 14 15:47

Kedves Magdi!
Mikor volt 1,5% a munkanélküliség? Hol? Mely korcsoportban, nemben, iskolázottsági szinten? Mikor? A Hajdu éra 14 éve alatt minden alkalommal?

A Városházi Napló 2003-2011-es évfolyamait itt megtalálja:
http://www.bpxv.hu/index.php?page=naplo
A honlap híreit 12 évre visszamenőleg itt:
http://www.bpxv.hu/index.php?page=archiv
Nem szerepelnek az adatok.

Az adatokat nem öntől kértem, de ha már hozzászólt, öntől is köszönettel veszem.
Egyébként, szemüveggel, de jó látok. Tudja Magdi én látni szeretném a rendszeresen "közzétett adatokat". Nemcsak a Hajdu féléket a mostanit is.
Hajdu Laci szavára nem adhatok. Ő itt a fórumon többször állított valótlant.

"A szó elrepül az írás megmarad"
nico

HozzászólásSzerző: Magdi » 2013 jan. 14 16:00

Most látom visszaolvasva, hogy Dr.Ódor József írta a másfél százalékot. De nem mindegy? A statisztika nagyon hajlékony dolog, nem is fedi rendesen a valóságot. Ez a kötözködés szintje szerintem, szót sem érdemel. Az meg főleg nem, hogy három évvel ezelőtt megírták-e a helyi lapok, vagy sem. Annyira mindegy.
Magdi

HozzászólásSzerző: nico » 2013 jan. 14 16:10

Például!
Itt ezt írják:
http://www.tegyesz.hu/REGI/pdf_hefop/Bu ... lemzoi.pdf
4. A budapesti népesség foglalkoztatottsága, munkanélkülisége

2005-ben országosan 100 foglalkoztatottra 12 munkanélküli jutott, Budapesten csak 6.

A népesség gazdasági aktivitása szerint

Országgyűlési egyéni választókerület: 23
Összes:55 883
Foglalkoztatott:25 205
Munkanélküli:1 685
Inaktív kereső:17 207
Eltartott:11 721

100 foglalkoztatottra jutó
Munkanélküli:7
Inaktív kereső:68
Eltartott:47

Hajdu nem 2005-re gondolt! Gondolhatott! Mert 7 nem 1,5. De ha Hajdu és Magdi ezt megerősíti akkor lehet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nico 2013 jan. 14 16:22-kor.
nico

HozzászólásSzerző: nico » 2013 jan. 14 16:14

Magdi írta:Most látom visszaolvasva, hogy Dr.Ódor József írta a másfél százalékot. De nem mindegy? A statisztika nagyon hajlékony dolog, nem is fedi rendesen a valóságot. Ez a kötözködés szintje szerintem, szót sem érdemel. Az meg főleg nem, hogy három évvel ezelőtt megírták-e a helyi lapok, vagy sem. Annyira mindegy.

Miért is kéri Dr.Ódor József?
Neki biztosan más a véleménye.
Az a lényeg, hogy most miért nem adják közre?
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 jan. 17 00:40

SZOCIÁLPOLITIKÁT ÉS FOGLALKOZTATÁSPOLITIKÁT EZEN ADATOK NÉLKÜL - nem lehet tervezni, gondolom nincs is terv!

A hazugság soha nem igazság. A munkanélküliek száma nőtt, ezt kell elhallgatni!

Attól, hogy egy hazugságot sokszor és hangosan ismételgetnek, még nem válik
igazsággá.
http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Accantus » 2013 jan. 17 09:25

"SZOCIÁLPOLITIKÁT ÉS FOGLALKOZTATÁSPOLITIKÁT EZEN ADATOK NÉLKÜL - nem lehet tervezni, gondolom nincs is terv!

A hazugság soha nem igazság. A munkanélküliek száma nőtt, ezt kell elhallgatni!

Attól, hogy egy hazugságot sokszor és hangosan ismételgetnek, még nem válik
igazsággá.
Azért is mondta valaki (akkor Ön is "tevékenykedett" ) hazudtunk,éjjel, nappal meg este ! ennyit az Ön igazságáról ! Hiteltelen !
Accantus

HozzászólásSzerző: Magdi » 2013 jan. 17 16:58

Jajj, már, hát van még valaki aki még mindig itt tart?!?
Kedves Accantus, ha azt mondja, hogy elvesztettük a II. világháborút, az ugye igaz? És ebből le lehet vonni azt a következtetést, hogy konkrétan ÖN vesztette el, és ezért szégyellje magát? Meg a Holokauszt miatt is? ÖN gyilkos? ÖN vesztes?
Rettenetes ez a hatalmas butaság. Most jön az, hogy megígérték, hogy nem lesz gázáremelés? Mert azt a mondatot sem akarják érteni sokan, de tényleg, csak az nem érti, aki nem is akarja.
Magdi

HozzászólásSzerző: Accantus » 2013 jan. 17 17:34

Kedves Magdika !

Nem én vagyok a "gyílkos",szerintem az aki e forumot teszi tönkre az állandó 2/3 emlegetésével és mindenki hazudik, csak mi nem szajkózásával ! Csak akkor volt itt kánaán amikor Ök regnáltak ? Volt gond akkoriban is böven,de ez el lett felejtve ! A volt polgármester az offolásával bénitja meg e forumot ! Csak annyit a Fideszhez és egyetlen párthoz sem volt soha közöm !

Tisztelt Magdika a II.Világháború több mint 60 éve volt, de amiröl én írtam az 6-7 éve ! A tatárjáráshoz sem volt semmi közöm ! ! Bocsánat !

Tisztelettel: Accantus.
Accantus

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 jan. 18 16:35

A KÖZÖSSÉGI OLDAL ÉRDEKLŐDÉSE VISSZAESETT, FÉLNEK REGISZTRÁLNI
A KERÜLETI POLGÁROK, AZT GONDOLOM EZ NEM ÍGY VOLT....anno!

HÍVŐK IMÁDKOZNAK AZOKÉRT, AKIKNEK FÉLNI KELL !

Újra meg újra gyermekké kell válnom
s naponként kora reggel fennhangon elmondom a
Miatyánkot,
a tízparancsolatot,
a hitágazatot,
s néhány kedvenc zsoltárt,
meg egyéb igét.
Valósággal úgy, ahogy a gyermekeket tanítja és szoktatja az ember.
Mivel örökös harcban állok az ördöggel,
azért kell naponként magammal hordoznom az igét.

Luther Márton(vettem az idézetet)

Áldás Békesség!
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: fazekas » 2013 jan. 18 17:04

A fórumozók nem félelemből nem irnak.
A beirásoknak nincs foganatja,
Vannak akik oldalakat írnak, ha van mondanivalójuk, ha nics, ilyenkor idézgetnek,
bizonyos dolgokra felhívják a figyelmet, mint a sjtószolgálat.
A fórum immár párbeszéddé alkult. Dícsérem a régit, szidom az újjat.
Talán kellene egy kifejezetten politikai lapot nyitni és nem minden alkalommal, minden
ügybe politikát bevinni. :twisted: Értsd: pártpolitikát.
Aki a kerületbe él, tudja mi volt az elmult 16 évben. Szép volt? jó volt? ki tudja? nem véletlen a 2/3-ad (egyeseknek 18%) -os váltás. :mrgreen:
A FIDESZ ugyan abba helyzetbe került amiért elvesztette anno a választást.
A választó polgárt meg kell halgatni, nem szabad lekezelni, fölényeskedni, ha ez így folytatódik szomorú lesz a vég. :roll:
Még most itt a lehetőség amit meg kell ragadni. :P
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 jan. 20 13:12

nico írta:
2009 április 003.jpg

"Az igazi barát az, aki akkor jön, amikor mindenki más megy." - Walter Winchele
"Barát az, aki akkor is velünk tart, amikor az egész világ ellenünk fordul." - Alban Goodier

“Nagyban a vasmunka igazságán múlik az, hogy az eke igaz-e” --John Robert Mortimer
"Az igazság a hamisság ellentettje" – Példabeszédek 12:17
"Az igazság hűség és igazságosság" – Ézsaiás 59:15-15 és Jeremiás 7:28

ANNO ÉN IS MENETELTEM ÍGY VÉLT BARÁTTAL, MAJD KIDERÜLT !

http://www.hagyomiklos.com
http://hagyodosszie.blog.hu/
http://hagyofiles.blogspot.hu/

Ez a csapat sokat tett azért, hogy a fotón látható két barát oly annyira szerették egy darabig egymást!!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2013 ápr. 25 10:28

A kerületi képviselő-testület április 24-i ülésén az egyik napirend „vitáját” (a KTV-re kapcsoltam) a külső ember szemével-fülével látni-hallani kiemelkedően kriminális és szomorú volt. A középpontban a polgármester, a két alpolgármester-asszony és még egy-két képviselő (mindannyian FIDESZ-esek) egymást vádoló-védő „acsarkodása” állt (nézzék csak meg majd videón, tanulságos).
A polgármester nyíltan azzal vádolta meg az alpolgármester-asszonyokat, hogy az önkormányzatban hatalmi harcot folytatnak, annak kezdeményezői és élharcosai. Nem először olyan javaslatokat tesznek, amelyekkel meg akarják akadályozni az egyes tervek végrehajtását a kerületben.
Az alpolgármesterek és mások ezt visszautasították és azzal érveltek, hogy őket nem a hatalom „megszerzése”, hanem az előterjesztések törvényességének és szakmaiságának az elősegítése vezérli. Ki kérik maguknak az ilyen vádaskodást.
Én a jelen írásommal nem azt akarom eldönteni, hogy az említett kérdésekben melyik félnek van igaza, de van vitára bocsátandó véleményen az önkormányzati vezetés módszeréről és stílusától. Hosszabbideje –főleg bizottsági üléseken – tapasztaltam, hogy az alpolgármester-asszonyok „taccsvonalon kívülre” állíttattak. Világossá vált, hogy még a feladatkörükbe tartozó témákban sem véleményezhetik az előterjesztéseket. Velük senki nem egyeztet semmiben, a polgármester sem igényli azt, tehát ők is csak az elkészült előterjesztésekből tájékozódhatnak, mint bárki más. Az okokat a kivülálló nem ismerheti. Így tehát érthető, hogy a munkaterületüket jól ismerő alpolgármesterek véleményüket, módosító javaslataikat csak bizottsági és testületi üléseken adhatják elő. Szerintem az „egyik kutya” itt van elásva. Ha csak a jelenséget nézem, akkor mondhatom, hogy ilyen polgármesteri vezetési módszer csak a XV. kerületben létezik. Azonos párton belül korábban sem a kerületben, sem másutt a polgármester javaslatára megválasztott alpolgármesterek ilyen mellőzésével nem találkoztam. Ezek ismeretében talán a külső szemlélő is lassan megérti, hogy nálunk (talán már kettő éve) miért is a polgármester minden napirend előterjesztője, előadója és a testületi ülések vezetője egyszemélyben, de még korlátlan idejű hozzászólója is. Mindezt (nem ismerve az igazi mozgató rugókat) a tisztségviselőknek a vezetői tevékenységtől való szándékos távoltartásaként és egyben folyamatos megszégyenítéseként is lehet értékelni. Meggyőződésként állítom, hogy a most már a nagy-nyílvánosság előtt is dokumentált kiéleződött helyzet nemcsak az önkormányzati demokratizmus elvét sérti, hanem az egész kerület érezheti, láthatja kárát. Sajnos!! De meddig?
Budapest, 2013. április 25-én. Ódor József
Dr.Ódor József

ElőzőKövetkező

Vissza: Közélet