közélet

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: közélet

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 14 20:12

Mit lehet rátok bízni?

Saját pénzetekre sem tudtok vigyázni.
Az is elfolyik a kezetekből!

Igaz, van miből!

http://www.bpxv.hu/docok/onkvalasztas20 ... 14_164.pdf
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 okt. 30 10:21

Pénteken alakul meg az új képviselő testület.

hajdu.png
Musuka

HozzászólásSzerző: zsanmari » 2014 okt. 30 12:56

A bundázósok azért elszégyellhetnék magukat!!! Most már.
zsanmari

HozzászólásSzerző: Accantus » 2014 okt. 30 13:44

Laci Bácsi a Mi emberünk a Mi Polgármesterünk !!!

Jövő héten mehetünk már a segélyért ? :oops:
Accantus

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 30 13:52

Sajnos ismét kezdetét vette egy cseppet sem költségkímélő, hanem inkább a meggazdagodásra hajtó önkormányzás! :roll:

http://www.bpxv.hu/docok/eloterjesztese ... 0-2014.pdf

Itt, ebből látható, hogy az új DK.-s polgármester hozza a régi formáját: fizetése máris jóval nagyobb, mint az előző fideszes László Tamásé volt! :evil:
Mert míg László Tamás 4 évig havi 581.625 ft.-ért látta el feladatát, - amit az utolsó 5 hónapban fel sem vett - addig a régi/új polgármester a DK.-s Hajdú László. 860.085 ft.-ért látja el ugyanazt a feladatot! :?
És akkor nem említettem azt a tényt, hogy 4 tanácsnokot is vesz maga mellé... :oops:
Deja vu - érzésem van. :|
Kérem a Hajdu-rajongókat, kezdjék kimagyarázni, miért ismétlődik meg a múlt!? :mrgreen:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 okt. 30 16:06

bakossandor írta:Sajnos ismét kezdetét vette egy cseppet sem költségkímélő, hanem inkább a meggazdagodásra hajtó önkormányzás! :roll:

Mi ezzel a gond? :roll: :mrgreen:

bakossandor írta:Annyi öröm az ürömben azért van, hogy - bár 50-100 milliókat ígért a jobboldali képviselőknek H.L.- a testület összetétele nem sok mozgásteret enged a DK.-s polgármesternek.
Musuka

HozzászólásSzerző: Nagy Erika » 2014 nov. 05 12:00

Musuka írta:
Vádat emelt az ügyészség Bitvai Nándor büntetőügyében

http://15.kerulet.ittlakunk.hu/bunesete ... etougyeben

Ha a büntetőügy miatt le kellene mondania, akkor egy esetleges új választás akár meg is bolygathatja a jelenlegi erőviszonyokat a képviselő-testületben.

????
Nagy Erika

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 nov. 05 13:52

Nagy Erika írta:
Musuka írta:
Vádat emelt az ügyészség Bitvai Nándor büntetőügyében

http://15.kerulet.ittlakunk.hu/bunesete ... etougyeben

Ha a büntetőügy miatt le kellene mondania, akkor egy esetleges új választás akár meg is bolygathatja a jelenlegi erőviszonyokat a képviselő-testületben.

????

Erika én is ennyit tudok: http://15.kerulet.ittlakunk.hu/bunesete ... etougyeben

Gondoltam, ha máshol nem, itt választ kapok én is, de nem. Csak ilyeneket:

bakossandor írta:Bitvai: nagyobb a füstje mint a lángja. Most nagyobb aktualitást kap, nyilván, mert jól jönne, ha elkaszálnák. De várjuk ki a végét. Mondjuk a szokásosat:
"A jogban az ártatlanság vélelme egy alkotmányos alapelv, amely szerint senki sem tekinthető bűnösnek mindaddig, amíg a büntetőjogi felelősségét a bíróság jogerős határozata nem állapította meg"

Értelme semmi… :mrgreen:
Musuka

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 nov. 05 21:06

Musuka!

"Gondoltam, ha máshol nem, itt választ kapok én is, de nem. Csak ilyeneket..." "Értelme semmi…"

Nos, mivel ez egy címzett levél volt, akinek szólt, az értette. :wink:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2015 jan. 01 23:11

ÉN CSAK MA TUDTAM ELOLVASNI A SZEMÉLYEMET IS ÉRINTŐ "JÓ INDULATÚ" HOZZÁSZÓLÁSOKAT !
Már talán mondhatnánk nem is aktuális, hiszen a dolgok amiket itt írogattak azokat az élet megcáfolta...
Érintettként megjegyzem, hogy október 12-e az önkormányzati választás napján ismertté vált polgármester
választási eredményt követő napokban több azonos tartalmú feljelentést adtak be a kerületi helyi választási
bizottsághoz. Ismert eredménye ellenére csak két héttel később foglalhattam el a szolgálati helyemet.
A fenti hozzászólók segítettek nekem megfejteni, hogy ebben a két hétben ki írt alá, akár törvényesen,
avagy törvénytelenül a XV. kerületi Polgármesteri Hivatalban?

Még októberben Ocsovai András (nico) a bpxv.hu fórum rovatában feltett egy hivatali belső levelet, amiben LT még mint polgármester megbízta BN-t hogy helyette október 1-14 között aláírjon. Ennek a hivatali belső levélnek a dátuma 2014. szeptember 26 volt. (Az már probléma, hogy az akkor hivatali szabályzat nevesítette, hogy ki írhat alá az akkori polgármester helyett ha az hivatalosan szabadságon van: 1. Vizér Klára, 2. Dr Novák Ágnes, 3. Bitvai Nándor. Tehát ebben a sorrendben helyettesíthették hivatali akadályoztatása esetén LT-t. Ugyan mi lehetett az oka annak, hogy éppen a vádemelés napján maga az akkori polgármester - LT - szabályzatszegéssel a büntetőügyben vádlottként érintett alpolgármesterével iratott alá két héten át? A papíron kötelezettségvállalás is volt, vagyis pénzügyi dolgokat is aláírhatott, holott LT nem volt szabadságon és állandóan a Hivatalban veszkődött.) Miket írt még alá Bitvai és hol van a jegyző aki ezt hagyta?

Barátaim, ha ez igaz, nos akkor fontos információ birtokába jutottam, amelyről az átadás, átvételkor nekem nem
számoltak be, noha kellett volna!
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

Előző

Vissza: Közélet