Testületi Ülés

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: Testületi Ülés

HozzászólásSzerző: rokalaci » 2013 júl. 20 09:42

Gondoltam felhozom a feledés homályából. Nagyon tanulságos a múlt vitáit végigolvasni, kezdve Nico által 7 éve bepasztázott résszel:
"J E G Y Z ő K Ö N Y V
készült a képviselő-testület 2008. december 17-
9.00 órakor kezdődő nyilvános üléséről

............
Vizér Klára: Reméli az alpolgármester úr nem úgy egyeztet,
mint Gyurcsány Ferenc, aki előbb benyújtja a programot, utána pedig kikéri egykét
ember véleményét.

Nagyon hasznos visszatekinteni a múltba a 2013.07.17-i ülése / 2. napirendi pont 1.42-től / Donga Árpádné zümmög az égi bogaras felszólalásának meghallgatása után ismerve a közelmúlt történéseit. "nem is értem, hogy miért nem próbál a polgármester úr kompromisszumot kötni" :lol:
Mintha dédnagyanyám perelt volna a kacsáival mert összesz.rják a hátsó kertet és nem használják a budit!

Hogy ki megy a falnak az úgy tűnik már eldőlt. Schmuck Andort 98-ban kizárták az újpesti MSZP-ből. A szocik nem a mai modern kor keresztény-konzervatív erkölcsi és etikai kódexe alapján jártak el.
Szomorú látni, hogy jobb sorsra érdemes emberek hogyan használódnak el és tűnnek el a politika pöce(sic) süllyesztő gödrében. Minden aktív politikus példát vehetne Andor barátunkról aki ma is politikacsináló, míg Vajda Pálról a 2014-ben szavazóknak halvány gőzük sem lesz.

konklúzió: Zúg! A csudába is! klasszikustól csak pontosan :D
rokalaci

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 júl. 20 10:58

A KÉPVISELŐ-TESTÜLETI ÜLÉS HÓNAPOK ÓTA CSAK AZ ELLENZÉK JÓINDULATÁNAK KÖSZÖNHETŐEN MŰKÖDIK !

A képviselők egy nagyobbik csoportja FIDESZ - KDNP ketté szakadt, egymást már nem szeretik, a gyűlölet lett úrrá,
ez a csapat méltatlanná vált a kerület vezetésére. Esküjüket megszegve, nem a kerületet szolgálják, csak a kis privát
bosszúk motiválják őket.

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 júl. 26 20:59

MA A 12-ik ÜLÉSEN ÁTMENT A XV. KERÜLETI KÖLTSÉGVETÉS 1. sz. MÓDOSÍTÁSA !!

A 2/3-os többség, a fülkeforradalmárok szégyene, hogy romokban kínlódik a FIDESZ - KDNP, ebből származó kárt a kerületi polgárok fizetik meg.

Ma július 26.án pénteken 8.00-kor rendkívüli bizottsági ülések voltak. Majd 8,30-kor a Kerületi Képviselő-Testület újabb rendkívüli ülésére került sor. A paktum
Kt. ülés 1 napirendi ponttal – nem találjátok ki – 1 sz. költségvetés módosítás volt, miután háttér alku valamilyen oknál fogva megköttetett. Azt gondolom, hogy nem véletlen, ma nem szaladt bele a 18,2%-os az újabb pofonba ma egyetlen alkalomra sikere volt 12-ik kísérlet után.... Csak két bizottság volt határozatképes, 3 – 3 fővel a KKES és a TVÉK . Testületire 13-an lettek a képviselők, noha 20-an vannak!. A fideszből dr Balog, Dongáné, és dr Pintér hiányzott. Továbbá a megalázott ellenzékből is csak Király Csaba, hiszen a "jobbikos, de a pártból kitett Major Sándor nem ellenzéki" . VK az ülés kezdete előtt odament, az egyetlen ellenzékihez és szó szerint elnézést kért azért, hogy most meg fogják szavazni ma a költségvetés módosítást. Már a bosszújuk magyarázgatására kényszerült. Ez a módosítás egy rosszul megtervezett eredeti költségvetés miatt ennyire fontos, lényegében ennek hiányában nem lehet
működni! Azt mondta miközben elnézést kért, hogy miközben a 18,2%-os magatartásán nem változott semmit ők már nem bírják idegileg azt, hogy Őket állítja be bűnösnek a a polgármester, a közalkalmazottak jutalma kifizetésének elmaradásáért, a ker. finanszírozási problémáiért. Adnak még egy esélyt a polgármesternek, a 2/3-os FIDESZ - KDNP itt tart!!! Ha ez után sem vonja be Őket a vezetésbe, ha nem egyeztet saját frakciójával, akkor szeptembertől semmit sem fognak megszavazni. Ezt virágnyelven Ő és a dr Novák Ágnes jogokkal nem rendelkező alpolgármester is elmondta hozzászólásában. Más nem is szólt hozzá a 18,2%-os támogatottsággal bíró polgármester nem válaszolt, szavaztatott. Így 12 igen 1 nem szavazattal átment. Kíváncsi vagyok a további fejleményekre. Szerintem semmi sem fog változni, a harc megy tovább, az agónia hossza nőtt csak meg!!
SZEMBENÉZÉS ÉS IRÁNYVÁLTÁS FIDESZ - KDNP Gazdasági négy éves program még hurrá nyaralunk optimizmusban írta a sok sok ígéreteket a kerület lakosságának, az önkormányzat versenyképességének erősítéséről, a jó együttműködésről és a külső források bevonásáról ( tény, hogy 2,5 Milliárd Ft deviza hitelt vettek fel minden cél megjelölése nélkül..), környezet- és családbarát jelleg erősítéséről, " ÚJ TÁRSADALMI SZERZŐDÉST " is ígértek stb.
FIKÁZTA ez az anyag az előző ciklusok önkormányzatait, nos a fiúk/lányok alig 2,5 év alatt felbecsülhetetlen kárt okozott anyagilag, erkölcsileg és morálisan.

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 júl. 28 00:18

Én azt nem értem ebben a történetben, hogy miért nem kezdeményez a testület bizalmatlansági indítványt a polgármesterrel szemben? Mitől tartanak? Hogy lehet ettől rosszabb, vagy más akadálya van?
banogabor

HozzászólásSzerző: Németh Péter Dr. » 2013 júl. 28 08:39

Tisztelt bánobogár!

Bizalmatlansági indítvány nem kezdeményezhető, hisz a polgármestert közvetlenül választják. És mint tudjuk, L.T.-t a szavazásra jogosult választópolgárok mindössze 18,2%-ának szavazataival meg is választották. Amit kezdeményezni lehet ebben a helyzetben, az a képviselő testület feloszlatása lehetne. Na,de ezt a Lendvai utcából nem engedhetik meg nekik.

Hol van a 2010. évi önkormányzati választási kampányban nagy garral hirdetett, plakátokon, táblákon úton-útfélen olvasható „SZÍVVEL! LÉLEKKEL! SZAKTUDÁSSAL!” szlogen megvalósítása? Sehol nincs! Pont olyan hazugság volt ez is, mint az összes fideszes lózung.

Cato után szabadon:
Ceterum censeo: L.T. és társai alkalmatlanok a kerület vezetésére.

Dr. Németh Péter
A süketnél is rosszabb,aki nem akar hallani.
Németh Péter Dr.

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 júl. 28 14:27

Németh Péter Dr. írta:Tisztelt bánobogár!

Bizalmatlansági indítvány nem kezdeményezhető, hisz a polgármestert közvetlenül választják. És mint tudjuk, L.T.-t a szavazásra jogosult választópolgárok mindössze 18,2%-ának szavazataival meg is választották. Amit kezdeményezni lehet ebben a helyzetben, az a képviselő testület feloszlatása lehetne. Na,de ezt a Lendvai utcából nem engedhetik meg nekik.

Hol van a 2010. évi önkormányzati választási kampányban nagy garral hirdetett, plakátokon, táblákon úton-útfélen olvasható „SZÍVVEL! LÉLEKKEL! SZAKTUDÁSSAL!” szlogen megvalósítása? Sehol nincs! Pont olyan hazugság volt ez is, mint az összes fideszes lózung.

Cato után szabadon:
Ceterum censeo: L.T. és társai alkalmatlanok a kerület vezetésére.

Dr. Németh Péter

Tisztelt Németh Péter Dr.!

Köszönöm a válaszát. Így most már érthető, hogy ez az út miért nem járható! Gondolom az önfeloszlatásnak országos híre menne. Persze egy ekkora gépezetben egy-egy darab mindig lemorzsolódik - ez így (lenne) természetes. Sajnos nálunk a politika kéz a kézben jár az elfogultsággal, aminek az árát a lakosság fizeti meg. Ebben egyik oldal sem különb! Szerintem ezeket a szemellenzőket kellene végre lerombolni, s jóval több következetességre és kicsivel több tiszteletre volna szükség!

Apropó tisztelet! Ön 'bánobogár'-nak nevezett hozzászólásában, ami nem baj, mert nem vagyok sértődős, de azért azt tudnia kell, hogy én élharcosa vagyok egy olyan 'virtuális mozgalomnak', aki abban hisz, hogy az eldurvult közéleti párbeszéd finomításával lehet pozitív eredményeket elérni. S ennek egyik első lépcsőfoka, hogy 'érveljünk és ne személyeskedjünk'! Mindezt azért, mert Ön nem tudhatja pontosan, hogy ki vagyok, hány éves és van-e családom. Csinálok-e valami tiszteletre méltó dolgot vagy csak fotelból okoskodok! Vagyis a tettek alapján kell megítélni az embert! Ezen érdemes lenne elgondolkodnia!

Amúgy is elég furcsán hangzik egy (feltehetően) diplomás ember tollából, hogy a számára ismeretlen másikat különböző ilyen-olyan becenevekkel illeti! Persze megteheti, de ez nem engem, hanem Önt - mint diplomást - fogja minősíteni! Ezen a fórumon van egy jó néhány hozzászólásom és kezdeményezésem is! Illetve elkezdtem egy blogot is írni (http://nemzetiminimum.blog.hu/), aminek az arculata ugyan még nincs kialakítva, de az első (és egyenlőre egyetlen) bejegyzése és címe tőmondatokban kifejezi, hogy mit is szeretnék ezzel elérni. Javaslom, hogy olvassa át!

Tisztelettel:

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: Németh Péter Dr. » 2013 júl. 28 19:17

Tisztelt Bánó Úr!

A nickjének hibás írásáért elnézését kérem.

Üdvözlettel!

Dr. Németh Péter
A süketnél is rosszabb,aki nem akar hallani.
Németh Péter Dr.

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 júl. 29 08:26

Hajdu LÁSZLÓ írta:MA A 12-ik ÜLÉSEN ÁTMENT A XV. KERÜLETI KÖLTSÉGVETÉS 1. sz. MÓDOSÍTÁSA !!

A 2/3-os többség, a fülkeforradalmárok szégyene, hogy romokban kínlódik a FIDESZ - KDNP, ebből származó kárt a kerületi polgárok fizetik meg.

Ma július 26.án pénteken 8.00-kor rendkívüli bizottsági ülések voltak. Majd 8,30-kor a Kerületi Képviselő-Testület újabb rendkívüli ülésére került sor. A paktum
Kt. ülés 1 napirendi ponttal – nem találjátok ki – 1 sz. költségvetés módosítás volt, miután háttér alku valamilyen oknál fogva megköttetett. Azt gondolom, hogy nem véletlen, ma nem szaladt bele a 18,2%-os az újabb pofonba ma egyetlen alkalomra sikere volt 12-ik kísérlet után.... Csak két bizottság volt határozatképes, 3 – 3 fővel a KKES és a TVÉK . Testületire 13-an lettek a képviselők, noha 20-an vannak!. A fideszből dr Balog, Dongáné, és dr Pintér hiányzott. Továbbá a megalázott ellenzékből is csak Király Csaba, hiszen a "jobbikos, de a pártból kitett Major Sándor nem ellenzéki" . VK az ülés kezdete előtt odament, az egyetlen ellenzékihez és szó szerint elnézést kért azért, hogy most meg fogják szavazni ma a költségvetés módosítást. Már a bosszújuk magyarázgatására kényszerült. Ez a módosítás egy rosszul megtervezett eredeti költségvetés miatt ennyire fontos, lényegében ennek hiányában nem lehet
működni! Azt mondta miközben elnézést kért, hogy miközben a 18,2%-os magatartásán nem változott semmit ők már nem bírják idegileg azt, hogy Őket állítja be bűnösnek a a polgármester, a közalkalmazottak jutalma kifizetésének elmaradásáért, a ker. finanszírozási problémáiért. Adnak még egy esélyt a polgármesternek, a 2/3-os FIDESZ - KDNP itt tart!!! Ha ez után sem vonja be Őket a vezetésbe, ha nem egyeztet saját frakciójával, akkor szeptembertől semmit sem fognak megszavazni. Ezt virágnyelven Ő és a dr Novák Ágnes jogokkal nem rendelkező alpolgármester is elmondta hozzászólásában. Más nem is szólt hozzá a 18,2%-os támogatottsággal bíró polgármester nem válaszolt, szavaztatott. Így 12 igen 1 nem szavazattal átment. Kíváncsi vagyok a további fejleményekre. Szerintem semmi sem fog változni, a harc megy tovább, az agónia hossza nőtt csak meg!!
SZEMBENÉZÉS ÉS IRÁNYVÁLTÁS FIDESZ - KDNP Gazdasági négy éves program még hurrá nyaralunk optimizmusban írta a sok sok ígéreteket a kerület lakosságának, az önkormányzat versenyképességének erősítéséről, a jó együttműködésről és a külső források bevonásáról ( tény, hogy 2,5 Milliárd Ft deviza hitelt vettek fel minden cél megjelölése nélkül..), környezet- és családbarát jelleg erősítéséről, " ÚJ TÁRSADALMI SZERZŐDÉST " is ígértek stb.
FIKÁZTA ez az anyag az előző ciklusok önkormányzatait, nos a fiúk/lányok alig 2,5 év alatt felbecsülhetetlen kárt okozott anyagilag, erkölcsileg és morálisan.

HA A FIDESZ - KDNP LENNE ELLENZÉKBEN, NOS ŐK TUDNÁK MIT KELL TENNI - 2/3-os többségben is tudják persze....
Mégis mire várjunk? Ők nem várnának! A http://www.bpxv.hu egyik irányadó, valószínű beépített hozzászólójától idézek....
Elítélem és el is fogom távolíttatni az olyan szalonképtelen hozzászólásokat, melyeknek egyetlen nyilvánvaló célja a véleményezők közötti feszültségkeltés, a kritika helyetti becsmérlés, káromlás. Célom ugyanis az, hogy közösen találjunk megoldásokat kapaszkodó nélkül maradt társadalmunk újjáépítéséhez. Ha már ők nem voltak képesek a nemzeti minimum kialakítására, akkor tegyük meg mi, közösen! Mégis, mire várjunk? Azt hogy a politika majd megoldja helyettünk? Na, arra várhatunk! A magyar politika épp azért fordult szembe a magyarsággal, mert a magyarság nem alakított ki feltételrendszert a magyar politikával szemben!
Igen a hatalmon lévők az ügyészségi nyomozó hivatalhoz mennének, hangsúlyozom mennének, ha ők lennének ellenzékben, hiszen a károkozás amit 2010 október 3 óta elkövettek az már nem orvosolható polgári peres eljárásban....

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 júl. 29 15:21

Kedves Hajdú László!

Ön ezt írta:

valószínű beépített hozzászólójától idézek....

Ez jó... :) Mitől lennék én beépített :?: Ez az én blogom. Itt lakok a kerületben születésem óta, de több fórumon is jelen vagyok. Kisebb nagyobb aktivitással szólok hozzá témákhoz. Fórumozás közben látok néhány összefüggést, ami szerintem lehetetlenné teszi a dolgaink normális szinten való megbeszélését. Ezért indítottam...

Amúgy megtisztelő, hogy olvasta és idézett belőle!

Tisztelettel: Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 júl. 30 11:36

AMIRŐL MI A HOZZÁSZÓLÁSAINKBAN KOMMUNIKÁLUNK ITT AZ OLDALON, IGAZ CSAK NÉHÁNYAN !

Nem olvassák a Városüzemeltetés szakemberein kívül, nem érdekli a vezetést a szűk véleményt mondó csoport véleménye,
éppen ezért a közönyük kifejezéseként nem is válaszolnak.

Tisztelettel:

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 aug. 01 22:06

Kedves Hajdú László!

Tényleg elszomorító, hogy a XV. kerületi fórum lassanként a mi kis dialógusunkká válik, holott volna téma bőven! Csak akik "fent" vannak, valószínűleg "nem érnek rá" amolyan csipcsup fórumocskákkal foglalkozni, mint a XV. kerületi.Akik pedig nem, azok mondván: "semmi közöm hozzá"

Persze van egy másik eshetőség is, amit Popper Péter (isten nyugosztalja) fogalmazott meg, ím:

http://www.youtube.com/watch?v=tl1XhkRpaFU

Ehhez nincs mit hozzáfűzni

banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 aug. 01 23:10

KÖSZÖNÖM, A PROFESSZOR ÚR MA IS A KEDVENCEM.

Nagyon ügyesen kiválasztott érvelés, sajnos a közöny és az érdektelenség is benne van,
ám én számos tapasztalatomat megoszthatnám, amely azt bizonyítja, hogy félnek hozzászólni.
A másik, hogy túl bonyolult a regisztrálás, ez egy facebook, vagy más oldalakhoz képest, nehéz
mondhatni tudást igényel mire be tud regisztrálni,,,
A közoktatásban, az egészségügyben, a járás(kormányhivatal), a Klebelsberg Kunó kerületi intézményében,
a művelődés - kultúra bázisain, a sportközpontban, a szociális intézményekben, az idős-ellátásban, a bölcsőde,
az óvoda szolgáltatásokban több mint 2000 fő dolgozik, de bárhogy is bírálják az intézményeiket egyetlen
alkalmazott sem szól hozzá, illetve tudtommal nincs engedélyezve a véleménynyilvánítás .....
A civil szervezetek papíron több mint 100 van, de a helyi ügyek iránt nincs mondanivalójuk.
A pártok a legmeglepőbb magatartása a közöny, nem érdekli őket a közügy, a párbeszéd.
Azok akik ezért vannak fizetve, mármint az, hogy kommunikáljanak a polgárokkal, azok még név nélkül, tehát
gyáva bátorságával sem szólalnak meg pl. a polgármester, a helyettesei, vagy az önkormányzati képviselők sem.
Nem szólnak az érdek-képviseleti szervezetek sem! Meglepő, hogy a Kormány-hivatal Budapest XV. Kerületi Hivatala
még a vezető nevét sem írja meg, mondjuk azért, hogy ki ő? Hogyan lehet elérni!? stb.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 aug. 02 11:51

Kedves Hajdú László!

Azt gondolom, hogy a félelem elültetése mára a kommunizmus "beérett gyümölcse". Ezen a rendszerváltás mit sem segített. Egy olyan jelenség, amit szintén nem sikerült leépíteni - sőt inkább erősíteni - 1989 óta. Az üzenete pedig az, hogy "mindenki maradjon meg magának", "a politikát hagyják meg a politikusoknak" (és persze ezzel együtt a közügyeket is, ami így magánüggyé vált), és főleg - emlékszem még gyermekkoromból, amiben sok más mellett olyan "okosságokkal" nevelték a mára felnőtté vált gyermekeket, hogy "a véleményedet tartsd meg magadnak".

Szerintem senki nem gondolta, hogy a gyermekek ilyen szintű lelki bántalmazása ilyen súlyos következményekkel jár a jövőre nézve. Én magam is megéreztem a kirekesztettség érzését. És persze a kommunizmus alatt működtetett besúgórendszer is mindenkit gyanússá tett, ami tovább erősítette a félelemérzést. A mai rablópolitika ennek a legnagyobb haszonélvezője. Csak az ilyen "bátor, renitens, nemkívánatos" személyek mint én vagy Ön emelik fel szavukat ez ellen a látszólagos közöny ellen.

És azért mondom, hogy látszólagos, mert valójában mindenkinek meg van a határozott véleménye a közügyekről, de arra nevelték őket, hogy a véleményüket tartsák meg maguknak. Nos én azért faragtam rá mindig, mert én nem voltam hajlandó (és most sem vagyok) beállni a sorba és csendben hallgatni. Épp ezért engem nem is avattak annak idején úttörőnek - a nagy arcom miatt nem érdemeltem ki. Egyszerűen nem tudtam egy olyan közösségbe beilleszkedni.

Akkor kicsit szégyenkeztem, de ma már inkább nevetségesnek tartom a dolgot. Már csak azért is, mert abban a rendszerben csak abból lehetett valaki, akinek az apja-anyja "jó kommunista" volt. A szüleim pont ezért nem vitték semmire, ergo ők is megérezték a kirekesztettséget.

A dolog csupán annyiban változott a rendszerváltással, hogy utána abból lehetett valaki, akinek sok pénze volt (értsd: elég sokat lopott vagy külföldi nagybácsi, nagynéni támogatásával). Véleményem szerint a mai politikai gárda ( a Jobbikot leszámítva) Soros-pénzen nevelkedett elitistákból áll mind a jobb, mind pedig a bal oldalon, akiknek csak a jó isten tudja, mit tömtek a fejükbe az amerikai egyetemen, de hogy a hazához való hűséget, gerincességet nem, az biztos. Én ezért tartok Gyurcsánytól, Orbántól, Bajnaitól, Bokrostól meg a többitől. Szerintem hazafiasságon kívül minden fortélyt megtanultak, amivel folyamatosan sakkban lehet tartani és kizsigerelni a magyar lakosságot. Ennek egyik bizonyítéka, hogy az ügynökakták kérdését és a kommunizmussal való végleges leszámolást máig nem sikerült véghezvinni, ugyanis szerintem mindkét oldalon ugyanazok ülnek, akik a hamis félelem általános fenntartásában érdekeltek.

Ennek természetes része, hogy a közfeladatot ellátó személyek nem nyilatkoznak, hiszen mindenkor ki vannak szolgáltatva az aktuális politika kényének, kedvének. Sőt néha még a felsővezetői önkénynek is! Valamilyen retorzió szinte garantált! Nagyon egészségtelen állapot ez, mert így a hivatalnokok azt hiszik, hogy "mindent tudnak", mindent jól el tudnak dönteni a lakosság helyett. De ha így utólag nézzük, vajon hány százalékban mondhatjuk a mindenkori kormányok, testületek döntéseit helyesnek?

Az itt megtelepedő multi cégeknek kb. 3-4 évre volt szükségük, hogy feltérképezzék a magyar lakosság lelkiállapotát, hozzáállását a közügyekhez, felmérjék közösségépítő erejüket. Mivel a kormányok valójában sosem álltak ki a magyar lakosság érdekében, ezért közös erővel (elnéző hallgatással) a multikkal összhangban, erővel vertek le mindenféle alulról induló kezdeményezést. Ennek lehettünk tanúi, amikor az esztergomi Suzuki gyárban megalakult szakszervezet vezetője, Párma Zsolt (persze ez még 2007-ben volt, a szoclib kormányzás alatt, de a folyamatot jól ábrázolja, http://www.mfor.hu/dossziek/50.html) az első pillanattól fogva komoly, törvényellenes vegzálásoknak lett kitéve. De mert csak erről az egy ilyen esetről számolt be a média, ezért "nem tudunk" arról, hogy az összes többi multi cég is szó szerint ellenségnek tekinti az érdekképviseleti szervezkedéseket!

Ennek lett a következménye a mai modernkori rabszolgatartás, ahol igazából a kutya sem törődik a dolgozók sorsával. Mára oda jutottunk, hogy a minimálbér összege már a létminimumot sem éri el, miközben az új "tesco gazdaságos" munka törvénykönyve érvénybe léptetésével további súlyos joghátrányokat kell a dolgozóknak elszenvedniük és a kis keresetüket is ott sarcolják meg ahol tudják (bankadó, stb...). Ezeknek az embereknek erejük sem marad igazából arra, hogy közügyekkel foglalkozzanak. Nem is nagyon teszik. Én az egyik vagyok a kevés kivételből.

A fórum passzivitása nem csak a félelemből és bonyolultságából táplálkozik. A bonyolultság szerintem inkább csak látszólagos dolog. Persze szeretjük a kényelmi szolgáltatásokat, mint pl. a meglévő facebook, google regisztráció használata a fórumhoz - szerintem még valahogy meg is lehetne oldani a beléptetést - azzal inkább rontanánk a helyzeten, mert az internet nyilvánossága lehetővé teszi, hogy bárhonnan, akár amerikából is hozzászóljanak témákhoz. Ki tudja azt ellenőrizni, hogy aki hozzászól, valóban a kerületben lakik, kompetens, tájékozott vagy csak uszítani akar. Ergo inkább maradjunk kevesen, de valóban palotaiak, minthogy sokan, de csak a jó isten tudja, hogy kik és honnan. Bár nem tudom, most hogy van, de a fórum regisztrációt helyben lakáshoz kötném, magát a fórumot pedig mobilos támogatással vértezném fel, s főleg: hirdetném a létezését a kerületben! Ezen keresztül pedig biztatnák mindenkit, jöjjön bátran, mondja el a véleményét. Szóval fórum ügyben szerintem egyrészről mozgósításra, másrészről a közszolgáknak nyújtott garanciákra lenne szükség.

A civil szervezetek papíron több mint 100 van, de a helyi ügyek iránt nincs mondanivalójuk.

Milyen civil szervezetek az ilyenek?

A pártok a legmeglepőbb magatartása a közöny, nem érdekli őket a közügy, a párbeszéd.

Ez eddig sem állt érdekükben ( A Jobbik kivételével - ez egy más történet). A polgármesterek és képviselőik (sajnos szerintem ebben Ön sem volt kivétel, mivel fogalmam sincs néhány látványos beruházáson kívül, hogy mit tett és mit nem a kerület érdekében. Persze a tudatlanságom okán a tévedés jogát fenntartom) - egyfajta vállalkozásnak tekintették a hivatalukat, ami önmagában nem lenne baj, de ezzel együtt egy Kiyosaki (http://hu.wikipedia.org/wiki/Robert_Kiyosaki) által is leírt vállalkozói attitűdöt is magukkal hoztak, aminek nagyjából az a lényege, hogy "én döntök mindenről","mindenhez értek","nem látom be a tévedést, mert az a gyengeség jele", egyszóval "nálam van a bölcsek köve" ezért csupán két vélemény létezik: az enyém és a lényegtelen...Így aztán nincs is szükség arra, hogy bárkinek a véleményét megkérdezzék. Ha még is megteszik, az maximum a közvélemény megnyugtatását szolgálja, de nem a közös ügyeink mind szélesebb körű megvitatását és döntés-előkészítést.

Kérdés, hogy mikor akarunk ezzel az attitűddel leszámolni? Ugyanis szerintem egy igazán jó vezető nem mindenki helyett csinál mindent, hanem szétteríti a feladatokat a kerületben, fogékony marad az eddig nem kezelt problémákra, figyelembe veszi a kerület gazdasági teherbíró képességét, igyekszik kiterjeszteni azt és a lehető legjobbat kihozni belőle és főleg: monitorozni a kerületben kiadásra került munkák elvégzését, minőségét és olyan szerződéseket igyekszik kötni, ami bizonyos fokú garanciákat tartalmaz. Azaz szerintem a hanyagul végzett munkák számonkérése, gazdasági monitorozása is hiányzik!

Szóval fényévekre vagyunk attól, hogy valóban "európainak" tudhassuk kerületünket, de sok sok érv szól mellette is. A mainál jóval több bizalom kell. A képviselőknek és a polgármesternek az egyszeri halandók között kellene mozognia. Ehhez képest az én lakókörzetemben a lakosság 99%-a azt sem tudja kit választott 2010-ben körzeti képviselőnek és az mit tett eddig kerületért!? Az előző sem volt nagyon népszerű, de vele legalább sikerült egyszer találkoznom, s ugyan részben megtette, amit kértem (a Kozák téri járdafelújítás), de sok dologhoz a hozzáállása kiábrándító volt!

Sok témát tudnék még említeni, amivel érdemben foglalkozni kéne, de a jelenlegi grémium vezetése alatt szerintem nem nagyon lesz rá fogadókészség.

"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2013 aug. 04 14:17

Bánó Gábor fórumozó-társunk augusztus 2-án közreadott elemző írásában arra keresi a választ, hogy mi lehet az oka (gyökere) a politikától (közügyektől) való tömeges elzárkózásnak.
Gazdag írásából (érdemes elolvasni) csak kettő mondatot idézek:
„A mai rablópolitika annak (ÓJ: a múltban kialakult félelem- és kirekesztettség érzetének) a legnagyobb haszonélvezője.
Csak ilyen „bátor, szerintem nemkívánatos személyek” mint én (Bona Gábor) vagy Ön (Hajdu László) emelik föl szavukat ez ellen a látszólagos közöny ellen.”

Sok érve elgondolkodtató, azokról érdemes polémiát folytatni. Egyelőre azokat – főleg kerületi tapasztalatok alapján – bővíteném a következőkkel.

A képviselőket megválasztásuk után lényegében nem érdeklik a választók. Egész ciklus alatt nem számolnak be nekik a munkájukról. Szavazataikkal az egyes fontos előterjesztéseket miért támogattak, vagy miért nem. E döntésekről tőlük semmi tájékoztatást nem kapnak. Lehet, hogy már nem is igénylik? Hiszen sokan nem is tudják, ki a helyi és az országos képviselőjük.
A kerületben a képviselő-testület az úgynevezett SZMSZ-ében tágították a választók és a civil-szervezetek véleményezési és javaslat-tételi lehetőségeit (?). Az írásos javaslataikra a válaszadás előírását azonban már megtagadták. Nem kapnak választ arra, hogy javaslatukról miért így, vagy úgy döntöttek, pedig ez természetes és ösztönző lenne.
Néhány képviselő kivételével alig, vagy egyáltalán nem látogatják a fogadó-óráikat a választók. Vagy időt kell kérni, vagy elfásultak és a közügyek elidegenedtek az emberektől (lehet, hogy fordítva). A választások előtt a politikusok bezzeg aktivizálódnak. Vajon miért?

A hosszú időn át tartó és alig vagy egyáltalán nem csökkenő munkanélküliség és a szegénység is égbekiáltó ellentétben van a rendszerváltozással kialakult várakozással. A társadalom ketté-szakadása okának az elemzése, az emberek tapasztalata és a politika helyzet-értékelése sem találkozik egymással.

Végül: De bármik is a közügyektől való elidegenedést kiváltó és életben tartó okok, azokat mindenképpen ma kell megoldani. Ezt azonban kirekesztő, ellenséget kreáló, bántó politikával nem, hanem csak (szerintem) igaz, őszinte és erkölcsös országos és helyi politikával lehet fokozatosan oldani, ami azonban a mai közéletből teljes mértékben hiányzik. Talán a politikai csoportok nem is akarnak ezen változtatni? Mind többeknek követelni kellene, mert nem lehet ma olyan programot olvasni, amelyben a politika és az erkölcs édestestvérek, a korrupció pedig mindannyiunk ellensége. Nagy hiba!
Dr.Ódor József

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2013 aug. 04 14:18

Bánó Gábor fórumozó-társunk augusztus 2-án közreadott elemző írásában arra keresi a választ, hogy mi lehet az oka (gyökere) a politikától (közügyektől) való tömeges elzárkózásnak.
Gazdag írásából (érdemes elolvasni) csak kettő mondatot idézek:
„A mai rablópolitika annak (ÓJ: a múltban kialakult félelem- és kirekesztettség érzetének) a legnagyobb haszonélvezője.
Csak ilyen „bátor, szerintem nemkívánatos személyek” mint én (Bona Gábor) vagy Ön (Hajdu László) emelik föl szavukat ez ellen a látszólagos közöny ellen.”

Sok érve elgondolkodtató, azokról érdemes polémiát folytatni. Egyelőre azokat – főleg kerületi tapasztalatok alapján – bővíteném a következőkkel.

A képviselőket megválasztásuk után lényegében nem érdeklik a választók. Egész ciklus alatt nem számolnak be nekik a munkájukról. Szavazataikkal az egyes fontos előterjesztéseket miért támogattak, vagy miért nem. E döntésekről tőlük semmi tájékoztatást nem kapnak. Lehet, hogy már nem is igénylik? Hiszen sokan nem is tudják, ki a helyi és az országos képviselőjük.
A kerületben a képviselő-testület az úgynevezett SZMSZ-ében tágították a választók és a civil-szervezetek véleményezési és javaslat-tételi lehetőségeit (?). Az írásos javaslataikra a válaszadás előírását azonban már megtagadták. Nem kapnak választ arra, hogy javaslatukról miért így, vagy úgy döntöttek, pedig ez természetes és ösztönző lenne.
Néhány képviselő kivételével alig, vagy egyáltalán nem látogatják a fogadó-óráikat a választók. Vagy időt kell kérni, vagy elfásultak és a közügyek elidegenedtek az emberektől (lehet, hogy fordítva). A választások előtt a politikusok bezzeg aktivizálódnak. Vajon miért?

A hosszú időn át tartó és alig vagy egyáltalán nem csökkenő munkanélküliség és a szegénység is égbekiáltó ellentétben van a rendszerváltozással kialakult várakozással. A társadalom ketté-szakadása okának az elemzése, az emberek tapasztalata és a politika helyzet-értékelése sem találkozik egymással.

Végül: De bármik is a közügyektől való elidegenedést kiváltó és életben tartó okok, azokat mindenképpen ma kell megoldani. Ezt azonban kirekesztő, ellenséget kreáló, bántó politikával nem, hanem csak (szerintem) igaz, őszinte és erkölcsös országos és helyi politikával lehet fokozatosan oldani, ami azonban a mai közéletből teljes mértékben hiányzik. Talán a politikai csoportok nem is akarnak ezen változtatni? Mind többeknek követelni kellene, mert nem lehet ma olyan programot olvasni, amelyben a politika és az erkölcs édestestvérek, a korrupció pedig mindannyiunk ellensége. Nagy hiba!
Dr.Ódor József

ElőzőKövetkező

Vissza: Közélet