Pártpolitika mentesen és jóindulattal a XV. kerületért

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: Pártpolitika mentesen és jóindulattal a XV. kerületért

HozzászólásSzerző: nico » 2012 máj. 29 01:50

Laci!

Te vagy az oka mindennek!
Úgy dolgoztál, dolgoztattál, dolgoztatok 14 évig, hogy a végén 2/3-os bukással elvesztettétek a választást.
Késő bánat!
Tetszettek volna dolgozni, éjjel, nappal, de ti inkább böszmélkedtetek.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: zsanmari » 2012 máj. 31 13:51

Csak halkan kérdezném Fazekas Lászlót, hogy a jelenlegi polgármester nem pártkatona?
zsanmari

HozzászólásSzerző: fazekas » 2012 jún. 01 08:57

Hogy lehet ez kérdés? Nem látja?
fazekas

HozzászólásSzerző: podmaniczky elek » 2012 jún. 01 09:30

T.
Pestujhelyi Fórumozó társaim!

Én legalább 2O éve dolgozom igazi civil szervezetekben -többnek alapitója is voltam,mint pl.a PÁTRIA Egyesületnek vagy
a Lehetőség a rászorulóknak alapitványnak- együtt dolgoztam és dolgozom a Vöröskereszttel,tehát nem most kapcsolódtam be -mint volt képviselő- a helyi ügyekben való közremüködésbe.
Ezt csak azért irom,mivel többen azt állitják,hogy most -2O1O után- lettem civil mozgalmi ember.
Lehet hozzánk csatlakozni önkéntesen pártállástól függetlenül,pl a szociális,szegénységkezelési területeken amire most igen nagy szükség is van!

Üdvözlettel:
Podmaniczky Elek
pestujhelyi lakos
podmaniczky elek

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 jún. 02 10:09

A KERÜLET EGYIK KIEMELKEDŐ NEVELŐ - OKTATÓ INTÉZMÉNYÉT BEZÁRJÁK !!!
SZÜLŐK, A Pedagógusok, és az érintett gyerekek humánus döntést várnak, ennek
érdekében beadványban keresték meg a kerület illetékes vezetőit....

Neptun utcai általános iskola sorsa
Tisztelt Önkormányzat!

Magam, az iskola és szülőtársaim nevében szeretnék részletes tájékoztatást kérni arról, hogy mi történik, milyen sorsot szánnak a Neptun utcai általános iskolának!?

Tudomásunk szerint egyedül a Neptun utcai iskola működtet olyan logopédiai osztályt a kerületben, amely segíti azon gyermekek felzárkózását az iskolai tanrendhez, akiknél az országos beszédvizsgáló központ (http://www.beszedvizsgalo.hu/) valamilyen pszichológiai lemaradást állapított meg (értsd: korukhoz képest fejletlenebb gyermekek). Az én gyermekem is ilyen problémával küzd, ezért ez egy óriási lehetőség lenne ezeknek a gyermekeknek a felzárkóztatására, ha jövőre is indítanának ilyen osztályt!

Azonban tudomásunkra jutott, hogy a 2012-2013 tanévet már úgy kezdik meg a gyermekek, hogy ez a lehetőség már nem lesz adott a kerületben, ugyanis egy állítólagos testületi ülésen, a gyermekek létszáma alapján arról döntöttek, hogy csupán egyetlen, összevont osztályt fognak indítani! Ez alapján szeretném kérdezni, hogy

1, Valóban volt-e ilyen testületi döntés?
2, Ha igen, akkor ennek szövege vagy felvétele (önkormányzati tv) hol található, melyik napirendi pontban?
3, Mi indokolja az összevonást, miért van szükség a logopédiai fejlesztő osztály felszámolására?
4, Önök szerint származik-e ebből a döntésből bármiféle előnye a társadalomnak?
5, Ha ez megtörténik, hova járhatnak ezután fejlesztésre ezek a gyermekek?

Ezek azért fontos kérdések, mert ezek a gyermekek magasabb szintű pedagógiai segítség nélkül képtelenek lesznek eljutni az érettségi vizsga szintjéig, ami miatt számukra behozhatatlan hátrányt lesznek kénytelenek elviselni!

S hogy polgártársaim is értsék, miről van szó: a logopédiai fejlesztő osztályba nem szellemi fogyatékosok vagy egyéb, hasonló sérüléssel rendelkező gyermekek járnak, hanem olyanok, akik egyébként értelmesek a maguk módján, de valamilyen formában korukhoz képest le vannak maradva a fejlődésben. Például figyelem-, vagy koncentráció zavarban szenvednek, későn, nehezen tanultak meg beszélni, nem vagy alig értik, amit mondanak neki, stb...

Ezeken a problémákon, megfelelő körülmények között ( mint pl. kitüntett pedagógiai, illetve szülői figyelem ) lehet segíteni, azaz felzárkóztathatóak!

Továbbá érdeklődnék, hogy mi indokolja az iskola igazgatójának leváltását?

Úgy gondolom, hogy ezek a kérdések nem magánügyek, ezért feltétlenül számítok válaszukra!

Tisztelettel:

Bánó Gábor

Az ISKOLA EDDIG - " Száraznád Nevelési - Oktatási Központ " nevet viselte, mint alkotó műhely. Ezt a nevét egy éve elvették!
Majd megszüntették az önálló gazdálkodási státuszát. A következő adagolás a büntetésben az újpalotaiak és az itt tanítók, az itt
tanulók ellen az iskola - NEPTUN u - megszüntetése. Nem politika! Ez annál rosszabb, ez a 2/3-os hatalom kegyetlenkedése a
helyi ügyekben. Több mint megalázása a Neptunosoknak.

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: podmaniczky elek » 2012 jún. 08 07:32

T.
Fórumozók!

A Sztárai Mihály téri -voot GELKA épület- nem volt az Önkormányzat tulajdona,hanem a GELKA felszámolásánál lett az értékesitve,tehát az Önkormányzat nem adhatta el ezért senkinek!Az uj vevő jóindulatu vállalkozó,akinek az átépitési munkák során a kivitelezővel volt -és van még mindig- gondja.Ettől függetlenül ugfy tudom,hogy a textiláru profil sem megy a mai világban,igy az ő helyzete is nehéz!
Tehát ne az Önkormányzatot tessék birálni ez edetben!
Üdv.
Podmaniczky Elek
pestujhelyi lakos
podmaniczky elek

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 jún. 08 13:59

nico írta:Laci!

Te vagy az oka mindennek!
Úgy dolgoztál, dolgoztattál, dolgoztatok 14 évig, hogy a végén 2/3-os bukással elvesztettétek a választást.
Késő bánat!
Tetszettek volna dolgozni, éjjel, nappal, de ti inkább böszmélkedtetek.

ÉN EZT A MEGÁLLAPÍTÁST ELFOGADOM,
ám nem tudjuk az én teljesítményemet csak a jelenlegi vezetés teljesítményével összehasonlítva eldönteni,
illetve a szavazók 59 % arányban nem vettek részt ebben a fülkeforradalmi értékelésben. Így csak a 41 % kisebbség
lett a többség! Mi több a jelenlegi polgármester ennek is csak a 45 % szavazatát kapta meg! Ami azt jelenti, hogy
a 20 év választás - 6-ik - alatt még egyetlen polgármester sem kapott a szavazásra jogosult polgároktól ilyen kevés
támogatást, alig több mint 18 % választotta meg......

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2012 jún. 08 14:23

Laci!

Te is tudod, hogy a "szavazók" csak a te MSZMP-s korodban szavaztak 99-99%-ban.

Ha firtatod, hogy utódodat a szavazásra jogosultak hány %-a választotta, odaírhatnád a te hasonló adataidat is.
Akkor talán rádöbbennél, hogy bukásotok és a te bukásod folyamatosan érlelődött. Pártod fiataljai talán e lecsúszásod miatt akart "újítani", vagyis nem téged indítani.
Kérlek, cáfolj meg itt adataiddal!
A szavazásra jogosultak hány százalékával lettél a polgárok mestere és képviselő az országházban 1998-ban, 2002-ben, 2006-ban és mennyivel buktál 2010-ben.
Az adatokon meg gondolkodj el.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 jún. 28 12:46

ARCHÍV ADATOKBAN OLVASHATÓ !

A lakosság 60 - 70 % arányban ment el.
Ennek én volt, hogy 60 5-át megkaptam, de mindig az 50 % feletti volt az arány,
én kilenc választáson szereztem a kerületi szavazók bizalmából mandátumokat,
az utolsón a 10-iken is, de azt visszaadtam.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2012 jún. 28 13:33

Hajdu LÁSZLÓ írta:ARCHÍV ADATOKBAN OLVASHATÓ !

A lakosság 60 - 70 % arányban ment el.

Laci, Laci!

Ezt is tőled idézem:

"Az igazságot gyakran kell emlegetni,..."

Neked! Mert felejtesz! Mert nem vagy pontos!

Kérlek, nézd meg ezeket a számokat!
(Ha rákattintasz a táblázatra jobban, nagyobb írásjelekkel is láthatod!)

Az OVB adatai.

hajduválasztások..jpg
Mi az a 10-15 % eltérés, ha egy volt msz(m)p-és országgyűlési képviselő és kerületi polgármester mondja.

A 2100-es választás Helyes adatai: Részt vett = 27910 fő , Érvényes 27294 fő. (Elnézést kérek a hiányos közlésért)
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 jún. 29 22:40

IGEN, ERRE GONDOLTAM, DE EGY DÖNTŐ MOMENTUM LEMARADT!!!

MIVEL AZ ÉN EREDMÉNYEIM SZÁZALÉKÁT NEM TETTED HOZZÁ !!!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2012 jún. 29 22:49

Laci!
Az alsó sor a te "eredményed" százalékszámai.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 júl. 11 21:47

A jelenlegi vezetéshez való lojalitásodat tiszteletben tartom,
a politikamentes ablakban ez a téma elfér, a hűséged nem
politikai kérdés.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 aug. 09 18:54

A POLGÁRMESTER ÉS ORSZÁGGYŰLÉSI KÉPVISELŐ FOGADÓÓRÁI ANNO !

Minden évben az első napon már ismert volt a fogadóórám időpontja egy évre tételesen tervezve. Kiszámítható volt, hogy mikor lehet velem
találkozni, a fogadóórák többségére nem kellett időpontot kérni! Ma azt tapasztalom, hogy nem lehet a kerület vezetőjével találkozni, illetve csak
nagy tortúra után juthat be néhány ember a nagy ember elé...Tervet magam állítottam össze, itt bemutatom a 2006 évi fogadóóra választékot:

Tájékoztató a 2006-ban tartandó polgármesteri fogadóórák rendjéről
2006. január 4. [szerda]
Hajdu László polgármester, országgyűlési képviselő az alábbi időpontokban tartja polgármesteri fogadóóráját:

I. Előjegyzéses és internetes fogadóórák időpontjai:
Az előjegyzéses fogadóóra minden hónap első csütörtökjén 1330-órától 1630-óráig tart. Helyszíne: a Polgármesteri Hivatal (XV., Bocskai u. 1-3.) I.em. 112..sz. tárgyalóterme. Előjegyzési időpont az Ügyfélszolgálati Irodán kérhető.

Az internetes fogadóóra ugyanezeken a napokon 12:30-órától 13:30-óráig tart. Elérhetőség: http://www.bpxv.hu honlapon, a fórum rovatban.

II. 09., III. 02., IV. 06., V. 04., VI. 01., VII. 06. NYÁRI SZÜNET
IX. 07., X. 05., XI.02., XII. 07., Összesen 10 előjegyzéses és internetes fogadóóra lesz.

II. Előjegyzés nélkül, (lehetséges bejelentkezés a titkárságon telefonon és személyesen is) hetente tartandó fogadóórák időpontjai:
Helyszín: XV., Zsókavár u. 15.sz. alatti Újpalotai Közösségi Ház
A fogadóóra minden csütörtökön (ünnepnap és szabadság kivételével) 1700-órától kezdődik, befejezése: amíg ügyfél van a folyosón.

I. 19., I. 26.,
II. 02., II. 09., II. 16., II. 23.,
III. 02., III. 09., III. 16., III. 23., III. 30.,
IV. 06., IV. 13, IV. 20., IV. 27.,
V. 04., V. 11., V. 18., V. 25.,
VI. 01., VI. 08., VI. 15., VI. 22., VI. 29.,
VII. 06.,
NYÁRI SZÜNET
IX. 07., IX. 14., IX. 21. IX. 28.,
X. 05., X. 12., X. 19., X. 26.,
XI. 02., XI. 09., XI. 16., XI. 23., XI. 30.,
XII. 07.,
Összesen 39 alkalommal lesz találkozási lehetőség

III. Nyilvános (gyűlésszerű) fogadóórák, havonta egy alkalommal. A konkrét időpontok, a helyszín és a téma külön is meghirdetésre kerül a sajtóban és szórólapokon.

IV. Rendkívüli, halasztást nem tűrő esetben, előzetes időpont egyeztetéses alapján - bármely napon lehetséges meghallgatás.

Fogadóórákkal kapcsolatos információkérés:
Ügyfélszolgálati Iroda: (XV., Szőcs Áron u. 2-10.) Telefon: 305-3100 vagy 305-3268

Félfogadási idő:

hétfő: 8,00 - 18,00
kedd: 8,00 - 16,30
szerda: 8,00 - 18,00
csütörtök: 8,00 - 16,30
péntek: 8,00 - 12,30

Polgármesteri titkárság: Levélcím: 1601 Budapest, Pf. 46.
Telefoni elérhetőség: 307-6479 vagy 308-0928 e-mail: polgarmester@bpxv.hu
Titkárnő: Marosné Nagy Ildikó e-mail: marosne.ildiko@bpxv.hu

A fogadóórás ügyeket összefogja és felelős főmunkatárs:
Avarkeszi Béla polgármesteri referens - Polgármesteri Hivatal I.em. 110.
telefon: 305-3125 e-mail: avarkeszi.bela@bpxv.hu

Hajdu László
országgyűlési képviselő
polgármester
Az ügyfelek kiszolgálását én nagyon komolyan vettem, én egy szolgának tekintettem és nem hatalomnak a választott tisztségemet.
A jelenlegi FIDESZ - KDNP vezetés a párbeszédet illetően ennél is többet ígért, ám a választók kiszolgálásáért alig tesz valamit. ( ? )
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 máj. 31 12:10

LAKÁSPÁLYÁZATOK KIÍRÁSÁBAN DÖNTÖTT VÉGRE A KÉPVISELŐ-TESTÜLET.

Az önkormányzat rossz szociálpolitikája, még rosszabb vagyongazdálkodása következtében már több mint 400 üres
önkormányzati tulajdonú bérlakás halmozódott fel. A kilakoltatások tömeges volta nyilván ezt nagyon felgyorsította,
de ennyi üres lakás négy év alatti felhalmozása így is extra negatív rekord.
1.
A szociális alapon felújítási kötelezettség vállalásának lehetőségével bérbe adható lakások pályázati kiírásáról döntöttek 21 lakás címről.
2.
Az un. költségelven, felújítási kötelezettséggel bérbe adható lakások kiírásáról is döntöttek 9 db. lakás címről!
3.
Az un. piaci alapon bérbe adható lakások pályázati kiírásáról is döntöttek 10 lakás cím esetében!

Összefoglalva a 400 lakásból talán 40 db már júliusban újra beköltözhető lesz, a többi viszont állagában tovább pusztul...??

Hajdu LÁSZLÓ

ElőzőKövetkező

Vissza: Közélet