Pártpolitika mentesen és jóindulattal a XV. kerületért

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: Pártpolitika mentesen és jóindulattal a XV. kerületért

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 ápr. 07 00:42

FUNKCIÓHALMOZÁSRÓL DÖNTÖTTEK,
politikamentesen!!!!

Az átalakuló önkormányzati rendszerről

kozgyulesLekerült a napirendről, hogy a kerületi polgármesterek 2014-től automatikusan tagjai lesznek a Fővárosi Közgyűlésnek. Ez a megoldás ugyanis alkotmányossági kérdéseket vetne fel, az új alaptörvénnyel sem harmonizálna – értesült kormányzati forrásokból a Magyar Hírlap.

A választási metódust egyébként sem a most elfogadott önkormányzati törvényben rögzítettek volna, hiszen annak részleteit jelenleg is a helyi önkormányzati képviselők és a polgármesterek választásáról, valamint a választási eljárásról szóló törvény tartalmazza. A kormányoldal ezekhez a szabályozásokhoz csak tavasszal nyúlna hozzá, hiszen először a most elfogadott önkormányzati jogszabályban rögzítették egyáltalán a főváros működéséhez elengedhetetlen rész-szabályokat.

Ismeretes, a hétfőn elfogadott önkormányzati törvény körül kialakult vitában az ősszel a Budapesti Önkormányzatok Szövetsége (BÖSZ) tett egy ilyen irányú indítványt. Az elképzelésről elsőként akkor is a Magyar Hírlap számolt be. A fővárosi polgármestereket tömörítő, a főpolgármesterrel több témában is korábban szembehelyezkedő szervezet politikusainak a Fidesz szeptemberi hajdúszoboszlói frakcióülésén előadott javaslatában is szerepelt ez az elképzelés. Eszerint az automatikus tagsággal rendelkező huszonhárom kerületi polgármesteren kívül tíz képviselő a pártlistákról kerülhetne a Fővárosi Közgyűlésbe. Közülük a testület választhatná ki az új főpolgármestert, tehát személyére a budapestiek nem közvetlenül szavaznának. Emlékezetes, 1990 és 1994 között ez a rendszer működött. politikai vita, illetve politikai alku fogja a főváros lakossága helyett eldönteni, újra a főpolgármester személyét!!!!!

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: podmaniczky elek » 2012 máj. 03 12:16

Egyesek sokkalják volt Polgármesterünk okos,hozzáértő hozzászólásait a Fórum rivatban!
Egy igazi lokálpatrióta embert ismeretem meg Hajdu lászlóban,ezért nem lep meg
sok értelmes hozzászólása,mely többségében politikamentes,a kerületért még ma együtt
érző,tenni akaró embert jellemez!Hol lesznek már 14 év mulva a mostani többségben
lévő képviselők,nem ugy mint Hajdu László aki ma is figyelemmel kiséri kerületünk
közéletét és segit a rászoruló embertársainkon .Dolgozik a civil szervezetekben,résztvesz a
közéletben igazán,ugy mint eddig 14 éve!
Ezért észrevételeit vegyük figyelembe,lehet kritizálni,de a nagy tapasztalatából eredő
javaslatait meg kell fogadni.

Minden kerületi fórumozot üdvözlök!

Podmaniczky Elek
pestujhelyi lakos
podmaniczky elek

HozzászólásSzerző: fazekas » 2012 máj. 03 13:33

Szereintem hagy döntsék el a forumozok, hogy a hzzászólás értelmes-é, hasznos-é, avagy okos. Úgy érzem, hogy senkinek sincs szüksége fogadatlan prókátorra, vagy a prókátor nem fogadatlan? :oops:

HozzászólásSzerző: Musuka » 2012 máj. 04 12:03

podmaniczky elek írta:Egyesek sokkalják volt Polgármesterünk okos,hozzáértő hozzászólásait a Fórum rivatban!
Egy igazi lokálpatrióta embert ismeretem meg Hajdu lászlóban,ezért nem lep meg
sok értelmes hozzászólása,mely többségében politikamentes,a kerületért még ma együtt
érző,tenni akaró embert jellemez!Hol lesznek már 14 év mulva a mostani többségben
lévő képviselők,nem ugy mint Hajdu László aki ma is figyelemmel kiséri kerületünk
közéletét és segit a rászoruló embertársainkon .Dolgozik a civil szervezetekben,résztvesz a
közéletben igazán,ugy mint eddig 14 éve!
Ezért észrevételeit vegyük figyelembe,lehet kritizálni,de a nagy tapasztalatából eredő
javaslatait meg kell fogadni.

Minden kerületi fórumozot üdvözlök!

Podmaniczky Elek
pestujhelyi lakos

Hm... erre miért volt szükség ? :roll:
Még hogy POLITIKA MENTES. Ön vajon melyik fórumot olvassa?
Musuka

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 máj. 04 15:56

A 2011 évről - ez az első un. tiszta fideszista költségvetésű év - most volt a ZÁRSZÁMADÁS!
Minden csökkent! Szinte olyan nem is található, ami fontos a kerület számára és mondjuk az
inflációt meghaladóan nőtt volna!
Csökkent az iparűzési adó bevétel, amely a költségvetés 1/3-át teszi ki. Ez jelzi, hogy durván
visszaesett a főváros ipara és foglalkoztatottsági rátája. A kerületé ezen belül a multiknak is
köszönhetően stagnált 2011 évben.
Csökkent az SZJA bevétel az egész fővárosban, így a kerületben is, ez a 16%-os un. középosztály
adó miatti kiesés miatt mindenek előtt!
Csökkent az állam által folyósítandó szinte minden fejkvóta és normatíva pl a legdurvábban a
szociális ellátás esett vissza, nem az inflációt nem követte, hanem 137, 2 eFt-al csökkent!
Csökkent a kerület bevétele tehát az állami normatíva, az adóbevétel, az un. saját bevétel minden
mutatójában. Ez azt jelenti, hogy 2010 évhez képest 2011-ben a fideszisták már 753 854 000 Ft-al
kevesebből kellett, hogy működtessék a kerületet, amely értékét még csökkenti a súlyos infláció.....
Nem kell politizálni, de mi az ha nem politika, hogy rosszabb lett a kerületi ellátás pozíciója.
A következőkben folytatom, az oktatás és nevelésre költöttek katasztrófa politikájával.

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: palota50 » 2012 máj. 05 03:53

:oops: :D "Az igazságot is meg lehet szokni..." :oops: :D
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára palota50 2012 máj. 06 16:14-kor.
palota50

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 máj. 05 15:38

GMK A XV. KERÜLETBEN.....ÉS UTÁNA MINŐSÍTSE A Podmanicky urat!!!

A JÓ SZÁNDÉK A SZAKADÉK FELÉ ROHANÓ ESETÉBEN FÉLEK KEVÉS LESZ!!!

EGY MAMUT ÉS SZÜKSÉGTELEN INTÉZMÉNY JÖTT LÉTRE !
A Gazdálkodási Működési Központ a kerület költségvetésének 2/3-át egy cégbe koncentrálja.
Ez azt jelenti, hogy kivonják a képviselő-testület közvetlen ellenőrzése alól lényegében a kerület
pénzét!!
Az un. GMK 103 telephelyen működik, néhány apró kivételtől eltekintve az önkormányzat vagyonának
döntő többsége egy referenciával nem rendelkező cégbe lett bekényszerítve. Itt életveszélyes bukta
veszély van! Almát a körtével keresztezik. A GMK nevű cégben van: valamennyi intézmény pl. szociális,
közművelődési, sport, bölcsőde, óvoda, iskola stb.- itt a felelősséget ki fogja vállalni? A megfélemlített
GMK dolgozók nem merik mondani, hogy ők ezt az összetett feladatot nem tudják ellátni, ha jön és hamar
jönni fog, egyik baj a másik után, nem lesz elég fegyelmit adni, vagy kirúgni a bűnbaknak kikiáltott alkalmazottat.
Ezek súlyos működési zavarokat fognak okozni! Itt az anyagi kár eleve a rendszerbe van kódolva. Kínálják a
visszaélés lehetőségét a kontroll nélküli helyzetek. A tíz milliárdot is elérő GMK költségvetés félelmetes
közpénz ahhoz, hogy kísérleti nyúl szerepét élesben próbálják ki!!
Határozat határozat hátán 2011 decembere óta, nő és egyre jobban nő a GMK önmozgatási költsége, ez már
most rosszabb helyzet mint amivel eddig ember számolhatott, ez lesz a hozzá nem értés miatti gigantománia
szovjet típusú központosítása. Ez a GMK 2012 szeptemberében sokkal drágább évadot kezd mint az elődje volt.
A GMK egy közpénzzel való felelőtlen vállalkozás, felelőseit nem kell keresni!!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: podmaniczky elek » 2012 máj. 15 16:46

Fazekasnak irom!

A Hajdu lászló által irt hozzászólások,véleményekben igen sok az igazság,tessék csak a kerületi Önkormányzat határozatait
elolvasni,a kilakoltatásokat figyelemmel kisérni,voltak ilyenek a múltban?
Az illetékes Bizottság döntései alkalmazkodnak a Kormány törvényeihez,a "forradalmi" helyzethez,a megszoritásokhoz!
Ma is beszéltem 1O pestujhelyivel,akik közül 9-en /!/ azt mondták,hogy Hajdu László idejében humánusabb,emberib volt a kapcsolat a kerület lakóival,nem válaszolnak a beadványokra,levelekre as kerület vezetői,illetékesei,ezt panaszolják nekem sokan!
Én magam is több beadványomra,javaslatomra semmilyen választ,pedig közérdeküen voltak pl. a volt Közgazdasági Középiskola hasznositására vonatkozó javaslatom,mely szerint volna a SIEMENS cégel közös szakmunkásképző iskola
létrehozására lehetőség,akik itt vannak a kerületben és szivesen együtmüködnének e témában!
Várom a 2O14-es választásokat,amikor korrigálni lehetne a legutóbbi választási résztvétlenségi /!/ statisztikát /a Polgármester Urunk 18%-os eredményét,mely bizonyára nem ilyen ereményt hozott volna,ha sokkal többen elmennek
szavazni-ugy értitek!!!
Én már igazi cilvil vagyok,nem tartozom egy párthoz sem,csak a kerület jövőjéért élel!

Mindenkinek üdvözletem!

Podmaniczky Elek
pestujhelyi lakos
podmaniczky elek

HozzászólásSzerző: fazekas » 2012 máj. 16 13:20

Keedves Elek!

Megszólított, ezért kénytelen vagyok válaszolni,egyébként nem kívánok Önnel vitatkozni. Most, hogy kikoptak a pártból, próbálnak a felszínen maradni ez emberi dolog, de azt elfelejteni, hogy hajdanán volt Polgármesterünk is pártkatona volt az már egy kissé bizar. Hányszor kértem, hogy ne szavazzon meg egyes dolgokat, maradjon a kerületért élő vezető, de nem, akármit irnak mostmár ki hiszi el, hogy Ö nem kevesebb mint egy a megélhetési politikusok közűl. :oops: Ezt a tényt akárhány harcostársa is próbálja cáfolni, azok elött akik figyelemmel kisérik és kisérték tevékenységét nem tudják elfogadni.
A politika (sajnos) ilyen, aki nyer mindent visz. :oops: Tudom nehéz elfogadni, hogy évtizedes előnyökről le kell mondani, lehet cívil szervezet mögé bujni de ez nem az igazi, ez pótcselekvés, gyógyír a sebekre.
Remélem nincs harag ez a hely a véleménycserék helye.

Baráti üdvözlettel: Fazekas László
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 máj. 24 22:59

PÁRTPOLITIKA MENTESEN ÉS JÓINDULATTAL.....

NEKEM OLYAN KORMÁNY SZOLGÁLATÁRA ADOTT 16 éven át a kerületi szavazók többsége,
amely kormány nem kényszerített olyanok megszavazására, amint erre az utódomat kényszerítik!
Példaként egy kis leltárt-csak úgy kapásból:
Nemzetközi felháborodást kiváltó törvényeket 24 - 36 óra alatt megszavaztak, olyant mint a független,
szabad sajtó leigázása, a közszolgálati média teljes elfoglalása...
Vagy FIDESZ - KDNP - hű bírákkal töltötték fel az Alkotmánybíróságot, korlátozták az Alkotmánybíróság
hatáskörét és a hozzá fordulás lehetőségét - nekem ilyeneket nem kellett megszavazni....

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: fazekas » 2012 máj. 25 08:18

Hiába az ember olyan, hogy csak a szépre emlékszik. A 13. havi nyugdíj eltörlését biztos én szavaztam meg. A púdert hagyjuk meg a hölgyeknek. :oops:
fazekas

HozzászólásSzerző: nico » 2012 máj. 25 12:35

Laci!

Ennyi idő után elárulhatod azt is hogyan szavaztál a kettős állampolgárságról!
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 máj. 25 23:42

PÁRTKATONÁNAK NEVEZTETEK,
A DEMOKRÁCIA FRAKCIÓ POLITIZÁLÁS, HA NEM AZT CSINÁLOD AMIT ELVÁRNAK,
AKKOR ÚGY VÉGZED MINT ÉN - 20 év választott funkció után parancs megtagadásért
a pártból is kizártak! Én addig mentem el amíg az még számomra vállalható volt. Vállaltam
a kegyvesztés bűntettét....! De vállalja e a Ti védencetek a saját kirekesztését???,
A gyereket vállalókat támogatjuk mondja a 2/3-os FIDESZ - KDNP propaganda, és mit
szavaz meg a kerület polgármester - képviselő első embere:
HIÁNYZIK A gyedből, illetve a jól keresők többet kapnak, elvet, illetve normára nyomott
igen gombot. Szóval, nem tűnik családbarátnak az a törvény és az erre épülő kormány
intézkedés: " az adójóváírás kivezetése miatt 2012-ben több ezer forinttal kapnak kevesebbet azok a gyermekgondozási díjból (gyed) és terhességi - gyermekágyi segélyből (tgyás) élők, akiknek bruttó jövedelme havi 167 000 ezer forint alatt volt! Az ennél nagyobb jövedelemmel rendelkezők esetében
ugyan a gyed, illetve tgyás összege emelkedik, de vélhetően ők vannak kisebbségben!! Vizet prédikálnak és.....!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: fazekas » 2012 máj. 26 20:41

Lehet,naív vagyok, de szerintem aki választói érdekei ellenére bekiabálásra meggyőződése ellenére, pláne ha egyéni képviselő nyomkodja a gombokat, az akárhonnan is nézzük nem más mint pártkatona. Ha eleget akar tenni a választóinak akkor választania kell: a választók és a frakció között. Ez itt most már pénzkérdés. Mit mondott Gyurcsány? Le lehet adni az Audi kulcsokat.
A nagy kérdés: Választói érdek, vagy frakció fegyelem. Részemről ez itt a vita vége.
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 máj. 28 21:40

ÉN CSATLAKOZTAM A MEGÉLT VÉLEMÉNYEMMEL....
Úgy tűnik ez az én esetemben nem a választói akarat4
Ám a jelenlegi utódom esetében ez elfogadott és természetes?
Úgy értem, hogy mindaz amit most az új rendszer kiépítésével
szavazgatnak azt a 2/3-os többség teheti!!!
Mondjunk példákat:
Megszavazta az államosítását a dolgozók magánnyugdíj-pénztári vagyonát...
Kikezdték a magyar jegybank függetlenségét a megszavazott törvények...
Az ellenzék és a magyar társadalom véleménye nélkül alkották meg szinte órák alatt
az egypárti jogokat törvényesítő Alaptörvényt és több un. sarkalatos 2/3-os törvényt.....stb.

Mindezeknek már most nagy a rezsije! De mindenki hallgat az általa is tudott óriási költségekről....

Hajdu LÁSZLÓ

ElőzőKövetkező

Vissza: Közélet