Pártpolitika mentesen és jóindulattal a XV. kerületért

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Pártpolitika mentesen és jóindulattal a XV. kerületért

HozzászólásSzerző: Gutwillig » 2007 feb. 04 19:11

Több mint 30 éve élek a kerületben. Úgy gondolom ideje lenne, ha megpróbálnánk az internet erőforrásait is használva közösen, együtt gondolkozni pártpolitika mentesen és tele jóindulattal a XV. kerületért. Keressünk ötleteket, tegyünk együtt azért, hogy mindenki hozzátehessen valamit amiért élhetőbb és élvezhetőbb legyen az élet a XV. kerületben. Próbáljunk meg a magunk egyszerű módján olyan öteleket találni amik nem kerülnek súlyosan sokszáz ezrekbe és mégis "észrevehetően" hangulatjavító és közérzetjavító hatásúak.
Bízom abban, hogy a jószándék és a jóakarat igenis képes olyan közösséget alkotni ami nagy dolgokra képes, agresszió, pártpolitika, ideológia MENTESEN -a XV. kerületért, a benne élőkért.
Bízom a jószándékú, jóakaratú közösségben. :D
Gutwillig

Re: Pártpolitika mentesen és jóindulattal a XV. kerületért

HozzászólásSzerző: Gutwillig » 2007 feb. 04 22:38

Kedves Fórumozók!

Tudom, hogy az embernek mindvégig a realitások talaján kell maradnia. Mi lenne, ha megpróbálnánk együtt gondolkodni?

Odafigyelés - Jóindulat - Türelem
Egyszerű szavak, de mennyi mindenre képes az ember általa. Mi lenne vajon, ha megpróbálnánk egy kicsit egymásra figyelni?
Gutwillig

HozzászólásSzerző: alba » 2007 feb. 04 22:45

Nagyon jó lenne! Már annyira szeretném ha Sztárai tér végre legalább olyan normális lenne mint egy akármelyik egyszerű falusi tér. Ott van templom is és borzasztó a környezete, eddig hiába csinosítottuk az a drótkerítéses szörnyedelem mindent tönkretesz.
alba

HozzászólásSzerző: fazekas » 2007 feb. 05 09:32

Van erre az épületre használatbavételi engedély?
Csatolmányok
Sztárai tér (GELKA).jpg
Sztárai téri látkép
(25.69 KiB) 181 alkalommal.
fazekas

HozzászólásSzerző: nemkati » 2007 feb. 05 21:17

Ha jól sejtem, a Szárai tér egyik részéhez, amelyiket az önkormányzat eladta, ami fazekas képén is van, már nem sok köze van az önkormányzatnak. A tulajdonos, talán pénzhiány miatt, abbahagyta az építkezést, és befejezetlenül hagyta az épületet. Most ott áll az a förmedvény funkció nélkül, a kerület szégyenére. Nem tudom, mit tehet az önkormányzat, kell lenni valami eszköznek a kezében, hogy ezt az állapotot megszüntesse.
A másik részén nem tudom, milyen tulajdonviszonyok vannak, lehet, hogy bérlik az ott ilyen-olyan tevékenységet folytatók. Így persze, hogy ilyen össze-vissza helyzet van a téren, elég nehéz azon gondolkodni, hogy milyen teret kellene ott kialakítani.

A templom szeretné az előtte levő térséget megnagyobbítani egy parkolóval, mert azt mondják, hogy esküvők, nagyobb szertartások idején nehéz a templom környékén parkolni. Ezt is figyelembe kell venni. Olyan kicsi az a tér, hogy sokmindent nem lehet vele kezdeni. A falusias jellegű kis boltok ideje, sajnos, lejárt. Még egy bádogos elműködhet egy ideig, de baromfibolt, pék, zöldséges, cukrászda, virágbolt már nem élne meg. Én mindensetre először is megszüntetném a kocsmát. A Pestújhelyi úton ezzel együtt van kettő, az Apolló utcában egy, ez kicsit sok egy párszáz méteren belül.
nemkati

HozzászólásSzerző: nemkati » 2007 feb. 05 23:01

Sztárait akartam írni....
nemkati

HozzászólásSzerző: Gutwillig » 2007 feb. 05 23:13

[quote="alba"]Nagyon jó lenne! Már annyira szeretném ha Sztárai tér végre legalább olyan normális lenne mint egy akármelyik egyszerű falusi tér. Ott van templom is és borzasztó a környezete, eddig hiába csinosítottuk az a drótkerítéses szörnyedelem mindent tönkretesz.[/quote]

Kedves Alba!

Amikor indítottam ezt a topik-ot, akkor az a szándék vezérelt, hogy a problémákat úgy próbáljuk meg feltárni, hogy egyúttal a megoldás is körvonalazódjon.
Nagyon sok olyan terület van mint ez a Sztárai tér. Szerintem az nem járható út,hogy vágyakozunk valamiért (mint pl. a Sztárai tér rendbetétele) de a jó lenne - túlon kívül más nem jut az eszünkbe.
Szerinted mi kellene ahhoz, hogy ez a Sztárai tér megváltozzon? Mit tehetnek a környezetében élők a változásért?
Gutwillig

HozzászólásSzerző: Gutwillig » 2007 feb. 05 23:14

[quote="fazekas"]Van erre az épületre használatbavételi engedély?[/quote]

Kedves Fazekas!

Ez a téma, illetve hozzászólás ebbe a topikba vajon hogyan került ide??? Szerintem ez nem ide való. Ez a topik nem erre hivatott.
Ha van valamilyen probléma amit te tapasztaltál és van az orvoslására is javaslatod, akkor írdd meg ide.:-)
Gutwillig

HozzászólásSzerző: Gutwillig » 2007 feb. 05 23:19

[quote="nemkati"]Ha jól sejtem, a Szárai tér egyik részéhez, amelyiket az önkormányzat eladta, ami fazekas képén is van, már nem sok köze van az önkormányzatnak. A tulajdonos, talán pénzhiány miatt, abbahagyta az építkezést, és befejezetlenül hagyta az épületet. Most ott áll az a förmedvény funkció nélkül, a kerület szégyenére. Nem tudom, mit tehet az önkormányzat, kell lenni valami eszköznek a kezében, hogy ezt az állapotot megszüntesse.
A másik részén nem tudom, milyen tulajdonviszonyok vannak, lehet, hogy bérlik az ott ilyen-olyan tevékenységet folytatók. Így persze, hogy ilyen össze-vissza helyzet van a téren, elég nehéz azon gondolkodni, hogy milyen teret kellene ott kialakítani.

A templom szeretné az előtte levő térséget megnagyobbítani egy parkolóval, mert azt mondják, hogy esküvők, nagyobb szertartások idején nehéz a templom környékén parkolni. Ezt is figyelembe kell venni. Olyan kicsi az a tér, hogy sokmindent nem lehet vele kezdeni. A falusias jellegű kis boltok ideje, sajnos, lejárt. Még egy bádogos elműködhet egy ideig, de baromfibolt, pék, zöldséges, cukrászda, virágbolt már nem élne meg. Én mindensetre először is megszüntetném a kocsmát. A Pestújhelyi úton ezzel együtt van kettő, az Apolló utcában egy, ez kicsit sok egy párszáz méteren belül.[/quote]

Kedves Nemkati!

Olyan problémákat próbáljuk meg ebben a topikban orvosolni amire TE magad is tudod az orvosságát, vagy segítesz másoknak meglátni. Az a lényeg, hogy ne egymásra mutogassunk, hogy neked emezt meg amazt kell csinálni. Ezt igazán nem nehéz.:-)
Gutwillig

HozzászólásSzerző: Gutwillig » 2007 feb. 05 23:19

[quote="nemkati"]Sztárait akartam írni....[/quote]

Megértjük így is. :-)
Gutwillig

HozzászólásSzerző: nemkati » 2007 feb. 06 00:57

Gutwillig írta:Olyan problémákat próbáljuk meg ebben a topikban orvosolni amire TE magad is tudod az orvosságát, vagy segítesz másoknak meglátni. Az a lényeg, hogy ne egymásra mutogassunk, hogy neked emezt meg amazt kell csinálni. Ezt igazán nem nehéz.:-)

Én aztán nem mutogattam senkire. Meg ötletem sincs. Csak úgy gondolom, hogy talán ha először körbejárjuk, egyáltalán hol van probléma, mi a probléma, beszélgetünk róla, akkor közben akár a megoldás is megszülethet.
nemkati

HozzászólásSzerző: Nagy Erika » 2007 feb. 06 09:18

Gutwillig írta:Olyan problémákat próbáljuk meg ebben a topikban orvosolni amire TE magad is tudod az orvosságát, vagy segítesz másoknak meglátni. Az a lényeg, hogy ne egymásra mutogassunk, hogy neked emezt meg amazt kell csinálni. Ezt igazán nem nehéz.:-)

Kedves Gutwillig!
Úgy látszik a hozzászólók nem értettek meg. Jó lenne, ha egy konkrét példán bemutatnád mire gondoltál. Ötleteket kértél, de azokat mégsem fogadtad el jóindulatúnak. Mondj te egy ötletet, mert így nehéz elfogadni a kritikádat amit fazekasnak, albának és nemkatinak írtál. Mire gondoltál?
Nagy Erika

HozzászólásSzerző: fazekas » 2007 feb. 06 11:16

Lehet, hogy rossz helyre irtam, de néhány évvel ezelött, egy lakossági fórumon az alábbiakról tájékoztattak bennünket: A volt GLKA épületén új válalkozás nyílik, az épület körűl élősövény kerítés lesz,valamint 16 parkolót létesítenek, továbbá a templom elötti bódékat felszámolják. Ezáltal a templomba járók igényeit is ki tudják elégíteni. Ünnepélyesebbé válnak az esküvők, keresztelők.
Ma már ezt mindenki elfelejtette. :?: Vagy csak akkor tájékoztatták félre az ottlévőket.

Pestújhely egy elhanyagolt kerület rész, bezárták az OTP-t bezárt a pestújhelyi üzlet sor, van egy körzeti megbízotti iroda , heti egyszeri nyitva tartással.

Pestújhelyen épitkezés nem lesz, a meglévőket probálják meg rendbe tartani: Templom tér. Országzászló, Emlék tér. Köztéri szobrok. (14-es Hősök. Antal József)

Szerintem minden más csak álmodozás. :(
fazekas

HozzászólásSzerző: Gutwillig » 2007 feb. 06 19:42

[quote="nemkati"][quote="Gutwillig"]
Olyan problémákat próbáljuk meg ebben a topikban orvosolni amire TE magad is tudod az orvosságát, vagy segítesz másoknak meglátni. Az a lényeg, hogy ne egymásra mutogassunk, hogy neked emezt meg amazt kell csinálni. Ezt igazán nem nehéz.:-)[/quote]

Én aztán nem mutogattam senkire. Meg ötletem sincs. Csak úgy gondolom, hogy talán ha először körbejárjuk, egyáltalán hol van probléma, mi a probléma, beszélgetünk róla, akkor közben akár a megoldás is megszülethet.[/quote]

Kedves Nemkati!

Ha már tudjuk-látjuk a problémát akkor már lehet, valamilyen elképzelésünk is a megoldásról. Szerintem. :D
Gutwillig

HozzászólásSzerző: Gutwillig » 2007 feb. 06 19:51

[quote="Nagy Erika"][quote="Gutwillig"]
Olyan problémákat próbáljuk meg ebben a topikban orvosolni amire TE magad is tudod az orvosságát, vagy segítesz másoknak meglátni. Az a lényeg, hogy ne egymásra mutogassunk, hogy neked emezt meg amazt kell csinálni. Ezt igazán nem nehéz.:-)[/quote]
Kedves Gutwillig!
Úgy látszik a hozzászólók nem értettek meg. Jó lenne, ha egy konkrét példán bemutatnád mire gondoltál. Ötleteket kértél, de azokat mégsem fogadtad el jóindulatúnak. Mondj te egy ötletet, mert így nehéz elfogadni a kritikádat amit fazekasnak, albának és nemkatinak írtál. Mire gondoltál?[/quote]

Kedves Nagy Erika!

Nem a jóindulattal van gond, abból nekem és szerintem NEKTEK is van bőven. :-) Igaz, ezzel még nem jutunk közelebb a megoldáshoz, mert ez még ahhoz kevés. Ugye? :-)
Viszont nem kritikának írtam amit írtam, elnézést kérek mindenkitől, ha ennek lehetett érteni. :-(
Hirtelen most csak egy apró ötlet és annak a megoldása jut az eszembe. Ugye a kerületben igencsak "égető" probléma a kutyapiszok. Gondos gazdiknak ajánlom, (nekem is van kutyám) szóval úgy induljanak el kutyázni, hogy vegyenek ki a reklámos újságtartóból egy-két lejárt példányt, és a keletkezett "piramist" tegyék rá és a legközelebbi kukába tegyék bele. Mindannyiunk érdeke lenne és nem kerül egy vagyonba sem.

Aztán még lenne olyan probléma is, hogy igen hiányolom az általános iskolákból az alapfokú kresz oktatást. Nekünk még anno volt ilyen. Olyan alapvető dolgok, mint takarásból útra lépés, zebrán való átkelés, látni és látszani, szétnézni mielőtt lelépek az útra ésatöbbi.
Nagyon sok gyermekbaleset megelőzhető lenne. Ha nagyon szépen kérnénk, talán megoldható lenne, szerintem lenne rá igény.
Gutwillig

Következő

Vissza: Közélet