Észak-pesti Kórház: 60 bérlakás+fecskeház?

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: Észak-pesti Kórház: 60 bérlakás+fecskeház?

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2014 márc. 19 18:14

Király Csaba, a RÁTE képviselője a legutóbbi testületi ülésre az ÉPK helyzetére vonatkozóan INREEPELLÁCIÓT nyújtott be László Tamás polgármesterhez. László Tamás ugyan válaszolt arra, de az szerintem is elfogadhatatlan. Mivel ez a kérdés korábban a munkakörömhöz is tartozott, másrészt „beleártottam” magamat az ingatlan tulajdonviszonyai végleges rendezésének ügyébe, ezért szeretném véleményemet kinyilvánítani az alábbiak szerint.

- A képviselő által megfogalmazott kérdések nem a régmúltra vonatkoztak, a válasz jelentős része mégis arról szólt, de hamisan. Akárcsak a parlamentben tapasztalható.
- 1991-94 években a kerületi önkormányzat képviselő-testülete szinte egyhangú, mégpedig FIDESZ – SZDSZ képviselőkből állt. Ez volt a helyzet a Fővárosban is. Az ÉPK ingatlanokban a károk zöme ekkor keletkezett bizonyítottan. Az MDF-es kormány tulajdon-átadó határozatának végrehajtásában átütő (erőlködés ellenére) eredmény nem született. A kormányhatározat 1995. végéig szinte végrehajthatatlan volt.
- A valósághoz az is hozzátartozik, hogy a második FIDESZ kormány (1998-2002) idején kettő miniszter is meglátogatta az ingatlant. Mindkét esetben tájékoztatták a jelenlévőket, hogy tényeken alapuló (sürgősségi kórház, illetve az Egészségügyi Pénztár Budapesten működő intézményeinek idetelepítése) elképzelésük van. Lépéseket tesznek, hogy tervük megvalósuljon. Az eredmény mindkét esetben elmaradt!
- Az 1994. utáni kerületi vezetés az ÉPK ingatlan hasznosítása érdekében folyamatosan és aktívan kezdeményezett. Mulasztást nem követett el, amit László Tamás feljelentése és erőlködése következtében több mint egy évig folytatott nyomozás után a Legfőbb Ügyészség megszüntetett. Ki volt a Legfőbb Ügyész?
- A kerületi önkormányzat részéről soha nem volt szó az ingatlan értékesítéséről. Minden épület hasznosítására kidolgozott javaslatot tettünk, eredménytelenül. Tehát László Tamás értékesítésre vonatkozó állítása minden alapot nélkülöz. A 2006. utáni hasznosítási kezdeményezések sikertelenségét pedig alapvetően a máig is fennálló labilis tulajdonviszony, majd a világválság okozta.
- Ebben a ciklusban készíttetett, úgynevezett Mintaprojekt pedig lényegében illúzió. Annak realizálását csak központi döntéssel lehetne valóra váltani, amihez Újpest hozzájáruló akarata is kellene. De egyébként is, a kórházi ellátás a közelmúltban történő állami kezelésbe vétele is akadályt jelent.
- Soha nem volt polgármesteri beszámoló a képviselő-testületnek arról, hogy az a Főváros helyett az állam vállalja a hasznosítási partnerséget?
- Ezt az ingatlant László Tamás évek óta úgy akarta egy tulajdonos kezében tudni, hogy megvásárolja a Fővárostól annak tulajdoni részét. Most meg még térítésmentes megszerzésre való törekvésnek- a testület hozzájárulása nélkül – is ellentmondott. Mi ez pál-fordulás? Mit szólnak ehhez a kerület polgárai?
- A Főváros tulajdonrészének államosítása – minden valószínűség szerint – tévedés, sőt talán törvénytelen volt, hiszen ez az ingatlan nem tartozott egyetlen fővárosi kórházhoz sem. Csak a neve miatt kerülhetett állami tulajdonba vett kórházak közé? Ennek tisztázása, vagyis a kerületi érdekek védclmében nem tett semmit László Tamás polgármester, pedig ezt, mint a terület országgyűlési képviselője is megtehette volna.
Tehát látható, hogy a válasz lényege nem Király Csaba képviselő által az interpellációban jogosan feltett kérdésekre vonatkoztak. Az csupa mellébeszélés, a múlt alaptalan ócsárolása, a valós történet elhallgatása. Ez elfogadhatatlan.
Szakszerű döntés az lett volna, ha a képviselő-testület nem fogadja el a választ és a kérdés megvizsgálása mellett dönt. Tiszta és valós helyzet tárgyilagos feltárása minden kerületi polgár és azokat képviselők érdeke. Nem így sikerült! Mi lesz ezután?

Valószínű, hogy Lázár János államtitkárhoz küldött levelem és érdemi válasza után Sumics János, ugyancsak kerületi polgár hasonló kezdeményezését, majd a közeli napokban László Tamás melletti kampányolás keretében a helyi KTV-ben közzétett Orbán Viktor nyilatkozatát olvasván, az ÉPK sorsa ügyében gyökeres fordulat mégis csak várható. A kerület javára! Így legyen. Ódor József
Dr.Ódor József

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 márc. 20 00:50

AZ INGATLAN ÜGYE AKKOR KELETKEZETT AMIKOR A SZOVJET KATONÁK KIVONULTAK.

1.
Konzervatív kormány kijelentette, hogy nem fizet kártérítést a szovjet államnak. Inkább szereljék le csontig a kórházat.
Az itt szolgáló ápolók, orvosok és őrkatonák kb. 10 nap alatt a maguk szaktudásával leszereltek minden mozgathatót.
Az MDF - FKgP - KDNP koalíció itt nem akart kórházat üzemeltetni. Ezt több tárgyaláson kijelentették. A koalíció az újpesti
lobbi miatt is úgy érezte ez a szakmailag helyes lépés. Az Újpest Károlyi Kórház orvos igazgatója dr. Torgyán Sándor félt,
hogy ez a kórház ami akkor a Kútvölgyi kórház közeli színvonalat tudta, ez az Újpesti Kórháznak a vetélytársa lenne! Dr. Torgyán
József testvéréről van szó, érvényesíteni tudta az újpesti érdeket.
Tehát a konzervatív kormánykoalíció négy éve alatt elment minden remény és politikai akarat hiányában a lehetősége is annak,
hogy itt az utódok valaha is kórházat tudjanak újra üzemeltetni.
2.
Budapest Főváros Önkormányzatának Közgyűlése SZDSZ - FIDESZ koalíció volt 1990 - 1994 között.
A kormány az ellenzékének nem akart semmi sikert sem hagyni, nem fűződött politikai érdeke ahhoz, hogy Demszky Gábor vezette
főváros megerősödjön, éppen az ellenkezője volt az érdeke. Így ez külön színfoltja volt a kórház ügyében folyó színlelt tárgyalásoknak.
3.
A Bp. XV. kerület Önkormányzata is ellenzéki volt. Nálunk a kerületben is SZDSZ - FIDESZ koalíció volt. Ráadásul Mécs Imre személyében
az országgyűlési képviselő is SZDSZ frakció tag volt a parlamentben. A kerület és a főváros hiába volt azonos színű koalíció, tehát
SZDSZ - FIDESZ ez a már akkor meglévő liberális vita miatt nem volt az ingatlan ügyében sem egyhangú elképzelés, legalább akkora
vita volt a főváros és a kerület között mint a kettő önkormányzatnak a kormánnyal.
4.
Ha azt keressük ki a felelős, nos akkor ebből az első négy év történésekből kell kiindulni. Sok hozzászóló írt e témában már, mindet
elolvastam. Dr. Ódor József kivételével itt nincs eredeti tudása a hozzászólóknak. Ez a kórház a politika játszótere volt és ma is az!
A FIDESZ, vagy a mini testvére a KDNP az Őrjárat u kórház ingatlan ügyben túlzottan sárosak. A mindenkori - ciklusonként más személyek -
de a fideszisták itt súlyos örökséget produkáltak, a kereszténydemokraták sem kivételek. Én ezt már megírtam, hogy tételesen miben!

A kórház ügye véglegesen 2014-ben lezárul, hiszen ipari - vállalkozási terület lett a fővárosi TSZT rendelet alapján, amelyet a jelenlegi
kerületi és fővárosi 2/3-ad szabadított rá az ingatlanra. Nyílt piaci viszonyok jönnek. Ezzel az emlékét is kitörölik annak, hogy itt egy
nagy hagyományú egészségügyet szolgáló intézmény működött egykor !!!

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 márc. 20 12:50

Hajdu LÁSZLÓ írta:AZ INGATLAN ÜGYE AKKOR KELETKEZETT AMIKOR A SZOVJET KATONÁK KIVONULTAK.

1.
Konzervatív kormány kijelentette, hogy nem fizet kártérítést a szovjet államnak. Inkább szereljék le csontig a kórházat.
Az itt szolgáló ápolók, orvosok és őrkatonák kb. 10 nap alatt a maguk szaktudásával leszereltek minden mozgathatót.
Az MDF - FKgP - KDNP koalíció itt nem akart kórházat üzemeltetni. Ezt több tárgyaláson kijelentették. A koalíció az újpesti
lobbi miatt is úgy érezte ez a szakmailag helyes lépés. Az Újpest Károlyi Kórház orvos igazgatója dr. Torgyán Sándor félt,
hogy ez a kórház ami akkor a Kútvölgyi kórház közeli színvonalat tudta, ez az Újpesti Kórháznak a vetélytársa lenne! Dr. Torgyán
József testvéréről van szó, érvényesíteni tudta az újpesti érdeket.
Tehát a konzervatív kormánykoalíció négy éve alatt elment minden remény és politikai akarat hiányában a lehetősége is annak,
hogy itt az utódok valaha is kórházat tudjanak újra üzemeltetni.
2.
Budapest Főváros Önkormányzatának Közgyűlése SZDSZ - FIDESZ koalíció volt 1990 - 1994 között.
A kormány az ellenzékének nem akart semmi sikert sem hagyni, nem fűződött politikai érdeke ahhoz, hogy Demszky Gábor vezette
főváros megerősödjön, éppen az ellenkezője volt az érdeke. Így ez külön színfoltja volt a kórház ügyében folyó színlelt tárgyalásoknak.
3.
A Bp. XV. kerület Önkormányzata is ellenzéki volt. Nálunk a kerületben is SZDSZ - FIDESZ koalíció volt. Ráadásul Mécs Imre személyében
az országgyűlési képviselő is SZDSZ frakció tag volt a parlamentben. A kerület és a főváros hiába volt azonos színű koalíció, tehát
SZDSZ - FIDESZ ez a már akkor meglévő liberális vita miatt nem volt az ingatlan ügyében sem egyhangú elképzelés, legalább akkora
vita volt a főváros és a kerület között mint a kettő önkormányzatnak a kormánnyal.
4.
Ha azt keressük ki a felelős, nos akkor ebből az első négy év történésekből kell kiindulni. Sok hozzászóló írt e témában már, mindet
elolvastam. Dr. Ódor József kivételével itt nincs eredeti tudása a hozzászólóknak. Ez a kórház a politika játszótere volt és ma is az!
A FIDESZ, vagy a mini testvére a KDNP az Őrjárat u kórház ingatlan ügyben túlzottan sárosak. A mindenkori - ciklusonként más személyek -
de a fideszisták itt súlyos örökséget produkáltak, a kereszténydemokraták sem kivételek. Én ezt már megírtam, hogy tételesen miben!

A kórház ügye véglegesen 2014-ben lezárul, hiszen ipari - vállalkozási terület lett a fővárosi TSZT rendelet alapján, amelyet a jelenlegi
kerületi és fővárosi 2/3-ad szabadított rá az ingatlanra. Nyílt piaci viszonyok jönnek. Ezzel az emlékét is kitörölik annak, hogy itt egy
nagy hagyományú egészségügyet szolgáló intézmény működött egykor !!!

A KÉPVISELŐ-TESTÜLET ELÉ KERÜLŐ ELŐTERJESZTÉS, A KAMPÁNY MÉG A VÉGÉN EREDMÉNNYEL JÁR !!

https://doc-0c-6o-apps-viewer.googleuse ... 36ohnrkrk2

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2014 márc. 29 16:10

Az Észak-Pesti Kórház ingatlan sorsa.
A képviselő-testület - március 26-i ülésén - megszavazta azt a "sürgősséggel" előterjesztett javaslatot, hogy a hányatott sorsú ÉPK ingatlan kerüljön a kerületi önkormányzat kizárólagos tulajdonába. Időszerű és helyes döntés született, Nemcsak azért, mert néhányan illetékes fórumon sürgettük a hasznosítást lassító, sőt akadályozó közös tulajdon megszüntetését.
Azonban az előterjesztésben olvasható egy általam megfejthetetlen mondat, amely így szól:
"Több alkalommal merült fel az is, hogy a kerületi célok megvalósítása érdekében célszerű lenne ha az ingatlan teljes egészében az önkormányzat tulajdonába kerüljön - lehetőleg térítés mentesen."
Kérem szépen, mondja meg valaki, hol található egy olyan hang-anyag, írás, netán határozat, amelyben ilyen állítás szerepel? Én hiába kutatom, ilyent nem, csak "térítés ellenében" történő megszerzés szándékára utaló írásokra bukkantam. A testületi ülés vitájában sem szerepelt ez a téma. Nem értem, mire szolgált - szerintem ez a nem helytálló - állítás? Az utókornak, kampányfogás, netán "mosakodás"?
Ezen ellenőrízhetetlen állítás nélkül is megszavazta volna a testület ezt a közös érdeket szolgáló előterjesztést. Most már csak az lenne a jó, ha a kormány minden szempontból kedvező döntést hozna az ingatlannak önkormányzatunk kizárólagos tulajdonába adásról. Nem igaz?
Dr.Ódor József

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 ápr. 12 11:08

AZ EGYKOR SZOVJET KATONAI KÓRHÁZ INGATLAN ÚJABB NÉGY ÉVET ÉRT MEG POLITIKAI SEMMITTEVÉSBEN !

A kórház ingatlan ügyét a mai napig egy ember ismeri a részleteiben, az egykori egészségügyet és a kerületi lakás,
illetve szociálpolitikát felügyelő alpolgármester dr. Ódor József. Tudására már négy éve nem tart igényt az önkormányzat
nagy hatalmú 2/3-os többséggel uralkodó kerületi vezetése. A kampány utolsó két, három hetében a nyomaték kedvéért
a polgármester egy bőrpapírt terjesztett a kerületi képviselő-testület elé. Az előzményekről nem szólt semmit az írásos
rövid előterjesztésnek szánt értelmezhetetlen förmedvény. Az ex-alpolgármester úr a jobb érthetőség elősegítésére készített egy kronológiába szedett és tartalmilag rendezett összefoglalást. Én úgy gondolom, hogy ezt a fórumozó társak
jó, ha látják és tudnak a hiteles menetrendről!

Az ÉSZAK-PESTI KÓRHÁZ
ingatlan tulajdonosa egyedül a kerületi önkormányzat lesz.

Az idevezető út-mód kissé zavaros, de megkísérlek 2014. decemberétől tények alapján hű „képet” közvetíteni az olvasó számára.
1. 2013. december 17-én önszántamból levelet írtam Lázár János államtitkárnak, melyben kértem (javasoltam) az ÉPK 50%-os államosított tulajdonrészét –felülvizsgálat után-térítésmentesen a kerületi önkormányzat tulajdonába adni, mert az államosítás valószínű, tévedésből történt.
A válasz lényege a 2014. január 21-én kelt leveléből: Megkérdezték László Tamás polgármestert és szerinte a javaslat azért nem támogatható, mert az önkormányzatnak az ingatlan felújításához nincsen megfelelő forrása.
2. Sumics János – a részemre küldött válasz ismeretében – 2014. február 10-én
ugyancsak levelet küldött Lázár János államtitkárnak ugyanazon célból. Figyelemre
méltó válasz 2014. március 31-i kelettel érkezett. E szerint a Kormány 2014. február
19-ei ülésén megvitatta az ÉPK ingatlan ügyét és az 50 %-os állami tulajdonba került
résznek az önkormányzati tulajdonba adását támogatta.
3 Király Csaba, majd Németh Angéla 2104. február 11-i, illetve 2014. március 18-i
kelettel az ÉPK-val kapcsolatos interpellációt nyújtottak be a polgármesterhez, de Ő a Kormány február 18-i ülésén született állásfoglalásáról nem írt, pedig a válasza (a kormány állásfoglalása után) február 25-én, illetve március 19-én íródott.
4. Sőt 2014. március 26-ai testületi ülésre László Tamás „sürgősséggel” előterjesztett egy javaslatot.
Ennek alapján olyan határozatok születtek, amelyekben az 50 %-os tulajdonrészt kérjük – térítésmentesen – az önkormányzatunk tulajdonába adni. Ugyan az, mint amit mi (Ódor J és Sumics J javasoltunk.
Időközben (a napot nem tudom) Orbán Viktor miniszterelnök titokban a kerületben járt, a KTV-nek nyilatkozva László Tamás megválasztása mellett kampányolt, és „csak úgy mellékesen” (lásd a február 19-i kormányhatározatot) ígéretet tett arra, hogy az ÉPK területén strand-fürdő létesítését a Kormány (majd) finanszírozni fogja.
KÖVETKEZTETÉSEIM:
A/ A Kormány állásfoglalása már a levelek birtokában (Simicsku Jánosnak küldött, pláne az említett kettő interpellációra adott válasz aláírása előtt) megtörtént.
B/ Már a kettő levél alapján megállapíthatták, hogy nem volt megalapozott az ÉPK. Fővárosi tulajdon-rész államosítása, hiszen nemcsak hogy nem volt itt kórház, hanem még rá egyetlen kórházhoz sem tartozott. Önállóan /osztatlan közös tulajdonként) a kerületi és a fővárosi önkormányzat tulajdona volt.
C/ Valószínű, azt is mérlegelték, hogy már kettő és fél évtizedes pangás és károsodás után „csak az egy tulajdonos” képes a hasznosításról hatékonyan gondoskodni. Legfeljebb a Kormány is vállal finanszírozást és még az uniós pályázatok is lehetnek eredményesek a kerületi forrás mellett. Sőt: stabil tulajdonviszony ismeretében még vállalkozói közreműködőre is lehet számítani.
D/ A képviselő-testületi ülés támogató határozatára (szerintem) már csak formailag volt szükség, mégpedig a tulajdonba adási szerződés megkötéséhez. Erre a közeli jövőben kerülhet sor.

Mindez azt is mutatja, hogy László Tamás polgármester korábban ezt az ingatlanrészt a Fővárostól meg akarta vásárolni, akkor most az államosítás után hogy nézne ki, hogy kerületi polgárok kezdeményezésére születendő kormányzati döntést nyilvánosan támogasson. A 4. pontban említett „sürgősségi” előterjesztés is úgy íródott, mintha már korábban is az ingatlan térítésmentes megszerzésére törekedtek volna. Én ilyenről nem tudok.
A lényeg mégis az, hogy az ÉPK ingatlan egyedüli tulajdonosa és hasznosítási felelőse a kerületi önkormányzat (lakósság) lesz. Az ingatlan eredményes hasznosítása céljából a jövőbeni egyetértésre jutó összefogás nélkülözhetetlen.
Budapest, 2014. április ll-én. Ódor József-

Én az itt leírtakról éppen úgy mint a polgármester tudok. Ezért is meglep, hogy a kerület polgármestere mindezeket
elhallgatva készített igénytelen tartalommal a képviselő-testület elé az ingatlan ügyében előterjesztést.
Szeretném megköszönni dr. Ódor József ex-alpolgármester úrnak a hiteles és igényes összefoglalóját.

Hajdu LÁSZLÓ

Előző

Vissza: Közélet