VÁLASZTÁS!!!! KAMPÁNY!!!! VÉGRE!!!!

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Hisz-e ön a választási kampányban elhangzó ígéreteknek?

igen, fenntartások nélkül
0
0 szavazat
félig-meddig
0
0 szavazat
nem, már régóta nem hiszek a mesékben
5
14%
attól függ, ki mondja
13
35%
örök optimista vagyok
0
0 szavazat
mi az a választási kampány?
1
3%
majd akkor, ha számon is kérhetjük, és ha nem teljesül, az ígéretet tevő viseli a következményeket
18
49%

Szavazatok száma : 37

Re: VÁLASZTÁS!!!! KAMPÁNY!!!! VÉGRE!!!!

HozzászólásSzerző: Németh Péter Dr. » 2014 okt. 18 10:44

Lényeglátó készségük semmit sem kopott. Igaz, nem is fejlődött. :)
A süketnél is rosszabb,aki nem akar hallani.
Németh Péter Dr.

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 18 12:28

Németh Péter Dr. írta:Lényeglátó készségük semmit sem kopott. Igaz, nem is fejlődött. :)

Szela.
nico

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 19 18:37

Musuka írta:Egy facebook "gyöngyszem":

Anna-Mária Nagy: Ehhez mit szóltok? Maffia ez: ' A fóti buszon beszélik, hogy Bitvai Nándor, aki most éppen csak egy megbízólevél nélküli önkormányzati képviselő, a Polgármesteri Hivatalban hivatalos iratokat ír alá. Ehhez semmi joga sincs. Mandátuma, az összes korábbi képviselő mandátumával együtt 2014. október 12.-én lejárt. Nem alpolgármester, így aláírási joga sincs. Ilyenkor joghatályosan az önkormányzat jegyzője képviseli az Önkormányzatot. Bár egy szemernyi kétségem sincs afelől, hogy amit "B.N. "(idézet a HVB egyik határozatából) a jegyző asszony elé rak, azt, Ő azt aláírja. De, legalább a formának adjunk.'

A fóti busz visszaköszön :lol:
(Lehet, ezt most nem mindenki érti, - Nico igen )

DSCF3393a.jpg

DSCF3393b.jpg
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 19 21:18

"Musuka írta:
Egy facebook "gyöngyszem":

Anna-Mária Nagy: Ehhez mit szóltok? Maffia ez: ' A fóti buszon beszélik"

Azt is beszélték ezen a buszon, hogy Hajdu megbízólevél nélkül már hétfőn bent járt és rendelkezett az október 23-i ünnepségekről! 8)
Na??? Anna-Mária Nagy: ez nem maffia? :twisted:
Persze, hogy nem, hiszen Hajdu Laci közvetlenül is érintett az '56-os eseményekben volt pártja, az MSZMP révén. :evil: Csak halkan jegyzem meg, hogy Hajdu még mindig nem polgármester egy ideig és utána is csak kirakat bábuként ül majd ott! :mrgreen:
Na minden jót. :wink:
bakossandor

HozzászólásSzerző: kisvirág70 » 2014 okt. 20 12:25

HVG:
A Rákospalotán most kifogásolt megoldást egyébként a Fidesz is alkalmazta. Mint korábban a hvg.hu megírta: Piliscsabán egyaránt használta a Fidesz emblémáját a KDNP-s polgármesterjelölt, Farkas András és csapata, illetve a nagyobbik kormánypárt színében összeállt csapat. Tehát a kereszténydemokraták szórólapjukon feltüntették támogatóként a Fideszt, holott a Fidesznek volt külön listája. Ráadásul mindezt úgy, hogy Farkas Andrást és csapatát kizárólag a KDNP jelöltjeként vette nyilvántartásba a Nemzeti Választási Iroda. A piliscsabai választást vasárnap végül Farkas nyerte.
Ja! Az más ! Arról már nem beszélve, hogy a parlamenti választások előtt a plakátokon Orbán nem mint pártelnök hirdette magát ugyebár, hanem mint Magyarország miniszterelnöke. Nagyuraknál minden annyira más !
kisvirág70

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 20 12:34

"Re: VÁLASZTÁS!!!! KAMPÁNY!!!! VÉGRE!!!!

Hozzászólás Szerző: kisvirág70 » 2014 okt. 20 11:25
HVG:
A Rákospalotán most kifogásolt megoldást egyébként a Fidesz is alkalmazta. Mint korábban a hvg.hu megírta: Piliscsabán egyaránt használta a Fidesz emblémáját a KDNP-s polgármesterjelölt, Farkas András és csapata, illetve a nagyobbik kormánypárt színében összeállt csapat."

Kedves kisvirág!

Mivel máshonnan is hozott példát a nyilvánvaló csalásokra, úgy értékelem, hogy a mi kerületünket érintőt is megalapozottnak tekinti! Ez nagyon helyes meglátás! 8)
Kérem figyeljen továbbra is, ahogy én is teszem, hogy ne holmi csaló pernahajderek vezessék (orruknál fogva) a kerületet!!!
További kellemes napot! :wink:
bakossandor

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 20 19:11

Ma délután pár tucat ad-hoc összegyűlt ember tüntetett a XV kerületi önkormányzat előtt, követelve Laci bácsi szabadon bocsátását!!! :mrgreen:
Akarom mondani: szabadon garázdálkodását. Volt ott RATE elnöknő, volt tanácsadó és RATE tagok, MLP zászlós tagok és roma kisebbség is szép számban. Persze ez utóbbi két képviselettől kellő távolságba álltak a RATE tagok, hiszen mégsem kompromittálják magukat a választóikkal... :roll:
Mit skandáltak-követeltek...? Hát azt, hogy: Laci bácsit akarjuk! De gondolom itt inkább arra gondoltak, amit Laci bácsi ígért nekik, amint beül a polgármesteri székbe! :wink: Idézek egy általa beígért szövegből amit október 15-én tett:

" Azt fogom kérni a képviselőktől, hogy tartsuk tiszteletben a választók akaratát: azt, hogy a következő öt évben Hajdu László lesz a polgármester, és hogy a kerület vezetésében nekik is szerepet szántak. A választók akarata kötelezi őket, de engem is...Ki fogunk találni valami kerületi közmunkát is a segély helyett, a 20 ezer forint helyett adunk 60-at (ennek a forrását nyilván nekünk kell előteremteni), de ezért négyórás munkát várunk el....Annak idején csináltuk ennek egy változatát, havonta 60 millió forintba került 50 ember. Régen ez a pénz megvolt. 7 milliárd forint adót szedtünk be akkoriban az itteni vállalatoktól. Ebből a pénzből nem díszburkolatot kell építeni, és lesz forrás...A kerületben van 400 üres lakás, ami az elmúlt négy évben halmozódott fel, mert a fideszes kétharmad döntésképtelenné vált, semmiben nem tudtak megegyezni, még egy lakáspályázat szövegének tervezetében sem. Én 6-700 jogos lakásigénylőről tudok, a pontos számot majd csak az átadás-átvétel után fogom látni. Ezek az emberek miért ne juthatnának hozzá azokhoz a lakásokhoz? Ráadásul az üres lakások után senki nem fizeti a rezsit. Régebben a kerületben építettünk olyan idősotthont, ahova az idősek ingyen juthattak be, ha a lakásukat leadták az önkormányzatnak. A lakást pedig odaadtuk a rászorultaknak. Ezt a programot szeretnénk bővíteni és fejleszteni."

Most tulajdonképp csak az emelt segélyt és az üres lakásokat követelték azok, akiknek ez meg lett ígérve! 8) :lol:
De majd annál nagyobb lesz a kopp, ha nem tudja teljesíteni Laci bá' ezeket a légből kapott ígéreteket. :mrgreen:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Mária-Anna » 2014 okt. 20 21:51

@bakkossandor

változatlanul egy javaslatom van maga felé, jószándékkal: mielőtt itt telehányja a fórumot, értőn olvasson szöveget kérem. aztán üljön fel a fóti buszra beszélgetni :)

az interneten van egy mondás: dont feed the trolls
én nem etetem itt magát tovább.
Mária-Anna

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 21 07:10

"

HozzászólásSzerző: Mária-Anna » 2014 okt. 20 20:51
@bakkossandor

változatlanul egy javaslatom van maga felé, jószándékkal: mielőtt itt telehányja a fórumot, értőn olvasson szöveget kérem."

A stílus maga az ember. Ön esetében emberszerű-lény... Nem elég, hogy nem ír helyesen, de elvárja, hogy azt meg is értsem. Én nem ülök semmilyen buszra, és nem is tiltom meg, hogy írogasson ide, hiszen ez egy fórum. Ha nem tetszik: tessék, el lehet innen menni.
Ahogy a nagy Fletó mondta volt. 8)
bakossandor

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 okt. 21 08:53

Mária-Anna írta:@bakkossandor ... üljön fel a fóti buszra beszélgetni :)

Ott nem Ő a törzsutas... :lol:

Mária-Anna írta:az interneten van egy mondás: dont feed the trolls

Egy apróság - ha már angolozunk, akkor helyesen don't ... ;-)

Mária-Anna írta:én nem etetem itt magát tovább.

Dehogynem... :lol:
Musuka

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 okt. 25 12:34

ELVILEG A VÁLASZTÁSI KAMPÁNY BEFEJEZŐDÖTT.

Az október 23-i ünnepen a XV. kerületben azonban a szónok nem az 1956-os hősökről és áldozatokról emlékezett meg, hanem Hajdu László
polgármestert vette a szájára és azt ócsárolta. Én nem kaptam meghívót. Az internetről olvastam, ám elvártam volna, hogy hivatalosan is
ott lehessek, ezt nem tették lehetővé. Egy helyszínen lévő írását mellékelem, amely azt mutatja, hogy véget ért e a kampány a XV. kerületben!

A kerületi önkormányzat az 56-os forradalom és szabadságharc 58-ik évfordulójáról történő megemlékezésre hívta a kerület polgárait. Jelezték, hogy az ünnepi beszédet László Tamás országgyűlési képviselő mondja. Mint ahogy minden évben, most is résztvevője voltam az ünnepségnek. Tisztességes, ideillő műsor után következett a „megemlékezés” László Tamástól. Tömören összefoglalva: én 1992 óta ilyen gyűlöletkeltő „ünnepi beszédet” nem hallottam. A fő mondanivalója Gyurcsány Ferenc és az újonnan polgármesterré választott Hajdu László ócsárolásával, hazugozásával volt teletűzdelve. Mindez bizony a jelenlévő demokratikus ellenzéki csoportot meglepte és nem-tetszését ki is nyilvánította. Remélem mind a kábelTV-ben, mind az önkormányzat honlapján, netán az újságban is szó szerint hallható, illetve olvasható lesz rövidesen. Így mindenki kialakíthatja róla a saját véleményét. Én a választási kampány idején azt javasoltam a képviselő és polgármester jelöltjeinknek, hogy megválasztásuk után – ha lehet – véget kell vetni a kerületben is tapasztalható ellenségeskedésnek és a gyűlölködésnek. Ezen feltétlenül munkálkodjanak. Hajdu László programjának 16. pontja is így szól: „Az ellenségeskedés megszüntetésére, a lehető legszélesebb együttműködésre törekszünk.” BRAVÓ !
Az ünnepi beszédben megnyílvánuló botrányos politizálás településre nem való! KÉRDÉS: mi motiválhatta László Tamást az elhangzott, egyáltalán nem ünnepi beszédre? Szerintem nem képes, vagy nem is akarja elviselni (elfogadni) a volt ellenzék „kvázi” győzelmét a mostani választáson; hogy tíz volt ellenzéket képviselő jelöltnek és a köztiszteletben álló Hajdu Lászlónak szavazott a választók többsége bizalmaz. Ezzel valószínű, igazi rossz pontot szerzett magának – mint körzeti megbízott – a FIDESZ országos vezetői előtt. Talán azt sem, hogy az elkövetkező öt évben a diktatórikus személyi hatalom helyett a demokratikus önkormányzati munka korszaka következik a XV. Kerületben. Ez, ha László Tamásnak nem is, de a kerületnek biztosan előnyös lesz. ÍGY LEGYEN!

Budapest, 2014. október 23.
Írta Ódor József.

Ez a XXI században Rákospalotán a magyar forradalom és szabadságharc nemzeti ünnepén több mint szégyen!!

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 25 13:38

" Én a választási kampány idején azt javasoltam a képviselő és polgármester jelöltjeinknek, hogy megválasztásuk után – ha lehet – véget kell vetni a kerületben is tapasztalható ellenségeskedésnek és a gyűlölködésnek. Ezen feltétlenül munkálkodjanak. Hajdu László programjának 16. pontja is így szól: „Az ellenségeskedés megszüntetésére, a lehető legszélesebb együttműködésre törekszünk.” BRAVÓ !"

Ódor Úr!

2010-ben miért nem javasolta ugyan ezt Hajdu Lászlónak is? Hiszen csak ide több mint 800 kritikus bejegyzést tett a városvezetőkre regnálásuk 4 éve alatt!? Vagy ami az egyiknél természetes az a másiknál kirívó? Nem hiteles. :evil:

" tíz volt ellenzéket képviselő jelöltnek és a köztiszteletben álló Hajdu Lászlónak szavazott a választók többsége bizalmaz. Ezzel valószínű, igazi rossz pontot szerzett magának – mint körzeti megbízott – a FIDESZ országos vezetői előtt. Talán azt sem, hogy az elkövetkező öt évben a diktatórikus személyi hatalom helyett a demokratikus önkormányzati munka korszaka következik a XV. Kerületben. Ez, ha László Tamásnak nem is, de a kerületnek biztosan előnyös lesz. ÍGY LEGYEN!"

Rögtön ezekkel a gondolatokkal indítani egy közös megbékélésen alapuló városvezetést... Nagyon rossz tanácsadó lehetett, ha ezt pozitív felhívásnak szánta! :?
Remélem ez csak az Ön víziója és marad mindenki a kaptafájánál, azaz a pártjánál... 8)
bakossandor

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 27 16:17

a lényeg.png

Kitart-e 5 évig?

Vagy ...
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 28 17:36

Nem tudom, hogy kitart-e 5 évig, de a megfélemlítési gépezet beindult DK. módra!
Tegnap egy (azóta párt nélküli!) XV Napló alatt futó társaság a facebook oldalon eléggé komolyan megfenyegették a jobboldali képviselőket!
Miután jól kifikázták egyenként a képviselőket, egy volt rendőr, jelenleg egy örző-védő cég alkalmazottja a következőket posztolta az oldalra:
"XV Napló forgóeszköz
12 órája · 1
Sándor Lukács: Majd mennek a levesbe a képviselő urak. Vagy beállnak a sorba vagy megtörnek. Mert ami nem rugmas az törik. Tudjuk hol laknak hová jàrnak. Vége a kiskirály életnek.]
Na szóval ez egy elég komoly fenyegetés egy olyan egyéntől, akinek fegyverviselési engedélye van! És Ő a kerületi baloldal egyik nagy védelmezője. De mit csodálkozunk rajta, amikor a Palota Security KFT. egyik ügyvezetője, aki a szóban forgó fenyegetőző biztonsági őr munkáltatója is egyben a következőkkel reagálta le az esetet:

"Bringye Janos: Büdiúr! De ideges teccik lenni... Pedig csak a szabad véleménynyilvánítás esete forog fenn! Még akkor is, ha a stílus néhol nem angolkisasszonyos...
A fenyegetőzés tényállását nem lehet tetten érni... Ellenben a politikai érdekből elkövetett obstrukció tisztán látszik. A t. képviselők közszereplők, a véleménynyilvánítás vonatkozásában magasabb kell legyen a tolarencia-szint... Gondolom, ha aggódnak, jelzik a megfelelő helyen!"

Büdiúr én vagyok ez esetben, mert ezzel a megszólítással tisztel meg egy olyan vállalkozás vezetője, aki sorra szeretné megnyerni a kerületi vagyonvédelmi kiírásokat, lévén hű embere az új DK-s polgármesternek! Természetesen a feljelentést megtették az érintettek ez ügyben, mert hiába közszereplők, a toleranciaszintjük nem tűri a fenyegetéseket!
Hajdu Úr: gratulálok az embereihez! Egyre közelebb kerül velük a jobboldalhoz...
bakossandor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 okt. 28 19:22

Pfúj! Ha ezek itt „kicsiben" ezt csinálják, akkor mit művelnének az országgal, ha rájuk bíznák a vezetést! Még belegondolni is rossz! Undorító!
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

ElőzőKövetkező

Vissza: Közélet