A SZEGÉNYSÉG JELEI A KERÜLETBEN

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: A SZEGÉNYSÉG JELEI A KERÜLETBEN

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2014 dec. 27 10:09

A szegénység nemcsak anyagiakra, hanem szellemiekre és erkölcsiekre is vonatkozik, de az ilyen személyeskedő, bárkinek a lejáratására törekvő szövegeket törölni kellene. Itt szakmai vitának, közérdekű javaslatoknak javaslatoknak és tetteknek lenne a helye és főleg nem anonim. Az alapszabályt kellene betartani minden fórumozónak. Hol van a "FÓRUM-ŐR?
Dr.Ódor József

HozzászólásSzerző: Accantus » 2014 dec. 27 10:16

Közérdekű a javaslatom..sapkában nem eszünk ! :mrgreen:
Accantus

HozzászólásSzerző: nico » 2014 dec. 27 16:39

... valamint, ha egy megemlékezésen, ünnepen a magyar Himnusz - vagy bármely nemzet himnusza - zenéje, éneke felhangzik azt kellő tisztelettel, kötelező végighallgatni, énekelni.

Polgármesterünknek és érintett rokonságának:

Himnusz a magyar nemzet imádsága, jelképe.

A magyar himnusz szövegét Kölcsey Ferenc (1790–1838), a reformkor egyik nagy költője írta 1823-ban, és először 1828-ban jelentette meg. A himnusz zenéjét Erkel Ferenc (1810–1893), zeneszerző és karmester szerezte 1844-ben, amikor a nemzeti dal zenéjére kiírt pályázatot megnyerte. A Himnuszt a budapesti Nemzeti Színház mutatta be 1844-ben, azonban csak 1903-ban lett az ország törvényileg elfogadott himnusza.

A Himnusz nyolc szakaszból áll, de hivatalos alkalmakkor csak az első szakaszt játsszák, illetve éneklik.

A himnusz közös előadása önmagában is jelképezi a közösséget. Az előadás minősíti az előadó közösséget Az előadó, megszólaltató közösség akkor része a (nemzet) nagyobb közösségének, ha a viselkedési elvárások is jelzik ezt. A következő gondolatok a Himnusz (és más himnuszok, népénekek) kapcsán előforduló viselkedési elvárásokhoz kapcsolódnak.

A viselkedés: öltözék és eszközök, a testbeszéd, a nyelvi kommunikáció
A fedetlen fő - elsősorban a férfiaknál - a keresztény európai kultúrában a vallásos emelkedettség, a szentség, illetve az áldásvárás és az alázat szinte kötelező jele. A nők esetében ilyen elvárás nincs. A zártabb, rendezettebb öltözék (célszerű például begombolkozni, a "lazaságot" mutató formákat jelzésszerűen megszüntetni) mindkét nemtől elvárt külsőség. A nem előírásos eszközök letétele, az előírásosaknak, pedig előírt tartása (pl. a zászló, a fegyver) az ünnepélyesség jele.

A testbeszéd közmegegyezés szerinti illendősége a Himnusz hallgatása közben az ún. vigyázz állás az ajánlott testtartás Az arcon figyelem, komolyság, emelkedettség tükröződjön. A Himnusz hallgatása közben ne dohányozzunk, ne együnk és ne igyunk. Énekeljük a szöveget. A közös éneklés ugyanis a legnyilvánvalóbb jele annak, hogy valóban a közösség tagjainak valljuk magunkat.

A nyelvi kommunikáció egyetlen követelménye: a Himnusz szövegét és dallamát meg kell tanulni - "előadásszintűre".

Nemzeti jelképek megsértését a büntető törvénykönyv bünteti

Nemzeti jelképek, a büntetõ törvénykönyv 1993. évi módosítása óta büntetőjogi védelemben részesülnek (nemzeti jelkép megsértése, Btk.269/A.§).

E bűncselekmény jogi tárgya a jelképekben megjelenő állam.

Nemzeti jelképeinket, így a Magyar Köztársaság himnuszát, zászlaját, és címerét az Alkotmány 75. és 76. §-ai határozzák meg részletesen. A Btk. 269/A.§ értelmében a büntetőjogi védelem ezeket illeti meg, mint a bűncselekmény elkövetési tárgyait."

Tehát a polgármesterre, rokonaira, tanácsadóira is vonatkozik!!!
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 dec. 27 17:11

Dr.Ódor József írta:A szegénység nemcsak anyagiakra, hanem szellemiekre és erkölcsiekre is vonatkozik...

Ez így igaz, - de mindenkire...!
A sértegetésekkel nem értek egyet. De az biztos, egy "közszereplőnek" jobban oda kellene figyelnie, - hiba volt ott enni, ráadásul az illem is úgy kívánja, ha már leülnek egy asztalhoz enni, akkor leveszik a fejfedőt... De ezt Önök másként látják, mások a szokások... Miért nem lehet elfogadni és beismerni, hogy hibázott?

Alapszabály, fórumőr? Az itt sosem létezett...
Az "anonimot" pedig jó lenne, ha megértenék/elfogadnák végre...
Musuka

HozzászólásSzerző: Németh Péter Dr. » 2014 dec. 27 21:30

Musuka!
Önnek igaza van.
A süketnél is rosszabb,aki nem akar hallani.
Németh Péter Dr.

HozzászólásSzerző: Németh Angéla » 2014 dec. 27 23:14

Accantus!

Melyik nap volt kint a Fő téren az ételosztáson?
Csak azért, mert vasárnap volt babgulyás, ami negyed 2-re valóban elfogyott. De senki nem "esett pofára". Aki odajött jutott neki. És akkor sem zsíros kenyér, sem uborka nem volt. Sőt egész nap nem volt egyik sem.
Nem kéne keverni...

Németh Angéla
Németh Angéla

HozzászólásSzerző: Accantus » 2014 dec. 28 09:38

Tisztelt Németh Angéla !

december 21 @ 12:00 - 17:00
Ételt oszt a RáTE a rászorulóknak december 21-én déltől. Az újpalotai Fő térre körülbelül háromszáz embert várnak, akik forró babgulyást és egy kis karácsonyi csomagot kapnak – tudtuk meg Németh Angéla képviselőtől.

Részletek

Dátum:
2014. 12. 21.
Időpont
12:00 - 17:00
Az esemény címkéi
ételosztás, Fő tér, karácsony, RÁTE
Helyszín

Fő tér.

Tisztelt Németh Angéla !

ha 1/4 2-kor elfogyott akkor mit is kaptak ? Vasárnap voltam erre (CBA) és kenyeret és savanyú uborkát láttam enni több padon is akik az Önök sátránál kapták(megkérdeztem ) !..zsíros kenyérröl egy szót sem mondtam..hol olvasta ? :oops: Az is igaz többen voltak a demonstratívan megjelent szegénység elhárítok ! :D

ÉN A SZEGÉNYEKKEL A VÉGÉN A MARADÉKOT KÓSTOLTAM MEG UTOLSÓ FOGYASZTÓKÉNT.
Kedves Hozzászóló Társam!
A pejoratív gúnyolódó véleményed önmagadról kiállított '"jó indulat" - nem az érdekelt ami,
hanem az amivel tudsz gonoszkodni. De örültem volna, ha csak egy jobboldali politikust is
módodban állt volna lefotózni, ám az nem megy.....ők a szegényekkel nem mutatkoznak.
Ez is értékrend, ám erről nem szóltál, vajon mi okból???

Írta hajdú László polgármester !

Hol volt akkor maradék ???? :oops: Megint a sánta kutya esete forog fenn ! :oops:
Accantus

HozzászólásSzerző: Németh Angéla » 2014 dec. 28 15:43

Hát ezek szerint nem ugyanazon a rendezvényen voltunk vasárnap. :-( Dél előtt 10 perccel kezdték el osztani a babgulyást és a 300 adag negyed 2-re elfogyott. A zsíros kenyeret visszavonom, azt tényleg nem írta, de savanyú uborka nálunk egész nap nem volt. Lehet, hogy azt ettek a padon és azt is mondták Önnek, hogy a sátorban kapták, a nincsből nem kaphattak savanyú uborkát. Kedden, miután a káposzta elfogyott volt zsíros kenyér és savanyú uborka.
Németh Angéla

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 dec. 29 16:16

Németh Péter Dr. írta:Musuka!
Önnek igaza van.

Köszönöm :-)

Békés, boldog új évet kívánok!
Musuka

HozzászólásSzerző: Bringye János » 2014 dec. 31 09:36

Érdekes!
Ezen a fórumon általában csak a szőrszálhasogatás, az egyéni észosztás folyik, az érdemi munkának még a látszatát is kerülve...

Az ételosztásoknál nem az volt a legfontosabb, hogy több mint ezer rászorult ételhez juthatott ebben a számukra ínséges időben? Hogy egy percre azt hihette, valaki fogja a kezét?

Tudom, eszméletlenül kevés a megoldáshoz... De miért nem tudjuk mi, akik tudunk egy csekély segítséggel jobbítani, megfogni és megszorítani egymás kezét? És együtt, hatékonyabban segíteni? Az emberség NEM oldalfüggő! Főleg nem ideológia kérdése!

Ma hajnalban -14,6°C volt a kerületben... Várjuk a boldogabb Újesztendőt! Kívánom Mindannyiónknak, hogy így legyen!
Bringye János

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 dec. 31 11:58

Bringye János írta:Érdekes!
Ezen a fórumon általában csak a szőrszálhasogatás, az egyéni észosztás folyik, az érdemi munkának még a látszatát is kerülve...

Nincs ezzel a fórummal semmi baj, a fórumok leginkább így működnek… Látogasson el egyszer pl. az Index fórumára…

Milyen érdemi munkának kellene itt folynia? :roll:
Ezzel egy páran tévedésben vannak! „Érdemi” munkát nem a fórumokon kell folytatni! Ha az érdemi munka itt folyna, akkor nagy baj lenne…

Bringye János írta:Az ételosztásoknál nem az volt a legfontosabb, hogy több mint ezer rászorult ételhez juthatott ebben a számukra ínséges időben? Hogy egy percre azt hihette, valaki fogja a kezét?

Tudom, eszméletlenül kevés a megoldáshoz... De miért nem tudjuk mi, akik tudunk egy csekély segítséggel jobbítani, megfogni és megszorítani egymás kezét? És együtt, hatékonyabban segíteni? Az emberség NEM oldalfüggő! Főleg nem ideológia kérdése!

Igen, nagyon fontos a segítség, az ételosztás, van aki csak ilyenkor jut meleg ételhez.
A RÁTE-nek ebben igen nagy a szerepe, érdeme!!!
Nem is vitatja ezt senki sem! Az, hogy más valami nem tetszett, miért nem lehet itt ennek hangot adni? Ha ennek hangot adnak (lássuk be, olykor nem megfelelően), akkor megkérdőjelezhetjük az emberségét?

Tudja Ön, hogy velem együtt vannak itt még, akik saját erőből, pénzből segítenek másoknak, akik megszorítják mások kezét és nem engedik el? Számomra így működik a segítség, így tudom, hogy a segítségem pontosan oda kerül, ahová kell…

Boldog új évet kívánok!
Musuka

HozzászólásSzerző: Bringye János » 2014 dec. 31 14:51

Musuka, ha ha nem értetted meg a mondanivalóm, sajnálom!

Pont ezt éleztem ki, amit te tettél háromsorosommal!

Lehet, hogy neked ez a fontos, a szofizmus, másoknak nem! Nekem sem!

Ha érdemit tudsz, szólj újra!

Részemről évek, évtizedek óta az a jutalom, hogy tehetem, amit teszek... Egyre többen szorulnak rá, de most már szórványosan, egyedi módon ez már kevés, ezért hívtam társakat...

Lehet, hogy ez is érdemi, ha nem annak tűnik, akkor is.

Neked is Boldog Újesztendőt!
Bringye János

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 dec. 31 17:10

Nem tudok érdemit..., azért szólhatok?

Értettem a mondani valód! Legalább is azt elsőre értettem, hogy társakat hívsz…
Soha nem csatlakoztam senkihez, a jövőben sem kívánok. Lehet, nem helyes… ?

Ha úgy tetszik, akkor szórványosan segítek, oda, ahol pontosan tudom, nagy szükség van rá… A szomszéd nyugdíjas néninek, hogy végre egyen egy kis húst és gyümölcsöt, vagy a közelben lakó kisgyerekesnek, hogy legyen karácsony, vagy ma éppen kora reggel egy hajléktalannak, aki itt aludt a Kőrakás parkban a nagy mínuszokban…

Tapasztalatom, hogy a nagy összefogásban valahogyan mindig elveszik a lényeg… Ezért nem kellenek társak!

A szofizmus kifejezést manapság két értelemben is használjuk…, van aki az egyiket, van aki a másikat… Nem sértődtem meg…

Nem tudom ki az a Bringye János, nem ismerem, nem is hallottam róla. Ezért nem is illethetem semmiféle kritikával…
Musuka

HozzászólásSzerző: Bringye János » 2014 dec. 31 17:44

Megértem és becsüllek érte!

Megtisztelsz és tiszteletet ébresztessz!

Hívj, ha segíthetek, szólok, ha szükség van segítségre! Szórványosan! :D

Az, hogy nem ismersz, nem baj. Én sem mondhatom el rólad...

Csak a cselekedetek határozzák meg az egyedet, a szavak segíthetnek, de nem oldanak meg semmit.
Bringye János

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2015 jan. 01 21:29

A SZEGÉNYSÉG ÉVEK ÓTA NŐ A XV. KERÜLETBEN IS !
A lakhatást gátló szegénység, a munkával rendelkezők szegénysége, a gyermekéhezés, a fedél nélküliség, a káros
szenvedély miatt lecsúszottak és még számos megjelenési formája van jelen a kerület társadalmában. A civil szervezetek
segítik az önkormányzat szakintézményeinek munkáját, de már erőt, kapacitást és főleg pénzügyi lehetőségeket túlnövi
az az igény aminek kerületi erővel már nem lehet megfelelni. Mindent megtesznek a hivatásosak, az alapítványok, az önkéntes munkát végző civilek, ám itt olyan növekvő árral állunk szemben ami csak provizórikus megoldásokra ad lehetőséget. Úgy készültünk Istentől áldott karácsonyi ünnepre, hogy tudtuk ott vannak azok akik ezt a szép ünnepet
szenvedésként élték meg. Most BÚÉK! Ezt kívánunk egymásnak és csak reméljük, hogy ez megérinthet minden kerületi
polgárt....Amikor azt mondom, hogy egy békésebb, boldogabb, és sikeresebb új esztendőt kívánok, akkor elsősorban
a szegénységben élő, esélyhátránnyal küzdő embertársaimra gondolok.
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

ElőzőKövetkező

Vissza: Közélet