A képviselő-testület első üléséről

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: A képviselő-testület első üléséről

HozzászólásSzerző: nico » 2014 dec. 13 15:13

Bringye János írta:
Arról pedig nem kellene polemizálni Hajduról, hogy kivel tud vagy nem tud együtt dolgozni, annak tükrében, hogy az előző időszakban ki kit gyalult le...

Miért? Mert neked nem kellemes?

Hajdu írt, nyilatkozott, itt a fórumon is tücsköt bogarat, megismételve minden topikban. Komolytalanná vált.

Arról viszont nem beszélt, nem írt, hogy 2010-ben miért szüntette meg a hivatalt őrző cég szerződését. Néhány évvel korábban lettem időmilliomos. Egy a hivatalt akkor őrző ismerősöm kérdezte meg, hogy nincs-e kedvem náluk dolgozni. Nem kell adót sem fizetnem a pénzt "tisztán" kapom kézhez. Hitetlenségemet azzal támasztotta alá, hogy nyugodjak meg a cég a Mónikáé. Hogy melyiké azt nem mondta. Te tudod?

hajdugerinc 1.jpg
A többit ugye tudod?
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Bringye János » 2014 dec. 13 20:53

Fogalmam sincs, nem szoktam kíváncsacsiskodni.
Ellenben amit Hajduval feltettél, briliáns! Éppen tükrözi a jelen állapotokat...
Bringye János

HozzászólásSzerző: nico » 2014 dec. 13 21:26

...igen, ott ülnek vele, mellette, egy csoportosulásban.

http://www.hirextra.hu/2010/07/30/gerin ... -dolgozni/
nico

HozzászólásSzerző: Bringye János » 2014 dec. 14 09:10

Szerintem pedig neki balra...
Bringye János

HozzászólásSzerző: nico » 2014 dec. 14 10:42

nico

HozzászólásSzerző: Accantus » 2014 dec. 14 11:32

Ez a kép a valóság ! Hazudtunk,reggel,éjjel meg nappal..meg most is ! :oops:
Csatolmányok
DK büszkesége !jpg.jpg
Accantus

HozzászólásSzerző: Bringye János » 2014 dec. 14 11:48

Lassan mondom, csak nektek, hogy leessen: elcsépelt szlogenek, látszik, hogy egyikőtök sem ismeri az őszödi beszédet... Bezzeg ez most kiváló amit az országgal művelnek! Ezért lett a kerületben fele-fele szavazat, mert sokan ráébredtek, csak kiegyensúlyozott, egymást kiegyenlítő és ellenőrző rendszer az életrevaló! Sajnálom, hogy ezt nem képesek egyesek felfogni és mindig a hátuk mögé kacsingatnak! Ebből szokott a vakló esete bekövetkezni!
Bringye János

HozzászólásSzerző: nico » 2014 dec. 14 12:25

Ha lassan beszélsz és mondod, mondókádat így kezded, a polgármester nagy patrónus asszonya jut eszembe aki személyesen sem tudta lerendezni a Hajdu által gerincteleneknek nevezett pártcsoportosulás és a Hajdu követők közötti ellentétet.

Hogy az ő gázáremeléseiről szóló lassan mondott szavairól mit sem mondjak!

lendvai gyurcsány.jpg
letűnt idők...

Szezon után már nemkívánatosak. Védencük sem!
nico

HozzászólásSzerző: Bringye János » 2014 dec. 14 14:45

Tisztellek, hogy van önálló véleményed, de NE gondold, hogy az az aranyigazság! Kezdd te is úgy, az a véleményem, akkor korrekt! Ne tegyél kinyilatkoztatásokat, a köz nevében...
Lásd, mint fent! Ne hátra, előre!!!
Bringye János

HozzászólásSzerző: nico » 2014 dec. 14 16:21

Bízd rám mit, hogy kezdek!

Mindig a magam nevében "szóltam"! Ellentétben veled!
nico

HozzászólásSzerző: Bringye János » 2014 dec. 14 16:34

Ne személyeskedjünk! Én nem tettem semmilyen kinyilatkoztatást, legfeljebb magukért beszélő tényeket közöltem! Ellentétben veled, mondanád te! De én nem mondom...
Bringye János

HozzászólásSzerző: nico » 2014 dec. 14 16:54

Bringye János írta:Ne személyeskedjünk!

Bagoly mondja verébnek...
... magadéban gerendát.

Olvastam valahol közel hozzád:

"...... ha nem lehet úgy, ahogy akarom, akkor úgy akarom, ahogy lehet..."

No, ezt ajánlom a polgármesternek! De akkor akarja!
nico

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2014 dec. 14 19:30

MIND TÖBB KERÜLETI POLGÁRT FOGLALKOZTAT, HOGY KETTŐ HÓNAP ELTELTÉVEL IS MŰKÖDÉSKÉPTELEN A KÉPVISELŐ-TESTÜLET. e HELYZET PEDIG MEGOLDANDÓ.
1/ NEM TUDNAK, VAGY NEM IS AKARNAK A KÉPVISELŐK - A POLGÁRMESTERI MUNKA SEGÍTÉSÉHEZ NÉLKÜLÖZHETETLEN - ALPOLGÁRMESTEREKET VÁLASZTANI? FURCSA EGYMÁST OKOLÓ NÉZETEK LÁTNAk napvilágot arról is, hogy hány alpolgármester legyen a kerületben. A KÉPVISELŐ-TESTÜLETI ÜLÉSEN ÉN ERRŐL NEM IS HALLOTTAM NYILVÁNOS VITÁT.
SZERINTEM AZT IS MÉRLEGELNI KELLENE, HOGY A RADIKÁLIS VÁLTOZTATÁS SZERINT A FŐVÁROSI KÖZGYŰLÉS A KERÜLETI POLGÁRMESTEREKBŐL ÁLL. EZEN ÚJ FELADAT MIATT IS LEHETNE HÁROM ALPOLGÁRMESTER.. kETTŐ KÉPVISELŐ, EGY PEDIG A KIALAKÍTANDÓ FELADATOKRA ALKALMAS CIVIL SZAKEMBER(NŐ).
FELADATKÖRÉBE TARTOZHATNA PÉLDÁUL: A KÖZTISZTASÁG, A ZÖLD TERÜLETEK, A PARKOK, A JÁTSZÓTEREK FELÜGYELETE; A RENDŐRSÉG, AZ ÁTALAKÍTOTT KÖZRENDÉSZET ÉS A POLGÁRŐRSÉGEK MUNKÁJÁNAK ÖSSZEHANGOLÁSA; NEM UTOLSÓ SORBAN A CIVIL SZERVEZETEK TEVÉKENYSÉGÉNEK A TÁMOGATÁSA.
AZ ALPOLGÁRMESTEREK SZEMÉLYÉRE AZ ELŐTERJESZTÉS A POLGÁRMESTER JOGA ÉS FELADATA, AMI NEM ZÁRJA KI AZ ELŐTERJESZTÉST MEGELŐZŐEN AZ EGYEZTETÉSEKET. ELKÉPZELHETETLEN, HOGY ILYEN ELMARADT VOLNA. ENNEK ELLENÉRE A TAPASZTALHATÓ EREDMÉNYTELENSÉG A VÁLASZTÓPOLGÁROK SZÁMÁRA ÉRTHETETLEN. A PÁRTÉRDEKEK ÉRVÉNYESÍTÉSÉRE TÖREKVÉS GYANÚJA MEGDÖNTHETETLEN.

2/ A CIVIL-SZERVEZETEK KÖZELMÚLTBELI TANÁCSKOZÁSÁN MARKÁNS TÉMA VOLT, HOGY A TESTÜLETI ÜLÉSEKEN A KÉPVISELŐK SZAVAZÁSA NÉLKÜL IS ELMONDHASSÁK VÉLEMÉNYÜKET, JAVASLATAIKAT HÁROM PERCBEN A NAPIRENDI TÉMÁKBAN. rEMÉNY VAN EGY ILYEN MEGOLDÁSRA.
ÉN LEGALÁBB ILYEN FONTOSNAK TARTOM, HOGY A SZAKMAI VITÁRA ALKALMASABB BIZOTTSÁGI ÜLÉSEKEN LEGYEN MÉG SZABADABB A CIVIL KÉPVISELŐK VÉLEMÉNY-NYÍLVÁNÍTÁSA. AZONBAN NE CSAK JAVASLATOKAT TEHESSEN A CIVIL, HANEM ANNAK ÉSSZERŰ KÖVETKEZMÉNYE IS LEHESSEN. PL. SZAVAZHASSON IS ERRŐL A BIZOTTSÁG, ÚGY AHOGY A TAGJAI ESETÉBEN IS TÖRTÉNIK. AZ IS NÖVELNÉ A BIZOTTSÁG SZEREPÉT ÉS TEKINTÉLYÉT, HA A TESTÜLETI ÜLÉSEN NEMCSAK A SZAVAZÁS EREDMÉNYÉT (3-1-1) ISMERTETNÉ AZ ELNÖK, HANEM ARRÓL IS INFORMÁLNÁ A TESTÜLETET, HOGY MI VOLT A VITA TÉMÁJA, MILYEN JAVASLATOT NEM TÁMOGATTAK ÉS MIÉRT NEM. NE LEHESSEN AZ A LÁTSZAT, HOGY A BIZOTTSÁG ELNÖKE CSAK A SZAVAZÁS EREDMÉNYÉNEK KÖZLÉSÉRE KÉPES, ÉS HOGY A BIZOTTSÁGON CSAK SZAVAZÁS VOLT. AZ ÉRDEMI TÁJÉKOZTATÓ A TÖBBI KÉPVISELŐ SZÁMÁRA IS HASZNOS LEHET, HISZEN MÉG SZ OTTANI VITÁT ÉS A VÉGSZAVAZÁS VÉGEREDMÉNYÉT IS BEFOLYÁSOLHATJA. ÍGY A BIZOTTSÁGOKBAN IS A SZABÁLYOK SZERINTI VALÓBAN ÉRDEMI DÖNTÉS-ELŐKÉSZÍTŐ MUNKA FOLYNA. BÁR CSAK ITT TARTANÁNK!
Dr.Ódor József

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 dec. 15 09:45

Érdekes, amit dr. Ódor Úr szeretne. Hogy civil szervezeteknek bármikor hozzá és beleszólásuk legyen a városvezetésbe. Meg egyáltalán: bármilyen intézkedésbe, tervezésbe vétó joguk is legyen! Mindegy, miben-mihez, csak már valahogy segítsék ki, az immár 7-2-1 elosztásba került baloldali frakciót! :?
Mert az mégsem járja, hogy a szintén demokratikusan megválasztott 10+1 fős jobboldal mondja meg, mi legyen a kerületbe! 8)
Ha már nem sikerül az állandóan odacsődített felhergelt baloldali táborral jobb belátásra bírni ezt a 11 elvetemült képviselőt, nosza, hozzunk külső erőket! :evil:
Milyen bugyuta elképzelések...
Érdekes, hogy 1996-2010 között ez nem jutott eszébe az akkor még igencsak búsás javadalmazásért alkalmazott tanácsosok eszébe! Akkor úgy volt frankó minden, ahogyan volt. Az, hogy ki akadályozza a kerület normális működését, úgyis hamarosan kiderül, hiszen a polgármester ellen közigazgatási eljárás indul, mivel sorozatosan törvénytelenül vezeti le és fejezi be a testületi üléseket. :roll:
Nyugi, 17-én meg lesznek szavazva olyan dolgok, amelyek a kerület működéséhez szükségesek, de azok a "segély" köntösbe burkolt kifizetések, melyek választási-adósságként lennének kiosztva nem. Ahogyan a "csókos" pénzek-megbízatások sem. És ez így van rendjén. :wink:
A képviselő-testületben ülő 10+1 fős jobboldali csapat erre kapott felhatalmazást a kerület jobb-érzésű lakosaitól. Gondolom, ez eléggé világosan és demokratikusan hangzik, nem? :?:
dr. Ódor úr: a kerületi egyházvezetők hozzáállását miért nem írta le? És a civil egyesületek azon képviselőinek véleményét sem akik nem értettek egyet az Ön által szorgalmazott civil-politikai katymaznak! :?
Csak objektíven kérem, akkor is, ha a szőlő savanyú... :mrgreen:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2014 dec. 21 16:32

Mit mond mindannyiunknak (de főleg az érintetteknek) a polgármester, az alpolgármesterek, a képviselők és más bizottsági tagok által elmondott fogadalom (eskü). Csak a lényeget: Fogadom, hogy Magyarországhoz, annak Alaptörvényéhez hű leszek. A jogszabályokat megtartom és másokkal is megtartatom. Feladataimat a kerületünk fejlődésének előmozdítása érdekében lelkiismeretesen ellátom.
E szerint a gyakorlatra lefordítva: pártállástól függetlenül – minden fogadalmat tevő – elsősorban (sőt kizárólag) nem a pártérdek, nem a pártfegyelem, hanem egyértelműen a törvények, ezen belül a települési közösségi érdekek kötelezik a fogadalmat tevőket az igazságos és méltányos döntésre. Következésképpen ennek is megfelelően lenne indokolt minden feladatra a legalkalmasabb képviselőket (személyeket) megválasztani.
Mindezek szellemében lehetne értékelni a múltat, a jövőt pedig alakítani. Ha rajtam múlna , én ennek a fogadalomnak a hiteles szövegét minden alkalmas helyen közzétenném, vagy kifüggesztetném, hogy minden döntésnél emlékezzenek rá.
Dr.Ódor József

ElőzőKövetkező

Vissza: Közélet