VÁLASZTÁSI CSALÁS MIATT ÚJ VÁLASZTÁSOK A XV. KERÜLETBE!!!

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: VÁLASZTÁSI CSALÁS MIATT ÚJ VÁLASZTÁSOK A XV. KERÜLETBE!!

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 26 11:23

Én a nem vicsorgó valóságról hallottam ott, amit hallani most is döbbenetes volt, ami fájhat, de megtörtént és egy megemlékezésen elhallgatni nem lehet. 58, 50, 8 év távolsága sem menti a flegma, idétlen véleménynyilvánítást.
"Na és?" Minek mentek oda?" Egy tőről fakad.
A keresztényi áhítatot számon kérni ez esetben a te farizeusságodra vall.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 26 11:53

" Szerintem a párhuzam érthető volt azok számára, akik megemlékezni és nem ünnepelni voltak ott és akik este nem rock and roll partyn ünnepelték '56-ot, hanem színvonalas előadáson emlékeztek meg róla a Csokonaiba."

rokalaci:

Fél vélemény? És ez:
"Érdekes módon ezt a beszédet mindenki megtapsolta és csak néhányan voltak akik nemtetszésüknek adtak hangot. Valószínűleg azok, akik érintve érezték magukat.
Laci, már mondtam és újból megismétlem: Nem Veled van a baj, hanem amit-akit képviselsz! Az új gazdáddal. Tönkre fogja általad - Veled tenni a kerületet..."

Te nem így látod? :roll: És végül, szerinted ki képviselte méltóbban a kerületet október 23-án? De kérlek, csak őszintén... 8)
sport-laci.jpg

László Tamás.jpg
bakossandor

HozzászólásSzerző: rokalaci » 2014 okt. 26 13:13

nico írta:Én a nem vicsorgó valóságról hallottam ott, amit hallani most is döbbenetes volt, ami fájhat, de megtörtént és egy megemlékezésen elhallgatni nem lehet. 58, 50, 8 év távolsága sem menti a flegma, idétlen véleménynyilvánítást.
"Na és?" Minek mentek oda?" Egy tőről fakad.
A keresztényi áhítatot számon kérni ez esetben a te farizeusságodra vall.

Kedves Nico! Remélem, hogy a farizeus szóhasználattal nem szimplán lezsidózni akartál, hanem csak helytelenül használtad az álszent kifejezés szinonimájaként. Több gondolatot is meg lehet fogalmazni 56-ra emlékezve, a szemkilövősgyurcsányozás szerintem méltatlan a rendezvényhez.
Méltatlan volt az is amikor az ötvenedik évfordulón Európa vezető politikusai a lezárt és üres Kossuth téren emlékeztek meg 56-ról. A 2006-os eseményeket bizonyára eltérően ítéljük meg és én talán túl nagy jelentőséget tulajdonítok annak a ténynek, ha egy parlamenti párt vezetője az október 23-i "rendőrterror" előtt olyan mértékben veszélyesnek ítéli meg Budapestet illetve Magyarországot, hogy sima ellenzéki képviselőként költséget és fáradságot nem kímélve páncélozott autókkal kezdi védetni magát.
http://index.hu/belfold/ovmereny1005/

Fájó, de megtörtént esemény. A 100 évfordulót talán egyikőnk sem éri meg. Ha járnék egyáltalán bármilyen politikai gyűlésre engem sértene, egy ilyen beszéd. Nagyon bízom abban, hogy Hajdu a polgármesteri eskütétele után sem vetemedik majd hasonlóra.
rokalaci

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 26 16:08

László!
Bízzál akibe kedved tartja!
Sok butaságot írtál most is.
Őszintén sem mertem gondolni értetlenségedre, képzeleted és hozzászólásod csapongó "képmutatására".
Szela!
nico

HozzászólásSzerző: Palotai Polgár » 2014 okt. 26 22:55

bakossandor írta:HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 okt. 25 08:52

Egyetértek Palotai Polgárral,

"Szíve joga azzal egyetérteni akivel akar.
De ez csak úgy működik pártatlanul, ha közben nem kritizálja a másik felet,"

Én meg egyetértek Musukával. Mert bagoly mondja a verébnek, hogy nagyfejű. Itt egyelőre Ön volt az, aki kritizálta a másik felet, és nem fordítva.

Mert mit is vetett a szememre: " Ha figyelmesen olvasna, netán lekezelés nélkül "meghallgatná" a másik embert, értené, hogy kommentálta"

Az, hogy védence átsiklott a témán azzal, hogy egy harmadik "centrista" szemléletű egyén, nem volt -számomra- értékelhető állásfoglalás.

Engedelmével, akkor és ahhoz szólok hozzá, amihez kedvem tartja, sőt, engedelme nélkül is. Ha az általam írtak nem voltak az Ön számára értelmezhetőek, akkor talán tessék többször, figyelmesen elolvasni. Értékelnie nem szükséges.

És szerintem a hitelesség engem igazol egészen addig, míg a nevemet is adom a beírásaimhoz!

Hogy az internetet használók nagy része nick nevet választ, az teljesen szokásos, nincs ellentétben a net etikettjével, a "netikettel". Az itteni Fórumszabályzat 4. pontja szerint "A fórumon a felhasználók tetszőleges álnevet (nicket) választhatnak maguknak." Hogy valakinek a választott felhasználói neve, - például az Öné, vagy bárki másé -, kit takar, és hogy van-e valamilyen viszonyban az illető polgári nevével, az a mondanivaló szempontjából érdektelen. Részemről megelégszem azzal, ha egy hozzászólás stílusa udvarias, tartalma gondolatébresztő, érdekes, és tökéletesen hidegen hagy, hogy aki hozzászól, az milyen néven teszi ezt. Az általam választott nick semmilyen írott, vagy íratlan szabályt nem sért, ezért névhasználatból megpróbálni erkölcsi tőkét kovácsolni meddő kísérlet. Egyébként pedig az én felhasználói nevem legalább annyira beszédes, mint az Öné. Az, hogy palotai, gondolom nem szorul magyarázatra. A polgár pedig olyan valakire utal, aki magatartásában, megnyilvánulásaiban a polgári értékrend híve, beleértve ebbe, hogy egy vitában érveket használ, és kulturált, mértéktartó hangot üt meg dühödt vagdalkozás helyett. Az érvekre, a mondanivalóra tessék figyelni és megpróbálni azokra válaszolni, a személyeskedést kerülve!

Vagyis felvállalom gondolataimat és beírásaimat. Mert sunyiságnak tartom, ha valaki lesből támad vagy álarc mögé bújva lokálpatrióta és hazafi is egyben!

Önt elragadják az indulatai. Senkit sem "támadtam", sem "lesből", sem máshogyan, pusztán szóvá tettem bizonyos információk hiányát. Önt meg sem szólítottam, a dolog fordítva történt. Ha valaki nem hiszi, vissza lehet olvasni. De ha olyan nagyra van a hitelességgel, akkor az ide beírt információk forrását vajon miért nem adja meg, - az Ön szóhasználatát idézve - miért nem "vállalja fel"??? Csak nem Ön is a "fóti buszon" fülelve csippentgeti fel, amit ott beszélnek? (Hogy ez utóbbi talányos utalás mit jelent, azt ne tőlem kérdezze, én csak idéztem.)

Nem beazonosítható, tehát vagy van vagy nincs.

Csak nem valamilyen nyomozó Ön, hogy "beazonosításon" jár az esze? S, hogy én "vagyok-e", vagy sem? Nyugodjon meg, létezem :)

De akinek nem inge, az ne öltözködjön...

Ne öltözködjön -, és ne is kötözködjön, (ha nem akarja egy kákán is csomót kereső kveruláns benyomását kelteni), főleg ne érvelés helyett!
Palotai Polgár

HozzászólásSzerző: Palotai Polgár » 2014 okt. 26 22:56

bakossandor írta:Palotai Polgárnak:

Ön olyan mint az a pasi, aki túl keveset tudott és azt is rosszul.

Ebben van igazság, a korrekt, naprakész tájékoztatás hiányában valóban nincs elég ismeretem a helyi ügyekről, a nemzeti ünnep előre tervezett programjairól, az önkormányzati választás aktuális fejleményeiről. Korábbi hozzászólásaimban éppen ezt, az információs vákuumot nehezményeztem. Egyébként pedig Ön érvelési hibát követ el, mégpedig az argumentum ad hominem típusút, amikor érvek helyett a vitapartner személyét minősíti. Ezt a fajta hibát az érvelési hibák felsorolásában az elsők között említik: http://schrodingersdawg.blog.hu/2011/11 ... lesi_hibak

A "de jure" kifejezés azt jelenti, hogy törvényes.

Úgy látom, hogy a latin nyelv ismerete nem tartozik az Ön fő erősségei közé. De hát ezen nincs mit csodálkozni, a latin végül is holt nyelv, kevesen beszélik. A de jure kifejezésnek - melyet Ön alkalmazott, én csak idéztem - az a magyar jelentése, hogy jog szerinti. Ellentéte a de facto, a. m. ténylegesen. Ha nem hisz nekem, akkor nézze meg nyugodtan a szótárban. Mármost, ha az idézett hír valóban helytálló, és a Fővárosi Ítélőtábla döntése ellen további jogorvoslatnak valóban nincs helye, ebben az esetben a kerületnek de jure H. L. a megválasztott polgármestere, függetlenül attól, hogy Ön, én, vagy bárki más örül-e ennek, vagy sem. Miután a választási jog és az e tekintetben fennálló eljárásrend a jogalkalmazásnak egy speciális területe, fokozottan kívánatos volna a mielőbbi hivatalos tájékoztatás, a laikus találgatások helyett.

a Fidesz-KDNP. fellebbezett is, az ügy még nincs lefutva.

Ennek az értesülésnek mi a forrása? (Hitelesség kérdése, - lásd fent)

"Költői a kérdés, hogy ennek, a bizonyára sokakat érdeklő hírnek valóban másutt, és nem itt, a kerület honlapján volna elsősorban a helye???"

Nos ez a kérdés nem is költői, hanem elfogult, hiszen ez egy fórum, így szabályok nincsenek, mivel azt oszt itt meg a beíró, amit jónak lát.

A jelek szerint Ön nem képes különbséget tenni a Hivatal által szerkesztett honlap, és annak fórumbejegyzései között. Sokadszor írom le, hogy nem a fórumra beírt privát vélemények, hanem a honlapra kitett hivatalos információk tekintetében van hiányérzetem. Próbáljon nekifutni a dolognak mégegyszer!

Lásd például Hajdu László utóbbi 4 évben tett több mint 800 beírását!

Téved, az ezen a néven író fórumozó az utóbbi 4 évben nem "több, mint 800" beírást, hanem 2011. jan. 16-a óta a mai napig több, mint 2300 fórumbejegyzést írt.

érdekes, hogy a sok "demokrata" érzésű ember ezt eddig nem kritizálta...

Ebben is téved, mert az illetőt sokszor kritizálták, még a saját elvbarátai részéről is

De mivel azt sem kommentálta, hogy a kerületi baloldal 23-án este hogyan ünnepelt és a jobboldal hogyan emlékezett meg a nap fontosságáról, nem gondolom, hogy érdemben tudnánk erről tovább vitázni sem itt sem máshol, mert mint írtam volt: más az értékrendünk

Teljesen más az értékrendünk, ez egy pillanatig sem kétséges. Nekem például, mint elkötelezett, polgári demokratának eszembe sem jutna például, hogy autoriter módon olyan elvárásokat támasszak, hogy mások mit kommentáljanak és mit nem. (Megjegyzem, hogy saját magának is ellentmond, mivel néhány sorral feljebb pont Ön hivatkozott arra, hogy „ez egy fórum, … szabályok nincsenek”, azt ír be a hozzászóló, „amit jónak lát.”)

Nem gondolja egyébként, hogy ezzel a lekezelő arroganciával a saját pártjának árt a legtöbbet, és a saját oldal értékrendjével megy szembe? Úgy véli talán, hogy a legutóbbi helyi választáson annyira túlnyerték magukat, hogy itt az ideje a szimpatizánsok elidegenítésének, ahelyett, hogy újabb híveket próbálna szerezni eszméiknek? Nem gondolja, hogy ezzel a stílussal pont a kritizált politikai ellenfél malmára hajtja a vizet? Fentebb panaszolta, hogy egy politikai ellenlábasa milyen stílusban írt Önnek. Megértem, hogy a kulturálatlan megnyilvánulások irritálóak, de a jelek szerint a kulturált, békés hangnem ugyanúgy nem felel meg Önnek.

Szerencsére én nem vezetek csapatépítő tréninget Önöknél, (nem is hiszem, hogy elvállalnék egy olyan csoportot, amelynek Ön is tagja), de adott esetben valószínűleg egy bibliai idézetre próbálnám felhívni a figyelmét, miszerint egy kanál mézzel több méhet lehet fogni, mint egy hordó ecettel.

Én sem gondolom, hogy bármiről érdemben tudnék vitázni Önnel, nem tagadom, hogy a mértéktartó, nem személyeskedő, hanem érvekre érvekkel válaszoló beszélgetőtársakkal folytatott diskurzust sokkal jobban kedvelem.

Ön a vehemens iszapbirkózás híve, én a kulturált, udvarias, érvelő beszélgetésé, - nincs mit tagadni rajta, hogy a kettő egy kicsit sem passzol össze. Erre való tekintettel – Musuka nicknevű fórumtárunkhoz hasonlóan – én is értelmetlennek, ezért befejezettnek nyilvánítom az Önnel folytatott, kevéssé gyümölcsöző eszmecserét.

Örülök, hogy – ha másban nem is, de - legalább ebben az egyben; értékrendünk különbözőségét illetően azonos nézeten vagyunk, így hát békességgel tudok elköszönni Öntől.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Palotai Polgár 2014 okt. 26 23:23-kor.
Palotai Polgár

HozzászólásSzerző: Palotai Polgár » 2014 okt. 26 22:58

nico írta:
Palotai Polgár írta:
bakossandor írta:"....még nincs de jure vezetője a kerületnek, ezért a kerületi honlap is gazdátlan jelenleg."

Azért valakik csak szerkesztik a honlapot, akárcsak a helyi újságot, nemde?

Nem csak most gazdátlan!

Négy éve az.
A honlapon és különösen a fórumon a nagy hallgatás volt tapasztalható ebben a ciklusban szerkesztési és moderálási vonalon.

Egyetértek, ezeket a jelenségeket sajnos magam is tapasztaltam és tapasztalom. Nem mintha a korábbi időszakban a Hivatal túlzott aktivitást mutatott volna a fórumon, mert a válaszadás akkor is akadozó, esetleges volt, de a polgári kerületvezetés e tekintetben is ígéretes változásokat helyezett kilátásba négy évvel ezelőtti hivatalba lépésekor. A nyomtatott sajtó valóban, több alkalommal is változott, a kerületi televízió is minimum új arculatot kapott, azonban a honlapon nem sok változás történt, a fórumot pedig mintha egyenesen magára hagyták volna. "Miénk itt a tér" - hallottuk sokszor ezt a szlogent, de mintha kifelejtődött volna, hogy a tér fogalmába a fizikálisan létező tér mellett manapság a virtuális tér ugyanúgy beletartozik.

Szinte teljes mértékben kihasználatlanul hagyták azt a lehetőséget, amit egy ilyen fórum a választókkal való párbeszéd tekintetében kínál, noha a lakossági aktivitást - szavakban - rendszeresen szorgalmazták.

Itt volt például a Szembenézés és Irányváltás címet viselő, nagyléptékű és koncepciózus, 77 oldalas fejlesztési program, mellyel kapcsolatban kérdést és javaslatot terjesztettem elő itt a fórumban. Noha ennek lassan négy éve, javaslatomra egyetlen sort, SEMMIFÉLE választ a mai napig nem kaptam. Még annyit sem írtak, hogy, mondjuk "köszönjük az észrevételt, a javaslatot megvizsgáljuk." A választókkal folytatandó párbeszéd színhelye helyett a fórum olyan felületté vált, mint egy elhagyott és szétbombázott hajófedélzet, ahová csak kevés civil merészkedik, miután ott elszabadult hajóágyúk szinte mindenre és mindenkire lőve, a teljes terepet folyamatos tűz alatt tartják. Azt megérti az ember, hogy a kerület akkori, új vezetőinek elfoglaltsága nem tette lehetővé a személyes fórumozást, de nyilván ki lehetett és kellett is volna jelölni egy alkalmazottat, akinek az a feladata, hogy az ottani beírásokat figyeli, a megfelelő helyre továbbítja és elfogadható határidőben válaszol is azokra.

A gazdátlanság, érdektelenség, oda nem figyelés benyomását az is erősítette, hogy a közérdekű beírásokra való reagálás továbbra is kiszámíthatatlan, esetleges maradt. Néha, egy-egy bejelentett úthibára viszonylag gyorsan reagáltak, adtak valamiféle választ, ennél nagyobb horderejű hozzászólásokra úgyszólván soha.

Az "Admin" és a "Moderátorok" hagyták a "működést" széthullani, szétírni, a korábban gyakran hivatkozott "Fórumhasználati szabályzatot" figyelmen kívül hagyni.

Nyilván nem könnyű egy fórum üzemeltetőjének, moderátorának eldönteni, hogy esetenként hol húzódik a szükségszerű beavatkozás határa.

Ugyanakkor a szervezetszerű működés keretei között között az alkalmazottaknak feltételezhetően van főnöke, (és a főnöknek is van főnöke) mely vezetői szintek dolga, hogy irányt mutassanak, célokat, működési koncepciót dolgozzanak ki, ellenőrzést gyakoroljanak. Én legalább is bizonyosan így jártam volna el, mint mindenki más, aki szervezetet valaha is épített, irányított.

A gazdátlannak tűnő állapotok közepette meglehetősen rosszízű történet volt, amikor személyiségi jogokat sértő, névtelen levelek árasztottak el egy topicot, és ezek moderálása helyett végül is az egész témát eltüntették, vagyis nemcsak a szabályok megsértőinek hozzászólásait törölték, hanem minden differenciálás nélkül ugyanúgy eltűntek a mérsékletre intő, józan hangú beírások is.

Részemről nem tudom elfogadni azt az érvet sem, hogy a jelenlegi helyzetről - állítólag - azért nem lehet helyi szinten tudósítani, mert hatalmi vákuum, interregnum van. Nézetem szerint a tájékoztató eszközöknek; mind az írott sajtónak, mind az online médiának nem az a feladata, hogy "gazdátlanságra" hivatkozva kivárjon, hanem az, hogy végezze a munkáját, vagyis a történésekről, eseményekről folyamatosan, tárgyilagosan tájékoztasson.

Mindez fokozottan érvényes az olyan, közérdeklődésre számot tartó ügyekre, mint a helyhatósági választások eredménye, fejleményei, vagy a közönség meghívása egy nemzeti ünnep rendezvényeire.

Palotai Polgár

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 27 09:57

" Az érvekre, a mondanivalóra tessék figyelni és megpróbálni azokra válaszolni, a személyeskedést kerülve!"

Palotai Polgárnak:

Érdekes, hogy miközben engem arra kér, hogy ne személyeskedjek, Ön hosszan, szinte betűként tette ezt. :?
Nem kommentálnám a sok zöldséget amit összehordott, mert valószínűleg ennyi szorult Önbe, tehát felesleges ezt vitatni, úgysem értené meg. Mivel több személyiség és konfliktus kezelő tréningen is részt vettem nem látom Önbe azt, aki bármilyen csapatépítő jellegű bármit is le tudna vezetni. Mert Önből hiányzik az, ami ehhez szükséges. :wink:
De ha jól sejtem alanyai Önhöz hasonlóak lehetnek, ezért úgy vélem jó kezekben vannak. Annyit kapnak az Ön által vezetett tréningeken, amennyit és amit érdemelnek. :mrgreen: Tehát aggodalomra nincs ok. Én is emberekkel dolgozom, de nem vetemednék arra, hogy disztingváljak a pácienseim között politikai vagy bármi egyéb meggyőződésük, színük vagy nemük alapján. Ha Ön valóban emberekkel dolgozik (amit kétlek) akkor a szakma szégyene lehet. :evil:
Mert kijelenteni, hogy nem szívesen foglalkozna olyan csoporttal, ahol én is ott vagyok....hááát...ugyancsak egy nagy "csapatépítő" jellemre vall! :oops:
Mondjuk, én sem szeretném ha Ön osztaná nekem az észt. 8)
bakossandor

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 okt. 27 14:02

A Fővárosi Ítélőtábla helybenhagyta a Fővárosi Választási Bizottság döntését, így nem kell megismételni a polgármester-választást a kerületben:

"A kifejtettek alapján az ítélőtábla az FVB támadott határozatait a Ve. 231. § (5) bekezdés a) pontja szerint helybenhagyta". "A kifogásokban megjelölt szövegeket és választási szlogeneket egyenként és összességükben értékelve, mérlegelve jutott arra a következtetésre, hogy azok sem önmagukban, sem megjelenésük egészében
nem alkalmasak a választók megtévesztésére, elbizonytalanítására, ezért a választási alapelvek sérelmét nem találta bizonyítottnak."

http://fovarosiitelotabla.birosag.hu/si ... iizalt.pdf
Musuka

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 27 15:17

Találkozunk 5 év múlva!
nico

HozzászólásSzerző: Accantus » 2014 okt. 27 15:48

Jöhetnek a "kátrányos helyzetűek " (De most azoknak legyenek a szomszédjai akiknek eddig még nem jutott belőlük és a nullásra szavaztak !) Éljen a semmitmondó XV.kerületi jövö !
Accantus

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 27 18:06

"Itt a vége: jogerősen is DK-s a XV. kerület polgármestere"

Ezt írta egy hírportál. Azt, hogy mire értette, hogy "itt a vége" nem igazán értettem, de van egy elképzelésem. 8) Mivel hozzá tette, hogy DK-s a kerület polgármestere. :wink: Egyedül itt, a XV kerületbe. Böszmeföld lettünk... :cry:

Annyi öröm az ürömben azért van, hogy - bár 50-100 milliókat ígért a jobboldali képviselőknek H.L.- a testület összetétele nem sok mozgásteret enged a DK.-s polgármesternek. :twisted:
És remélem ez így is marad. :!:
Mivel Hajdu László DK.-s polgármester azt állítja, hogy semmit sem kapott az előző városvezetéstől ajánlom, hogy figyelje a holnapi, László Tamás XV kerületi országgyűlési képviselő sajtótájékoztatóját, ahol két nagyon örvendetes hírt oszt meg a kerület lakóival és természetesen Hajdu Lászlóval is. Helyszín és időpont:

Helyszín: 1158 Budapest, Őrjárat u. 1-5. Időpont: 2014. október 28. 13:00 óra
illetve
Helyszín: Sződliget utca – Fő utca sarok (a volt Novák-piac területén) Időpont: 2014. október 28. 14:00 óra
Aki nem tud elmenni, az holnap a sajtótájékoztató után itt elolvashatja az örömhíreket, mert itt posztolni fogom őket! :D
bakossandor

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 28 18:15

A beígért és ma megtartott sajtótájékoztató:

1. " Sajtótájékoztató

a volt „oroszkórház” önkormányzati tulajdonba adásáról

Helyszín: 1158 Budapest, Őrjárat u. 1-5.

Időpont: 2014. október 28. 13:00 óra

Száz százalékban a XV. kerület tulajdonába került a Kormány döntése értelmében az Őrjárat u. 1-5. szám alatti hét hektáros ingatlan. Ezen 50 %-ban egészségügyi intézményt kell létesíteni, a fennmaradó részen szociális, rekreációs, sport, kulturális, közművelődési intézmények helyezhetők el.
A Kormány 2014. október 10-i döntése értelmében az 1570/2014. (X. 10.) Korm. határozatával
Budapest Főváros XV. kerület Önkormányzata tulajdonába adta a Budapest, Őrjárat u. 1-5. sz. alatti, 82285. hrsz-ú volt „oroszkórház” 1⁄2 tulajdoni hányadát, azaz több, mint 3,5 hektáros területet. Az ingatlanon a Kormány által segítendő feladatok és célok megegyeznek az Önkormányzat által 2010-2014 között megfogalmazott célokkal. Ennek alapján az ingatlant a kerület önkormányzati érdekeltségi körben egészségügyi alapellátás és egészséges életmód segítését célzó szolgáltatások, szociális, gyermekjóléti és gyermekvédelmi szolgáltatások és ellátások, kerületi sport és szabadidősport támogatása, ifjúsági ügyek, a helyi közművelődési tevékenység támogatása, a kulturális örökség helyi védelme, valamint saját tulajdonú lakás- és helyiséggazdálkodási feladataink ellátása, illetve tágabb – országos és regionális szintű –egészségügyi, szociális, oktatási, képzési, sport és rekreációs, közművelődési és lakó funkciókra történő hasznosításra kapta.
Ezzel a lépéssel a XV. kerületi Önkormányzat vagyona 1,6 milliárd Ft-al gyarapodott, viszont ezzel együtt a feladata és felelőssége is jelentősen megnőtt. Az Önkormányzat az ingatlanon már elhelyezett egy új létesítményt, az Állammal közösen megvalósított Rákospalotai Mentőállomást, továbbá a 16. jelű épületben kívánja elhelyezni a Bezsilla Nándor utcai orvosi rendelőt és a Szentmihályi úti Tüdőszűrőt és Tüdőgondozót. Ez utóbbira csaknem 400 millió Ft-ot szánt a 2014. évi költségvetésből az önkormányzat. További épületekre vonatkozóan vannak tervek, amelyeket egy összefüggő intézményhasznosítási koncepcióba illeszt az önkormányzat. Ezek között nevesítetten szerepel egy uszoda építésének terve. A hely kijelölésével kapcsolatban a kerület korábbi vezetése megtette a kezdeményező lépéseket a Kormány felé.
A rendkívül nagy értékű ingatlan hasznosítása meghaladja a XV. kerületi Önkormányzat erőforrásait.
A teljes ingatlan hasznosítása külső – állami és EU-s – források bevonása nélkül elképzelhetetlen.
Éppen ezért az ingatlanra készülő szakmai program és építészeti koncepcióterv csak a Kormánnyal való szoros egyeztetéssel és együttműködésben készülhet.
Az 1990-2010 közötti semmittevéssel és az ingatlan pusztulásával szemben az ingatlan végre a kerület és a tágabb környezet számára hasznosulhat. Ehhez minden potenciális résztvevő egységes akaratára és elszántságára van szükség.

László Tamás

országgyűlési képviselő (Fidesz-KDNP)"

2." Sajtótájékoztató

a hajdani ún. Novák-piac egyes ingatlanainak önkormányzati tulajdonba adásáról

Helyszín: Sződliget utca – Fő utca sarok (a volt Novák-piac területén)

Időpont: 2014. október 28. 14:00 óra

Száz százalékban a XV. kerület tulajdonába került a Kormány döntése értelmében a Rákospalota-Újpest vasútállomás melletti volt Novák-piachoz tartozó négy db, összesen csaknem 4000 m2 alapterületű ingatlan. Ezen a Rákospalota-Újpest vasútállomáshoz tartozó köztér és közpark fejlesztése valósulhat meg, kiegészülve kismértékű kiskereskedelem, vendéglátás, szolgáltatás létesítményeivel.
A Kormány 2014. október 10-i döntése értelmében az 1570/2014. (X. 10.) Korm. határozatával Budapest Főváros XV. kerület Önkormányzata tulajdonába adta a Budapest, XV. kerület volt Novák-piac négy ingatlanát. Az ingatlanon a Kormány által segítendő feladatok és célok megegyeznek a területre vonatkozóan az Önkormányzat által 2010-2014 között megfogalmazott célokkal. Ennek alapján az ingatlant helyi közutak, közterek és parkok kezelése, fejlesztése és üzemeltetése, településrendezési, -fejlesztési célra kapta meg a kerület. Az Önkormányzat P+R, B+R parkolók, közösségi tér/park kialakítását tervezi, a lakossági közlekedéshez kapcsolódó kiskereskedelem,
szolgáltatás, vendéglátás telepítésével együtt.
A területen korábban működő ún. Novák-piac a józsefvárosi piachoz hasonló vállalkozásként működött, annak mindennemű közrend, közbiztonság elleni vétségeivel egyetemben. Ezt az együttest az Önkormányzatnak 2013-ban sikerült felszámolni és a rajta lévő, környezetromboló létesítményeket lebontatni. Ezzel – és az ingatlanegyüttes részleges önkormányzati tulajdonba adásával – sikerülhet a vasútállomás közvetlen szomszédságában lévő ingatlant kizárólag a közjó és a helyi közösség érdekében hasznosítani.

László Tamás

országgyűlési képviselő (Fidesz-KDNP)"
bakossandor

HozzászólásSzerző: Palotai Polgár » 2014 okt. 29 00:28

" ... Az érvekre, a mondanivalóra tessék figyelni és megpróbálni azokra válaszolni, a személyeskedést kerülve!..."

bakossandor írta:Palotai Polgárnak:

Érdekes, hogy miközben engem arra kér, hogy ne személyeskedjek, Ön hosszan, szinte betűként tette ezt.
Nem kommentálnám a sok zöldséget ... bla-bla-bla, + a szokásos emotikonzuhatag.

Azt Ön csak szeretné, hogy én lesüllyedjek az Ön személyeskedő szintjére. Ne reménykedjen, nem megyek bele Önnel semmiféle további csörtébe.

Kérem, a továbbiakban kíméljen meg a hasonló, fórumszabályzatot is sértő förmedvényektől. A személyeskedő gyalázkodáshoz más partnert kell keresnie -, ámbár úgy látom, hogy keresés nélkül is talál eleget.

Ha már a jómodorral, a netikettel, az itteni Fórumszabályzattal, + a pártja politikájával is szembemegy, legalább ahhoz tartaná magát, amit alig három napja a saját hozzászólásában írt:

bakossandor írta:"nem gondolom, hogy érdemben tudnánk ... tovább vitázni, sem itt, sem máshol."

Ha nem gondolja, hogy tovább tudnánk vitázni, akkor ne tegye, legalább önmagához legyen következetes.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Palotai Polgár 2014 okt. 30 01:01-kor.
Palotai Polgár

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 29 08:44

"Hozzászólás Szerző: Palotai Polgár » 2014 okt. 28 23:28

" ... Az érvekre, a mondanivalóra tessék figyelni és megpróbálni azokra válaszolni, a személyeskedést kerülve!...""

Palotai Polgárnak:
Tisztelt árnyékból kritizáló, szerintem nem csapatépítőkre kellene járni, hanem csoportos terápiára egy agyturkászhoz, mert az Ön betegségének már kódja is van. Paranoiának hívják és F2200 néven jegyzik. :mrgreen: Hogy magára ismerjen:
"Rövid leírás
(másnéven: Paranoid -téveszmés- zavar, Paranoid pszichózis, Deluziv zavar)

A paranoid zavar vezető tünete a jól rendszerezett, sokszor gondosan kidolgozott téveszmék ill. téveszmerendszerek fennállása, melyek között belső logika érvényesül, és amelyek igazság tartalmában, valóságosságában a személy megingathatatlanul hisz. Ezek a téveszmék sohasem bizarrak, emiatt gyakran hihetőnek tűnnek, annál is inkább, mert a betegek sokszor magas érzelmi hőfokon, nagy meggyőző erővel hangoztatják kóros gondolataikat. A nyílt ellentmondás, a "leleplezés" néha heves indulatot, dühreakciót válthat ki. A betegek hangulata egyébként szinkronban van a téveszmék tartalmával: nagyzásos téveszmék hatására akár eufórikus, míg pl. "üldözési mániában" szorongó, feszült, sokszor depresszív. A paranoiában szenvedő beteg személyisége többnyire alapvetően rendezett, szociális szerepeit jól ellátja, intellektuális és szakmai teljesítőképessége általában egyáltalán nem, vagy csak kevéssé érintett.
Köznapi szóhasználattal "paranoid", "parázik" az, aki makacsul meg van győződve arról, hogy üldözik, vagy valamilyen módon "valakik" ellene törnek, ez a meggyőződése azonban nem helytálló. Fontos tudnunk, hogy szélsőséges körülmények (pl. gazdasági, szociális válság, kisebbségbe, izolációba kerülni, külföldi környezet, stb.) hatására teljesen egészséges emberek is mutathatnak úgynevezett paranoid reakciót, vagyis indokolatlanul gyanakvóak, bizalmatlanok lehetnek környezetükkel szemben. Ez azonban átmeneti és nem túl szélsőséges reakció."

De van egy jó hírem is:
A paranoia viszonylag ritka betegség, becsült előfordulási gyakorisága kb. 0,025-0,03%. Tehát nem csoda, hogy eddig nem tudott róla. 8)
Mindenesetre jobbulást. :wink:
bakossandor

ElőzőKövetkező

Vissza: Közélet