VÁLASZTÁSI CSALÁS MIATT ÚJ VÁLASZTÁSOK A XV. KERÜLETBE!!!

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: VÁLASZTÁSI CSALÁS MIATT ÚJ VÁLASZTÁSOK A XV. KERÜLETBE!!

HozzászólásSzerző: Palotai Polgár » 2014 okt. 21 09:42

Meglepő, hogy a Fővárosi Választási Bizottság hétfő esti döntésének hírét meg senki sem tette fel ide.

Mint a tudósítás címében is olvasható:

Úgy tűnik, a DK-s Hajdu marad a polgármester a XV. kerületben.

Hacsak az ellenérdekelt fél három napon belül nem fordul a Fővárosi Ítélőtáblához felülvizsgálati kérelemmel.

Kérdés, hogy ebben a helyzetben vajon ki fog koszorúzni a holnaputáni ünnepen?

http://mno.hu/belfold/ugy-tunik-a-dk-s- ... en-1254396
Palotai Polgár

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 21 11:27

"Hozzászólás Szerző: Palotai Polgár » 2014 okt. 21 08:42
Meglepő, hogy a Fővárosi Választási Bizottság hétfő esti döntésének hírét meg senki sem tette fel ide.

Hacsak az ellenérdekelt fél három napon belül nem fordul a Fővárosi Ítélőtáblához felülvizsgálati kérelemmel.

Kérdés, hogy ebben a helyzetben vajon ki fog koszorúzni a holnaputáni ünnepen?"

Az Ítélőtáblához való kérelem benyújtása már megtörtént. :wink:
Koszorúzáshoz pedig nem kell polgármesteri kinevezés, mivel meglehet azt pártokként is rendezni. 8)
Természetesen ki-ki meggyőződése és lelkiismerete szerint, mert nem minden pártnak azonos az értékrendje ebben a megemlékezésben... :| Van aki forradalomként és van aki ellenforradalomként emlegeti. Mert volt aki ütött és volt aki állta... :cry:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Palotai Polgár » 2014 okt. 22 23:56

bakossandor írta:"Hozzászólás Szerző: Palotai Polgár » 2014 okt. 21 08:42

"bakossandor" reagálása:

Koszorúzáshoz pedig nem kell polgármesteri kinevezés, mivel meglehet azt pártokként is rendezni. 8)
Természetesen ki-ki meggyőződése és lelkiismerete szerint, mert nem minden pártnak azonos az értékrendje ebben a megemlékezésben... :| Van aki forradalomként és van aki ellenforradalomként emlegeti. Mert volt aki ütött és volt aki állta... :cry:

Nem tudom, hogy "bakossandor" információi milyen forrásból származnak.

Feltételezem, hogy nem innen, a kerületi honlapról, mert itt, az ünnep előestéjén semmiféle ilyen hír nem látszik - vagy lehet, hogy látszik, csak én nem látom?

A pártonkénti külön ünneplés érdekes gondolat, bár nem biztos, hogy rendezetten lezajlana, a jelenlegi hektikus körülmények között. Úgy néz ki azonban, hogy végül is nem így, hanem más módon alakul a program, - legalább is erre lehet következtetni a tegnap bedobott kerületi ÉLETképek c. kiadvány második oldalán található meghívóból, melynek fakszimiléjét hozzászólásomhoz csatolom. Nem egészen értem, hogy egy ilyen meghívó a helyi online média nyitóoldalán miért nincs ott, de ha legalább a fórum egy eldugott hozzászólásában megjelenik, az talán mégis több a semminél.

Nézetem szerint az '56-os megemlékezésre szóló meghívónak ott lenne a helye a kerületi honlap nyitóoldalán, hiszen talán van olyan rangos esemény, mint mondjuk a Kontyfa utcai iskola hőszigetelésének átadására szóló meghívó, ami viszont ott díszeleg.

Részemről annak is örülnék, ha a bonyodalmaktól nem mentes polgármester-választás legfrissebb hírei is itt, a kerületi honlapon lennének elsőként olvashatók, hiszen helyi ügyekről szóló beszámolóknak ugyan hol másutt, ha nem elsősorban itt volna a helye? Ki lehetne, sőt kellene is használni az online hírközlés egyik fő erősségét, a frissességet!

Miből állna pl a polgármester választás legfrissebb fejleményeiről folyamatosan tájékoztatni az olvasókat, arról, hogy két félidő után a meccs pillanatnyi állása 1:1, de hátra van még egy harmadik félidő (ha nem tévedek).

Ebben, a jelenlegi ex-lex helyzetben, ha a kerület országgyűlési képviselője tartja a megemlékezést, mondja az ünnepi beszédet, az talán valóban szerencsésebb, és méltóbb az ünnephez, mintha a különböző, egymással szemben álló pártok kísérelnék meg egymást túlharsogni, és - hogy egy fórumozót idézzek - "önös parancsvégrehajtók", (politikai) "szatírok" és nimfák kergetnék egymást az emlékmű körül.

Talán az volna a legkívánatosabb, ha az egymásnak feszülő politikai erők az ünnep idejére, kellő önmérsékletet tanúsítva átmeneti fegyverszünetet kötnének egymással, egyfajta Treuga Dei-ként felfüggesztenék az egymással való viaskodást, hűen '56 szelleméhez, amelyre - akik átélték, tanúsíthatják - egy példátlan nemzeti egység volt a jellemző!

Hogy a pártoknak nem azonos az értékrendje, az demokráciában szerintem természetes, aminthogy a szólásszabadság körülményei között a szóhasználat különbözősége is megengedett.

Kénytelen vagyok megjegyezni azonban, hogy:

Aki 1956 igazát megkérdőjelezi, az az 1989-ben kikiáltott Magyar Köztársaság legitimációját kérdőjelezi meg, hiszen utóbbi, az előbbin alapszik. 1989 - többek között a szabad választások, a többpártrendszerű demokrácia visszaállításával - a külföldi katonai erővel levert 1956-os forradalom és szabadságharc követeléseit valósította meg.

Ha Magyarországon nem lenne parlamenti demokrácia, akkor nem létezhetnének pártok, melyek jelöltjei egymással versengenek a hatalomért, versengenek a bejutásért a Parlamentbe, vagy akár egy helyi önkormányzat képviselőtestületébe, polgármesteri székébe.

Teljes képernyő rögzítése 2014.10.22. 213049-001.jpg
A kerületi Életképek legutóbb számában megjelent felhívás az 1956-os forradalom és szabadságharc közös megünneplésére
Palotai Polgár

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 23 09:01

"Kénytelen vagyok megjegyezni azonban, hogy:

Aki 1956 igazát megkérdőjelezi, az az 1989-ben kikiáltott Magyar Köztársaság legitimációját kérdőjelezi meg, hiszen utóbbi, az előbbin alapszik. 1989 - többek között a szabad választások, a többpártrendszerű demokrácia visszaállításával - a külföldi katonai erővel levert 1956-os forradalom és szabadságharc követeléseit valósította meg.

Ha Magyarországon nem lenne parlamenti demokrácia, akkor nem létezhetnének pártok, melyek jelöltjei egymással versengenek a hatalomért, versengenek a bejutásért a Parlamentbe, vagy akár egy helyi önkormányzat képviselőtestületébe, polgármesteri székébe."

Na ugye, hogy megtalálta a meghívót a megemlékezésre! (A pártonkénti külön ünneplés érdekes gondolat,) Erről beszéltem: Önnek ez ünneplés, de van akinek megemlékezés... :cry:
Magyarországon a baloldal "demokráciája" 2006-ban elbukott! És most ismét tanúbizonyságát adta a XV kerületi "tiszta" választásokon.
És hogy milyen támogatói vannak Hajdu Lászlónak a kerületben, olvassa el, mit írt az egyik ilyen prominens személy ma reggel a facebookon nekem:

"Veronika Laska
Csevegés indítása
10 órája

BAKOS! TUDOM KI VAGY ÉRTED? NA MENJ A JÓ ÉDES ANYÁDBA TE FIDESZES KÖCSÖG!"

Gratulálok a baloldalnak a tagjaihoz! :wink: Lehet menni "ünnepelni"... 8)

Ő az a Laska Veronika, aki engem ilyen értelmesen megszólított, holott neki soha nem írtam, vele soha nem beszéltem:

https://www.youtube.com/watch?v=Ac_FQwfd77c

Mit mondjak: azok után amit és ahogy írt nekem, a hitelessége már megkérdőjelezhető... :roll:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Palotai Polgár » 2014 okt. 23 20:26

bakossandor írta:
"Na ugye, hogy megtalálta a meghívót a megemlékezésre! (A pártonkénti külön ünneplés érdekes gondolat,) Erről beszéltem: Önnek ez ünneplés, de van akinek megemlékezés..."

Ha nem lett volna egyértelmű, akkor megismétlem;

Nem azt tettem szóvá piros betűvel kiemelve, hogy a helyi újságban ott van a meghívó a mai ünnepi megemlékezésre, hanem

azt hiányoltam és továbbra is hiányolom, hogy a kerületi honlap nyitóoldalán nincs ott.

Ami az "ünnep" és "megemlékezés" kifejezéseket illeti, nem gondolnám, hogy ezek szükségképpen ellentétes jelentésű fogalmak. Az "ünnepi megemlékezés" szókapcsolat teljesen szokványos, amire a Google kereső több mint 100 000 találatot hoz, és az ÉLETképek híre is az október 23-án 10 órakor kezdődő ünnepi megemlékezésről szól.

Hogy október 23-a piros betűs Nemzeti ünnep, amelyen az 1956-os forradalom és szabadságharc kirobbanására emlékezünk, az evidencia.

A hozzászólás további részét illetően sajnálatos tény, hogy a hazai írott és élőbeszéd színvonala rengeteg kívánnivalót hagy maga után. Mindnyájan tudjuk, hogy a kulturált konfliktuskezelés sokak számára úgyszólván ismeretlen, viszont a trágárság, közönségesség még egyes politikusi megnyilvánulásokban is jelen van.

Ennél többet erre a jelenségre - sem emotikonnal, sem anélkül - nem szeretnék reagálni, mert nem érzem a mai ünnephez méltónak.
Palotai Polgár

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 24 09:46

"
azt hiányoltam és továbbra is hiányolom, hogy a kerületi honlap nyitóoldalán nincs ott."

Sajnálatos (választási csalás) okok miatt még nincs de jure vezetője a kerületnek, ezért a kerületi honlap is gazdátlan jelenleg. Mert, mint írtam volt, az "ünnep" vagy "megemlékezés" mást jelent nekem és mást a baloldalnak. A jobboldal tegnap este a Csokonai Művelődési Házban '56-os események kapcsán összeállított igen színvonalas előadáson vett részt. A baloldal "ünnepelt" Dunakeszin egy rock and roll partyn, ahol Fenyő Miki volt a meghívott vendég.
És ha nem lenne ez sem elég, itt egy idézet 2006-ból:

"Nem lehetett más 2006-ban sem, amikor Gyurcsány Ferenc regnált

az országban, rendőrei agybafőbe verték a forradalomra emlékezőket

Budapest szívében. És mégis volt olyan ember, aki 2006. október 24-én,

a Parlament szociális bizottságában arra a kérdésre, hogy adjon számot

a kormány, hogy mi is történt előző nap, miért vált csatatérré Budapest,

miért lőtték ki sokak szemét, okoztak maradandó sérüléseket: az volt a

válasz: “Miért mentek oda?” Kevés cinikusabb és aljasabb válasz létezik

1956-al kapcsolatosan.

Az illetőt Hajdu Lászlónak hívják. Ezzel a kérdésével sem számolt még

el. Csak elhallgatta."

Nos, ezért írtam, hogy más az értékrendünk. Mert van amit nem a Google keresőben talál meg, hanem magában.
bakossandor

HozzászólásSzerző: Palotai Polgár » 2014 okt. 25 00:51

bakossandor írta:"....még nincs de jure vezetője a kerületnek, ezért a kerületi honlap is gazdátlan jelenleg."

Azért valakik csak szerkesztik a honlapot, akárcsak a helyi újságot, nemde? Nem azt várnám én el, hogy a helyi írott és online média "bal-", vagy "jobb-"oldali pártpropagandát folytasson, hanem azt, hogy korrekt módon, elfogulatlanul tájékoztasson. Ez teljesíthetetlen elvárás lenne? (A "bal", vagy "jobb" oldal fogalmát véleményem szerint már jó ideje nem lehet más módon használni kicsiny honunkban, mint idézőjelbe téve.)

Egyébként pedig - ha a hír igaz - a kerületnek több mint két napja, október 22-e óta már "de jure" is van polgármestere, miután "A Fővárosi Ítélőtábla helybenhagyta a Fővárosi Választási Bizottság másodfokú döntését, amely szerint a Fidesz–KDNP által benyújtott bizonyítékok nem támasztják alá, hogy Hajdu László plakátjaival megtévesztette a választókat. Így a kerületben nem kell megismételni a választást, a Demokratikus Koalíció (DK) jelöltje marad a főváros XV. kerületének polgármestere." olvashatjuk pl. itt, ezen a webhelyen. http://mno.hu/ahirtvhirei/dontottek-mar ... er-1254804

Költői a kérdés, hogy ennek, a bizonyára sokakat érdeklő hírnek valóban másutt, és nem itt, a kerület honlapján volna elsősorban a helye???

"... A jobboldal tegnap este a Csokonai Művelődési Házban ... előadáson vett részt. A baloldal "ünnepelt" Dunakeszin egy rock and roll partyn, ..."

A tájékoztatásnak ez, az utólagos formája engem arra emlékeztet, amikor annak idején, a szovjet űrkísérletekről mindig csak utólag, akkor adtak hírt, amikor a kísérlet már lezajlott, előzetesen soha, egy sort se. És óhatatlanul felvetődik a kérdés, hogyha a "jobboldal" itt, a "baloldal" meg ott, emlékezik-ünnepel, akkor a - mondjuk úgy, hogy - centristáknak, akik egyik politikai szélsőségnek sem hívei, vajon mikor és hol a helye? Talán az '56-os emlékműnél 23-án 10 órára meghirdetett ünnepi megemlékezésen? Úgy tűnik, hogy sajnos ott sem.

"... más az értékrendünk. ..."

Lehetséges. Nem tagadom, hogy magam a tárgyilagos, elfogulatlan és naprakész tájékoztatásnak vagyok a híve, valamint az általam beírt információk, idézetek forrásmegjelölésének.

És '56 emléke számomra a kirobbanó szabadságvágy, és a soha azelőtt és soha azután meg nem tapasztalt nemzeti egység felemelő, felejthetetlen érzését jelenti. 1956. október 23-a - akárcsak 1848. március 15-e - a mindenkori, napi, pártpolitikai események felett toronymagasságban lebeg. Politikusok jönnek, politikusok mennek, politikai pártok alakulnak, megszűnnek, frakcióznak, ilyen-olyan koalíciókra lépnek, hol győznek, hol vesztenek, miközben az említett két dátum a szabadságvágy fénylő csillagaiként ragyog mindezek felett.

"...van amit nem a Google keresőben talál meg, hanem magában."

Persze, ez természetes. És van olyan is, amit az ember ugyan megtalál magában, de miután nem tartja önmagát tévedhetetlennek, mielőtt leírja a meglátását, gondolatát, utánanéz a könyvtárában, és/vagy a neten. Szerintem az égvilágon nincs ebben semmi szégyen. Igen, tényleg eltérő lehet az értékrendünk. De hát a demokráciában pont ez a jó, szólásszabadság van, és az eltérő értékrendek hívei szabadon mondhatják el, írhatják le gondolataikat, cserélhetik ki eszméiket.
Palotai Polgár

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 25 08:43

Palotai Polgárnak:

Ön olyan mint az a pasi, aki túl keveset tudott és azt is rosszul. 8)
A "de jure" kifejezés azt jelenti, hogy törvényes. Namármost: nem emlékszem, hogy Hajdu László DK. majdnem-polgármester letette volna az ehhez szükséges esküt. :roll:
Sőt: a Fidesz-KDNP. fellebbezett is, az ügy még nincs lefutva. :wink:

"Költői a kérdés, hogy ennek, a bizonyára sokakat érdeklő hírnek valóban másutt, és nem itt, a kerület honlapján volna elsősorban a helye???"

Nos ez a kérdés nem is költői, hanem elfogult, hiszen ez egy fórum, így szabályok nincsenek, mivel azt oszt itt meg a beíró, amit jónak lát. Lásd például Hajdu László utóbbi 4 évben tett több mint 800 beírását! 8) (érdekes, hogy a sok "demokrata" érzésű ember ezt eddig nem kritizálta...)
De mivel azt sem kommentálta, hogy a kerületi baloldal 23-án este hogyan ünnepelt és a jobboldal hogyan emlékezett meg a nap fontosságáról, nem gondolom, hogy érdemben tudnánk erről tovább vitázni sem itt sem máshol, mert mint írtam volt: más az értékrendünk! :wink:
bakossandor

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 25 09:42

Palotai Polgár írta:
bakossandor írta:"....még nincs de jure vezetője a kerületnek, ezért a kerületi honlap is gazdátlan jelenleg."

Azért valakik csak szerkesztik a honlapot, akárcsak a helyi újságot, nemde?

Nem csak most gazdátlan!

Négy éve az.
A honlapon és különösen a fórumon a nagy hallgatás volt tapasztalható ebben a ciklusban szerkesztési és moderálási vonalon.

Az "Admin" és a "Moderátorok" hagyták a "működést" széthullani, szétírni, a korábban gyakran hivatkozott "Fórumhasználati szabályzatot" figyelmen kívül hagyni.

Még az idő sem érdekelte őket.

A fórum kezdőlapján olvashatod:

"Ki van itt

Jelenleg 11 felhasználó van jelen: 1 regisztrált, 1 rejtett és 9 vendég. (Az elmúlt 5 percben aktív felhasználók alapján.)
A legtöbb felhasználó (95 fő) 2013 aug. 31 10:38-kor tartózkodott itt."

capture-20141025-091646.png

Megnyitva, közelebbről:

capture-20141025-090834.png

Átvészelték a négy évet!

Szerintem.

Ha valaki tud mást, kíváncsian olvasnám.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 okt. 25 09:52

Egyetértek Palotai Polgárral, a meghívónak valóban itt lett volna a helye. Az Életképek nem jut el mindig minden postaládába, mint momentán most hozzánk sem jutott el ez a példány. A honlap olyan, amilyen (polgármestertől függetlenül) - soha nem álltak a helyzet magaslatán az üzemeltetők, lásd a fórumot is.

bakossandor írta:Palotai Polgárnak:
Ön olyan mint az a pasi, aki túl keveset tudott és azt is rosszul. 8)
... Nos ez a kérdés nem is költői, hanem elfogult, hiszen ez egy fórum, így szabályok nincsenek, mivel azt oszt itt meg a beíró, amit jónak lát.

Ez fordítva is igaz lehet, hiszen nem tudja, hogy itt is van fórum szabályzat, csak éppen nem szereznek neki érvényt :wink: :!:

bakossandor írta:De mivel azt sem kommentálta, hogy a kerületi baloldal 23-án este hogyan ünnepelt és a jobboldal hogyan emlékezett meg a nap fontosságáról, nem gondolom, hogy érdemben tudnánk erről tovább vitázni sem itt sem máshol, mert mint írtam volt: más az értékrendünk! :wink:

Ha figyelmesen olvasna, netán lekezelés nélkül "meghallgatná" a másik embert, értené, hogy kommentálta. Íme:
Palotai Polgár írta:
... És óhatatlanul felvetődik a kérdés, hogyha a "jobboldal" itt, a "baloldal" meg ott, emlékezik-ünnepel, akkor a - mondjuk úgy, hogy - centristáknak, akik egyik politikai szélsőségnek sem hívei, vajon mikor és hol a helye?

Nem szívesen szóltam hozzá a "beszélgetésükhöz", de egy ponton túl nem tudok szó nélkül elmenni mellette. Bakos úr vitának nevezte ezt a beszélgetést, ami Önök között zajlott/zajlik, én azonban szívesen olvastam Palotai Polgár hozzászólását, érezve azt, hogy nem vitatkozni akar, csupán a gondolatait osztja meg velünk. Valóban más az értékrendjük, de ez egyáltalán nem baj!
Musuka

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 25 10:43

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 okt. 25 08:52

Egyetértek Palotai Polgárral,

Szíve joga azzal egyetérteni akivel akar. :wink:
De ez csak úgy működik pártatlanul, ha közben nem kritizálja a másik felet, ugye... Mert akkor az már nem egyetértés, hanem megszólításos vélemény nyilvánítás!
Mert mit is vetett a szememre: " Ha figyelmesen olvasna, netán lekezelés nélkül "meghallgatná" a másik embert, értené, hogy kommentálta"

Az, hogy védence átsiklott a témán azzal, hogy egy harmadik "centrista" szemléletű egyén, nem volt -számomra- értékelhető állásfoglalás. :?
Mert ha hozzászól (mindegy kiéhez) egy beíráshoz, amely mégis csak politikai színezetű azzal óhatatlanul részt vállal a témában! És akkor nem úgy kezdjük, hogy "nem akarok beleszólni, de..." :roll: Önt idézve: "Nem szívesen szóltam hozzá a "beszélgetésükhöz", de egy ponton túl nem tudok szó nélkül elmenni mellette" 8)
Nekem ez volt a meglátásom, a civil - centralista Palotai Polgárnak meg az. Ennyi!
És szerintem a hitelesség engem igazol egészen addig, míg a nevemet is adom a beírásaimhoz! :wink:
Vagyis felvállalom gondolataimat és beírásaimat. Mert sunyiságnak tartom, ha valaki lesből támad vagy álarc mögé bújva lokálpatrióta és hazafi is egyben! :|
Nem beazonosítható, tehát vagy van vagy nincs. :mrgreen:
De akinek nem inge, az ne öltözködjön... 8)
bakossandor

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 okt. 25 12:11

Szeretném megjegyezni, hogy én/mi nem bújunk nick nevek mögé, hanem nick neveket használunk.

Fórumszabályzat 4. pont: A fórumon a felhasználók tetszőleges álnevet (nicket) választhatnak maguknak.

Bizonyára Ön is tudja, az internet furcsa jószág, ami egyszer oda felkerül, az ott is marad örökre. Az internet világában az is előfordulhat, hogy talán olyan emberek ülnek a billentyűzet másik végén, akik a tőlünk megszerzett információkat, gondolatainkat kihasználva kárt okozhatnak nekünk...

Írásaimat, hozzászólásaimat a nick nevemmel szeretném megőrizni az utókor számára :lol:

Ha a párbeszédnek vagy a kommunikációnak ezt a fórumozási vetületét elutasítja és sunyinak tart engem – hát lelke rajta, ne kommunikáljon velem :cry:

További szép napot :-)
Musuka

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 okt. 25 12:22

Palotai Polgár írta:
bakossandor írta:"Hozzászólás Szerző: Palotai Polgár » 2014 okt. 21 08:42

"bakossandor" reagálása:

Nem tudom, hogy "bakossandor" információi milyen forrásból származnak.

Feltételezem, hogy nem innen, a kerületi honlapról, mert itt, az ünnep előestéjén semmiféle ilyen hír nem látszik - vagy lehet, hogy látszik, csak én nem látom?

A pártonkénti külön ünneplés érdekes gondolat, bár nem biztos, hogy rendezetten lezajlana, a jelenlegi hektikus körülmények között. Úgy néz ki azonban, hogy végül is nem így, hanem más módon alakul a program, - legalább is erre lehet következtetni a tegnap bedobott kerületi ÉLETképek c. kiadvány második oldalán található meghívóból, melynek fakszimiléjét hozzászólásomhoz csatolom. Nem egészen értem, hogy egy ilyen meghívó a helyi online média nyitóoldalán miért nincs ott, de ha legalább a fórum egy eldugott hozzászólásában megjelenik, az talán mégis több a semminél.

Nézetem szerint az '56-os megemlékezésre szóló meghívónak ott lenne a helye a kerületi honlap nyitóoldalán, hiszen talán van olyan rangos esemény, mint mondjuk a Kontyfa utcai iskola hőszigetelésének átadására szóló meghívó, ami viszont ott díszeleg.

Részemről annak is örülnék, ha a bonyodalmaktól nem mentes polgármester-választás legfrissebb hírei is itt, a kerületi honlapon lennének elsőként olvashatók, hiszen helyi ügyekről szóló beszámolóknak ugyan hol másutt, ha nem elsősorban itt volna a helye? Ki lehetne, sőt kellene is használni az online hírközlés egyik fő erősségét, a frissességet!

Miből állna pl a polgármester választás legfrissebb fejleményeiről folyamatosan tájékoztatni az olvasókat, arról, hogy két félidő után a meccs pillanatnyi állása 1:1, de hátra van még egy harmadik félidő (ha nem tévedek).

Ebben, a jelenlegi ex-lex helyzetben, ha a kerület országgyűlési képviselője tartja a megemlékezést, mondja az ünnepi beszédet, az talán valóban szerencsésebb, és méltóbb az ünnephez, mintha a különböző, egymással szemben álló pártok kísérelnék meg egymást túlharsogni, és - hogy egy fórumozót idézzek - "önös parancsvégrehajtók", (politikai) "szatírok" és nimfák kergetnék egymást az emlékmű körül.

Talán az volna a legkívánatosabb, ha az egymásnak feszülő politikai erők az ünnep idejére, kellő önmérsékletet tanúsítva átmeneti fegyverszünetet kötnének egymással, egyfajta Treuga Dei-ként felfüggesztenék az egymással való viaskodást, hűen '56 szelleméhez, amelyre - akik átélték, tanúsíthatják - egy példátlan nemzeti egység volt a jellemző!

Hogy a pártoknak nem azonos az értékrendje, az demokráciában szerintem természetes, aminthogy a szólásszabadság körülményei között a szóhasználat különbözősége is megengedett.

Kénytelen vagyok megjegyezni azonban, hogy:

Ha Magyarországon nem lenne parlamenti demokrácia, akkor nem létezhetnének pártok, melyek jelöltjei egymással versengenek a hatalomért, versengenek a bejutásért a Parlamentbe, vagy akár egy helyi önkormányzat képviselőtestületébe, polgármesteri székébe.

Teljes képernyő rögzítése 2014.10.22. 213049-001.jpg

A MEGBÉKÉLÉS, A MEGBOCSÁJTÁS, A HŐSÖKRE ÉS AZ ÁLDOZATOKRA EMLÉKEZÉS ÜNNEPÉN, OKTÓBER 23-án
a XV. kerületi ünnepi beszédet mondó botrányosan és kegyeletsértően vélekedett..?

Hozzám írtak ez ügyben egy levelet, amelyet itt megosztok a Fórum olvasóival.
Valló Péter, újpalotai polgártól kaptam
Laci!

Az alábbi írásomat kérlek küld el a barátainknak, hogy azok is érezzék a tegnapi emelkedett hangulatot, akik nem tudtak eljönni. Sajnos nekem nincs meg ez a programom és mert én nem értek hozzá.

"Részt vettem az Önkormányzat által meghirdetett 56-os megemlékezésen. A leköszönő polgármester mondott ünnepi és búcsú beszédet, az ellenzék meg időnként fütyült és bekiabálással zavarta. Nem értettem miért. László Tamás igazán kitett magáért. Minden apait-anyait beleadott, ami benne volt. Hát ez volt benne, nem tehet róla. Ezt tették bele. No nem a szülei, akik becsületes, dolgos emberek voltak, hanem ahová sodródott. A fröcskölő gyűlöletet, a megalkuvást nem tűrő, kritikátlan hazudozást, a dühöngő irigységet, rágalmazást és zavarkeltést. A főnökei ezt is várják tőle. Nem lógott ki a sorból. Igaz az, "értékes" ünnepi beszédben azért - és ne legyünk igazságtalanok - néha elhangzott az 56-os szám és az "56-os gondolatok" kifejezés is. Amik, hála istennek nem az Ő gondolatait tartalmazták. A megválasztott Polgármesterünk a kerületünkért való segítő "együtt-dolgozás", az esetleges "nagy koalíció" ábrándjáról beszélt, békés kézfogásra nyújtva a kezét, amelyet feljelentésekkel, gyűlölettel teli ünnepi beszéddel, brutálisan csapott félre a megválasztott országgyűlési képviselőnk, László Tamás úr. Remélem, hogy a választási harc csitultával Ő is elfogadja a kerületünk polgárainak döntését és megpróbálkozik a kerületünkért való együtt működéssel."

Valló Péter, újpalotai polgár"

Én nem lettem az ünnepre meghívva hivatalos minőségben, informális úton tudtam róla, így az engemet gyalázó beszédet nem hallottam.

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 25 13:23

"
Én nem lettem az ünnepre meghívva hivatalos minőségben, informális úton tudtam róla, így az engemet gyalázó beszédet nem hallottam."

Nos, tisztelt Hajdu László, itt a beszéd:

"Tisztelt Hölgyeim és Uraim! Kedves Rákospalotai, Pestúhelyi és Újpalotai tiszta szívvel ünneplők!

Tisztáznunk kellene végre, milyen a viszonyunk 1956-hoz. Letisztult? Felemás? Bizonytalan? Engedünk-e 56-ból? Lehet-e ennek a két hétnek különböző értelmezése? Néhány napja eltávozott Szentmihályi Szabó Péter írta: “Ha jól megggondolom, 1945 óta (akkor született) mindössze két hétig volt igazán jó magyarnak lenni, 1956. október 23-
tól november 4-ig. És talán az volt a legszebb, így visszatekintve, hogy nem sikerült elrontani később. A forradalom megmaradt a maga tiszta, gyermeki ártatlanságában, s úgy is gyilkolták meg...” 1956-nak csak ez az értelmezése lehetséges. Más nem.
Nem lehetett más 2006-ban sem, amikor Gyurcsány Ferenc regnált az országban, rendőrei agybafőbe verték a forradalomra emlékezőket Budapest szívében. És mégis volt olyan ember, aki 2006. október 24-én, a Parlament szociális bizottságában arra a kérdésre, hogy adjon számot a kormány, hogy mi is történt előző nap, miért vált csatatérré Budapest, miért lőtték ki sokak szemét, okoztak maradandó sérüléseket: az volt a válasz: “Miért mentek oda?” Kevés cinikusabb és aljasabb válasz létezik
1956-al kapcsolatosan.
Az illetőt Hajdu Lászlónak hívják. Ezzel a kérdésével sem számolt még el. Csak elhallgatta. Mint ahogy elhallgatta, hogy csak annak a – már nevében is hazug, mert bűnben született – Demokratikus Koalíciónak a nevében készül a kerület irányítására, amelyiknek a vezetője Gyurcsány Ferenc, akinek 2006-ban kísérleti, harci terep volt Budapest és az ország, rengeteg ártatlan áldozattal. Most a XV. kerület jön, mert már csak ez maradt neki és a vele szövetséges Hajdu Lászlónak. Akarjuk-e?
Kell-e ez nekünk? Tudunk-e mindent a most győztesnek látszókról?
Bizony nagyon sok jóérzésű szocialista szavazó is azt mondja, ha tudom, hogy hajdulaci csak a DK jelöltje, másképpen szavaztam volna.
Tisztelt 1956 Tiszta Forradalmára Emlékezők!
Hajdu László végigkísérte az életében azokat az értelmezési kacskaringókat minden további nélkül, amiben először 1956 “ellenforradalom” volt, majd enyhült “sajnálatos eseményekké”, majd kissé váratlanul népfelkelés lett... Gyurcsány pártja, az 1990-es választásokra “megtisztult” MSZP – emlékszünk – rémült igyekezettel, “Nagy Imre-örökösként” vetette bele magát a “megújult” közéletbe. Magát az újratemetést is a saját sikereként könyvelte el. Kié Nagy Imre? Hát az övék, hogyne! Az élcsapat legrafináltabbjai díszsorfalat álltak a fölravatalozott koporsók mellett. A múltat olyannyira eltörölte az élcsapat, hogy Gyurcsány miniszterelnök 2004-ben még meg is “kérdezte” Nagy Imrét: “Te hogyan csinálnád, Imre?” Majd jött 2006. októbere, az öszödi beszéd, a *** ország, a hazudtunk reggel, éjjel meg este. Ehhez a gyurcsányhoz társult Hajdu László és csak ehhez, a többihez nem, a többi csak a koncot lesi. És azt hiszik, hogy minden és mindenki megvásárolható, csak az ár az érdekes. Hajdu is így gondolkodik, kínál, ad-vesz, hazudik reggel, éjjel, meg este. Csak az önkormányzati választás óta eltelt másfél hétben egy kis kötetet lehet
összeállítani Gyűjteményes hazugságaiból. Szomorú, nagyon szomorú.

Tisztelt Ünneplő Polgártársaim!

Különösen szomorú mindez 1956 október 23-a fényében, ami vízválasztó, lakmuszpapír, szétválasztja az igazságot a hazugságtól, a jót a rossztól. 1956 ma is éget, tüzes, érinthetetlen, aki rosszul nyúl hozzá, nem tiszta lelkiismerettel érinti meg, az súlyosan megégeti magát. 2006. október 23-a félreérthetetlen üzenet volt, fehér-fekete. Hogy “odaát” még mindig másként gondolkodnak a nemzet forradalmárol. Hogy október 24-én van képe valakinek visszakérdezni: “Miért mentek oda?” A szembenézés, a felelősségvállalás, a kiengesztelődés legkisebb szándéka nélküli kérdés ez. Beleégett a lelkembe, mert szemben ültem Hajdu Lászlóval. Aki semmit nem értett meg 1956-ból ezek szerint...
Kedves Rákospalotaiak, Pestújhelyiek és Újpalotaiak!

Hadd idézzem Önöknek, “kedves tüntetők” Hajdút a hivatalba táblákkal Ákos dalát, hátha lejjebb teszik a tábláikat és megengedik, hogy befejezzem a beszédemet:

“A tévé kékes bársonyával / Kibélelt világ / Elfelejt és nem örül / Ha
emlékezem rád / Pedig éppen ötven éve / A béketűrés népe / Fellázadt
és maga ment / A sorsának elébe
Fekete-fehérben menetelt szépen / A kritikus tömeg / Hitét a
kínzókamrák / Sötét híre sem törte meg / Itt nem számít a rang / Hiába
jön majd ezer tank / Ötszáz éve mindenkiért / Kondul a harang
Tiszta voltál, büszke, vad / Nem adtad egykönnyen magad / Rólad
beszélni sem szabad /1956
Piros a vér, az eskü fehér / De a gyom bizony zölden virít / Sekély
sírodat őrzik, nehogy / Ledöntsd a Pokolnak kapuit / Ha elérhetetlen,
szent a cél / Az elbukás is ünnepély / Néhány nap és kiderül / Hogy az
ember mennyit ér
Tiszta voltál, büszke, vad / Nem adtad egykönnyen magad / Rólad
beszélni sem szabad /1956 // A tévé kékes bársonyával / Kibélelt világ /
Nem érti, hogy miért kéne / Emlékezzen rád”

Mélyen tisztelt ünneplő közösség!

Végezetül hadd tegyem fel Önöknek én is a kérdést, kicsit másképpen: “Miért is jöttek önök ide?” Mindenki maga adja meg a választ...

Köszönöm a figyelmet."

Ez volt László Tamás országgyűlési képviselő, leköszönő polgármester 1956-ról megemlékező beszéde! Szerintem a párhuzam érthető volt azok számára, akik megemlékezni és nem ünnepelni voltak ott és akik este nem rock and roll partyn ünnepelték '56-ot, hanem színvonalas előadáson emlékeztek meg róla a Csokonaiba.
És Hajdu László: tudtál ezekről a programokról, hiszen az első dolgod az volt, hogy letiltsd őket és helyette a sajátodat erőltesd ránk! Ismét a csúsztatások...

" László Tamás igazán kitett magáért. Minden apait-anyait beleadott, ami benne volt. Hát ez volt benne, nem tehet róla. Ezt tették bele. No nem a szülei, akik becsületes, dolgos emberek voltak, hanem ahová sodródott. A fröcskölő gyűlöletet, a megalkuvást nem tűrő, kritikátlan hazudozást, a dühöngő irigységet, rágalmazást és zavarkeltést. A főnökei ezt is várják tőle. Nem lógott ki a sorból. Igaz az, "értékes" ünnepi beszédben azért - és ne legyünk igazságtalanok - néha elhangzott az 56-os szám és az "56-os gondolatok" kifejezés is. Amik, hála istennek nem az Ő gondolatait tartalmazták."

Érdekes módon ezt a beszédet mindenki megtapsolta és csak néhányan voltak akik nemtetszésüknek adtak hangot. Valószínűleg azok, akik érintve érezték magukat.
Laci, már mondtam és újból megismétlem: Nem Veled van a baj, hanem amit-akit képviselsz! Az új gazdáddal. Tönkre fogja általad - Veled tenni a kerületet... :cry:
bakossandor

HozzászólásSzerző: rokalaci » 2014 okt. 26 11:01

Mélyen tisztelt ünneplő közösség! Madáchcsal szólva, nem adhatok mást csak mi lényegem.

Kevés cinikusabb és aljasabb ünnepi beszéd létezik 1956-al kapcsolatosan. Ünnepi beszéd - okulásul a hívőknek, had lássák milyen amikor a keresztényi áhitat képe mögül kivicsorog az autokrácia és az engesztelhetetlen gyűlölet. Döbbenetes.
rokalaci

ElőzőKövetkező

Vissza: Közélet