VÁLASZTÁSI CSALÁS MIATT ÚJ VÁLASZTÁSOK A XV. KERÜLETBE!!!

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: VÁLASZTÁSI CSALÁS MIATT ÚJ VÁLASZTÁSOK A XV. KERÜLETBE!!

HozzászólásSzerző: Mária-Anna » 2014 okt. 16 18:20

http://index.hu/belfold/2014/10/16/96_v ... adtak_meg/

Megalkuvás iránya most a kornak,
Ábrándnál egy kis állás többet ér,
Egy zsíros koncért százan marakodnak,
Hogy egynek jusson mentül több kenyér,
Az igazságot, elvet megtagadják,
S ki értük harcra kelne, nincs olyan,
Csak szóvirág ma a magyar szabadság
S az érte hõsen ontott vérfolyam.
(Reviczky Gyula)
Mária-Anna

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 16 18:37

uo.
..."S ha van még a magyarnak istene:
Õt kérjük, adjon még egy csoda-kardot,
Bûvös csapásitól hadd hulljanak
A hitvány léhûtõk, kik, mint a barmok
Csak ettek-ittak és meghíztanak."
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Mária-Anna » 2014 okt. 16 18:48

[quote="nico"]uo.
..."S ha van még a magyarnak istene:
Õt kérjük, adjon még egy csoda-kardot,
Bûvös csapásitól hadd hulljanak
A hitvány léhûtõk, kik, mint a barmok
Csak ettek-ittak és meghíztanak."[/quote]

Google a barátja? :D
Mária-Anna

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 16 19:14

Mária-Anna írta:
Google a barátja? :D

1954-ben Berkenyén szavaltam az ünnepélyen ezt a verset.
60 éve, 10 évesen, negyedikesen. Akkor bemagoltam. Jutalomból mondhattam el.
Google? Hasznos dolog. (Az én koromban talán nem is szégyen.)
nico

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 16 20:23

"Hozzászólás Szerző: Mária-Anna » 2014 okt. 16 17:20

http://index.hu/belfold/2014/10/16/96_v ... adtak_meg/

Megalkuvás iránya most a kornak,
Ábrándnál egy kis állás többet ér,
Egy zsíros koncért százan marakodnak,
Hogy egynek jusson mentül több kenyér,
Az igazságot, elvet megtagadják,
S ki értük harcra kelne, nincs olyan,
Csak szóvirág ma a magyar szabadság
S az érte hõsen ontott vérfolyam.
(Reviczky Gyula)"

De szép is lett volna, ha ezt Mária-Anna szombaton, október 11-én a Fő téren Gyurcsány pajtás mellett, káposzta evés és ruhaosztás között elszavalja... :roll:
Olyan idilli hangulatot teremtett volna. :wink:
bakossandor

Le a hazug,aljas kampány módszerekkel!

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 okt. 17 23:25

Mindenkinek (értsd: magánszemélyeknek is!!!) lehetősége van kifogást emelni a helyi választási bizottságnál akárcsak egy plakát letépése vagy felülragasztása esetén is...persze bizonyíthatóan prezentálva! Nem kell hagyni, nem kell eltűrni a jogsértést! És főleg nem szabad tapsolni hozzá. Még akkor sem, ha (látszólag) az ellenfélnek árt a cselekmény!

Láthatóan (és nagyon helyesen) súlyos következményekkel járhat ezeknek a beadványoknak helybenhagyása...márpedig nem szabad hagyni, hogy tisztességtelen eszközökkel, az ellenfél letaposásával nyerjen választást bárki...és nem szabad asszisztálni a saját oldalunkon elkövetett jogsértésekhez sem, mert az a tény, hogy a saját oldalunk egy ilyen jogsértő cselekménnyel az ellenfélnek árt, még nem kisebbíti a jogsértés súlyát, kvázi bűnsegéd szerepében tetszeleg...

Arról nem is beszélve, hogy mennyit árt ez az ügy a kerületnek..szóval haladjuk már végre meg ezt a mentalitást...ehhez mindannyiunk figyelmére, bátorságára és aktivitására szükség van!

Tisztelettel:

Bánó Gábor
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 20 09:28

A XV. kerületben történt:

capture-20141019-215606.png

capture-20141019-215810.png

...és közben eltelt 4 év.
nico

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 20 10:56

A választási csalásokról ami október 12-én és előtte történtek:

Amikor a jelölt állításhoz gyűjtöttük az aláírásokat, az Olajág - idős otthonba nem engedtek be, holott olyan listával mentem amelyen az a tucatnyi név és ajtó szám szerepelt, akik kérték (!) hogy szeretnék aláírásukkal az általuk választott jelöltet támogatni :!:
Aztán ugyancsak a fent említett intézményben választások előtt pár nappal 16 ottani lakosnak a kérésére vittem urnakérő lapot és hiába jeleztem a vezetőségnek, hogy ez állampolgári joguk az ott lakóknak, ismételten nem engedtek be :!:
Ugyanazon a héten viszont Hajdu László DK. (akkor még csak jelölt) polgármester agymosást hajtott végre az ottani idős embereken egy ott megtartott fórum keretében, amire viszont őt beengedték, sőt úgy lett beállítva, hogy meghívták :!:
Én abban az intézményben voltan Sz.SZ.B.-tag és volt alkalmam megtapasztalni az urna kivitelénél, hogy itt már sok helyen "ki voltak okosítva" az idős szavazók és hogy ezt valaki felügyelje is, velünk jött minden helyre egy ottani "szociális dolgozó" is. :evil:
A szavazás végén a 376 szavazó lapból 114 rontott volt!!! Majd' egyharmada :!: :!: :!:
Ebből 60 ki sem volt töltve. Következtetésem (persze csak az enyém) hogy eljöttek szavazni, mert rájuk lett szólva, de inkább nem írtak semmit, mert nem szerettek volna olyanra szavazni, aki nem volt nekik szimpatikus!
És még volt egy furcsa, szintén megtévesztésre alkalmas mozzanata a választásoknak:

HAJDU LÁSZLÓ PLAKÁTJAINAK SARKÁBÓL HIÁNYZOTT A PÁRT-LOGÓ!!!
ÉS EZEK A PLAKÁTOK RÁADÁSUL 2006-OS PLAKÁTOK VOLTAK, AHOL HAJDU LÁSZLÓ 8 ÉVVEL FIATALABB VOLT, TEHÁT MEGNYERŐBB, ENERGIKUSABB KÜLSŐVEL RENDELKEZETT!!!

Lehet, hogy másnak ez természetes, de számomra a megtévesztésre alkalmas volt és az idősek hermetikus elzárása ocsmány és gerinctelen művelet!
Aki ezt elrendelte és megszervezte nem sok emberségről tett tanúbizonyságot! Aki pedig ennek a haszonélvezője volt, az bűnrészesként saját lelkiismeretével számoljon el, már ha van neki... :cry:
bakossandor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 okt. 20 11:15

Aztán ugyancsak a fent említett intézményben választások előtt pár nappal 16 ottani lakosnak a kérésére vittem urnakérő lapot és hiába jeleztem a vezetőségnek, hogy ez állampolgári joguk az ott lakóknak, ismételten nem engedtek be :!:

Jelezted ezt a problémát a helyi választási bizottságnak?
Ha igen, mi volt a válaszuk?
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 20 11:21

capture-20141020-111714.png
Látlak c.....!
nico

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 20 11:33

"
Jelezted ezt a problémát a helyi választási bizottságnak?
Ha igen, mi volt a válaszuk?"

Sajnos naiv voltam, nem jeleztem, ugyanis azt gondoltam, hogy valóban az idősek biztonsága miatt vannak ezek az óvintézkedések. De úgy látszik csak a Fidesztől féltették őket!
Ha most ideírnám ki a tulajdonos és az ügyvezető ebben az intézményben sok haragost szereznék, kivéve Téged! :wink:
Viszont a választást követően jeleztem a delegált pártomnak az ügyet, de gondoltam ide is leírom, mert túl nagy nimbuszt kezdenek építeni H.L. köré. holott azért sokan sejtik, hogy a magyar közmondások a való világból eredeztetnek! 8)
Esetünkben: szél fúvatlan nem indul, avagy nem zörög a haraszt, ha a szél nem fúja! :twisted:
bakossandor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 okt. 20 11:49

„Ha most ideírnám ki a tulajdonos és az ügyvezető ebben az intézményben sok haragost szereznék, kivéve Téged! "

Egy intézmény tulajdonos és ügyvezetői adatai mindig nyilvánosnak kellene hogy legyen!
Furcsa módon az Olajág üzemeltetői adatok (cégjegyzékszám, stb...) sehol a világhálón nem lelhető fel, de egy érdekes cikkre bukkantam, amit tavaly hozott le a HVG:

„a fővárosi kormányhivatal április elsejével megadta a jogerős működési engedélyt az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) által alapított Olajág Otthonoknak, ezzel hosszú évek után egy kézben egyesült az ingatlanok tulajdonjoga és az üzemeltetése"

Ehhez nincs mit hozzáfűzni...

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 20 12:12

"„a fővárosi kormányhivatal április elsejével megadta a jogerős működési engedélyt az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) által alapított Olajág Otthonoknak, ezzel hosszú évek után egy kézben egyesült az ingatlanok tulajdonjoga és az üzemeltetése""

Na jó, ha már kiprovokáltad: tulajdonos Köves Slomó, ügyvezető Németh Sándor... 8)

Szerinted sokra mentem volna, ha az elején hisztizek azért, mert karanténba zárták az ott lakó mintegy 460 idős embert??? Javaslom nézz utána annak is, hogy ki írta alá Hajdu Lászlón kívül azt, hogy a konténerváros kerüljön a kerületünkbe. :twisted:
bakossandor

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 20 12:26

"Re: VÁLASZTÁSI CSALÁS MIATT ÚJ VÁLASZTÁSOK A XV. KERÜLETBE!!
HozzászólásSzerző: kisvirág70 » 2014 okt. 20 11:17

HVG:
A Rákospalotán most kifogásolt megoldást egyébként a Fidesz is alkalmazta. Mint korábban a hvg.hu megírta: Piliscsabán egyaránt használta a Fidesz emblémáját a KDNP-s polgármesterjelölt,"

Gondolom, az ottani "csalás" az ottaniak dolga. Az itteni pedig az ittenieké! :evil: Ne keverjük, hogy híguljon, mert attól a tény még tény marad.! :?

Banó Gábornak:

"A Magyar-Ázsiai Kereskedelmi és Szórakoztató Központ megvalósításának tervei példaértékűek. Ennek az egyedülálló projektnek a helyszínéül a XV. kerületet választottuk, a kerület ázsiai országokhoz való kötődése (testvérvárosi szerződés, kongresszusok, kiállítások házigazdája, kínai-magyar két tannyelvű iskola), valamint kiváló megközelítési lehetőségei (számtalan tömegközlekedési járat, autópályák közvetlen szomszédsága) miatt.
A Kereskedelmi és Szórakoztató Központot a hatályos jogszabályok és előírások figyelembevételével (OTÉK, KSZT és BVKSZ), a szakhatósági egyeztetések után szeretnénk létrehozni.
A tervek szerint a Központ teljes területe közművesítéssel (szennyvízcsatorna, csapadékvíz-csatorna, folyóvíz, tűzcsapok, elektromos hálózatok, közvilágítás) és biztonsági rendszerrel (térfigyelő kamerákkal) lesz ellátott. A tervezés során figyelembe vettük a biztonsági előírásokat, illetve a közlekedési és környezetvédelmi hatástanulmányok eredményeit is.
Elképzeléseink megvalósításakor főleg a XV. kerület fogja ennek a páratlan projektnek a pozitív hatásait érzékelni
Támogatói leveleket megtekinthetik:

Magyarország Nagykövetsége, Peking – [Támogatói Levél - PDF]
Fővárosi Cigány Önkormányzat - [Támogatói Levél - PDF]
Roma felzárkóztatási Konzorcium - [Támogatói Levél - PDF]
Kiútprogram – [Támogatói Levél - PDF]
Demján Sándor – Vállalkozó [Támogatói Levél - PDF]
Lauder Javne - [Támogatói Levél - PDF]
MAZSIHISZ – [Támogatói Levél - PDF]
Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség – [Támogatói Levél - PDF]
Szabadkai Zsidó Hitközség – [Támogatói Levél - PDF]
Hódmezővásárhelyi Zsidó Hitközség – [Támogatói Levél - PDF]
Magyar-Izraeli Baráti Társaságok és Körök Országos Szövetsége – [Támogatói Levél - PDF] "

Na szóval ez Hajdu László elképzelése és támogatói hozzá! :evil:
Ezt akarták ide? Megkapták!!! (de ha lesz támogatás a testületbe ez ellen, akkor persze tárgytalanná válik és H.L.majd magyarázkodhat ezeknek, hogy miért nem lesz mégsem. :mrgreen:)
bakossandor

Következő

Vissza: Közélet