6-os körzet

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: 6-os körzet

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 okt. 13 21:53

Köszönöm, nico!

Sajnos elég gyalázatos, ami itt kampány címszó alatt ment a kerületben. Nekem pl. három táblámat vágtak le az oszlopokról és egy az egyben eltüntették...de azt a néhány plakátot is, amit kiragasztottam, jóformán másnap letépték. Mondjuk én nem a plakátháborút akartam megnyerni, ahol még a WC-ajtóról is az én arcom vigyorog vissza...én senkinek a bizalmával nem szeretnék visszaélni, mint ahogy azt teszi a fősodratú jobb-, és baloldal.

De akárhogy is nézzük érdekesen alakult ez a választás...ami viszont kiolvasható belőle, hogy a legtöbben még mindig mély álomban alszanak és a saját szemüknek sem akarnak hinni (de az öncélú és erőszakos propagandáknak igen)

Most majd meglátjuk mi lesz, hiszen senkinek sem lett végül érdemi többsége a testületben...Hajdúnak ez a testület pedig igen nehezen fog milliós nagyságrendű jutalmakat megszavazni, de akár még politikai patthelyzet is kialakulhat...remélem nem fog itt megismétlődni Esztergom...

Minden esetre a 6-os körzet dolgaival így kívülről továbbra is foglalkozom...hátha egyszer fontos lesz ez is a népnek...

Szebb Jövőt!

Bánó Gábor
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 okt. 15 09:50

bakossandor írta:Tisztelt Banó Gábor!

Bevallom, eleinte megdöbbentett ez a Hajdu Laci féle pártfogás, de olvasva ezt, megvilágosodtam:

http://polgarportal.hu/hirozon/5370-bal ... -orszagban

Nos, én évente eljártam-eljárok Borzontba az EMI táborba motoros csapatokkal (lehet Ön nem is tudja hol van és mi az!?) és beülök Vona Gábor fórumjaira is. De többé nem teszem, mert Ön felnyította a szemem arra, hogy valóban az önös érdekek mindennek felett vannak!
És a székely barátaimnak is elmondom a jó hírt: a jobbiktól nem kell annyira félni, mert már nem ultra jobbosok, hanem lágy-balosok. Szerintem ha eddig elfogadták Önöket, ezentúl kissé furcsán fognak tekinteni Gyurcsányék új csendestársaira.
Én minden esetre nagyot csalódtam, lévén hogy eddig valóban azt gondoltam a jobbik célja a magyar emberek méltóságának és hazájának a megőrzése. De ahogy látom, inkább a hatalom megszerzése bármi áron. És ez már nem mindegy.
Sok sikert kívánok, mert a sportszerűség ezt diktálja, de a véleményem megmarad. :?

Kedves „bakossandor"!

Véleményének tiszteletben tartása mellett felhívom a figyelmét arra, hogy Vona Gábor, pártelnökünk korábbi nyilatkozataiban többször is kifejtette, hogy hogyan nem szeretnénk választást nyerni (pl.: cigány szavazatok vásárlásával). A tisztességtelen módszerek (névtelen lejárató kampány) véleményem szerint akkor is tisztességtelenek, ha nem mi vagyunk a célpont! De voltunk, vagyunk mi is!

Pl. nekem három táblámat vágták le az oszlopokról és tüntették el nyomtalanul...ezen kívül valamennyi plakátomat letépték, amit kiragasztottam! Én senkiéhez nem nyúltam, senkiét sem ragasztottam le és senkit sem biztattam arra, hogy ezt tegye!

De ne haragudjon, az már az üldözési mánia halvány tüneteit mutatja, hogy Ön mint abszolút „kinyílt szemű", tisztességes választópolgár ebből azt a következtetést vonja le, hogy bármiféle közösséget vállalnánk Hajdú Lászlóval vagy Gyurcsány Ferenccel (még a gyomrom is forog)!

Olvassa el még egyszer, amit írtam és próbálja meg úgy értelmezni a mondatokat, ahogy le van írva!

Tisztelettel:

Bánó Gábor
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 15 14:50

"
Véleményének tiszteletben tartása mellett felhívom a figyelmét arra, hogy Vona Gábor, pártelnökünk korábbi nyilatkozataiban többször is kifejtette, hogy hogyan nem szeretnénk választást nyerni (pl.: cigány szavazatok vásárlásával). A tisztességtelen módszerek (névtelen lejárató kampány) véleményem szerint akkor is tisztességtelenek, ha nem mi vagyunk a célpont!"

Kedves Bánó Gábor!

Meg is van a félreértés oka: én nem vagyok Jobbikos (habár lehetnék :wink: ) ezért rám nem igen vonatkozik a Gábor barátom által tett nyilatkozat! 8) Én a saját módszereimmel folytattam a kampányt, adott esetbe az ellenzékéhez hasonlókkal. De ugye végül kiderült, hogy a baloldal kampányolt tisztességtelenül, lévén, hogy összesen másfél millió ft. büntetést kell nekik kiköhögni 15 napon belül ez miatt! :twisted:
Az pedig, hogy nem vállalnak közösséget a DK. polgármesterrel és Fletóval arra ösztönöz, hogy szíves elnézését kérjem azért, amiért ezzel gyanúsítottam meg! :roll:
Most ugye akkor a cél közös... :wink:
Na ehhez kívánok magunknak sok sikert! :D

Adjon az Isten (ettől) szebb jövőt!

Üdvözlettel,
Bakos Sándor
bakossandor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 okt. 15 15:23

Kedves „bakossandor"!

Örülök, hogy sikerült ezt a félreértést tisztáznunk. Ami a tisztességtelen kampányolást illeti, éppenséggel a kormánypárt legalább annyira élen járt benne, mint az ellenzéknek kikiáltott baloldal...tudni illik, mi Jobbikosok is ellenzék vagyunk, csak ezt sok helyen nem szeretik hangsúlyozni, de a különbség szignifikáns!

Gyalázatos, hogy ilyen módszerekkel választást lehet nyerni bárhol az országban! Ezért tartunk ott, ahol tartunk és ezért kell elutasítanunk - nem csak nekem, mindannyiunknak:

• a plakátrongálást ( és ezzel a jelöltek megalázását )
  • a felülragasztást
  • táblák levagdosását
  • a névtelen lejárató sajtcetlik bedobálását
  • egymás hazug rágalmazását (esetleg gyalázását)

ugyanis mindenkinek, aki passzív választójogot gyakorol joga van ahhoz, hogy kampányidőszakban olyan színben tüntesse fel magát, amilyenben szeretné! A másiknak viszont nincs joga ahhoz (és tisztességtelen is), hogy bármilyen öncélú megfontolásból ezen változtasson.

Vitatni lehet a programpontokat - ha vannak ilyenek. De csak azért rongálni a másik plakátját, hogy helyzeti előnyhöz jussak, nem csak gusztustalan, de még (nehezen bizonyítható) szabálysértés is!

Hajdú László tisztességtelen módszerekkel nyert polgármesteri széket, amiről már HVB határozat is született és amit én is elítélek! De a vele szemben bedobált névtelen cetlit szintén!

Le kell számolnunk ezekkel a közéletet mérgező, aljas módszerekkel. És ez csak úgy megy, ha minél szélesebb körben hívjuk fel a figyelmet arra, hogy „bár nem szeretem az ellenfelemet, de annak orvul támadása sem elfogadható".

Ha egyre többen gondolkozunk így a közéletről, akkor ez fogja meghozni az igazi megtisztulást, mert a tisztességteleneket előbb-utóbb felismerik és megbüntetik! Ez az én nagy reményem!

Talán ezt is jelenti a szlogenünk:

...tovább a tisztesség útján...

Most ugye akkor a cél közös... :wink:
Na ehhez kívánok magunknak sok sikert! :D

Természetesen és köszönöm szépen!

Adjon az Isten Szebb Jövőt!

Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

egy alakuló ülés margójára

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 nov. 01 14:36

A tegnapi, botrányos alakuló ülésnél azt hiszem, hogy lejjebb süllyedni már nem igazán lehet. A stop.hu beszámolója ( http://www.stop.hu/belfold/nem-tudtak-alpolgarmestereket-valasztani-a-xv-keruletben/1274641/ ) pontosan azt látta az eseményekben amit én sajnos már hónapokkal előtte sejtettem: a XV. kerületben a frissen választott, jelenlegi grémium gyakorlatilag egy halvaszületett testületet eredményezett. A szélsőségektől sem mentes megnyilvánulások, a magas szintű önzés kifejeződése és a lakosság-politikai testület között húzódó mély szakadék iskolapéldájának lehettek tanúi azok, akik az október 31-én megtartott alakuló ülést figyelemmel kísérték.

Ha a dolgok mélyére ásunk, akkor alapvetően az látszik, hogy mindkét politikai oldal az ellenfele kirekesztő magatartását sérelmezte a másikon. Vagyis azt az antidemokratikus viselkedést, melyben a bizottsági struktúrák felállításánál a külsős tagságok elosztását igazságtalanul, nem a szavazatok arányában, hanem döntő többségében minden oldal a saját, hozzájuk lojális emberekkel kívánja feltölteni. Némi farizeus hozzáállás is felfedezhető ebben az osztozkodásban. Hajdú László, DK-s polgármester szerint egy alpolgármesteri pozíciót ajánlott fel a Fidesznek, melyet a Fidesz képviselői korábban visszautasítottak, az ülésen pedig sérelmezték, hogy a két alpolgármesteri pozíció közül egyet sem ajánlottak fel a Fidesznek. Hogy ez a felajánlás valóban megtörtént-e, nem lehet tudni.

Apropó Hajdú László. Nem tudok szó nélkül elmenni a személye mellett, mert úgy gondolom, hogy a kialakult botrányért ő tehető felelőssé. Az alakuló ülést a helyszínen figyelemmel kísérő érdeklődők többször bekiabáltak, zavarták az ülés rendjét, feszültséget szítottak. A bekiabálók azon érdeklődők közül kerületek ki, akik leginkább éltették Hajdú Lászlót polgármesteri minőségében, sőt! Volt, aki még azt is számon kérte az egyik felszólalón, hogy egyszerűen „Hajdú Lászlóként" szólította meg és nem „polgármester úr"-ként.

Véleményem szerint Hajdú László óriási hibát követett el azzal, hogy azt a vállalhatatlan, szélsőliberális, Gyurcsányista pártot, amelynek a legfőbb törekvése Magyarország maradék szuverenitásának felszámolása, behozta a kerület döntéshozatali testületébe és ezzel az idegen érdekek kiszolgálóit megerősítse a kerületben. Hajdú László személye ugyanis az évtizedek alatt a róla kialakult imázs következtében önmagában is garancia volt arra, hogy egy jelentősen meggyengült, belharcoktól terhes és kettészakadt Fideszes vezetést független indulóként sikeresen leváltsa. Hajdú László ehelyett a DK-t választotta, s ezzel besétált egy csapdába, ahonnan nincs kiút. Láthatóan a DK „megette reggelire", a DK „szimpatizánsokat" csődített a városháza dísztermébe, akik végül széttrollkodták az eseményt.

Jól mutatja ugyanez a történet azt, hogy egyesek „érdeklődők" nem értik a politika lényegét, s akik valóban Hajdú László rajongóként voltak jelen. Közülük néhányan úgy érezték, hogy nekik kell a polgármester urat megvédeniük a Fidesz támadásaitól, hurrogásokkal, bekiabálásokkal. Teljesen jogos volt Gyurkovics Miklós felvetése az ülésen, ami körülbelül így hangzott:

„polgármester úr, hogy kívánja a kerületet fejleszteni EU-s támogatások igénybevétele nélkül, ha a DK-s főnöke, Gyurcsány Ferenc azért lobbizik Brüsszelben, hogy Magyarország NE(!!!) kapjon EU-s támogatásokat?"

És most vissza a kályhához: egy képviselőt vagy polgármestert azért kellene, hogy megválasszanak, hogy az ehhez hasonló kérdésekre megfelelő és kész válaszokkal rendelkezzen, vissza tudja egymaga is verni az ilyen „támadásokat" és a kerület érdekeit szem előtt tartva tudjon dönteni az egyes kérdésekről. Semmi szüksége arra, hogy már a kérdés felmerülésekor védelmükbe vegyék „szegény" polgármester urat. Hajdú Lászlót igazán nem kell félteni, 16 évig volt polgármester és országgyűlési képviselő is. Vagyis amikor közösséget vállalt Gyurcsány Ferenccel, pontosan tudta, hogy ilyen kérdésekre fel kell készülnie!

A választási eredmény pedig a kerületben élő polgárok politikai vakságának eredménye. Akik Hajdú Lászlóra szavaztak október 12-én, nem a szélsőliberális Gyurcsányista párt hatalmi törekvéseinek veszélyét látták benne, hanem egy aranyos kis öregembert, akit a kerület már megszokott, akit kedvelnek, szeretnek, mert sok szegény emberen segített. Sajnos úgy tűnik azonban, hogy Hajdú Lászlót a DK a háttérből folyamatosan „fojtogatja", vagyis hiába szavazott rá a többség, a látszat ellenére nem azt a Hajdú Lászlót kapta vissza a nép, aki valaha volt, hanem egy idegen érdekeket kiszolgáló „bábot", aki nem nagyon fog tudni senkin sem segíteni, pláne nem a kerületen. Vagyis a vezetésével kíméletlen tisztogatások, leépítések várhatóak. Az első egyik ilyen lépés lehetett a volt jegyző asszony, Juhászné Dr. Baráth Márta „közös megegyezéssel" való eltávolítása. Ő maga már az alakuló ülésen sem vehetett részt jegyzőként.

Ilyen körülmények között pedig „békét" hirdetni a testületben több, mint politikai vakság. Inkább már a szándékos félrevezetés határát súrolja, azzal együtt, hogy semmi kétségem nincs Hajdú László személyes jószándékában...persze aligha fog érvényesülni ez a „jószándék" ebben a testületben. És ehhez társul Hajdú László - finoman szólva - nem túl acélos ülésvezetési stílusa, akiről sokkal inkább elmondható, hogy sodródott az eseményekkel, minthogy uralta volna azt.

Összefoglalva tehát azt gondolom, hogy a tegnapi, botrányokkal terhes ülés nagyon sokat ártott a kerület jó hírének. A frissen összeült testületet pedig életképtelennek és alkalmatlannak tartom a kerület vezetésére, a megfelelő döntések meghozatalára.

Tisztelettel:

Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 nov. 01 15:55

"A frissen összeült testületet pedig életképtelennek és alkalmatlannak tartom a kerület vezetésére, a megfelelő döntések meghozatalára."

Gábor:

Az ülés teljesen szabályos és helyes volt. :wink: Mert mi is történt: az előzmények arról szóltak, hogy a Fidesz kap egy alpolgármesteri széket HA (!) lefekszik a DK.-nak. :roll: Bizottsági helyek elosztása továbbra is maradt volna a 38 fős létszám, amiből 25 összefogás-lecsó párté, 10 a Fideszé és 3 az LMP és Jobbik-é.
Na szóval ez volt a nagy ígéret, ami kb. annyira volt nevetséges, mint az ülésen megjelent Hajdu-rajongók! :twisted:
Miért nem lehet tudomásul venni, hogy azok az emberek akik a Fidesz és adott esetben a Jobbikra szavaztak, nem feltétlenül szeretnék ugyanazt a politikát és "fejlődést" a kerületben, amit a polgármester szeretne. Hiszen ha ezt akarták volna, már eleve rá szavaznak és elqrt pártjára! 8)
Olvasom a facebook-on, hogy az egyik alpolgármesternek javasolt hölgy mennyire kibukott, hogy nem szavazták meg, hiszen már 14 éve gályázik mint képviselő, igazán járna már egy kis + zsével járó cím is neki. (Mert nehogy azt gondoljuk egy pillanatig is, hogy ő szerette volna megváltani itt a világot, mint "civil kht." tagja)
Azt persze elfelejtette hozzátenni, hogy a saját baloldaláról sem szavaztak rá ketten, ahogy a másik alpolgármester-jelöltre sem adta le 2 renitens a voksát. :mrgreen:
De egyszerű volt így rájönni, hogy ki-kire nem szavazott: a Rate az MSZP-re és fordítva! De ez így jó!!! :lol:
Még most is látom a szavazatszámláló bizottság vezetőjének a megnyúlt ábrázatát, amikor ezt bejelentette! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ja és a szavazat számlálók összetétele: eredetileg azt szerette volna a talpig becsületes baloldal, hogy a 3 személy mind-mind az ő emberük legyen. :evil:
Na, ennyit a baloldal hozzáállásáról. Én olyan választó polgár vagyok, Gábor barátom, aki a jobboldalra szavazott! Kérdem én: miért kellene nekem a kerület érdekében Hajdu László DK. polgármestert és holdudvarát elfogadnom??? :shock:
Hiszen tudjuk hogy Gyurcsány kit és mit képvisel! Ez kell nekünk??? :?: :cry:
bakossandor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 nov. 01 16:35

az előzmények arról szóltak, hogy a Fidesz kap egy alpolgármesteri széket HA (!) lefekszik a DK.-nak

Ez az apró részlet nem jutott el hozzám :?
Én olyan választó polgár vagyok, Gábor barátom, aki a jobboldalra szavazott! Kérdem én: miért kellene nekem a kerület érdekében Hajdu László DK. polgármestert és holdudvarát elfogadnom??? :shock:
Hiszen tudjuk hogy Gyurcsány kit és mit képvisel! Ez kell nekünk??? :?: :cry:

Helyes, egyetértek! Dehogy hiányzik ez! A baloldalnak ez a trollkodása kárt okoz mindannyiunknak. Nem is kell elfogadnunk...pont ezt fejtettem ki (de ezek szerint nem voltam elég érthető), hogy Hajdú Lászlónak nem az a fő „bűne", hogy ő a baloldal nagy prominense - amíg még MSZP-s volt, akkor talán az volt itt a kerületben -, hanem az a tény, hogy eladta a lelkét egy hazaá...ló pártnak és azzal csapták be vele a választókat, hogy aki rá szavazott azt hitte, hogy Hajdú László még mindig az, aki volt, holott ez már régen nem így van! A Hajdú László-féle „álarc" mögött ott vicsorít Gyurcsány Ferenc, Vadai Ágnes és a többi sz.nny és alig várják, hogy rátegyék a m...kos kezüket a kerületre! Hajdú ehhez asszisztál és ebben a helyzetben nem is nagyon tehet mást! Ez a lényeg! Polgármester ide vagy oda - papíron az, valójában jól láthatóan az első perctől fogva kicsúszott a kezéből az irányítás és kívülről-belülről szét lett szedve, amíg önmagában szerintem egy Hajdú László nem lenne ilyen szánalmasan gyenge, rossz vezető!

Még valami, Sándor: próbáld értelmezni úgy a történteket, ahogy a legtöbben a kerületben: nem értik, hogy mi történik, nem értik, hogy hogyan árulják ki a kerületet a fejük felől, s különösen annak fényében nem értik, hogy teszik ezt annak ellenére, hogy egyik alkalommal a bal-, a másik alkalommal pedig a jobb oldal ad testületi többséget. Nem értik...

Én ezekkel az írásokkal azt a hálátlan, de hiánypótló feladatot veszem magamra, melyekkel megpróbálom érthetően azt a lényeget megvilágítani az eseményekről, amelyek véleményem szerint idáig züllesztették a kerületben az önkormányzatiságot. Azt, hogy milyen folyamatok eredménye szülte ezt a baljós alakuló ülést. És ez pedig nem más, mint a kerületi polgárok választási felelőtlensége, ugyanis mindannyiunk döntése benne van ezekben az eseményekben!

Kedves Sándor! Nagyon dicséretes az a választói tudatosság, amit a hétköznapok során tanúsítasz, de azt is értened kell, hogy ez a tudatosság igen kis százalékban van jelen a lakosság körében. A többségre fásultság, elvakultság jellemző! Kérdés, hogy nálad is ez a tudatos jobboldaliság egyenlő-e azzal, ami a kerület érdekeit jelenti? Mert ha igen, akkor nálad sem tudatosságról, hanem elvakultságról beszélhetünk. Az pedig sohasem jó tanácsadó.

A liberálisok is így „kurvultak" el a XX. század elején (ha jól tudom) => már mindent „kihoztak" az ideológiájukból, amit lehetett, s mivel senki sem adott piros lapot a liberalizmusnak, ezért az ideológiájuk egyfajta szabad rablássá fajult. Az az ideológia, amely az emberi jogok legfőbb oltalmazójaként a rabszolga tartások felszámolásából indult. Mára belterjessé, veszélyessé és károssá vált!

Ha nincs ott valaki, aki saját (erkölcsi, emberi) mércéje szerint megmondja, hogy egy adott ideológiai nézet meddig használ a társadalomnak és hol van a „fal", akkor elszabadul és úthengerként gázol le mindenkit.

Vona Gábornak volt egyszer egy mondata az elvakultságról, mely nagyjából így szól: „a Jobbik számomra addig érték, amíg azt képviseli, amire azt létrehozták". Azt hiszem, ebben a mondatában nagyjából minden benne van, ami az elvakultsághoz való hozzáállásról szól!

Tisztelettel:

Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: Nagy Erika » 2014 nov. 01 17:08

Re: HOPPÁ!!!

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 okt. 31 14:46
Vádat emelt az ügyészség Bitvai Nándor büntetőügyében

http://15.kerulet.ittlakunk.hu/bunesete ... etougyeben

Ha a büntetőügy miatt le kellene mondania, akkor egy esetleges új választás akár meg is bolygathatja a jelenlegi erőviszonyokat a képviselő-testületben.

http://15.kerulet.ittlakunk.hu/bunesete ... etougyeben
???
Nagy Erika

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 nov. 01 17:24

Pontosan ez az, amiről beszélek, kedves Erika!

Van egy határ, amíg még érdemes követni egy-egy politikai ideológia képviselőit és azon túl - bármily fájdalmas is, de - nem!
Amikor már úgy érzi valaki, hogy a saját maga által választott oldal képviselője megérkezett ahhoz a bizonyos falhoz, érdemes onnantól figyelő álláspontra helyezkedni és megvizsgálni, hogy a saját árulóikkal, köztörvényeseikkel szemben milyen magatartást tanúsít az adott oldal vezetése.

A baloldal lényegében összezárt több komoly stiklit elkövető pozíció harcos mögött, a választóik pedig gyakorlatilag követték őket a bűnbe is! Ezért káros az ország érdekeire nézve a politikai elvakultság. Nekünk - akik értjük ezt - feladatunk elmagyarázni, hogy a választott képviselőink nem a „saját" kölykünk. Azért nem érdemes megválasztani egyiket sem megválasztani, csak mert „aranyos", „kedves" vagy (találkoztam ilyennel is) „kutyabarát" :oops: :mrgreen:

Mit és hogyan tesz vagy nem tesz valaki a kerületért!? Jelenleg óriási katyvasz van itt a fejekben!

Tisztelettel:

Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

mentalitás

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 nov. 01 19:25

Kedves Sándor!

Egy másik fórum beszélgetései között találtam egy nagyon jó választ, ami összefoglalja a politikáról való gondolkodásmódomat:
andrás már ott kezdődik a probléma,hogy saját magad skatulyázod be amikor azt vallod fidesz szavazó vagy!!!!!!!!!!!!!
Nincs olyan kaszt ,hogy fidesz szavazó,ha gondolkodni képes ember vagy nem egysíkúan gondolkodsz a dolgokról,hanem próbálod objektíven megítélni a kormány munkáját , ha rá szavaztál és nem azt böfögöd vissza amit a szádba adnak.

Azt hiszem, így jobban meg fogsz érteni...

Szebb Jövőt!

Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 nov. 02 16:44

"Még valami, Sándor: próbáld értelmezni úgy a történteket, ahogy a legtöbben a kerületben: nem értik, hogy mi történik, nem értik, hogy hogyan árulják ki a kerületet a fejük felől, s különösen annak fényében nem értik, hogy teszik ezt annak ellenére, hogy egyik alkalommal a bal-, a másik alkalommal pedig a jobb oldal ad testületi többséget. Nem értik..."

Kedves Gábor!

Én értem és látom mi folyik a kerületben.Ahogyan azt is, hogy mi akar kifolyni majd a kerületből, ha azt hagyjuk. Ha nem lenne igazam, a kutyát nem izgatná, de mivel állandóan kapom az ilyen-olyan válaszokat az érintettektől, sőt fenyegetéseket is, azt jelenti, mégiscsak jó helyen tapogatózom. :wink:
Itt nincs bal vagy jobb oldal, amikor beírok ezt vagy azt, hanem amit látok azt nem lehet propaganda szövegekkel elhomályosítani előttem. Mint már írtam, 2006-os események hatására léptem be a Fideszbe a nejemmel és most már a lányaimmal együtt. 8)
Amit idéztél: "ott kezdődik a probléma,hogy saját magad skatulyázod be amikor azt vallod fidesz szavazó vagy" az valóban nem helyes, de állást kell foglalnod amikor szavazás van négy-öt évente. Én ezt az állást választottam, annak jó és rossz következményeivel együtt! Közalkalmazottként 37 év munka után 110.000 ft. a nettó bérem! :cry: Most prüszköljek a kormányra ez miatt? Persze, hogy qva rossz ez így, de Gyurcsány pl. a 13 havi béremet nyúlta le! :evil: Ahogy nyugdíjasokét is, csak ezt ők már elfelejtették, mert elhomályosították az agyukat ilyen-olyan baloldali dogmákkal. :?
Gondolod, hogy a megválasztott polgármester Messiásnak ül be a helyére? Frászt! :x
Hiszen láttad, hogy első dolga volt a 860.000 ft.-ot fizetésként megszavaztatni magának. Megszavazták, mert ez jár neki a törvény szerint. De László Tamás azt mondta, anno, hogy neki elég a fizetés és nem tart igényt a plusz juttatásokra. Na ez a különbség köztük. Többek közt.
Nézd, Gábor: nem vagyok birka, akit terelnek. A Fideszen belül is talán nehéz eset vagyok, mert kezelhetetlen vagyok abból a szempontból, hogy nem lehet irányítani. Tudod, a székely vér... :roll:
De azt mindenki tudja, hogy megbízható vagyok és soha nem állítok valótlant! És ez az ami számít. :wink:
Nem szolgálom a Fideszt, hanem segítem és az nagy különbség.
bakossandor

HozzászólásSzerző: rokalaci » 2014 nov. 02 19:57

banogabor írta:Pontosan ez az, amiről beszélek, kedves Erika!.....
Tisztelettel:
Bánó Gábor

Tisztelt Bánó Gábor Úr! Nagy Erika kérdését nem igazán válaszolta meg, bár lehet csak én nem értem. Engem kifejezetten érdekelne ha tud valami bennfentes infót (sajnos a FIDESZ-es képviselők, úgy tűnik tartják az omertát, ideértve a kirúgott alpolgármestereket is)- Most akkor megült a Bitvai elleni büntetőfeljelentés vagy sem? Ha elkövette az okirat hamisítás bűncselekményt akkor maradhat képviselő vagy sem?
rokalaci

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 nov. 02 20:43

"Engem kifejezetten érdekelne ha tud valami bennfentes infót (sajnos a FIDESZ-es képviselők, úgy tűnik tartják az omertát, ideértve a kirúgott alpolgármestereket is)- Most akkor megült a Bitvai elleni büntetőfeljelentés vagy sem? Ha elkövette az okirat hamisítás bűncselekményt akkor maradhat képviselő vagy sem?"

Laci, hadd válaszoljak én, mert Gábor ezeket nem igen tudhatja, lévén Jobbikos pártállású. :wink: Tehát:
a Fideszesek nem omertát tartanak, hanem a választóik akaratát érvényesítik! Természetesen az nem ugyan az, mint a baloldalé, gondolom ez világos? :roll:
A kirúgott alpolgármesterek és a 3 képviselő a Fidesz kötelékeiből el lettek távolítva egy hete. :twisted: Gondolom, mindenki sejti miért, aki nem, annak minek magyaráznám, mivel ha eddig nem volt eléggé evidens, úgysem fogná fel. 8)
Amennyiben valamelyik (bármelyik) képviselőt a bíróság jogerősen elítél, természetesen nem maradhat tovább meg megbízatásában. Ez evidens, nem? :roll:
Vagy csak kifejezetten Bitvai Nándorra irányult a kérdés? :shock:

Szerencsére a baloldal még egymás között is széthúz, ha nem lenne a "független" LMP.-s még annyi szavazatot sem adnának saját javaslataikra, amennyien vannak. :mrgreen:
Így a jobboldal minek izzadna? Majd felfalják egymást, Laci bá' elücsörög a millás fizuval, oszt jó napot! :lol:
bakossandor

HozzászólásSzerző: rokalaci » 2014 nov. 02 21:24

Szia Sanyi!
Bevallom, nem követem folyamatosan a kerületi híreket ezért kérdeztem rá, hogy mi is ez az egész. Gondolom Nagy Erikát is főképp a kíváncsisága vezérelte, de ő sem kapott választ mindeddig. (a választók akarata szerintem nem az, hogy a képviselőik hallgassanak el minden visszaélést ami a tudomásukra jut)
Tehát még egyszer: Mi ez az egész? Ha a rendőrség megalapozottnak találta a feljelentést, akkor gondolom talált is valamit. Mi a vád? Okirat hamisítás? Az olvasható a hírekben, hogy a független :) ügyészség szerint is megalapozottak a vádak és van némi jogosulatlan pénzfelhasználás is. Csupán csak kíváncsi vagyok, hogy mi ez az egész? Csakis azért kérdeztem rá, hátha Bánó Gábor hallott némi folyosói pletykát.
Nekem amúgy nem evidens, hogy Vízér Klárát és Novák Ágnest miért kellett eltávolítani és a jogköreiket évekkel ezelőtt elvenni. Azért-e mert nem akartak olyan dolgokat elkövetni mint Bitvai alpolgármester úr vagy azért mert még Bitvainál is gátlástalanabbul kezelték a közvagyont? Ha segítesz megválaszolni ezeket a kérdéseket azt megköszönöm.
Üdvözlettel
rokalaci
rokalaci

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 nov. 02 21:57

Nézd, Gábor: nem vagyok birka, akit terelnek. A Fideszen belül is talán nehéz eset vagyok, mert kezelhetetlen vagyok abból a szempontból, hogy nem lehet irányítani.

Kedves Sándor! Tudom! Nagyjából ezt a választ vártam. És pontosan ezért szívesen barátkozok veled! Én is az a fajta vagyok, akit folyton „le kell állítani", mert mindenről van különvéleményem és nem igazán szeretem véka alá rejteni. Szinte nem múlik el hónap, hogy ne konfrontálódnák a sajátjaimmal, de látom azt is, hogy meg van a pozitív eredménye. Szerintem ez kell, mert ez visz előre. Persze néha elkedvetlenít, aztán valahogy újult erőre kapok :)

Valahogy arra próbálom ráirányítani a figyelmet, hogy mi, akik értjük, hogy mi történik, segítenünk kell azoknak, akik nem. A három idei választás részvételi aránya egyik esetben sem érte el az 50%-ot, ami jól mutatja a politika és az emberek között a kölcsönös meg nem értést. Az ideológiák személyeskedésig fajuló kiélezése ellenségeskedést szított az országban.

A „jól megmondta neki" típusú felszólalásokhoz a saját tábor mindig tapsol, az ellentábor pedig anyázik. Ez jó kis cirkusznak tűnik, időnként tényleg szórakoztató, de a legtöbben nem gondolnak bele, hogy ennek az éles szembenállásnak a legnagyobb vesztesei mi vagyunk mindannyian. A háttérben futó gáncsoskodás és aknamunka pedig ellehetetleníti a fejlesztéseket és elmaradottá teszi a térséget. Ennek lenyomata pedig kerületünkön is jól látható.

Épp ezért nálam, amikor egy ilyenforma felszólalás elhangzik, a fejemben azonnal ég a piros lámpa, függetlenül attól, hogy a saját oldalam szólt nem megfelelően hozzá vagy a másik. Például az alakuló ülésen az LMP-s Szilvágyi László szólalt fel úgy, ahogy nem kellett volna, mert felszólalása rosszindulatú feltételezésen alapult. De a mi oldalunk válaszreakciója sem volt számomra elfogadható. Persze abban a káoszban nehéz volt megfelelően helyt állni - ezt is tegyük hozzá.

Közalkalmazottként 37 év munka után 110.000 ft. a nettó bérem! :cry:

Én sem állok sokkal jobban, de én még műszakozok + elég gyakran hétvégézek is érte. A bérviszonyokat az országban „peremország" módjára alakították, amin akkor lesz lehetőségünk változtatni, ha felhagyunk azzal a szervilis (mindenáron mindenki szolgája) gondolkodásmóddal, ami '90 óta gyakorlattá vált a külpolitikánkban. De ez nem jelenti azt, hogy tekintélyelvű, erőszakos tárgyalásokra lenne szükség, ahol magunkat mindenki más elébe helyezzük, ugyanis annak nemzetközi kiközösítés lehet a vége. Partneri (és nem szolgai) viszony kialakításával itt is lehet olyan színvonalú fizetése a jól elvégzett munkának, mint nyugaton, de a partnerséget keresni kell az élet minden területén!

Mert az nem megy, hogy csak bizonyos, nekem tetsző csoportokkal törekedek partnerségre. Mondjuk én ebben a kérdésben egyfajta halmazelméletet képviselek => van az ország és vannak azoknak polgárai, mindenfélék. Sokféle csoportosítás elképzelhető, vagyis vannak azon belül fehér, színes és kreol bőrűek, vannak képzettebbek és kevésbé képzettek, vannak akik Fideszesek, MSZP-sek, Jobbikosok...ami nincs => fasiszták! Emberek vannak, önálló vagy nem önálló gondolatokkal, véleményekkel. De a legfontosabb, hogy mindenki része az egésznek...és tetszik-nem tetszik, ez akkor is így van. Épp ezért Hajdu László is része az egésznek! Mint ahogy te is és én is 8)

Ez azt is jelenti, hogy a közéletből nem elsősorban személyeket kell száműzni, hanem bizonyos hozzáállásokat. Elsősorban az önzést és a kirekesztést. Ebből a nézőpontból Hajdu nem azért nem alkalmas a posztjára mert ő Hajdu László, hanem mert a DK-t maga mögé tömörítve pontosan ezt a két negatív közéleti tulajdonságot egyesíti: önzés és kirekesztés.

A föld gömbölyű. Épp ezért értelmezhetetlen számomra az EU kirekesztő, „peremországokban" és „belső országokban" való gondolkodásmódja, ahol a „belső országok" jólétét a peremországok folyamatos kizsákmányolásával tartja fent. Természetesen ebben is vastagon benne van a szervilis gondolkodásmód.

Tisztelettel:

Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

ElőzőKövetkező

Vissza: Közélet