6-os körzet

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: 6-os körzet

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 nov. 03 17:59

"Nekem amúgy nem evidens, hogy Vízér Klárát és Novák Ágnest miért kellett eltávolítani és a jogköreiket évekkel ezelőtt elvenni. Azért-e mert nem akartak olyan dolgokat elkövetni mint Bitvai alpolgármester úr vagy azért mert még Bitvainál is gátlástalanabbul kezelték a közvagyont? Ha segítesz megválaszolni ezeket a kérdéseket azt megköszönöm.
Üdvözlettel
rokalaci"

Szia Laci!

Nem tudom miért izgat annyira Vizér és Novák sorsa, de elmondom mi volt a szitú, amiért most végre sikerült kirakni őket a Fideszből:
Vizér Klári (és a 4 renitens társa) valóban sokat tett anno azért, hogy a Fidesz megnyerje a választásokat 2010-ben olyan fölénnyel, amilyennel. És azért is, hogy László Tamás legyen a polgármester. Ezt senki nem is akarta és nem is fogja elvitatni. DE: miután letették az esküt és a helyek ki lettek osztva, előállt (Vizér) olyan kérésekkel, amelyek meghaladták L.Tamás kompetenciáját, viszont amennyiben félreáll Vizér javára, akkor megbékélt volna a jóasszony. Ismerve László Tamást, ő nem az az ember, aki jogosulatlan előnyökhöz juttat bárkit is csak azért mert amikor kellett tette a dolgát! Én is elítélem azokat, akik önzetlenül teszik a dolgukat majd előállnak különböző követelésekkel, arra hivatkozva, hogy mennyit tettek valamikor egy ügyért. Magyarán: elkezdett szép lassan a fészkébe piszkítani és ehhez talált társakat is, még egy alpolgármestert és 3 képviselőt. A helyzet már az első évben (2011) eldurvult. Megosztották a tagságot és hirtelen 2 Fidesz lett a kerületben!
Ez nemcsak a testületi üléseken, hanem a taggyűléseken is jelen volt. (Mondjuk akkor a baloldal derült ezen, ahogyan mi is most rajtuk, mert lassan ugyan abban a cipőben járnak :wink: )
Kezdeményezték a kizárásukat már 2 éve és ehhez sok aláírást is gyűjtöttek a tagságon belül. (majdnem 60-at) de valami miatt nem sikerült időben kitenni ezt a (számunkra) kártékony társaságot. Sokat ártottak mindhárom választáson azzal, hogy ellenünk szították akit csak lehetett. Nem akarom minősíteni a 4 hölgyet és az egy urat, de tudom, hogy még csak most kezdik el igazán a hadjáratukat ellenünk! Mert a bosszú a gyengék fegyvere. :roll:
Éppen ezért a mostani Fidesz tagság és a frakció most olyan, amilyennek kell lennie! Nincs széthúzás és kilógás. Tudjuk mit akarunk és azt is, hogyan. Ennyit megért az 5 szakadár esete, mert összekovácsolódott, aki megmaradt. És ezt lehetett látni pénteken is. :lol:
Bitvai: nagyobb a füstje mint a lángja. Most nagyobb aktualitást kap, nyilván, mert jól jönne, ha elkaszálnák. De várjuk ki a végét. Mondjuk a szokásosat:
"A jogban az ártatlanság vélelme egy alkotmányos alapelv, amely szerint senki sem tekinthető bűnösnek mindaddig, amíg a büntetőjogi felelősségét a bíróság jogerős határozata nem állapította meg" 8)
De ha átjöttél volna meginni egy pohár bort, elmondtam volna ezeket, de nyilván okod volt itt kérdezni, nekem pedig nem volt okom megtagadni kérdésedre a választ!
Minden jót, szomszéd. :wink:
bakossandor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 nov. 05 08:19

Tisztelt kerületiek!

A Hajdu László, polgármester úr 2014 december 3-án 17 órai kezdettel közmeghallgatást hirdetett meg. Kérdéseket e-mailben is fel lehet tenni a polgarmesterikabinet@bpxv.hu címre küldve, „Közmeghallgatás" tárgyában

A magam részéről eddig hat kérdést fogalmaztam meg, melyek a következők:

1. kérdés

Tisztelt Polgármester úr!

A nemrég leköszönt képviselő-testület Április 30-án összehívott ülésén 19 igen, 1 tartózkodás mellett elfogadta a 242/2014 (III.26) számú önkormányzati határozatot, melynek értelmében a ma még (mindig) földút jellegű Kosd utcát, a Mogyoród és a Bogács utca között szilárd útburkolattal, valamint kerékpárúttal látnák el. Az előterjesztés értelmében a megépítés döntő hányadát állami támogatásból fedeznék. A nem fedezett részre az önkormányzati költségvetésből különítettek el pénzt.

Habár az előterjesztés szerint a kerékpárút megépítése nem csak a Bogáncs utcáig, hanem a Szántóföld útig is indokolt lenne, anyagi korlátokra hivatkozva, csupán ennek a kb. 250 m-es szakasznak a megépítését vállalták határozatukban

Ha idáig akár egy kapavágás is történt volna ennek az érdekében, akkor kimondhatjuk, hogy kerületünkben ez a 250m-es szakasz képviselné az elmúlt közel egy évtized legnagyobb kerékárút építését a kerületben. Ismerem az idő közben felmerült műszaki problémákat. Az út alatt húzódó régi típusú, törékeny vízcső hálózatról tudok.

Viszont többször, több helyen kifejtettem már, hogy a kerékpáros közlekedés támogatása mennyire fontos lenne a kerületnek. Kerékpáros infrastruktúránk elmaradottsága mostanra már szinte öles mértékű, nem csak a környező kerületekhez képest, hanem szinte bármely magyarországi kistelepüléshez viszonyítva is lassan már beskatulyázva érezhetjük magunkat.

Kérdésem:

1, várható-e a Kosd utcai kerékpárút megépítése az eredetileg elfogadott határozat alapján?
2, tervez-e polgármester úr változtatni a mostani kerékpár-ellenes szemléleten vagy folytatjuk a leszakadást?

2. kérdés

A kerületi közterület-infrastruktúra karbantartása nagyjából május óta áll. Egy viszonylag gyorsan elvégezhető, minimális költségvetésű rámpa felújítást, jelzésem, illetve erre a városüzemeltetési osztály visszajelzése ellenére továbbra sem végeztek el.

Kérdéseim:

1, folytatják-e valamikor az elmaradott, lepusztult állapotú úthálózati elemek javítását
2, kezdeményezik-e a XV. kerületben lévő fővárosi kezelésű, rendkívül rossz állapotú utak, mint pl. a Bogáncs utca, Esthajnal utca felújítását
3, milyen terveik vannak az elkövetkező öt évre a kerület kezelésében lévő rossz állapotú, már-már a balesetveszély határát súroló utak felújítására? Gondolok itt pl. Tompa Mihály utca, M3-Bánkút utca közötti szakaszára, vagy a Bercsényi Miklós utca, Szentmihályi út-Arany János utca, illetve Szerencs és Wesselényi utca közötti szakaszára, Wesselényi utca teljes hosszára, illetve a Mogyoród útja, Csobogós utca-Régi fóti út közötti szakaszára

3. kérdés

Nyilván nem kell Önnek részleteznem az M3-as zajvédőfal hiánya okozta kellemetlenséget, hiszen Ön talán jobban ismeri ezen ügy részleteit, mint én.

Azonban egy apró szösszenetet szeretnék hozzáadni, ami egészen véletlenül jutott el hozzám. Jelesül László Tamás, leköszönő polgármester, országgyűlési képviselői minőségében a parlamentben 2014 Június 19-i ülésén egy kétperces azonnali kérdést tett fel Dr. Fónagy János, államtitkár úrnak az üggyel kapcsolatban, aki azon túl, hogy válaszából kitűnik, hogy nem nézett utána az ügynek, illetve nem pontosan ismeri a körülményeket, azt világossá tette, hogy az M3-as bevezető szakaszának kárenyhítéséért a tulajdonos - a főváros - felel.

Azaz a fővárosnak kell helyt állnia a zajvédő fal megépítésééért. Az előző ciklus legelső ülésén már elfogadtak egy határozatot, hogy a zajvédő falat mindenképpen meg kell építeni. Ugyanakkor a fővárossal való egyeztetések érzékelhetően megakadtak. Az önként vállalt beszámolók az egyeztetésekről eltűntek a napirendről, miközben a megépítés érdekében egyetlen kapavágás sem történt

Kérdéseim:

1, Ön, mint kerületünk polgármestere és a törvényből adódóan fővárosi közgyűlési képviselő, mit kíván tenni az M3-as zajvédő fal megépítésének végleges és megnyugtató rendezése érdekében?

4. kérdés

Kerületünk elmaradottságának egyik jelképe a Rákospalota-Újpest vasútállomás közelében, a gőzmozdonyok korából itt ragadt kézi működtetésű sorompó, mely rendkívül elavult műszaki berendezésekkel kiegészítve üzemel.

Az átjáró a megnövekedett vasúti forgalom miatt - így különösen a hétköznapi csúcsidőszakokban - rendkívül megnehezíti a gyalogosok és a kerékpárosok átjárásának lehetőségét, nemegyszer több tízperces helyben állásra kárhoztatva az átkelni szándékozókat.

Az átjáróra jellemző hiányos hézagolás, útburkolati hibák, illetve ezek kijavítására mutatkozó csekély készség további balesetveszéllyel fenyegeti az átkelni szándékozókat.

A több tízperces kivárás türelmetlenné teszi az erre közlekedőket. Rendszeresen, a sorompót megkerülve kelnek át gyalogosok a síneken, önmagukat és a vasúti közlekedés biztonságát is veszélyeztetve ez által, nem egyszer súlyos sérülésekkel vagy halállal végződő balesetet okozva. A jelenleg kialakult állapot ebből következő balesetek kivédésére alkalmatlan.

A felüljáró a jelentős forgalom - és ezen belül főként az autóbusz közlekedés -, illetve a kerékpársáv hiánya miatt biztonságosan nem járható kerékpárral!
Az előző testület ciklusának korai szakaszában elfogadott egy hosszú távú kerületi közlekedési koncepciót, amely tartalmazza a sorompó aluljáróval való kiváltását, amely a Fő utcai kerékpárúthoz csatlakozva végre először valósíthatna meg folytonos összeköttetést szomszédos kerülettel, ami jelentős könnyebbséget és biztonságos kerékpáros közlekedést tenne lehetővé a két kerületrész között

Azt gondolom, hogy nem csak a gépkocsival vagy busszal közlekedőknek van joga az akadálymentes, biztonságos átkeléshez, hanem a gyalogosoknak, kerékpárosoknak is.

Kérdésem:

1, van-e bármilyen esélye a lakosságnak arra, hogy megépülhessen a fent említett aluljáró? Ha igen, akkor kivel, mikor kezd tárgyalásba ennek érdekében? Ha nem, akkor miért nem?
2, mit tesz polgármester úr annak érdekében hogy kerületünk múzeumba illeszkedő darabjait végre korszerű megoldásokkal váltsa ki? Gondolok itt a sorompón túlmenően a Pozsony utcai aluljáró korszerűtlen, rendkívül rossz, balesetveszélyes állapotára?

5. kérdés

A fővárosi önkormányzat által hozott, az utcán életvitel-szerű lakhatást szankcionáló határozat egyik következményeként ugrásszerűen megnőtt kerületünkben a hajléktalanok, koldusok, kéregetők száma.

Ezzel együtt drámaian romlott az újpalotai lakosság biztonságérzete, ugyanis a hajléktalan emberekkel együtt megjelentek olyan bűnöző elemek is, akik főleg zsebtolvajlással, idősek vagy gyerekek kirablásával, súlyos testi sértésekkel való fenyegetésekkel kísérve egészítik ki „jövedelmeiket", amiket a kukák széttúrásából szereznek.

Ezek az emberek különösen az újpalotai vásárcsarnok környékét lepik el, de már beszivárogtak a kertvárosi részekbe is. Amíg a kéregetők undorkeltő, tisztátalan, sokszor ittas állapotban hozzák kellemetlen helyzetbe a vásárolni igyekvő lakosságot, addig a bűnözői elemek főként a Kőrakás park környékének lakóinak biztonságát fenyegetik.

Kérdésem:

1, polgármester úr mit szeretne tenni a kerület, de főként Újpalota közrendjének javítása érdekében?

6. kérdés

Több évvel ezelőtt óriási felzúdulást keltett a kerületben az a terv, mely szerint a mostanra már bezárt Józsefvárosi piacot tokkal-vonóval a kerület talán legfrekventáltabb bevásárló központjának, illetve a Szilas-park közvetlen szomszédságába költöztetnék.

László Tamás, korábbi polgármester világossá tette, hogy nem engedélyezi és nem fogja hagyni, hogy konténervárost alakítsanak ki a Demján Sándor tulajdonában lévő üres telken, annak minden közbiztonságot veszélyeztető hátrányával együtt.

Véleményem szerint az Ázsia Center elegendően kulturált, ellenőrzött körülmények közé szorítja a keleti piacot, így a konténerváros befogadása nem csak hogy szükségtelen, de kifejezetten károsan is hatna a kerületre. A Szilas-park lakóinak szó szerint egy percnyi nyugalma nem lehetne tőlük, ami már az alaptörvénybe foglalt emberi jogaikat is veszélyeztetné

Kérdésem:

1, polgármester úr támogatja-e vagy sem a XV. kerületi „konténerváros" létrehozását
2, ha igen, akkor milyen garanciákat ad a lakosságnak a seftelők, zsebtolvajok, utcai rablók további térnyerése ellen?

Tisztelettel:

Bánó Gábor
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 nov. 05 21:16

Gábor!

Én már sejtem a választ! :wink:
Annyi minden esetre benne lesz, hogy nem tehet semmit, mert meg van kötve a keze, ahogy az is, hogy az előző városvezetés hibás mindenért. :mrgreen:
Ja, azt, hogy egyszerre túl sokat kérdezel, nem is említettem... 8)
bakossandor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 nov. 06 00:56

Ej, én nem vagyok ilyen rosszmájú, Sándor!

Elég sok üzenetet váltottam Hajdu Lászlóval inaktív korában. Akkoriban nem mertem volna megesküdni rá, hogy ismét visszakerül a polgármesteri székbe. Hajdu László pontosan tudja, hogy engem elsősorban milyen témakörök foglalkoztatnak és azt is, hogy elég kitartó vagyok. Ha kell egy életen át feszegetek egy-egy közérdekű témát, amíg arra végleges megoldás nem születik. De nekem van két fontos alapelvem (meg ezen kívül még egy pár):

1, Semmilyen körülmények között nem előlegezem meg a kérdésemre adott választ, így nem is adom a szájába azt
2, Talán naiv dolog, de jóhiszeműen állok hozzá a kérdésekhez, ezért elhiszem azt, hogy ő azért van ott, hogy egyrészt a kérdéseimre megfelelő választ tudjon adni, másrészt akár meg is valósíthatja az elképzeléseimet, ha úgy látja, hogy minden olyan tényező, mint a szükségesség, a közérdekűség, az anyagi lehetőségek, stb....adottak a megvalósításhoz

Én így álltam hozzá László Tamáshoz is. Megvalósította a Kozák téri játszóteret, amit elődje, a korábbi kabinet, Hajdu László vezetésével elbontatott és üresen hagyott. Meg is köszöntem neki. De a kerékpáros infrastruktúra fejlesztésének hátráltatása (pl. a Szentmihályi útra a főváros által tervezett kerékpársáv kialakításáról kifejezetten lebeszélte a fővárost, különböző balesetvédelmi és egészségügyi okokra hivatkozva - hogy csak egyet mondjak) kifejezetten ellenszenves. A válaszreakcióiból kiderült, hogy nem nagyon akar ezzel az üggyel, meg úgy általában kerékpáros hálózat fejlesztésével foglalkozni sem.

Nah, megyek aludni, mert mindjárt összeesek. Jó éjt!

Gábor
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 dec. 04 14:14

Nos, végignéztem én is a tegnapi közmeghallgatást, melyben Hajdu László ígéretet tett az írásban feltett kérdéseim megválaszolására. Eddig két kérdésemre kaptam választ, amelyekből röviden kiemelném a lényeget:

1: A konténer-várossal kapcsolatos kérdésemre adott válaszból kiderül, hogy polgármester úr a jelenlegi formájában értelmetlennek tartja és nem támogatja a konténer város megépítését, hanem szerinte más, a környezet, a kerület szempontjaihoz jobban igazodó elképzelést tartana megvalósíthatónak - ezen kívül a konténer-város megvalósítása több kerületi szabályozással is ellentétes, valamint esztétikailag is kifogásolhatónak találja.

Elfogadom és köszönöm a választ.

2: A Rákospalota-Újpest vasútállomás közelében lévő kézi működtetésű sorompó kiváltásával kapcsolatban azt a választ kaptam, hogy "kiemelt beruházásként elővárosi vasútfejlesztés előkészítése zajlik a Budapest-Vác vasútvonalon....az aluljáró építésére jogerős építési engedély van...a kivitelezővel 2015 III. n.évében várható a szerződéskötés..."

Első körben a előkészítési munkálatokat: közműkiváltást, vezetékoszlop állítást, stb...végzik el, ami nagyjából egy évet vesz igénybe. A projektet várhatóan 2017-re fogják befejezni, melynek keretében megépül az aluljáró is, illetve várhatóan felújítják a Pozsony utcai aluljárót is.

Remélem így lesz. A Pozsony utcai aluljáróval kapcsolatban írják, hogy a MÁV hatáskörébe tartozik az útburkolat felújítása is, mivel a létesítmény az ő tulajdonuk.

Meg kell jegyeznem, hogy a különböző útkezelő-, illetve arra kötelezett társaságok (BKK közút, MÁV, fővárosi és kerületi önkormányzatok, stb...) egészen eltérő készséget mutatnak a közutak karbantartására, ami tükröződik úthálózataink minőségében is, ugyanakkor valamennyien állami pénzeket kapnak ezen feladataik ellátására. Érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy a "tulajdonjogok" jogelőnye helyett egy, a közérdeket figyelembe vevő, egységes rendszerrel váltsák ki a mai rendszert, mert egyszerűen nem tartom normális dolognak azt, hogy a kérdésemből és az arra adott válaszból kiindulva:

A XV. kerületi Pozsony utca és az újpesti Fóti út is - mint a villamos, illetve a buszforgalom miatt vélhetően - fővárosi kezelésű utak jelentősen eltérő minőségűek (a felújított fóti út még kerékpársávval is rendelkezik(!) ), a kettő közé pedig beékelődik egy másik tulajdonos - a MÁV - aki kevésbé mutatkozik készségesnek az aluljáró karbantartása iránt, ugyanakkor az aluljáróba lefektetett sínek nyilván a főváros tulajdona => ebből következik, hogy egyik intézmény a másikra alig van hatással és vice versa, amikor hasonló problémákat kellene megoldani.

Úgyhogy kissé elképedve olvastam az erre adott választ.

Várom a további kérdéseimre adott válaszokat is!

Tisztelettel:

Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 dec. 07 21:42

KI NYERT A 6-os KÖRZETBEN ?
Vagy nem a 6-os körzetre kell gondolni?
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 dec. 07 21:46

Szia Laci!

A Legárd Krisztián volt a befutó. Én csak harmadik helyezett lettem Dárdainé mögött.

Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

lemondás

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 dec. 11 17:57

Tisztelt lakótársaim!

Kedden lemondtam Jobbikos tagságomról! Habár Jobbik tagként eddig is saját véleményemet hangoztattam, ezután is kizárólag a saját véleményemet, tapasztalataimat fogom megosztani önökkel.

Tisztelettel: Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

közmeghallgatás #2

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 dec. 11 17:59

Tisztelt lakótársaim!

A közmeghallgatás összes többi kérdésére is megkaptam a válaszokat, amit ezúton is köszönök!
Ezekből is kiemelném röviden a lényeget:

* A kerékpáros infrastruktúra fejlesztéssel kapcsolatos kérdésemre arról tájékoztattak, hogy a Kosd utcai kerékpárút nem csak a Mogyoród-Bogáncs utca között fog megépülni, hanem az utca teljes hosszában - tehát korábbi állításommal ellentétben 650fm - hosszúságban a Szántóföld útig. A hibát a határozatok részemről hibás értelmezése okozta. További konkrét infrastrukturális elemek megépítése azonban úgy tűnik, nincs napirenden

* Az M3-as zajvédő fal megépítésével kapcsolatban arról tájékoztattak, hogy valóban a Főváros feladata a fal megépítése, melyre már 2013 júniusában kötelezte a hivatalt a Közép-Duna-Völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi felügyelőség. A Főváros az előírt tarthatatlan határidők miatt fellebbezett. Jelenleg így nincs határideje a megépítésnek, de várhatóan a 2015-ös fővárosi büdzsé már tartalmazni fogja a fal megépítésére szánt összeget. A konkrét feladatokat a BKK Stratégiai, Fejlesztési és Beruházási divíziója kapta meg. A XV. kerület a főváros részére február 12-én 7.620.000 ft átadásáról döntött - melyet augusztusban át is utaltak - az engedélyeztetés felgyorsítása érdekében.

Továbbá tájékoztatást kaptam az M3-as környékén lévő háztartások passzív zajmentesítésről szóló pályázat állásáról is - amelynek keretében a lakóépületek M3-ara néző oldalán a nyílászáró cseréjének teljes költségét az önkormányzat átvállalja. A polgármester úrnak erre reagálva jeleztem, hogy egy, az M3-astól ugyan valamivel távolabb lévő lakóházak nyílászárói a szabad, közvetlen kilátás miatt csaknem ugyanúgy szenvednek az M3-as okozta zajkeltéstől, mint akik a Gábor Áron utcában laknak (konkrétan a Kozák térre gondolok), akik közterület elnevezési különbségek miatt (egymás mellett álló két épület: az egyik „Bercsényi Miklós utca", a másik „Kozák tér") kimaradtak a pályázati lehetőségekből, de a helyzetük miatt jogosnak érzem, hogy az ott lakók is kerüljenek abba a körbe, akiknek lehetővé kellene tenni pályázatot.

Polgármester úr válaszában kiemeli, hogy az M3-as zajvédő fal megépítése kiemelt fontosságú és nem lehet pártpolitikai viták tárgya.

* A Sárfű utca 11 előtti rámpa javítását a kérdésem elküldését követően azonnal elvégezték, így a válasz megérkezésekor már a megújult rámpán lehet közlekedni. Ezúton is köszönöm!
2015-ben a BKK felújítja az Erdőkerülő utcát, Zsókavár utcát és a Deák utcát. A kerületi utak karbantartására továbbra is biztosítanak forrásokat. A Wesselényi utca a távfűtési hálózat telepítését követően teljes hosszában új aszfaltot kap. A kérdésben feltett további utcák felújítására azonban konkrét választ nem kaptam

* A közrendvédelemmel kapcsolatban kaptam a legösszetettebb választ, melyben kiemelik, hogy reggel 7:30 és 22:00 óra között váltott műszakban közterületesek és segédjeik folyamatosan ellenőrzik a kerület közterületeit. Ezen kívül az egyre bővülő térfigyelő kamerarendszerrel és rendőrségi, polgárőri szervezetekkel biztosítják a közrend fenntartását. A Rendészeti Osztály járőrei fokozottan ellenőrzik Újpalotán az életvitelszerűen a közterületen tartózkodókat. A hulladékgyűjtő edények kiborítása miatt és ezzel összefüggésben a környezetet beszennyezők ellen okt. 31-ig 63 esetben szabtak ki bírságot.

Tájékoztattak, hogy a rendelet tiltja bizonyos közterületeken való életvitelszerű tartózkodást többek között iskolák, óvodák, játszóterek, oktatási, gyermekjóléti, gyermeknevelési intézmények külső határától számított 100 méteren belül, valamint a hidak, felüljárók és ezek megközelítésére szolgáló lépcsőknél. Ezen túlmenően az Önkormányzat határozhat meg további területeket, melyeken szintén megtilthatja az életvitelszerű közterület használatot, amellyel ez idáig nem élt. A Rendészeti Osztály járőrei bejelentésre többször is a hatályos jogszabályok alapján ellenőriznek, de helyszíni bírság kiszabására nincs mód, csupán felszólításra. A beszennyezett közterületen elrendelik annak tisztítását, fertőtlenítését.

Nos, ez így rendészetileg rendben is lenne, de nyilván ismerjük az emberi természetet: ha „nincs főnök, csiripelnek a verebek". Vagyis lényegében macska-egér játékot űznek a hajléktalanokkal, ugyanakkor nem kaptam konkrét választ polgármester úrtól arra a kérdésemre, hogy végső soron mit szeretne tenni a kerületet elárasztó hajléktalanokkal (úgy értem, azon túl, hogy „körbekergetik" őket a kerületben)

Tisztelettel: Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 dec. 26 18:52

KEDVES GÁBOR !
Köszönöm a tényszerű és tárgyilagos hozzászólásodat. Ez a fórum rovat erre ad lehetőséget, noha ezzel a lehetőséggel többen
is visszaélnek, főként valóságtól elrugaszkodó véleményeikkel, másrészt illetlen és sértegető stílusukkal. Én jól viselem a legázoló
illetlenségeket. De a cél az lehetne, hogy lakóhelyünkön élőket segítsük informálni, de nem félrevezetni.
A hajléktalan ügy, a szegénység, az elesettség, a kiszolgáltatottság ma a politika, így a helyi vezetők legnagyobb gondja, ezen csak
jó indulattal, összefogással és segítő toleranciával tud a lokálpatrióta társadalom segíteni.
Én lelkiismereti kérdésként kezelem ezt a kérdést, de nagyon sok megvetéssel találom magamat szemben ezért a "rossz" tulajdonságomért!
Karácsonykor ételt osztottak a mi segítségünkkel többen is. A 21-én, 22-én, 23-án kiosztott ebéd szám és ajándék csomag közelíti a 2000
adagot, ám ezt 365 napon át kellene szervezni, de miből? Jó lenne munkát szerezni, igen ez lehetne a megoldás talán, ám nem fogadjuk be
az új munkahelyeket, nincs közmunka csak néhány száz fő részére, rendőrségi kriminalizált megoldás pedig eddig sem vezetett sehová!
Ötletet, javaslatot, komlex stratégiát örömmel fogadnék a kérdésed megoldásának elindításához...
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 dec. 26 19:27

Kedves Laci!

Természetesen számíthatsz rám - ha ez segít - ha tényszerű, tárgyilagos dolgokat kell kimondani -> nincs az a dolog, amiért én ezt másként tenném!

Én lelkiismereti kérdésként kezelem ezt a kérdést, de nagyon sok megvetéssel találom magamat szemben ezért a "rossz" tulajdonságomért!

Nem hiszem, hogy a sok megvetéssel ezért találod magad szembe. Nézz csak körül: ma mindenki pártpolitikai köntösbe burkolózva mondja a magáét. Méghozzá úgy, hogy egy meglehetősen primitív, egysíkú mondvacsinált szabály alapján - mint a pártfegyelem - idegennek tekint mindenkit, aki nem az ő pártjából való...tök mindegy mit mond vagy képvisel. Ez a borzasztó! :(

Én pont emiatt mondtam korábban, hogy nem szeretem a pártoskodást: gyűlöletet, ellentétet szít...a megoldás helyett széthúzást kelt, ami nem megoldás semmire...ezt láthattuk eddig is, amit ma magyar politikának neveznek...egy rossz vicc :roll:

Laci! Meggyőződésem, hogy neked nem volt szükséged a DK-ra, hanem a DK-nak volt szüksége rád! Te elfogadtad az ajánlatukat, ők pedig szerintem jól kihasználnak! A DK Gyurcsánnyal az élen nem való egy ország vezetésére -> kipróbált, megbukott vezető, akit nem sokan látnának szívesen vezető pozícióban - én sem! Ha valamiért kritikát kaphatsz, akkor az elsősorban ez!

Ötletet, javaslatot, komlex stratégiát örömmel fogadnék a kérdésed megoldásának elindításához...

Köszönöm a bizalmat! Ami a közéletet illeti, mostanában egy kicsit megcsömörlöttem...most pihenésre van szükségem, hogy összeszedjem magam. Természetesen, ha bármit hozzá tudok tenni a kerületben élők helyzetének javításáért, megkereslek!

Áldott ünnepeket és sikerekben gazdag, boldog új évet kívánok neked és minden kerületi lakosnak!

Tisztelettel:

Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 dec. 26 20:32

Köszönöm.
Istentől áldott szép szeretetteljes karácsonyi ünnepet kívánok Neked.
BÚÉK !
Hajdu LÁSZLÓ

Monostori Zsolt emlékére

HozzászólásSzerző: banogabor » 2015 okt. 01 21:24

Ezúton szeretném nyilvánosan is kifejezni őszinte részvétemet Monostori Zsolt, párttársunk, vezetőnk tragikus halála miatt!
Bár kapcsolatunk konfliktusos volt, én még is tiszta szívből mondom:

Isten nyugosztaljon, Zsolt!

Remélem, hogy Zsolt halála sokunk szemét felnyitotta, s talán egyszer mindannyian képesek leszünk arra, hogy bármelyik
párt vagy szervezet tagja vagy képviselője mögött elsősorban az embert lássuk meg. Tüskék helyett virágokat növesszünk!

Tisztelettel:

Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2015 okt. 03 22:44

Elhunyt Monostori Zsolt a Jobbik Budapest XV. kerületi önkormányzati képviselője
A XV. kerületi Önkormányzat megrendüléssel tudatja, hogy Monostori Zsolt a Jobbik XV. kerületi önkormányzati képviselője, választott kerületi elnöke 2015. szeptember 30-án tragikus hirtelenséggel 60. életévében elhunyt. Búcsúztatásának és temetésének időpontjáról később intézkednek.
A Xv. kerületi önkormányzat saját halottjának tekinti az elhunyt képviselő urat. A végtisztesség szervezése a család és pártja képviselőivel
egyeztetés alatt van.

Isten legyen vele.

Emlékét tisztelve a XV. kerületi Önkormányzat részvétét fejezi ki a gyászolóknak.
Hajdu LÁSZLÓ

Előző

Vissza: Közélet