Zöldfelületek "hasznosítása"

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Zöldfelületek "hasznosítása"

HozzászólásSzerző: kisvirág70 » 2014 jún. 12 09:21

Tisztelt Fórumozók ! Biztos önök is észrevették, hogy a Nyírpalota utcán végigfutó zöld fás rész egy részéből parkolót csinálnak. Olyat Budapesten még nem igen láttam, hogy egy meglévő fasor közepébe parkolót (vagy mást) létesítenek, főleg egy paneles lakótelepen. Kinek mi a véleménye erről, és főleg: mit tud, mi "épül" még a környéken, mekkora részt akarnak lebetonozni? Vélemények?
kisvirág70

Re: Zöldfelületek "hasznosítása"

HozzászólásSzerző: nico » 2014 jún. 12 10:54

Újpalotán "Vásárcsarnok" épült parkoló nélkül. Aztán "butik"sor. ami azóta átvedlet kocsmasorra. Legújabban kocsma és péksorra. A parkoló autók meg ellepték a környező járdákat.
Mindez tartott 40 évig.
Most mintha változna a helyzet.
Az autók egy része parkolóban parkol és nem a megállókban és a Nyírpalota úti fasor alatti zöld gyepen.
Kulturáltabb módon. Esztétikusabban. Európaiasabban.
Persze láttam átépített "Vásárcsarnokot" ahol a csarnok alá építették a parkolót, de addig a csarnok sem üzemelt.
Az meg külön öröm egy panellakó számára, ha az ablaka alatt nem emberi ürülék halmozódik fel, mint a "Farkastanya" és környezete környékén 10 méterre a piactól, és a panellakások ablakaitól.
Olvastam, hogy a kérdéses fasor alatt, vagy azon ma már a 4-es metrónak kellene járnia és azért olyan széles a Nyírpalota utca, hogy az elférjen rajta.
A már elkészült "fák közötti" parkoló kulturált, esztétikus, és szükségletet elégít ki. Részben felszámolt egy gondatlanul, nem kellő körültekintéssel létrehozott megközelítési, parkolási rendet az újpalotai "Vásárcsarnok" környezetében.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: kisvirág70 » 2014 jún. 17 08:12

A fák közötti parkoló nem "esztétikus", arról már nem is beszélve, hogy a fákat nem védi semmi a figyelmetlenebb autótulajdonosoktól. Bizonyára senki nem örülne neki, ha a zöld környezetét feltúrnák és lebetonoznák "parkoló" vagy más miatt, de persze ahol a másik lakik azt ki nem sajnálja le ... Egyébként én kb. 40 éve lakom a környéken, és eddig még mindenki megoldotta a parkolását. (A "butiksoron" pedig mindig üzemeltek kocsmák.) Ez az egész azért történik, hogy legyen miből szakítania a mi "kedvenc" építész polgármesterünknek, kitudja még mit talál ki magának.
kisvirág70

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 jún. 18 13:43

" Ez az egész azért történik, hogy legyen miből szakítania a mi "kedvenc" építész polgármesterünknek, kitudja még mit talál ki magának."

Kedves "Kisvirág": Ha jól értem nem az a gond, hogy mit tesznek a kerületért a városvezetők, hanem, hogy ki teszi azt!? :roll:
Mert eddig az volt a gond, hogy nincs hol parkolni, most meg az, hogy miért pont ott és ilyen formában... :cry:
Esetleg volna ötlete is, a tisztességes megoldáshoz? Mondjuk olyan, amiből a "kedvenc" építész polgármesterünk ne profitáljon...? :oops:
Esetleg meg lehetne kérdezni az előző városvezetést, hogy ezt ők hogyan oldották (volna) meg???
Kellemes nyarat, kézcsókom! 8)
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 jún. 19 10:13

A ZÖLDTERÜLET PARKÍROZÓ ÉPÍTÉSÉRE TÖBB EZER NÉGYZETMÉTEREN KERÜLETÜNK ÉLŐ KÖRNYEZETÉNEK A PUSZTÍTÁSA.

Idézet a polgármester programjából: (Szembenézés és irányváltás 2010 - 2014.).
" A lakótelep egyik a hatalmas zöldfelülete, amely azonban az úszótelkes kialakításnak köszönhetően teljes egészében közpark,
vagyis ez a szinte Városliget méretű park az önkormányzat kezelését igényli, amire számos - elsősorban anyagi és infrastrukturális -
okokból nem képes."
Nos, ha nem képes akkor szántsuk fel ott ahol városképet rontó és fővárosi tulajdont romboló, nos itt fektessük be a zöld terület
tönkretételével a köz pénzét! Azzal, hogy a fővárosé ez a zöld sáv, bármikor elrendelheti a visszaállítását....

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Accantus » 2014 jún. 19 14:42

A Nyírpalota úti középsö sáv amit "zöld területnek" neveznek..na az minden volt csak zöld terület nem. Autók évtizedek óta a kipuffogó gázukkal mérgezik e panalházak közé beszoritott részt! Igazság szerint a DBR metró jött volna ki Újpalotára és annak a nyomvonalát hagyták üresen !Az,hogy autó parkolót csinálnak ennek a területnek tök mindegy mert annyira szennyezett a több évtizedes Nyírpalota uti autóforgalomtól ! :(
Accantus

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 jún. 19 17:53

"Hozzászólás Szerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 jún. 19 09:13
A ZÖLDTERÜLET PARKÍROZÓ ÉPÍTÉSÉRE TÖBB EZER NÉGYZETMÉTEREN KERÜLETÜNK ÉLŐ KÖRNYEZETÉNEK A PUSZTÍTÁSA."

Kedves László!

Annyira szeretném kritizálni a regnálásod alatt megvalósított dolgokat, de megfogtál: nem tudom! :?
Mert nincs mit... 8)
Ha mégis eszedbe jutna valami, amit 1994-2010 között létrehoztatok, kérlek írd ide fel, mert lehet csak én nem emlékszem. :roll:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 júl. 19 11:37

kisvirág70 írta:A fák közötti parkoló nem "esztétikus", arról már nem is beszélve, hogy a fákat nem védi semmi a figyelmetlenebb autótulajdonosoktól. Bizonyára senki nem örülne neki, ha a zöld környezetét feltúrnák és lebetonoznák "parkoló" vagy más miatt, de persze ahol a másik lakik azt ki nem sajnálja le ... Egyébként én kb. 40 éve lakom a környéken, és eddig még mindenki megoldotta a parkolását. (A "butiksoron" pedig mindig üzemeltek kocsmák.) Ez az egész azért történik, hogy legyen miből szakítania a mi "kedvenc" építész polgármesterünknek, kitudja még mit talál ki magának.

PARKÍROZÓ ÉPÍTÉS A ZÖLDTERÜLETEN NAGY HIRTELEN BOCSÁNATOS BŰN LETT !

Nekem bevallom ez kudarc volt. Anno a nagy ötletelők nekem is előadták, hogy itt ez a hosszú zöld sáv és itt építsünk parkírozókat.
Mielőtt terezői megbízást adtunk volna - egyébként ez nálam általános gyakorlat volt - lakossági fórumot hívtunk össze a Kontyfa
iskolába. Megdöbbentett milyen sokan jöttek el, noha tudtam, hogy ezt a fideszisták szervezték. A szóvivő aztán még el sem kezdtük
már közbe kiabált, hogy itt aztán NEM, semmit NEM !!! Ez ma alpolgármester! De mára megtért! Már nem érték számára a zöld...?
Ott volt a ma polgármesterként funkcionáló tiltakozó is....szinte azt kiabálta csak a testemen át!! És mi történt? Az üzleti és kampány
érdeke azt kívánta, hogy több ezer négyzetmétert a zöldből felássanak, akkor ma már hirtelen ez a jó az élő környezetnek!!
Szégyen az a játék amit a kerület zöldterülete, a kerület arculatát meghatározó értékes zöldövezettel művelnek!
Ma az a szék amiben ül mást diktál....ma nem rombolás abból a székből a Nyírpalota u szétbombázása!

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

Vissza: Közélet