Európai Uniós tagságunk

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Európai Uniós tagságunk

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 szept. 07 11:43

Tisztelt lakótársaim!

Egy szomorú aktualitás okán nyitottam ezt a témát. Tudomásomra jutott, hogy az Európai Unió olyan törvényen dolgozik, amely arra kötelezné a tagországokat, hogy a termőföld kötelező privatizációja után a vízkincs készletet is bevonná a tőke szabad áramlása alá. Egy ilyen rendelkezés súlyosan sérti a tagállamok emberi alapjogait:

Pl. felszámolhatják ennek következtében a közkutakat, ahonnan a legszegényebbek juthatnának ivóvízhez. Azután az ivóvizet akármilyen drágán lehet szolgáltatni, de hallottam olyan extrém esetről is, hogy egyik Dél-Amerikai országban az esővizet (nem vicc!) is privatizálták, azaz komoly büntetéssel járt annak begyűjtése saját célú felhasználásra!

Gondolom, sokan vannak velem együtt azon a véleményen, hogy nem szeretnének idáig eljutni, ezért ide másolom Vona Gábor pártelnök (Jobbik) felhívását azzal a kéréssel, hogy a gyalázkodást és pártoskodást ezúttal tegyék félre, mert mindannyiunk jövőbeni életminőségéről van szó:

Az Európai Unió olyan jogszabályon dolgozik, amely előírná a tagállamok számára az ivóvíz-szolgáltatás privatizációját. Ez veszélybe sodorja a magyar vízkincset is. Mivel nekünk szinte már mindenünket elvették a rendszerváltásnak csúfolt szabadrablás során, a vízkincs privatizációjának terve azt jelenti, hogy végveszélybe került a magyar önrendelkezés maradéka is.

Ez az ötlet minden európai polgár érdekeit súlyosan sérti, ezért Európa-szerte mozgalom indult a terv ellen. Már csaknem kétmillió tiltakozó aláírás gyűlt össze. Ezzel párhuzamosan Magyarországon is kezdeményezés indult a magyar vízkincs védelmére. A kezdeményezők kérnek minden magyar állampolgárt, csatlakozzon az európai mozgalomhoz, amelynek célja a vízszolgáltatás kötelező privatizációjának megakadályozása.

Én már csatlakoztam, kérlek, hogy aláírásoddal segítsd Te is ezt a kezdeményezést és oszd meg ismerőseiddel ezt a lehetőséget.

http://www.foldvedelem.hu/landingpage_p ... ormal/Vona Gábor/vona.gabor@jobbik.hu/t/98e5e813565f52dc72c6065bf9daa519

Baráti üdvözlettel,
Vona Gábor

Tisztelettel:

Bánó Gábor
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

Re: Európai Uniós tagságunk

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 szept. 08 12:48

ÉN A VÍZELLÁTÁS ÉS CSATORNÁZÁS, ILLETVE AZ ÁR- ÉS BELVÍZVÉDELEM TERÉN SZOLGÁLTAM 30 évig!

A szakmát ma is naprakészen ismerem. Leginkább az EU-s szabályokat. Ez a link amit csatoltál ismert előttem,
az egyik parlamenti párt holdudvarából terjesztik. Ez olyan szélsőséges és EU-ellenes uszítás amely nézet nekünk
még sok kárt okozhat. A hosszú összeállítás olyan erőltetett és hazug, hogy erőltetnem kellett a végig nézését.
Körülbelül úgy szégyenkeztem e link tanulmányozásakor, mint a ROMÁNIA : MAGYARORSZÁG mérkőzés előtt, alatt
és után az un. magyar szurkolók viselkedése láttán:

Sepsiszentgyörgyön már csütörtökön randalíroztak, botrányt okoztak a színházban, megvertek egy magyar képzőművészt
http://www.galamuscsoport.hu/tartalom/c ... ul_tortent
*
Szégyen!
http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 szept. 10 11:20

Csakis az uszítóktól (és EU ellenesektől) származhat ilyen hír, ugye?
Multilobbistáknak "természetesen" semmi közük hozzá, ugye!?

http://antalvali.com/hirek/a-nestle-alma-a-viz-privatizalasa.html

De ha nem hiszel a saját szemének és azt mondod, hogy ez is amolyan 'uszító', szélsőséges lap, akkor tessen csak megtekinteni az alábbi videókat, ahol az egyikben a nestlé igazgatója 'szélsőséges felfogásnak' tartja a víz, mint emberi jog mivoltát, s látszólag 'jó ügyeket szolgáló' bárány bőrbe bújt farkasként fitogtatja igazát (jó pénzért, SEMMI MÁSÉRT!!!):

http://www.youtube.com/watch?v=9OND0AukTw4

és a valóságban, ahol ez megtörténik, épp az ellenkezője valósul meg:

http://www.youtube.com/watch?v=Gl4CN84q8o4

vagyis

ILYEN ADMINISZTRATÍV LÉPÉSEKKEL SZÓ SZERINT ELTAPOSSÁK (KINYÍRJÁK) A SZEGÉNYEKET!

Egyébként azt mondod, hogy a

A VÍZELLÁTÁS ÉS CSATORNÁZÁS, ILLETVE AZ ÁR- ÉS BELVÍZVÉDELEM TERÉN SZOLGÁLTÁL 30 ÉVIG

véleményem szerint ez elsősorban óriási munka és szervezési tapasztalatot jelent, ami gyakorlati kivitelezésben elengedhetetlen és feltétlen tiszteletet érdemel!
De ha párhuzamot vonok azokkal a törekvésekkel, amiket az EU már tagságunk legelején bevezetett, akkor feltennék néhány kérdést:

1, A mezőgazdaságban dolgozók csaknem 100 (vagy több 100) éves tapasztalata ellenére hogyan lehetett egy-kettőre kivágatni a gazdákkal az almafákat, hogy aztán jó drágán azokkal az ízetlen import vackokkal árasszak el a magyar piacot!? Tudod, amit idarednek meg jonagoldnak csúfolnak!?
2, Vagy a cukorrépa termesztést és feldolgozóipart!? Ott is megvolt a több évtizedes tapasztalat! Egykettőre felszámolták, s ma eljutottunk odáig 2x-es, 3x-os áron vagyunk kénytelenek a (volt) sajátunknál gyengébb minőségű importot 'lenyelni'?
3, De ugyanezt kérdezhetném a paradicsommal kapcsolatban is! Az ízletes, ősi magyar fajták eltűntek mert nem volt EU konform (mert nem volt tökéletesen kerek, vagy nem tetszett a színárnyalata vagy a mérete), az uborka is csak akkor jó (az EU-ban), ha nyíl egyenes. Ha kicsit görbe, de jóval ízletesebb, akkor az már 'eladhatatlan selejt'!?
4, Mit számít akárhány év munkatapasztalat az aljas nemzetközi politikai/(rabló)gazdasági szándékokkal szemben?
5, Miért csak azt számít, hogy ki hívja fel a veszélyre a figyelmet, s maga a veszély nem!?
6, Mindezen intézkedések (az EU-hoz való igazodás) mennyiben javította az ország versenyképességét, merthogy épp tegnap reklamálta meg Vágó Gábor Magyarország 68. versenyképességi helyezését!?
7. Mennyiben csökkent az EU tagságunk által a korrupció (szerintem maga az EU is melegágya a korrupciónak. Két hazug rendszer összeolvasztásától pedig nem lesz igazabb a rendszer!)
8, MIÉRT SZÁMÍT SZÉLSŐSÉGNEK, HA AZ ORSZÁG A SAJÁT NYILVÁNVALÓ ÉRDEKEIÉRT KIÁLL?

Az uszításról nekem is meg van a külön véleményem:

A "mérvadó" napilapok cc. 3 napja adta hírül a DK közleményét, mely szerint http://hvg.hu/itthon/20130907_Levizeltek_az_iskola_epuletet_majd_elenek

majd kicsivel később ki is jött a rendőrség közleménye:

http://hvg.hu/itthon/20130907_Rendorseg_nem_kovettek_el_buncselekmenyt

Ha valaki tárgyilagos akar maradni, akkor nem csak az "ellenoldal" hívei között kellene, hogy keresse az uszítókat, kedves László!

Mennyi bizonyíték kell ennek az aljas szándéknak a bizonyítására?

Tisztelettel:

Bánó Gábor
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: Accantus » 2013 szept. 15 08:13

ÉN A VÍZELLÁTÁS ÉS CSATORNÁZÁS, ILLETVE AZ ÁR- ÉS BELVÍZVÉDELEM TERÉN SZOLGÁLTAM 30 évig
Gábor ne vitatkozzon mert vágja a szakmát, vízvezeték szerelő volt ! :D
Accantus

HozzászólásSzerző: charlesmorin » 2013 szept. 26 12:52

Hogy tisztán lássunk: az EU-nak nem az a dolga, hogy egy bürokratikus, föderális Európai Egyesült Államokat hozzon létre! Ezt nem akarja szinte senki! Nincs szükség értelmetlen, felesleges és költséges szabályozásokra, mi köze Brüsszelnek pl. a tyúkketrecek méretéhez?
DE: amire szükség van: egy szoros együttműködésre a nemzetállamok között, közös gazdaságfejlesztő programokra, békés együttélésre és együttműködésre, a nemzeti kisebbségek (határon túli magyarok) jogainak garantált védelmére! Kína, India, Brazília mind elhúz mellettünk gazdasági tekintetben - de erre NEM egy föderális Európa a válasz! De Gaulle francia elnöknek volt igaza, aki "nemzetek Európáját" akart!
charlesmorin

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 szept. 27 21:17

A MAGYAR " ALAPTÖRVÉNY " TÖRÖLTE AZ EGÉSZSÉGES KÖRNYEZETHEZ VALÓ ALAPVETŐ EMBERI JOGUNKAT !

A magyar alkotmányt felváltó húsvéti " alaptörvény " szinte minden alapvető emberi jogunkat 2/3-os erővel törölte.
Nem az Európai Unió, hanem a FIDESZ - KDNP! Az egészséges környezethez való alapvető emberi személyiségi jog
eltörlése már megtörtént! Ez nem garantálja a környezetvédelmi jogainkat a jövőben, így az életet jelentő levegő,
zaj, víz (az életet jelentő egészséges ivóvíz ellátását sem!). Ám nem garantálja a szociális jogainkat sem, így a lakhatáshoz
való alapvető emberi jogainkat sem, tehát se fürdés, se ivóvíz..! Ott hagyta az alaptörvény az embereket a süllyedő
hajón, szóval nem az Európai Unió....
A videókat én már számos e-mailben megkaptam, szakanyagként szorgalmi feladatnak tekintettem az olvasását és a videó
megtekintését. Ritka szélhámosság van ott együtt összeollózva...Én nem vagyok tudós, ám a vízgazdálkodásban eltöltött
évtizedek alatt Európa közeli városának kb. tíznek volt módom tanulmányozni a vízgazdálkodását, voltam Bécsben ösztöndíjas
a Bécs Tartományi Vízműveknél - igaz, én eredetileg vízvezeték-szerelő vagyok - ám életem itt nem állt meg több diplomám
is a szakterületen lett gyakorolva, szóval a beetető propaganda szöveggel én már nem vagyok átverhető! Európa alapértéke a
víz védelme (élő vízfolyások, talajvíz, tenger víz, ivóvíz stb.) mi 10 - 30 év elmaradásban vagyunk hozzájuk képest. Hogy
képzelhető el az, hogy az Európai Unió front országai, ahol a vízgazdálkodás a világ élvonalát jelenti pl. Anglia, NSZK, Ausztria,
Franciaország, Svédország stb. (2/3-os többség!) ekkora baromságokat megszavaz az EU Parlamentben??

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Accantus » 2013 szept. 28 08:26

Mondja volt polgármester maga mihez nem ért ? Fröcsög magából a sértettség és a rossz indulat..
Accantus

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 szept. 28 08:38

KÁR, HOGY OLYANRÓL KÉNYSZERÍTETT VÉLEMÉNYT MONDANI, AHOL ELTÉRŐEK AZ ISMERETEINK !
Csupán néhány tényt soroltam fel. Én kizárólag valós állapotról beszéltem. Nem sértegettem ezt Ön is tudja.
Nem tehetek mást mint a véleményem kifejtéséért a hozzászóló társam gyalázkodását tűrjem, ha esetleg
utána néz pl. az alaptörvénynek, akkor még más meglepetésben is lesz része. De én küldök itt egy összehasonlítást
rövid időn belül, amelyben láthatja a jogok alapvető csorbulását.
Ami a víz kérdést illeti - tanácsolom ezzel csak akkor foglalkozzon, ha erre Önt kérték, mondjuk zavarkeltés célból!
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2013 szept. 28 09:49

Hajdu LÁSZLÓ írta:KÁR, HOGY OLYANRÓL KÉNYSZERÍTETT VÉLEMÉNYT MONDANI, AHOL ELTÉRŐEK AZ ISMERETEINK !
De én küldök itt egy összehasonlítást rövid időn belül, amelyben láthatja a jogok alapvető csorbulását.

Uccu neki Hajdu! Ne kímélje a fórumozókat!!!
Miért nem azonnal? Ja a szakértő gárda....
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 márc. 21 20:04

charlesmorin írta:Hogy tisztán lássunk: az EU-nak nem az a dolga, hogy egy bürokratikus, föderális Európai Egyesült Államokat hozzon létre! Ezt nem akarja szinte senki! Nincs szükség értelmetlen, felesleges és költséges szabályozásokra, mi köze Brüsszelnek pl. a tyúkketrecek méretéhez?
DE: amire szükség van: egy szoros együttműködésre a nemzetállamok között, közös gazdaságfejlesztő programokra, békés együttélésre és együttműködésre, a nemzeti kisebbségek (határon túli magyarok) jogainak garantált védelmére! Kína, India, Brazília mind elhúz mellettünk gazdasági tekintetben - de erre NEM egy föderális Európa a válasz! De Gaulle francia elnöknek volt igaza, aki "nemzetek Európáját" akart!

EURÓPA UNIÓ MAGYARORSZÁGNAK ÚGY TŰNIK MÉGIS FONTOS, A KELETRE MENETELÉS ÓVATOSSÁGOT IGÉNYEL !

Sok vitánk volt már itt a http://www.bpxv.hu honlap fórum rovatában az EU-s kérdésekben tett hozzászólások formájában.

http://index.hu/kulfold/eurologus/2014/ ... ni_harcot/

Kell biztos támaszpont, nem szabad a partnereinket kioktatni.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 ápr. 01 20:35

Kell biztos támaszpont, nem szabad a partnereinket kioktatni

De azért meghajolni sem kell minden elvetemült ötletük előtt, ugye!? Például az akácokat nem kéne az EU kedvéért mind egy szálig kiirtani, ahogy tették az korábban az almafáinkkal! Szerintem nincs az a pénz, ami megérné az ország további leépítését az EU-s nagyurak kedvéért! Az eddigiekre is rövid időn belül ráfizetett az ország!

Laci! A vakhit nem vezet semmi jóra!

Tisztelettel:

Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 ápr. 02 11:45

JÖN MÁJUS 25-én AZ EURÓPAI UNIÓS KÉPVISELŐK VÁLASZTÁSA.

Gondolom ez lehet alkalmas egyszerű véleményeik nyilvános kifejtésére.
A 2007 - 2013 közötti időszak pénzügyi terve lezárult. Az új 2014 - 2020 évek
finanszírozása most indul, ennek a szabályai még alakulnak, ezért is fontos lenne,
hogy a hazánkban megválasztott képviselők a ciklus ideje alatt egymással jobban
kommunikáljanak.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 ápr. 19 10:55

EURÓPA UNIÓS KÉPVISELŐK VÁLASZTÁSA LESZ MÁJUS 25-én.

Hozzászóló Jól-értesült Fórumozó Társaim!
E-mailban fordultam az Alpolgármesterekhez kérdéssel,hogy az Eu-parlamenti
választások kampánya idején kinek az utasítására tüntették el az Eu-s zászlót
Újpalota főteréről. Választ nem kaptam. Talán Ti tudjátok vagy hatásosabban
tudtok kérdezni.
Gondoltam az észrevettük topikban írom meg, de ez valami tudatos intézkedés
sejtet maga a zászló eltűnése!!! Meglep, hogy ez nem tűnt fel.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2014 ápr. 19 11:22

Nekem nem hiányzik!
Március 15 nemzeti ünnep. Nem európai.
Nem zászló, lobogó.
A zászlónak nyele van. Árbocra lobogót húznak.
Az ünnepre tiszta lobogókat cseréltek. Nemzeti ünnepre nemzetit!
A te idődben sérült, szakadt, foltos, fakult lobogók lengtek nem csak ott. (A fórumunk lapjain találsz róla időszerű fényképeket.)
A közterületi zászló, lobogó előírásszerű használata a jegyző dolga és nem az alpolgármestereké. (Illene tudnod!)
Tudod régen a zászlórend úgy szólt, hogy ápr.4, máj.1, nov.7 napján két vörös zászló között volt egy nemzeti, márc. 15, aug.20 napján két nemzeti között egy vörös.

Most nemzeti ünnepeken csak nemzeti az illő!

Ti, te volt kommunisták - most pártokat váltogatóak - felejtősek vagytok, nem emlékeztek semmire.

Nekem nem hiányoznak csillagos lobogók, zászlók. Az ezüst vörös sávos igen.

HPIM2220b.JPG
Nemzeti ünnepen nemzetünk nagy házának zászlói, lobogói. Ráismersz Laci? Kár volt odajárnod.

HPIM2219a.JPG
Szépséges történelmi nemzeti színeink.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nico 2014 ápr. 19 19:32-kor.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 ápr. 19 16:11

Nos, itt a következő EU-s agymenés, irtsuk ki az akácfákat:

A látszat kedvéért Gálhidy László, a WWF egyik hazai képviselője ad nyomatékot az elképzelésnek, de hogy az így keletkező gazdasági károkat mivel kompenzálná, arról már nem ejt szót!

És még egyik ismert fórumtársunk azt írogatta ide, hogy nem szabad a "partnereinket" kioktatni (forrás: http://www.bpxv.hu/phpbb3/viewtopic.php?f=1&t=1722#p15944)!

Kérdezem: milyen partnerek azok, akik mondvacsinált szakmaiságra hivatkozva nyilvánvalóan Magyarország vesztét akarják?

Tegnapelőtt az almafákat vágatták ki, belekötöttek valamennyi magyar termesztésű zöldségbe-gyümölcsbe csak azért, mert az nem úgy néz ki, mint Hollandiában!? Az uborkát az EU-ban szögmérővel kell mérni...mert ez a fontos...a beltartalom: hát az kit érdekel!?

Tegnap a cukorgyárakat záratták be és azzal a cukorrépa termesztést is tönkre vágták. Azóta egymást érik a cukorválságok, melyek meredek áremelkedést okoznak hazánkban...a minőségről nem is beszélve!? ( csomós, állott szlovák cukor az addigi, minőségi magyar cukor árának duplájáért!? De erről manapság ki beszél? )

Ma az akácaink mennek a levesbe, a méztermeléssel, méhészettel és azon keresztül a még megmaradt gyümölcsösökkel...semmi gond, mondja Bokros Lajos ( forrás:
)...majd a holland agrárszakik megoldják. A magyarok úgyis kutyaütők...nem értenek a földműveléshez.

És ezek után még az MSZP EU-s parlamenti listavezetője, Szanyi Tibor van felháborodva azon, hogy a Jobbik képviselőket küldene az EU parlamentbe:

arról a nyilvánvaló marhaságról nem is beszélve, hogy az Európai Uniós zászlót nemzeti jelképek közé emelték. Ki és mikor tett ilyet? Melyik nemzet jelképe az EU-s zászló?

És persze Bokros indulását senki sem kifogásolja:

És még egy kérdés:

Ha holnap az Európai Parlament hozna egy olyan döntést, hogy minden magyarnak fel kell akasztania magát, mert kell a földterületük, akkor azt is ezzel a szervilis hozzáállással tennénk meg?

De hogy egy kicsit érthetőbb legyen: ez pontosan ugyanaz a kérdés EU-s szinten, mint amit a gyerekeknek is szokás mondani akkor, amikor minden hülyeségbe beleviszik őket: "ha a Józsi azt mondja, hogy ugorj a kútba, akkor te beleugrasz?"

Gyomorforgató, ami az EU-ban történik!

Tisztelettel:

Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

Következő

Vissza: Közélet