Vélemények a mindenkori kormányról és ellenzékről

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Re: Vélemények a mindenkori kormányról és ellenzékről

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 ápr. 25 10:22

Ne felejtsd el! Az ellenségeid között is van igen jó, sőt, kitűnően képzett ember. Sikered, pártod sikeréhez is csatlakozhat és csatlakozik is ellenséged. Amit PT tett ugyanaz a ***, (a "gép" nem kedveli a kakikeverés drasztikusabb változatát) mint amit BD végzett. Rendelésre dolgoztak

Kedves András alias "nico"!

Nem tartom etikus dolognak bárki nevéből gúnyt űzni. A saját példámat tudom erre felhozni. Hidd el, megtapasztaltam én is, hogy mi az: kirekesztés, mások általi leértékelés. Ha valakinek jutott belőle épp elég, az én vagyok!
Pont azért rendkívüli módon megbecsülöm azokat, akik őszinték velem, de ha engem bántanak, akkor sem "kővel" dobok vissza, hanem valami mással - ami sokkal célravezetőbb...legalábbis nagyrészt.

Így sikerült végül is magam mellé állítanom a környezetemet, s a korábbi "számkivetettségnek" ma már az ellenkezőjét élem meg: megismernek, örülnek nekem, előre köszönnek az utcámban és ez nagy dolog! És én is szívesen leállok beszélgetni a helybéliekkel, akármennyire is fáradt vagyok (mind például most - éjszakás voltam, de még mindig nem mentem aludni ;) )

Mit is mondhatnék!? Köszönöm szépen az intelmeket! Remélem, hogy sikerül ideje korán felfedezni a közénk keveredett ellenségeket. Hogy PT mennyire végzi megrendelésre a dolgát, nem tudom...van esetleg erről valami hivatkozásod?

Mentem aludni, este 6-ra vissza a gyárba...

Adjon az Isten Szebb Jövőt!

Bánó Gábor
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 ápr. 25 11:13

ÉN EGY PÉLDÁT HOZOK SZÓBA, GONDOLOM LESZ NÉGYÜK KÖZÖTT EGY KIS VITA A KÉRDÉST TEKINTVE.
Klebelsberg Intézményfenntartó Központ Budapest XV. Tankerülete fenntartásában működő általános iskolákba járnak
a kerületi gyerekek. Nem az önkormányzati fenntartású iskoláinkba! Ez azt is jelenti, hogy semmi köze a kerületnek
az itt élő gyerekek oktató és nevelő munkájához. Az iskola igazgatók kinevezése sem a mi feladatunk. A pedagógus
felvétele sem tartozik a hatáskörünkbe!
A kerület feladata a takarítás, a tisztaság, az iskola udvar söprése, a hó ellapátolás, a fű nyírás, a festés - mázolás,
a segédmunka, a kvázi gondnoki feladat. Nem bíznak meg a kerületben. Gondolom azt is tudjátok, hogy a vagyonunkat
is elvették...mégpedig minden nemű kártalanítás nélkül.
Ezt Ti egy jó rendszernek tartjátok??
http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 ápr. 25 17:33

"... Gondolom azt is tudjátok, hogy a vagyonunkat
is elvették...mégpedig minden nemű kártalanítás nélkül.
Ezt Ti egy jó rendszernek tartjátok??"

Ááááá, dehogy.... :roll: A rendszer a következő lenne, legalább is a DK. vezetője szerint, mely pártnak Te is tagja vagy, László barátom:

GYURCSÁNY BEJELENTETTE; ELTÖRÖLNÉ MAGYARORSZÁGOT A TÉRKÉPRŐL... http://www.hidfo.net/2014/04/14/gyurcsa ... -terkeprol
Gyurcsány megszüntetné a köztévét http://mno.hu/belfold/gyurcsany-megszun ... et-1198343
Gyurcsány megszüntetné a rovásírásos helységnévtáblákat.
Gyurcsány eltörölné a Vatikáni Szerződést... http://ateistaklub.blog.hu/2013/12/02/g ... ming_outja stb,stb,stb.... :evil:

Na szóval: ez lenne a járhatóbb út, szerinted? Akkor inkább én is egy klasszikust idéznék:
"Akinek nem tetszik, tessék: ellehet innen menni..." (Öszödi Böszme után szabadon) 8)
gyurcsány.jpg
bakossandor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 ápr. 25 19:07

GYURCSÁNY BEJELENTETTE; ELTÖRÖLNÉ MAGYARORSZÁGOT A TÉRKÉPRŐL... http://www.hidfo.net/2014/04/14/gyurcsa ... -terkeprol

Te szentséges ég! :shock: Már értem, miért záratta be regnálása idején az OPNI-t!
Ma bérelt helye lenne ott!
Szerencsétlen megvezetett kisnyugdíjasok...és még ennek az i...tának tapsolnak :(
És már a látszatra sem ad! :(
Nyíltan kimondja az ország feletti halálos ítéletet! :shock:
Hát ki a jó franc ez az "ember"? Honnan pottyant ide!
Milyen jogon merészeli egyáltalán a szájára venni a "magyar" szót!?
Milyen jogon merészeli egyáltalán megcsúfolni a magyar anyanyelvet azzal, hogy azt
fegyverként a magyarokkal szembe állítja?
EGYSZERŰEN UNDORÍTÓ :!:
Az ilyeneket jobb helyeken kitoloncolják az országból, mert ha valaki,
hát ő biztosan nemzetbiztonsági kockázatot jelent!
És a média még nyílt felületet ad az ámokfutása igazolásához! :roll:

Laci!

Te tényleg Gyurcsánnyal vállalsz közösséget? Nem hiszem el!
Ez az ember még arra sem érdemes, hogy a cipődet lepucolja!
Milyen érv szól még mellette, hiszen láthatóan elment a maradék józan esze is!
Nincs egy szava, amivel egyet lehetne érteni!
Remélem, megbukik az EU választáson
Mutassunk már neki utat a sóhivatalba!

Tisztelettel:

Bánó Gábor
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára banogabor 2014 ápr. 28 04:48-kor.
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 ápr. 25 22:43

GÁBOR, ÉN NEM VAGYOK PÁRTTAG.....de voltam!

Ha a nevemet bármely párttal összehozod az még nem jelenti, hogy én tagja vagyok. Viszont 11 civil szervezetnek
tagja vagyok, néhánynak alapító tagja. Csak jelzésként: a Magyar Környezetvédelmi Egyesület, a Lehetőség a Rászorulóknak Alapítvány, a Rászorulókat Támogatók Egyesülete, a Rákospalotai Egyetértés Sport Club(REAC), a
Pestújhelyi Pátria Egyesület, a Vöröskereszt, a Nagycsaládosok XV. kerületi Egyesülete, a Palotai Polgárőrség, a
Szolidaritás Egyesület, az Öt Hét Környezetvédelmi Egyesület, a BSE (ma már 2013-tól MTK lett, de több mint 30
évig tag voltam és ott a Városmajor Sportcsarnokban játszottam), a Főv. Vízművek SK..örökös tag, a Főv. Csatornázási Művek SK (CSMSK) stb.....
A sors úgy hozta, hogy a DK felkért induljak el o. gy. képviselő jelöltnek itt a 12. sz. ovk-ban, elvállaltam, majd ők
megegyeztek és megköszönték, hogy vállaltam. Ennyi barátom, ha ez elegendő információ.

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Accantus » 2014 ápr. 26 07:57

"A sors úgy hozta, hogy a DK felkért induljak el o. gy. képviselő jelöltnek itt a 12. sz. ovk-ban, elvállaltam, majd ők
megegyeztek és megköszönték, hogy vállaltam. Ennyi barátom, ha ez elegendő információ. " :D

Ennyit a pártsemlegességröl ! :mrgreen: Ha" sors úgy hozza" melyik a következő ? :D
Accantus

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 ápr. 27 11:43

Hajdu LÁSZLÓ írta:
A sors úgy hozta, hogy a DK felkért induljak el o. gy. képviselő jelöltnek itt a 12. sz. ovk-ban, elvállaltam, majd ők
megegyeztek és megköszönték, hogy vállaltam. Ennyi barátom, ha ez elegendő információ.

Kedves Laci!

Köszönöm az őszinteségedet!

Te is tudod, hogy itt nem áll meg a történet! Ha bekerülsz a parlamentbe, rád is vonatkoznak olyan antidemokratikus szabályok, mint a pártfegyelem. Azaz szerintem egy olyan párt, amelyik demokratikusnak állítja be magát és közben azzal szöges ellentétben álló eszközökkel kényszeríti ki, hogy a frakciója úgy szavazzon, ahogy azt a frakcióvezető akarja - szemben minden meggyőződéseddel -, egyszerűen vállalhatatlan!

Itt döntöttél rosszul, mert pontosan tudtad, hogy ezek így működnek! Jobban, mint én! Ha te tényleg együtt lélegzel azokkal, akiket képviselsz, akkor szerintem igenis azt kellett volna mondanod, hogy NINCS AZ A PÉNZ... ( mármint "amiért föladom az önbecsülésemet, elveimet, elárulom a nemzetemet, szembefordulok a szavazóimmal csak azért, hogy a pártnak jobb legyen, hogy a nagy EU-s húsdarálót szolgálhassam")

Tudom, hogy ez egy populista gondolkodásmód, de mégis ez lenne a helyes! Nagy sz...ban van az ország, ezért a szakemberek mellett olyan képviselőkre van szükség, akik nem adják bagóért* a bőrüket, hogy azután cserébe odadobják a népet a keselyűknek! Nekem ez az alapelvem. De tegyük fel: Ha a Jobbik kért volna fel egy ilyen tisztségre és meg is köszöni, hogy elvállalod, akkor tényleg képes lennél a választókat Jobbikos, pontosabban nemzeti érdekek mentén képviselni!?

Laci! Én jót akarok! Azért ostorozlak ilyenekkel, mert tudom, hogy tudod, hogy mi a helyes és mi nem az!
A lelked legmélyén te sem adnád fel az országot és te sem gondolod úgy, hogy Brüsszelből jobban lehet kormányozni, mint Budapestről!
Gyurcsány pedig erre készül! És szerintem nem elég neki a gyarmati sorba taszítottság, az alapvető emberi jogainktól akar megfosztani mindannyiunkat! Ő ezt képviseli! Ha hagyod magad, rajtad keresztül simán berakat mindannyiunkat a húsdarálóba! Legalább is én így látom!

Tisztelettel:

Bánó Gábor

* azt gondolom, hogy ma már az infláció annyira elszállt, hogy egy multicégnél egy szimpla középvezető is keres annyit (ha nem többet), mint egy országgyűlési képviselő, ezért csak a szándékosan megnyomorított rétegekhez képest tűnik soknak a képviselői fizetés. Valójában az lenne a normális, ha az értékteremtő munka is érne ennyit Magyarországon...de amíg a vezetőség kettős mércével mér, addig ez reménytelen marad

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 ápr. 27 16:00

Hátha ez segít László barátom elhatározásában... 8)

http://youtu.be/Q-K6SujDnwQ

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2014 ápr. 27 21:00

Szeretném, ha valaki már meggyőzően elmagyarázná, megindokolná, hogy miért vagyunk mi "gyarmat"? Önként lettünk az UNIÓ tagja, a közösen kialakított elvek és szabályok úgy vonatkoznak ránk, mint Szlovákiára, Szlovéniára, Horvátországra, sőt Lengyelországra, stb.Akkor ők is gyarmeatok? Kinek a gyarmata? Én úgy olvastam, hogy a jogállamiság ránk is vonatozik, beruházásaink 90 %-át UNIÓS pénzből fedezzük, állampolgáraink szabadon utazhatnak az UNIÓS államokba és ott munkát is vállalhatnak, de még mennyien!! Mi lenne, ha ez a kb. félmillió polgárunk idehaza mondjuk nagyrészt a munkanélküliek táborát növelnék. Jelenleg pedig komoly pénzösszegeket utalmak haza, így támogatják családjukat és az államot is. Az, hogy bizonyos UNIOS szabályok megszegése miatt felelnünk kell? Más országokra is ugyanez vonatkozik!! Azon pedig lehetne gondolkodni, hogy ha egy szabályok minden tagállamra hátrányosak? Lehet változtatást kezdeményezni, a kuruckodás helyett. Én úgy látom, hogy egyenlőre főleg csak előnyünk származik az UNIÓS zagságunkból. A "gyarmat" döntő mértékben az általunk is elfogadott határok kritizálásának politikai okokból fakadó fogalma, vagyis itthoni jogállamiságot sértő döntésekről történő figyelemelterelés. Vitatkozzunk, de a vita ne egymás emberi méltóságának nyílt, vagy burkolt sértegetése legyen.
Dr.Ódor József

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 ápr. 28 04:52

Vitatkozzunk, de a vita ne egymás emberi méltóságának nyílt, vagy burkolt sértegetése legyen.

Teljesen jogos. Ezt a kifejezést már tíz perccel a megírása után megbántam, úgyhogy javítottam! Természetesen senkinek (még Gyurcsánynak sem) a méltóságát nem szeretném kétségbe vonni (nem szeretnék emberi jogokat sérteni), csupán első felindulásomból írtam helytelenül.

A többire idő hiányában később válaszolok.

Tisztelettel:

Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: kisvirág70 » 2014 ápr. 28 10:34

Elnézést, hogy ide írok - nem tudom, létezik-e kifejezetten a kerület egészségügyi ellátásával kapcsolatos téma a fórumon.
Csak nekem tűnik úgy, hogy a kerület vezetésének nem fontos a kerületi lakosság egészségügyi ellátása, a szakorvosok száma, stb.? Gondolom a többség nem magánrendelőbe jár.. A bőrgyógyászati szakrendelésen - az Őrjárat utcában - csak egy szakorvos dolgozik (kb. egy éve), akihez tulajdonképpen be kéne jelentkezni... Nem tudom, évente pontosan hányan halnak meg pl. bőrrákban, hányan szenvednek ekcémával, de nem hiszem, hogy jó megoldás ezekre a minél későbbi kivizsgálás. Lehet, hogy csak nekem van a kerületi ellátással kapcsolatban felvetéseim? Mintha ez egyre hátrább kerülne a megoldandó problémák sorában az önkormányzatnál.

Tisztelettel:
Z.Angéla
kisvirág70

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 ápr. 28 13:04

"Elnézést, hogy ide írok - nem tudom, létezik-e kifejezetten a kerület egészségügyi ellátásával kapcsolatos téma a fórumon. "

Kedves "Kisvirág" !

Itt a fórumon olyan téma "létezik" amilyet épp elindít valaki. Adott esetben Ön is, most. :wink: A helyzet az, hogy valóban kevesebb a szakorvos és a személyzet, mint kellene, mivel az erre szánt önkormányzati és társadalombiztosítási alap ennyit bír el. :roll:
Hiszen nem fizetnek annyian tb. hozzájárulást, mint amennyien részesülnek belőle.
Ez az egyik ok.
A másik, hogy egy klinikán az orvos jóval több szakmai ismereteket tud elsajátítani mint egy szakrendelőben. És ott plusz pénzhez is jut, ha ügyel, műt, stb. :!:
És mivel a politika mindenhol jelen van,(így itt is) vannak öröklött helyzetek és hátrányok, így van ez a kerületi egészségügyi intézményben is. És persze a minisztériumokban sem feltétlenül a megfelelő emberek ülnek az íróasztal mögött... :|
Én ezeket onnan tudom ilyen jól, mert 37 éve dolgozom egészségügyben és a nettó bérem jelenleg 104.000 ft. :cry: És ezt eddig egyik kormány sem tudta rendezni!
Na szóval, kedves "Kisvirág": Ön szerint miért nincs elegendő személyzet a szakrendelőben? :shock:
bakossandor

HozzászólásSzerző: kisvirág70 » 2014 ápr. 29 15:54

T. Bakos Sándor,
köszönöm a válaszát. Nekem csak az tűnt fel, hogy tavaly januárról áprilisra, három hónap alatt - úgy emlékszem - 4 főről 1 főre csökkent a bőrgyógyászok száma, ami egy hirtelen döntésnek tűnik. Azt hittem, ez talán idővel megváltozik... Egyébként a neten fellelhető tájékoztatás is elavult, ott még legalább három orvos szerepel, és egészen más rendelési idők.

T.
Z.Angéla
kisvirág70

HozzászólásSzerző: fazekas » 2014 ápr. 29 18:54

Sajnos én is jártam a Börgyógyázatra, A Főorvos asszony elégedettlen volt
az orvosok munkafegyelmével.Ezért nics most orvos.Nem a pénz hiányzott. :oops:

(Fazekas László)
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 ápr. 29 19:43

A HOLNAPI - ÁPRILIS 30 - KÉPVISELŐ-TESTÜLET ANYAGÁBAN OLVASTAM.

Eü. Intézmény gazdasági igazgató-helyettes munkakörre kiírandó pályázat napirend anyagában.
Amióta az új főigazgató van azóta 26 orvos ment/illetve küldtek el! Ám helyükre csak kevesebb
és alacsonyabb gyakorlatú és képességű orvost tudtak szerezni!
Én azt hiszem itt van a gond.....

Hajdu LÁSZLÓ

ElőzőKövetkező

Vissza: Közélet