Vélemények a mindenkori kormányról és ellenzékről

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

Vélemények a mindenkori kormányról és ellenzékről

HozzászólásSzerző: nemkati » 2013 jan. 04 22:17

Szándékom szerint itt beszélhetnénk meg a mindenkori kormányzó párt(ok)ról és az ellenzéki pártokról kialakult véleményünket, különös figyelemmel ezeknek szűkebb hazánkat, a XV. kerületetet érintő hatásairól.

Írom mindezt 2013.01.04-én, amikor a Fidesz-KDNP van kormányon, és az ellenzéki padsorokban létszám sorrendeben a következő pártok: MSZP, Jobbik, LMP, DK.

Kérek mindenkit, hogy aki ehhez a témához hozzászól, vegye figyelembe, hogy a kormányzópártokat és az ellenzéki pártokat családtagjaink, rokonaink, ismerőseink, magyar emberek, vagy magyar állampolgársággal rendelkező emberek, mondhatnánk úgy is: magyar, vagy magyarországi testvéreink küldték a Parlamentbe. Tehát mindezek a politikai erők legitim képviselői különböző magyarországi választópolgárok akaratának.
nemkati

Re: Vélemények a mindenkori kormányról és ellenzékről

HozzászólásSzerző: nemkati » 2013 jan. 04 23:29

Kedves nico!

Nem a korunk, vagy korkülönbségünk miatt, vagy annak ellenére, hanem a fórumokon szokásos íratlan szabály miatt, korábban tedeződtünk. Most is maradok ennél a formánál, ha megengeded.
Igazad van, annyira elfogult vagyok a Fidesszel szemben, hogy nehezen figyelek fel a jó dolgokra. Ezen változtatnom kell. A rosszat egyébként (majdnem) mindenki hamarabb észreveszi. Ami jó és sikeres és olyan, milyennek lennie kell(ene), azt hajlamosak vagyunk természetesnek venni. Hidd el, én is inkább szeretnék örülni olyan dolgoknak, amik jó irányba változnak, mint keseregni azokon, amik bosszantanak vagy felháborítanak. Ha a személyes vágyamat elmondhatom, hát az az, hogy egyszer majd valamikor (minél előbb) ne kelljen azzal foglalkoznom, ki kormányoz, melyik párt van hatalmon, ne kelljen értelmetlen és kapcsolatokat megmérgező vitákat folytatnom a családtagjaimmal, a barátaimmal a politikai helyzetről, hanem élhessem az életem és koncentrálhassak a saját életemet és a családomat érintő dolgokra.
Nagyon nehéz nekem meglátni, hogy ebben a kormányzásban mi a jó, olyan iszonyat nagy ellenszenv él bennem a Fidesszel szemben. Pedig a másik oldalon meg nem él bennem semilyen másik politikai erővel kapcsolatban imádat vagy feltétel nélküli elfogadás. Talán ezért is bízom most nagyon abban, hogy az ellenzéki erők most induló egyeztetései és tervezései olyan irányba mennek, hogy valami nagyon más, nagyon a legtöbb magyar ember elfogadását eredményező társadalmi berendezkedést, alkotmányozást, élhető életet felvázoló elképzeléseket tárnak elénk, amit szeretettel és bizalommal én is elfogadnék.

Te, nico, például minek tulajdonítod azt a megosztottságot, ami a rendszerváltozás eufórikus örömünnepe után pár évvel elkezdett kialakulni Magyarországon? Én ezt a Fideszhez, és elsősorban 0rbán Viktor "áldásos" tevékenységéhez kötöm. És úgy látom, ma a mi legnagyobb problémánk ez a megosztottság, az emiatt kialakult előítélet és párbeszédképtelenség.
Korábban én próbáltam a józan eszemre hagyatkozva a jó és helyes kerületi döntéseket örömmel fogadni, a helyteleneket, rosszakat bírálni. Mindenféle oldali hovatartozás figyelembe vétele nélkül sok kérdésben teljesen egyet értettem egyes kérdésekben Báthory Erzsivel, Novák Ágival, Vizér Klárával, sőt Novák Ágival nagyon barátságos személyes kapcsolatba is kerültem. Sok kérdésben egyet értettünk, amit a Hajdu László vezette önkormányzat működésében károsnak ítéltünk. Én személy szerint borzasztóan sajnálom, hogy ezek a kapcsolatok a politikai nézeteink különbözősége miatt megszakadtak.

Rád úgy emlékszem a nemolyan régi múltból, hogy tiszteletreméltó erőfeszítéseket tettél a kerületet és közvetlen környzetünket meghatározó borzalmas és csodálatos események dokumentálására. Ezért fogadd őszinte köszönetemet és elismerésemet. A köztünk levő politikai nézetek különbözősége ellenére is.
nemkati

HozzászólásSzerző: fazekas » 2013 jan. 05 15:15

Kedves Nemkati!
Szerintem semmi jó nem, fog kisűlni a most alakuló ellenzéki összefogásból.
A megismert személyek mind azok, akik miatt a 2/3-os győzelem kialakult.
Mi a biztosíték arra, hogy amit 8 évig jól, rosszul csináltak, azok után náluk lesz a bölcsek köve.
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 jan. 05 17:13

AZ ARCOK 1989 ÓTA EGYIK OLDALON SEM VÁLTOZTAK - pl. a FIDESZ elnöke sem!

Az ELLENZÉK TÖRVÉNY ÁLTAL KÉNYSZERÍTVE VAN AZ EGYÜTTMŰKÖDÉSRE - ÁB - döntéstől függetlenül! Most elálltak a két nappal ezelőtti álláspontjuktól, talán?
Túl költséges lett volna politikailag új frontot nyitni az amúgy sem népszerű választási regisztrációval kapcsolatban – ez lehetett az egyik fő oka annak, hogy a Fidesz – szokásával ellentétben – ezúttal belenyugodni látszik egy ellene született alkotmánybírósági határozatba. Ettől függetlenül érdekes, hogy Rogán Antal csak 2014-re zárta ki a választási regisztráció bevezetését.

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 jan. 05 17:17

BOCSÁNAT, DE A LEGFONTOSABBAT ELFELEJTETTEM AZ ELŐZŐ HOZZÁSZÓLÁSOM ÍRÁSAKOR !

Itt eszközei csak a FIDESZ - KDNP testvéreknek vannak, ezért az ellenzéknek kicsi a lehetősége:

1. Egyfordulós választás (nem ad lehetőséget az ellenzék összefogására, visszalépésre).
2. Eltorzított, átrajzolt választási körzetek (saját erős körzeteket erősít).
3. Részvételi (és eredményességi) küszöb eltörlése.
4. Külföldön élő magyarok szavazatai (ellenőrizhetetlen, a csalások melegágya pld. Levélben történő szavazás).
5. OVH szín fideszes összetétele (baráti elbánás a kormánypárttal, ellenzéki panaszok várható félresöprése).
6. Választási informatikai rendszer elorozása (azt kommunikálnak és hirdetnek ki győztesnek, akit akarnak).
7. Szavazatszámláló bizottságokba min. 2 képviselőt kell delegálnia az egyes pártoknak (még MSZP-nek is meleg).
8. A külföldi megfigyelők mozgásának, érdemi szerepének csökkentése.
9. Kormányzópárt hatalmas infrastrukturális, anyagi, szervezeti erőforrásai, kampányra fordítható költségek
10. Trükkös pecsételés, apró egyéb trükkök, érvényes szavazatok érvénytelené nyilvánítása stb. Szóval nem lesz ez egy könnyű menet!

Sajnos a törvény végrehajtásából a helyi önkormányzatokat kivették, a Járási Kormányhivatal intéz központosítva mindent!!!

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nemkati » 2013 jan. 05 20:23

fazekas írta:A megismert személyek mind azok, akik miatt a 2/3-os győzelem kialakult.

Ez így nem igaz. Akik nem látnak, nem figyelnek, csak felületesen foglalkoznak azzal, kik fognak össze és mit akarnak, azok nyilván a saját fantáziájukból, és nem a tényeket írják.
nemkati

HozzászólásSzerző: fazekas » 2013 jan. 06 10:34

Nem tudom ki volt aki a pestújhelyi választó körzet néhány utcáját palotai teülettel helyettesítette?
fazekas

HozzászólásSzerző: fazekas » 2013 jan. 06 10:48

nemkati írta:
fazekas írta:A megismert személyek mind azok, akik miatt a 2/3-os győzelem kialakult.

Ez így nem igaz. Akik nem látnak, nem figyelnek, csak felületesen foglalkoznak azzal, kik fognak össze és mit akarnak, azok nyilván a saját fantáziájukból, és nem a tényeket írják.

Ez is csak egy vélemény. A vélemény formálása szabad, van akinek tetszik, van akinek nem. Nem ildomos más véleményét leminősíteni. :oops:
fazekas

HozzászólásSzerző: nico » 2013 jan. 06 12:52

Szervusz Kati!

Ó igen, tegeződtünk, tegeződjünk! (Ismét, szíves engedelmeddel!)
Elfogultságodnak csak te szabhatsz határt. Ebben nem akarlak befolyásolni.
Igen, a „rossz” szembeötlő, de ez a „rossz” cudar egy szerkezet. Többen vannak. A más „rossza” nagyon szembeötlő. Gerenda. (Különösen, ha az a más a nemszeretem szomszéd, a kedves meny, a még kedvesebb anyós, az irigyelt gazdag, avagy ellenzéki politikus.) A saját „rosszunk”, no, az más. Persze gazdija váltogatja. Az a természetes, ha dolgok „jól mennek”. Az a dolguk. "Így a természetes." Emlegetni a jót akkor kell, mikor nem veszik észre, vagy nem akarják.
Kérlek ne csak „szeretnék örülni” örülj is! Nem tart vissza senki csak a saját „rosszad”.
A „vágyad” beteljesülése nem jön magától. Azért tenni kell! Tudod, vannak, akik elválnak, vannak, akik többször, megint vannak, akik évtizedeket – egy életet – leélnek egymás mellett. „Politikai” vágyad e családi példa okán nem fog teljesülni. A hasonló életvitelt folytató, azonos érdeklődésű, sorsú emberek csoportosulnak. Ez a világ rendje.
Mi a jó a „ebben” a kormányzásban? A jó az, hogy nem a régi és az, hogy még meg van! Nem „ez” a kormány nyert 2/3-al, hanem a régi veszített ebben az arányban. Szép, hogy bevallod saját kettősmércédet. Leírod, hogy magad se tudod miért, de „ellenszenv él benned” a most kormányzó 2/3-os párttal. Látod, te meg nem is láttad „rossznak” a „másokat”. Katika itt van Ron Werber! „ az MSZP győzelmét ígéri Ron Werber 2012. dec. 16. ... Újra tanácsadóként segíti az MSZP-t Ron Werber.” olvasom a hálón. Ő aztán nem arról híres, hogy a megbékélés embere. Vagy csak a polgári párt a békétlen? Ha ő részt vesz az MSZP hátterében a „most induló egyeztetésben” akkor lehet itt … és már ott is vagyunk a megosztottság kérdésénél.
Lehet, hogy a „jobb” oldal kezdte. Akkor rendezett a szigeti színpadon hazafias műsort amikor mellette a két hangos lány dö-dö-dözött. Miért akkor avatták a Terror Házát amikor a ligetben a már „elpárolgott” párt vidáman ünnepelt. Ezek még a kezdeti időszakban történtek, "talán" fordított előjellel. De a legeleje sem volt „rendszerváltás” inkább „megállapodás”. A baj már akkor elkezdődött. Hogy zorbánnak mi volt a szerepe ebben? –és a más megállapodóknak? Ő ezek szerint egyedül volt, mások meg többen. Mostanra ő maradt, meg a rendszerváltást a jelenével is kicsúfoló, most Werbert igénybevevő volt kommunisták.
Megszakadó kerületi „kapcsolataid” a rajtad és rajtuk múló kapcsolattartó készségeitektől függ „él”-ne.
Ismerek egy kerületi politikust, aki funkciója elfoglalása előtt a politikai ellenzékével tartandó párbeszéd fontosságára és nehézségére hívta fel a figyelmet.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 jan. 06 14:33

ÉRDEKES A KEZDEMÉNYEZÉS A NEM CSAK KERÜLETI TÉMÁKRÓL SZÓLÓ VITA ÉS HOZZÁSZÓLÁS KEZDEMÉNYEZÉSÉVEL !
Átvettem.

NYÍLT LEVÉL ÁDER JÁNOSNAK

[ egy ismeretlen szerzőtől közreadva]

Mellőzzük a formaságokat, ha már a fél ázsiai módit bevezette a köztudatba az, akinek ön kinevezését köszönhette. Ne vegye tiszteletlenségnek tehát, ha nem illetem a protokoll szerinti megszólításokkal, hiszen, mint említettem, székét nem az ön újévi üzenetében elhangzott megszólításának megfelelően honfitársainak köszönheti, hanem párttársainak! Micsoda különbség.

Ön azt mondta, hogy szilveszter az öröm ünnepe, meg a jókívánságoké. Nos, hazánk minden oldalú legatyásodását figyelembe véve örömre semmi okunk, jókívánságunk is csak egy lehet, nevezetesen az, hogy a most regnáló hatalom, ha eljön annak ideje, akkor leváltásra kerüljön.
„Mert mindennél nagyobb erő lakozik az egymás iránt érzett szeretetben és jóakaratban.”- mondta ön szépséges jeltolmácsolással a háta mögött. Korábban kellett volna ezt a hangot megütniük egy ilyen díszletezéssel, nem gondolja, hogy elkéstek egy kicsit?

Negédes szövegével, a merjünk nagyokat álmodni kinevezőjére való emlékeztetéssel ön elismerte a nyilvánosság előtt, hogy politikájukkal egy álomvilágban élnek. Nem kell többé az országot megszálló, tömegeket manipuláló szöveg. A kenetteljessé változó, korábban minden másként gondolkodót alázó, gyűlöletkeltő, karaktergyilkos helyett. A gránit szilárd, ön által is emlegetett fundamentumról hiába is hiszik, hogy sziklaként őrzi az önök akaratát, a vízfolyás kitartóbb és elmossa mindazt, mit önök honfitársaik kárára elkövettek.

Mert amit önök tettek azzal a kommunikációs trükkel, hogy senkit sem hagynak az út szélén, miközben soha nem látott méreteket öltött az elmúlt két esztendőben a szegénység, az jóvátehetetlen bűn. Mert miközben ön a jövőnkért viselt felelősségről és egymás teljesítményének megbecsüléséről szavalt, addig csak tavaly négyszer annyian fagytak meg idehaza, mint Lengyelországban. A családok harmada rezsire és a legelemibb élelmiszer szükségleteire költ csupán és óriási méreteket öltött a pénztelenség.

Hiába kommunikálnak önök tíz százalékos közüzemi díjcsökkentést, meg keretszámcsökkentést a felsőoktatásban, a nép ezeket és a többi „közérzetjavító” süketeléseket már nem veszi be. A nép már tudja, hogy a közüzemi díjakkal korábbi megszorításaikat korrigálják csupán, a keretszámok eltörlésével pedig továbbra is megszabják majd a kereteket a pontszámok magasabb szintre emelésével. Nem kell a makutyi duma Elnök Úr és a porhintés sem, meg a hátralévő időben a valóságot eltakaró tömegmanipulációra sincs semmi szükség. Elbaltázott politikájuk, már veszett fejsze nyele, hiába is kezdenének bele mentőcsomagként ezentúl olyan szavazatszerző, kommunikációs trükkökkel fűszerezett megoldásokba, melyekkel megpróbálnák menteni a menthetőt.

Elnök Úr! Ennyi jutott eszembe az ön újévi szépelgéséről!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nemkati » 2013 jan. 06 15:06

Kedves nico!

Az én ellenszenvem valamikor a '90-es évek közepén kezdett el kialakulni, és valóban nem tettem semmit hogy ezt megfékezzem. És ahogy múlik az idő, egyre inkább képtelen vagyok erre. Pedig alig múlik el nap, hogy ne próbálnám a kormány intézkedéseit olyan érzéssel fogadni, ahogy azokat kommunikálják. De nem megy. Ahogy, úgy látom, másoknak sem megy, Neked sem, akik a Fidesztől balra állókat úgy kommunistázzák le, hogy abban bántóan érződik ennek a szónak szitokszóként történő használata.

Másik hibám, amivel, ahogy látom, mások is rendelkeznek, az első benyomás miatti előítélet. Így voltam én László Tamással, vele való első találkozásomkor annyira elfogadhatatlanul viselkedett, olyan tulajdonságait mutatta meg, hogy nem tudom neki elhinni, hogy valóban jószándékkal és szívvel-lélekkel a kerületért dolgozik.
nemkati

HozzászólásSzerző: nico » 2013 jan. 06 16:13

Kati!
Tévedsz! Csak a kommunistákat kommunistázom! Ha szitokszónak érzed az a képzeleted eredménye, hogy miért is? Te tudod, talán. Az ő dolguk szerencsére már történelem, egyeseknek keserű, másoknak gyászos történelem. Életképtelen volt, kedvezményezettjei viszont még élnek. Hogy hogyan viselkednek? Ki így, ki úgy! Az lenne a demokratikus, ha most is kedvezményezettek lennének? Hiszen még azok! "Na és" "Mi az hogy, nagyon is" itt zúg a fülemben.
Kik vannak még balra, akarom írni voltak? Bizony ők bár a megegyezés elindítói és főszereplői voltak a történelem süllyesztője elnyelte őket. Miért is? Mert oda valók!
Mit mondjak az olyan emberekről akiknek a pártja előbbre való mint az ország sorsa. Akik elindították a megegyezést aztán osztódással megszűntek.

Az első benyomás általában döntő! Érdekes módon sok ismerősöm van akit úgy ismertem meg, - ő meg engem - hogy akkor nem voltunk egymástól elragadtatva. Aztán éveken keresztül dolgoztunk, éltünk, élünk egymás mellett jó ismeretségben.

Nem kéri, kérte tőled senki, és senkitől, hogy László Tamást "elismerd". Én sem. Általánosítottál, hogy semmi jót nem hallasz az új vezetés tevékenységéről. Ezt a tévedésed példáztam meg a három fényképpel és a linkekkel.
Szerintem LT sokat dolgozik, talán túl sokat, hogy elfogadhatóan-e, 2014-ben eldől!
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 jan. 07 17:23

ÉN A KÖLTŐTŐL IDÉZEK, AZ Ő ANNO ÉSZREVÉTELEI ÉS JAVASLATAI MA IS AKTUÁLISAK:

Ady döbbenetes gondolatai 110 évvel ezelőtt

"Néznek bennünket kultúrnépek. Látják képtelenségünket a haladásra,
látják, hogy szamojéd erkölcsökkel terpeszkedünk, okvetetlenkedünk
Európa közepén, mint egy kis itt felejtett középkor, látják, hogy
üresek és könnyűk vagyunk, ha nagyot akarunk csinálni zsidót ütünk, ha
egy kicsit már józanodni kezdünk rögtön sietünk felkortyantani
bizonyos ezeréves múlt kiszínezett dicsőségének édes italából, látják,
hogy semmittevők és mihasznák vagyunk, nagy népek sziklavára, a
parlament, nekünk csak arra jó, hogy lejárassuk. Mi lesz ennek a vége
szeretett úri véreim? Mert magam is ősmagyar volnék s nem handlézsidó,
mint ahogy ti címeztek mindenkit aki különb mint ti. A vége az lesz,
hogy úgy kitessékelnek bennünket innen mintha itt sem lettünk volna.

Legyünk ez egyszer számítók. Kerekedjünk föl s menjünk vissza Ázsiába.
Ott nem hallunk kellemetlenül igazmondó demokratákat. Vadászunk,
halászunk, verjük a csöndes hazai kártyajátékot,

s elmélkedhetünk ama bizonyos szép ezredéves álomról.

Menjünk vissza, szeretett úri véreim. Megöl itt bennünket a betű, a
vasút, meg ez a sok zsidó, aki folyton ösztökél, hogy menjünk előre.
Fel a sallanggal, fringiával, szentelt olvasókkal, kártyákkal,
kulacsokkal, agarakkal, versenylovakkal, és ősökkel! Menjünk vissza
Ázsiába!."

Ady Endre
Nagyváradi Napló - 1902. január 31.

Nem lehet többet mondani ma sem...
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nemkati » 2013 jan. 07 20:13

Kedves nico!
A kommunistákról, kommunistázásról: ez ma már szitokszó, nem csak képzelődöm. Olyanokra is használják, akik soha nem voltak kommunisták, olyan "gyilkos", "gazember" és hasonló értelemben. Ismerem az eredeti jelentését, és az eszmét is, ami nem egy gonosz elképzelés, sőt nagyonis igazságos, csak az emberiség gyarlósága miatt megvalósíthatatlan. Másrészt pedig a valóban alávaló képviselői tettek róla, hogy gyűlölt fogalom legyen. Mélységesen sajnálom azokat az embereket, akiket ennek az eszmének a zászlaja alatt aláztak meg, kínoztak meg, sőt semmisítettek meg, és részvétem mindenkinek, akiket vagy akik szeretteit valamilyen módon ezek az embertelen tettek érintettek - érintenek. Van rá példa elég a mi családunkban is. És éppen ezért úgy tartom, hogy ezzel a jelzővel csínján kell bánni. Ahogy a náci, újnáci és fasiszta minősítéssel is, bár ez más történet, itt ugye már az alapelvek is embertelenek voltak.

Nem tudom, melyik pártra gondolsz mikor olyan "emberekről akiknek a pártja előbbre való mint az ország sorsa" beszélsz. De ilyen embereket én ma elsősorban a kormányzópártokban látok. Nem tudok felidézni az elmúlt közel 3 évben olyan tettét a kormánynak, ami elismerésre méltó lenne, amit örömmel fogadtam volna. Még a határon túli magyarok szavazai jogának megadása is önös érdekből történt. Kötetekre rúgna az elmúlt évek emberten, igazságtalan, vagy csak simán rossz intézkedéseinek sora.

László Tamás tevékenységére jobban odafigyelek majd, hogy korrigálhassam, ha kell, a róla kialakult elítélő véleményemet. Köszönöm, hogy a linkekkel ebben segítesz nekem, amint tudom, alaposabban áttanulmányozom azokat. Mindig az volt a véleményem, hogy a történéseket több oldalról kell megvizsgálni, nehogy abba a hibába essek, hogy egyoldalúan ítélkezem.
nemkati

HozzászólásSzerző: Musuka » 2013 jan. 08 14:49

A jelenlegi kormányzati tevékenységre kár sok szót vesztegetni, - látjuk, átéljük.
A kormány az elrugaszkodás éveként tekintett a 2012-es esztendőre, - ennek nyomát sem láttuk. Kivéve akkor, ha az elrugaszkodást az európai és régiós átlaghoz kell viszonyítani, mert onnan tényleg egyre távolabb kerültünk. Megszorítások és szegénység, recesszió, bedarálódó reálbérek, IMF pávatánc, stb.
Vannak itt, akiknek szavajárásuk a 2/3-ad… No, de miért született ez a kétharmad? Nem Orbán csodás karizmája miatt, hanem ennek nagy része protest szavazat, egyértelmű elutasítása az előző időszaknak, és azok szereplőinek. Hogy másra számítottunk? Hát…, ja... :roll:
Bennem nem él ellenszenv, sőt egy ideig kifejezetten drukkoltam nekik...
Mikor először olvastam "nemkati" írását, elgondolkodtam, tulajdonképpen nem sokat tudok a polgármester úr tevékenységéről, munkájáról. Hogy sokat dolgozik? Lehet. De nem ártana, ha ezt valahogy, valahol jól tudnák kommunikálni. Ez sem megy nekik.

Ellenzéki összefogás: Január 2-án elkezdődtek a tárgyalások az ellenzéki szervezetek között a jogállamiság, az alkotmányosság és a demokrácia témaköréről.
Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi fog kiderülni ebből a nagy összeborulási szándékból. Attól tartok, csak a koncon való marakodás lesz belőle és ettől el fog veszni a lényeg. Hol az LMP, hol az Együtt 2014 nem vesz részt (utóbbi éppen ma nem) a tárgyalásokon…
Ha ilyen tempóban kapcsol még nagyobb sebességre az ellenzéki együttműködés, akkor rövidesen Mesterházy fog egyeztetni Mesterházyval. Hadd szórakozzon a nagyérdemű… :mrgreen:
A kerületben vajon kik fognak össze, mikor és mit akarnak?
Musuka

Következő

Vissza: Közélet